Forum Klubu ROVERki.pl :: Uważajcie na te samochody!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Uważajcie na te samochody!

"Okazje", oszuści, szpachlowozy itp.
Autor Wiadomość
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lut 24, 2009 09:06   

lopo napisał/a:

A auto nadal mozna oberjzeć :)

Pozdrawiam


I błędy wykasowane .... :p
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lut 24, 2009 09:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
lopo 



Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 7
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Lut 24, 2009 09:35   

fearless napisał/a:

I błędy wykasowane .... :p


no ba :) ... nie no nie było co kasować jakies 3 miesiace temu był podpięty pod komputer to jedynie wyszło, że gdzieś tam problemy z prądem, ale wymienili jakiś kabelek/złączke i już nie ma błędów :)
 
 
 
oizo64 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 52
Skąd: Toruń

Rover 200

Wysłany: Pon Mar 23, 2009 21:57   

Jakieś 2 lata temu zachciało mi się rovera 200. Nawet mógł by być biały jeśli cena była by przystępna. Takiego tez znalazłem kolo Poznania w m. Trzemeszno. Dzwonie do faceta np. w poniedziałek czy jest auto do kupienia twierdzi ze tak, wiec postanawiam jechać zobaczyć co to za cudo na drugi dzień, dzwonie we wtorek z rana aby się upewnić żeby na darmo nie jechać i zapewnia mnie facet ze jest, nawet ma dwa :) i dwa były :P . Jeden biały rozłożony na części do malowania na kolor jaki bym sobie zażyczył (docelowo chcieli srebrny) a drugi bez lampy stał a w środku chyba kury hodował bo straszny tam był syf(kurz, liście itp.)!! Aukcji tych już dawno nie ma wiadomo dawno to było ale ogólnie pisze ku przestrodze, aby uważać na ludzi którzy "masowo" sprzedają autka :) są i tacy co potrafią zrobić książkę serwisową. Po tym co tam zobaczyłem stwierdziłem ze za małe pieniążki (okazyjne ceny) nie można kupić czegoś pewnego. Ktoś kto dba o auto i w niego ładuje pieniążki nie odda za go małą cenę.
 
 
 
nice-wawa 



Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 1
Skąd: Pruszków



Wysłany: Pon Mar 30, 2009 22:52   rover 420si

Witam omijajcie tego roverka bo szkoda czasu. Wspawana przednia lewa ćwiartka , która włąśnie sie rozpada .
 
 
Paula 




Dołączyła: 18 Mar 2009
Posty: 31
Skąd: Ostrów Wlkp

Rover 200

Wysłany: Sob Kwi 18, 2009 22:55   

Witam opisałam ten egzemplarz w innym wątku ale zamieszczam również tutaj

... pokusiło mnie jednak i byłam dzisiaj go oglądać. Sprzedający to nadęty ....... Te halogeny to jak koledzy prędzej zauważyli jakaś samoróbka i to nieudana, mocowane na takie cos w stylu obręczy do mocowania rur hydraulicznych hehe bez komentarza, lekko przytarty w 2 miejscach ale to nic, na dachu w narożniku od stronuy pasażera jakiś glut rdzy zamoalowany farbą i nawet nie metalic. Nawet nie posłuchałam jak to auto chodzi bo uprzejmy pan sprzedający jak usłyszał że się pytam o te "poprawki" odwrócił sie napięcie o 180 stopni i powiedział mi tylko dowidzenia hahaha. Nie zdążyłam się zapytać nawet o tą dwururkę i może dobrze by by się dodatkowo zdenerwował heheh. A i życzył mi udanych zakupów za 7.500 i to najlepiej żebym auto z salonu kupiła sobie za takie pieniądze. Zero kontaktu z tym gościem.
Ogólnie nie polecam :nook:
Na podwórku stały jeszcze 2 inne ale bez klimy wiec dla mnie tematu nie było ale i tak nie polecam nikomu tego handlarza.
 
 
 
PanAdam 



Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 2
Skąd: PL



Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 20:52   

Witam jako, że jest to mój pierwszy post

Zainteresował mojego znajomego rover 400 jak na aukcjach poniżej od tego sprzedawcy ze ”Sławna” i wybrałem się z nim na wizytę w celu sprawdzenia stanu faktycznego auta, mimo zapewnień sprzedającego dużo jest niedomagań pojazdu. Samochodu w Sławnie nie było tylko w jakiejś mniejszej miejscowości na miejscu zostaliśmy poinformowanie ze to jeszcze nie tu. :shock:

Wspomnę jeszcze że jest to moje skromne odczucie mechanika samochodowego, sprzedawca chyba zapomniał dopisać :bezradny: że:


- silnik ma wycieku oleju silnikowego z przodu i z turbiny (wystarczy użyć odpowiednio latarkę, bo tak to nie widać)
-olej smoliście czarny konsystencji, nawet nie ścieka z bagnetu
-układ kierowniczy hmmm straszne pukał przy energicznym ruszaniu kołem kierownicy
-ogumienie brak bieżnika opony popękane
-złe wskazania prędkościomierz po nastu sekundach wskazuje 220km/h
-słychać wycie z tylnych kół
-po gwałtownym przyśpieszaniu ściąga w jedna stronę, gwałtowne hamowanie ściąga w drugą -przednia szyba wymieniana, przecieki do środka kabiny z prawej widać plamę na tapicerce dachu
-popękane elementy wnętrza

+ ładne zdjęcia (ukrywające wady) :evil: ;
+ładnie samochód wygląda z zewnątrz jak na pierwsze wrażenie;


Ogólnie strata czasu jak ktoś chce jechać to proszę zapytać przed wyjazdem czy w razie niezgodności ze stanem faktycznych sprzedający zwróci koszty dojazdu i badania technicznego bo jestem pewien ze na badaniu technicznym wyjdzie dużo więcej...
Notabene badanie techniczne pojazdu jakie jest podane w załączniku otomoto.pl :shock:
Takie praktyki powinny być karane!!! :evil:

Sprzedający ogłasza się:

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=38032

http://otomoto.pl/rover-4...m-C7951798.html

http://ogloszenia.gk24.pl...edam&id=1267720
Ostatnio zmieniony przez PanAdam Wto Kwi 21, 2009 09:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
paff 



Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 560
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 22:12   

czyli typowe auto w ktore trzeba na start 2000 wlozyc co najmniej

potencjalnie do wymiany
- magiel/pompa wspomy
- opony musowo
- tylna piasta/piasty (cena okolo 400-500 za nowke)
- podsufitka na nie pozaciekana
- uklad hamulocowy do przegladu, poza tym pewnie cos do wymiany

- diabol wie co cieknie w silniku ;-)
_________________
820ti Coupe :-) raw power
 
 
PanAdam 



Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 2
Skąd: PL



Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 09:55   

Z mojego wyliczenia wyszło ok 3500zl na dzień dobry co przy tak wygórowanej cenie znacząco zawyża wartość pojazdu w ostatecznym rozrachunku
 
 
1robecki 



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 16
Skąd: Silesia



Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 13:00   

No to coś ode mnie- autokomis w Bieruniu- proponuję trzymać się z daleka od tego autka:

http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C7716984

Dziób i tył po stłuczce.
Prawy bok też, słupek B nie leży z drzwiami (wepchany wgłąb kabiny)- wygląda na to, że w bok też dostał.
Cholernie brzydko poskładany, zaczynają pojawiać się ogniska korozji- prawy przedni błotnik przy progu, rogi pokrywy silnika przy podszybiu, tylne błotniki na wykroju koła.
Klar zaczyna złazić z prawych drzwi na płaszczyźnie płata zenętrznego pod listwą.
Ogólnie schit, no chyba, że ktoś chce go odbudować od podstaw :lol:
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 13:10   

1robecki, dodaj zrzut ekranu, bo jak wygaśnie ogłoszenie, to Twoj post stanie się mało użyteczny... :/
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
1robecki 



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 16
Skąd: Silesia



Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 14:52   

piter34 napisał/a:
1robecki, dodaj zrzut ekranu, bo jak wygaśnie ogłoszenie, to Twoj post stanie się mało użyteczny... :/


Coś mi nie wchodzi :???: , więc jeśli mógłbyś, byłbym dźwięczny

Pozdro.
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 15:11   

1robecki napisał/a:
Coś mi nie wchodzi :???: , więc jeśli mógłbyś, byłbym dźwięczny

dokładny opis wykonywania zrzutu ekranowego jest w wątku "zasady kącika" :ok:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
1robecki 



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 16
Skąd: Silesia



Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 11:18   

piter34 napisał/a:
1robecki napisał/a:
Coś mi nie wchodzi :???: , więc jeśli mógłbyś, byłbym dźwięczny

dokładny opis wykonywania zrzutu ekranowego jest w wątku "zasady kącika" :ok:


Pomimo zastosowania się do instrukcji obsługi, za chiny nie łapie (kopiuje, ale nie mogę wkleić, ani zmienić formatu), więc pomimo szczerych chęci obawiam się, że nic z tego.
A ten R25... ach, dawno tak kijowo poskładanego auta nie widziałem.
 
 
ksysiu16 



Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 1
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 22:25   

1robecki napisał/a:
No to coś ode mnie- autokomis w Bieruniu- proponuję trzymać się z daleka od tego autka:

http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C7716984

Dziób i tył po stłuczce.
Prawy bok też, słupek B nie leży z drzwiami (wepchany wgłąb kabiny)- wygląda na to, że w bok też dostał.
Cholernie brzydko poskładany, zaczynają pojawiać się ogniska korozji- prawy przedni błotnik przy progu, rogi pokrywy silnika przy podszybiu, tylne błotniki na wykroju koła.
Klar zaczyna złazić z prawych drzwi na płaszczyźnie płata zenętrznego pod listwą.
Ogólnie schit, no chyba, że ktoś chce go odbudować od podstaw :lol:


Proszę screen:


Pozdrawiam!
 
 
1robecki 



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 16
Skąd: Silesia



Wysłany: Pon Maj 04, 2009 14:04   

Dzięx.

Pzdr.
 
 
mario71 



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 1
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Maj 16, 2009 20:48   [R75 2,5KV6] szrot z Łodzi

UWAGA, pojawił się wczoraj : rover 75 wersja flagowa lift-chrom 2.5l podobno 2001r - http://moto.allegro.pl/it...lift_chrom.html

Witam wszystkich, jestem nowy ale jak większość z Was chcę jeździć Rover-kiem i bardzo spodobała mi się Wasza inicjatywa do której chętnie się przyłączę.
Co prawda zanim kupię R75 muszę sprzedać swojego francuza, ale już rozglądam się dla zdobycia doświadczenia. Natknąłem się na w/w, a że w moim mieście Łodzi postanowiłem oglądnąć. Ta furka to chyba 2 lub nawet 3 furki pospawane do kupy. Gość w żywe oczy zapiera się że bezwypadek, a paluchy wchodzą między elementy, pryskane jest to co nie powinno, lakier pęka od szpachli w kilku miejscach, elementy odstają, w ogóle szkoda pisać, składał go jakiś totalny partacz. Jednym słowem ta furka przodu nie miała, popękane ma nawet el drewna od strony uderzenia (pasażera). Podobno sprowadzony z Francji, ale gość nie przywiózł (umówił się ze mną na mieście) papierów. Silniczek hmm, bzyczał nieźle ale tu chyba Wam nic nie powiem. Ogólnie nie polecam, jeśli ktoś chciał przyjechać do Łodzi i oglądać - odradzam.
 
 
Hrabia 




Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 444
Skąd: Lublin

Rover 45

Wysłany: Sob Maj 16, 2009 22:17   

Rover 25

Zamulony silnik, sprzęgło łatwiej wcisnąć w URSUS C-360, kilogramy szpachli.
Jedyny pozytywny aspekt to miła rozmowa z właścicielem który twierdzi że samochód oberwał tylko z przodu i to delikatnie. Na miejscu okazało się że w tył też. Drzwi też się średnio z karoserią zgadzają. 1000 kilometrów jak psu wiecie w co.
Kłamca i oszust tyle że miły... ale wiadomo dlaczego.
_________________
01100011 01101111 01110011 01110011 01101001 01100101 01110000 01110010 01111010 01111001
01101010 01100101 01100010 01100001 01101100 00111111
 
 
mar_1981 



Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 1
Skąd: Bydgoszcz, Pionki



Wysłany: Nie Maj 24, 2009 10:08   

Witam wszystkich!
Pokusiło mnie żeby kupić Roverka. Wybór padł na model 600. Zadzwoniłem do człowieka z ciekawości żeby dowiedzieć się o to auto:

http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C8015413

screen z aukcji:



Nieraz można znaleźć coś w niskiej cenie i tym razem też tak myślałem. Właściciel przez telefon rozmawiając ze mną zapewniał mnie że grama rdzy nie ma na nim, że silnik w super stanie itd. z tego względu że auto jest oddalone o 300 km ode mnie. Pojechałem i tak po kolei:
- przerysowany miał cały bok - wymienione drzwi na inne i pomalowane nie dokładnie (widać poprzedni kolor :/ )
- farba po stronie pasażera się zważyła podczas malowania i wygląda...okropnie.
- silnik niby nie kopci ale podczas uruchamiania i gaszenia aż całym samochodem zatrząsło i mokry jest cały narożnik przy lampie od strony pasażera - gdzieś chlapie olejem.
- instalacja elektryczna "stuningowana" :razz: nie działał przełącznik od klimy to koleś zrobił (a raczej jego syn) włącznik inny (taki jak włączało się komputer kiedyś z tyłu), i wiele luźnych przewodów dynda w silniku
- urwane nadkole
- gdzieś na korzeń podobno najechał i całe wzmocnienie podwozia ma porozrywane,
- śmierdzi w bagażniku tak że jak otworzyłem to myślałem że puszcze pawia,
i wiele wiele innych
A na zdjęciach całkiem ładnie się prezentował i opisywał właściciel że jest OK. Dobrze że żona była ze mną bo chyba bym go rozniósł tam!!!

Drugi to:

http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C8359648

Troszkę trzeba by o blacharkę zadbać (niewielkie ogniska rdzy)
Przebieg 270 tyś, i mokry silnik, skóra zmęczona i pełno dupereli do zrobienia i gdyby to było wszystko to może bym go wziął. Ale po obejrzeniu szyb stwierdziłem że każda "z innej parafii". Musiał chyba mieć dachowanie.

Szukałem dosyć tanich aut z tego względu że chciałem zainwestować w nie robiąc porządnie blacharkę. Miały mieć silniki w porządku i na obydwu się zawiodłem. Szkoda na nie czasu.
Ostatnio zmieniony przez mar_1981 Nie Maj 31, 2009 21:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xaoo 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 79
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Maj 25, 2009 19:30   

Czołem, czytuję forum, ale ponieważ dopiero mam zamiar kupić Roverka nie udzielam się. Jednak wczoraj miałem okazję oglądać ten egzemplarz, więc ostrzegam forumowiczów:

http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C8016142

Wady, które zauważyłem: szpachla na kielichach, pęknięta szpachla na pasie przednim, brak testu SRS, przednie lewe koło wystaje poza obrys, szpachla na dachu i słupku, krzywy dach, drzwi pasażera się zamykają z oporem, faktura na poduszce pasażera inna niż na kokpicie, 3 szyby nieoryginalne, szpachla na płycie podłogowej, podsufitka brudna demontowana, obrys podsufitki nie przylega, pęknięta obudowa filtru powietrza, zderzak i błotniki niespasowane, urwane łby śrub przy kolumnie kierownicy.

Piszę, bo mimo zapewnień właściciela, że stan jest OK zrobiłem 900km żeby go zobaczyć. Jedna wielka PORAŻKA na kołach.

Pozytywne, że silnik sprawia wrażenie zdrowego :D
 
 
 
Bidi
[Usunięty]






Wysłany: Pią Maj 29, 2009 23:31   

http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C8810827


autko bylo na 100 % bite :) przodem ;) wiem bo mialem go kupic i ogladalem ;) wiec uwazajcie ogolnie autko bylo oki ale mialem nie podobalo mi sie sprzeglo starsznie nisko bralo ;/ ale ogolnie autko ladne :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów UWAZAJCIE na kupno aut z miejscowosci Drezdenko!
pablo773 Chcę kupić ROVERka 13 Sro Wrz 05, 2012 18:37
ADI-mistrzu
Brak nowych postów Rover 420 ocena/link/ uwazajcie na niego!
szakalolawa Chcę kupić ROVERka 7 Sob Cze 12, 2010 14:06
walkie
Brak nowych postów [MG ZR] Proszę oceńcie te samochody
Witek Chcę kupić ROVERka 14 Pon Maj 14, 2018 00:05
nanab
Brak nowych postów [ROVER 75] Proszę oceńcie te samochody.
remigiuszm5 Chcę kupić ROVERka 1 Pią Cze 15, 2012 18:05
szpynior
Brak nowych postów [Rover 220 SDI] Proszę oceńcie te samochody
torek86 Chcę kupić ROVERka 12 Nie Maj 20, 2012 21:08
torek86



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink