Forum Klubu ROVERki.pl :: Uważajcie na te samochody!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Uważajcie na te samochody!

"Okazje", oszuści, szpachlowozy itp.
Autor Wiadomość
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Nie Lis 08, 2009 19:04   

r45 '00 1,8 siedlce z allegro [/quote]


walony przod i tyl

slabo spasowane blachy z przodu, syf pod maska, zimny silnik deczko nierowno pracuje
z tylu BARDZO slabo spasowane blachy, przy lewej lampie dziury ze mysz sie przecisnie ( nie widac tego na fotce )
po przejazdzce spadl lewy rog tylnego zderzaka ze spinki :D
podloga z tylu uwalona ale od srodka tego nie widac ( szpachla ? ) od dolu jak najbardziej
lysawe zimowe gumy
wystrzelona poduszka pasazera ( kierowcy pewnie tez :P ) zaslepka zalozona niechlujnie
przy obrotach powyzej 4000 rpm cos mega brzeczy w kokpicie - oszalec mozna od tego halasu

poza tym wnetrze dosc ladne i czyste
w immo trzeba bylo naciskac guzik na pilocie aby rozbroil silnik ( moj 99 tak nie ma ) nie wydaje mi sie to normalne - w starszych to i owszem
mechanicznie poza lekko nierowna praca silnika ok skrzynia sprzeglo hamulce w porzadku
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lis 08, 2009 19:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Sro Lis 11, 2009 12:09   R45 2.0 - Szczecin

Niby jest w jednym kawałku ale przebieg na 100% jest znacznie większy od tego na liczniku. Zegar pokazuje 150tys km a na oko jest pomiędzy 250 a 300 tys km. silnik dymi przy odpalaniu na lekko niebiesko i co ciekawe nie mija mu to po pierwszych 30s więc nie jest za dobrze. W dodatku dość niechętnie wkręca się na obroty a po zejściu z nich zaczyna nierówno pracować. Z plusów to fakt, że auto nie wygląda na bite tylko szyba przednia była wymieniona ale reszta elementów nie nosi śladów wypadku.
 
 
7Tomi 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Pią Lis 13, 2009 13:06   

Witam..
Aukcja :
http://www.allegro.pl/ite...uszkodzony.html
Wydawałoby się okazja... MG ZR 2005 2.0 za 9,5kPLN.
Pan telefonicznie stwierdził iż jest to kosmetyka.

No więc wszystko co do wymiany / malowania:
- 2 poduszki,
- lampy przednie 2 sztuki
- chłodnice - wody, klimy, intercooler
- osuszacz,
- cały pas przedni
- zawieszenie przednie - auto skoszone niemiłosiernie
- podłużnice złamane (prawa+lewa)
- błotniki,
- pęknięty tylni zderzak
- malowane drzwii prawe + lewe
-pomijam maske i zderzak jak widac do kupienia
- silnik niesamowicie głośny
- porysowane tylne błotniki i drzwii

Ogólnie auto to porażka. Nie dość ze nie jest delikatnie uszkodzony to jeszcze widać iż był już malowany. Dziwne, iż jak na auto Włoskie - w środku tapicerka jak nowa. Aczkolwiek nie wiem ty ta tapicerka trafiała do środka modeli po lifcie. Wszystkie szyby styczeń/luty 2004!

Przebieg - 130 tys - auto pierwsza rejestracja 2005.- Wydaje sie oryginał. na drzwiach naklejki serwisowe castrola z wymiany oleju przy przebiegu 118tys w 2009r.

Sprzedający twierdzi, iż ma mase telefonów z północy PL. Ja stwierdzam iż jechać 60 km oglądać ten samochód to byłą strata czasu.
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
kprzemo24 




Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 119
Skąd: Tarnów



Wysłany: Pią Lis 13, 2009 22:05   

KoObi89 napisał/a:
http://moto.allegro.pl/item798132273_rover_25_mg_zr_2002_rok_skora_klima.html rzeczywiście bardzo mały przebieg i oryginalny szczególnie patrząc na to jak wytarta jest kiera i że lewarek zmieniony został pewno nie było na nim nic widac to wymienili zderzak przedni też dośc dziwny jak na bezwypadkowy troszke inny odcien i odstaje zdeczka


Jestem z Tarnowa i oglądałem to MG. Zapomnieliście dodać, że opony całkiem łyse...
Ale warty swojej ceny.
Jest to samochód z włoch, więc kierownica może być wytarta. Ma na to duzy wpływ wysoka temperatura jaka Panuje w tym kraju.
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Nie Gru 06, 2009 12:21   

MG ZT-T
Komis w Zabierzowie przy zjeździe na Rząskę.
Przejeżdżałem i z ciekawości zajrzałem.
Na placu MG ZT-T, 25 po lifcie, 45 i 75.

W tym ZT jakoś mi przebieg nie pasuje do wytyranego wnętrza.
Niby 2002 rok, 58000km ale gałka zmiany biegów starta a fotel kierowcy, połączenie weluru ze skórą, wygląda trochę inaczej niż na fotce.
Mianowice jest bardzo zmechacony na boku oparcia i pod tyłkiem.
Aż się takie kołtuny porobiły.
Może jakiś tandetny ten welur ale tak mnie zaciekawiło-nie skreślam odrazu auta ale tak informacyjnie piszę...

Nie ostrzegam ile informuję,że należy zwrócić większą uwagę jeśli chodzi o przebieg...
 
 
mORGAN 



Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 45
Skąd: Bolewice

MG ZS

Wysłany: Nie Gru 06, 2009 13:10   

Co do weluru to tak, jest on bardzo tandetny i wyglądać tak może już po 40 tys.
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Nie Gru 06, 2009 19:58   

mORGAN napisał/a:
Co do weluru to tak, jest on bardzo tandetny i wyglądać tak może już po 40 tys.

Ale nie musi. W mojej byłej 600-ce `97 welur - ostatnio widziałem - jak nowy! Auto ma ponad 200tys. km i ponad 12 lat.
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 836
Skąd: Kielce

Rover 75


Wysłany: Nie Gru 06, 2009 20:57   

W MG ZT to w środku na fotelach to przypadkiem nie jest alcantara?
 
 
mORGAN 



Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 45
Skąd: Bolewice

MG ZS

Wysłany: Nie Gru 06, 2009 21:40   

Miałem na myśli welur w siedzeniach z ZS'a :)
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Czw Gru 31, 2009 10:54   

Byłem wczoraj w miejscowości Lwówek Śląski oglądnąć tego :arrow: Rover 200 diesel
Z rejestracji zapamiętałem tyko FMI...
Jak wynika z ogłoszenia i zapewnień sprzedającego auto miało być "igła".
Na fotce tyłu widać,że klapa i hak są przestawione-sprzedający twierdził,że tak fotka wyszła.

Chcieliśmy się umówić ze sprzedającym pod jego domem,żeby silnik auta był zimny.
Ale powiedział,że nie da rady i wkońcu ustawiliśmy się pod jakimś marketem.
Przyjechał z synem (chyba)-bo "syn" powiedział raz do gościa per Pan...
Sprzedający-"dziadzia" był taki miły na początku,że jeszcze trochę to by mi dupę wylizał.
"Synuś"-wielki znawca marki Rover-"to silnik TDI Hondy,kolega ma takiego w Accordzie"-nie będę się kłócił z debilem więc nie uświadamiałem mu jak wielkim jest idiotą...

Co do auta.
1. Miała być nowa pompa ciśnieniowa a podobno jest po regeneracji-a raczej śmiem twierdzić,że tylko czyszczeniu nastawnika-bu obroty falowały jak twierdził "synuś".
2.Silnik zapala ochoczo - wiadomo,ciepły był.Chodzi bardzo głośno,może kąt przestawiony...
3.Po wciśnięciu sprzęgła słychać metaliczne tarcie, nie szum jak z łożyska-pewnie dociśk/słoneczko dogorywa.
4.Blacharka-chyba tylko drzwi i tylna klapa są w tym aucie oryginalne:
-ślady niebieskiej farby na tylnych lampach,
-odkręcana była tylna klapa-ślady na śrubach,klapa źle ustawiona bo szczeliny się różnią...
-tylny zderzak malowany,
-we wszystkich zakamarkach widać pył po polerce,
-po otwarciu tylnych drzwi widać na łączeniach,że coś było robione...
-przy listwach na dachu albo ktoś przedobrzył z polerką albo nie wyszło malowanie-widać taki jak by rozrzedzony lakier a w dodatku w okolicy przedniej szyby prześwituje szpachla,
-wymieniana przednia szyba-niechlujnie,
-NAJWIĘKSZA CIEKAWOSTKA-tylny hak-potwierdza,że auto dostało w dupę,złamane i skrzywione mocowanie co sprawia,że hak jest przestawiony w osi auta około 10 cm w lewo.
Co lepsze dziadzia twierdzi,że przyczepki tym ciągnął-ciekawe bo po stanięciu na hak złożył się do ziemi.
-poważne wgniecenie podłogi w miejscu koła zapasowego-mocowanie haka zrobiło takie spustoszenie,
-na fotkach widać czarną farbę w komorze silnika w miejscu przykręcania błotników-że dziadzia sobie konserwację robił-wymienione przednie błotniki-prawy był wcześniej czerwony jak widać z pod łuszczącej się farby.
-górna belka pasa przedniego krzywa/łukowata, dodatkowo widać ślady blacharskiej ingerencji,
-na intercoolerze odciśnięta podstawa akumulatora i to głęboko-około 0,5 cm
-na chłodnicy wody odciśnięta obudowa wiatraka,też dość głęboko,
-po otwarciu przednich drzwi zawiasy i cała reszta pomalowana jakąś konserwacją,

Ogólnie to auto bite z przodu i z tyłu chociaż dachowania przy okazji nie można wykluczyć po tej szpachli na dachu.
Do środka tylko nasrać i pier..lnąć drzwiami.

A na koniec dziadzia się zdenerwował po usłyszeniu,że to auto nawet 6500 PLN jest nie warte i powiedział,że nas "poj.bało".
Nie chciało nam się z bucami wykłócać.
Dziadzia ma auto od miesiąca,że niby w rozliczeniu dostał a w kraju niby 3 lata.
Nie jeździłem nim bo w świetle w/w wad nie było sensu...
Ogólnie szrot.
 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Sro Sty 06, 2010 00:04   

filo napisał/a:
MG ZT-T
Komis w Zabierzowie przy zjeździe na Rząskę.
Przejeżdżałem i z ciekawości zajrzałem.
Na placu MG ZT-T, 25 po lifcie, 45 i 75.

W tym ZT jakoś mi przebieg nie pasuje do wytyranego wnętrza.
Niby 2002 rok, 58000km ale gałka zmiany biegów starta a fotel kierowcy, połączenie weluru ze skórą, wygląda trochę inaczej niż na fotce.
Mianowice jest bardzo zmechacony na boku oparcia i pod tyłkiem.
Aż się takie kołtuny porobiły.
Może jakiś tandetny ten welur ale tak mnie zaciekawiło-nie skreślam odrazu auta ale tak informacyjnie piszę...

Nie ostrzegam ile informuję,że należy zwrócić większą uwagę jeśli chodzi o przebieg...

Kupiłem go wczoraj... Długo nie mogli go sprzedać. Jeździł nim facet 130 kg wagi, stąd wytarcia na siedzeniu. No może "kołtuny" usunęli. Silnik suchutki, analiza spalin grubo poniżej dopuszczalnych norm. Zawieszenie ok. (wszystkie amortyzatory sprawność powyżej 80%), do wymiany jedna końcówka (nie wiem czy to się tak nazywa) łącznika stabilizatora tył. W ramach ceny wymienią obie. Nie widziałem śladów jakichś poważniejszych napraw. Części (przynajmniej te widoczne) oryginalne. Auto stało w komisie ponad cztery miesiące. Aktualnie badam temat http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=49962 Mam nadzieję, że to nic poważnego. Co do przebiegu również mam wątpliwości. Jednak gdyby cofali licznik pewnie skasowaliby przypomnienie o przeglądzie "przeterminowanym" o 7kkm :grin: Książka serwisowa ma 1 wpis :wink: , natomiast widziałem kwity z salonu Citroena, gdzie ZT został w rozliczeniu. Mizerne ksero ale na bank w przebiegu było 5 cyfr. To tak gwoli uzupełnienia :smile:
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Czw Sty 07, 2010 09:16   

HarryVip napisał/a:
natomiast widziałem kwity z salonu Citroena, gdzie ZT został w rozliczeniu. Mizerne ksero ale na bank w przebiegu było 5 cyfr.


A z jaką datą był ten przebieg?
 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Czw Sty 07, 2010 09:43   

Czerwiec 2009r. Jakoś w lipcu go sprowadzili, musiałbym zerknąć w dokumenty. Dlaczego pytasz?
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Czw Sty 07, 2010 09:46   

HarryVip napisał/a:
Dlaczego pytasz?


Tak tylko...
Żeby się nie okazało,że te 58kkm było w 2004 roku bo jak oglądałem to MG to drążek zmiany biegów wyglądał jak po 200kkm..
 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Pią Sty 08, 2010 22:58   

Hmmm... no ma wytarcie ale nie mam pojęcia jak wygląda drążek po 58kkm i 200kkm. Jutro zrobie fotkę i zobaczymy czy to ten sam drążek :wink:

P.S.
Według obliczeń na podstawie wskazań komputera:

Kod:
3.0 - 4073 - paliwo zużyte od ostatniego przeglądu (podejrzewam, że w litrach)
3.1 - 2046 - czas, jaki upłynął od ostatniego przeglądu (podejrzewam, że w dniach)


wychodzi na to, że auto zużyło przez ostatnie 5.5 roku (pomijam fakt braku przeglądów w tym czasie, wiadomo - Włochy) 4073 litry paliwa, co daje 740 litrów rocznie, czyli ok 7kkm. 9 lat x 7kkm = 63kkm w przybliżeniu oczywiście. Przebieg wydaje się bardzo prawdopodobny.

[ Dodano: Pią Sty 08, 2010 22:58 ]
Jak to wygląda? Ta sama?
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Sob Sty 09, 2010 18:54   

HarryVip napisał/a:
Jak to wygląda? Ta sama?


Tak.
Według mnie okrutnie styrana...
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Sob Sty 09, 2010 19:54   

filo napisał/a:
Według mnie okrutnie styrana...
Nie do końca masz rację. Mam tą samą gałkę w ZR i pewny oryginalny przebieg 74k. Cały środek wygląda jakby dopiero fabrykę opuścił, kierownica matowa, a gałka wygląda nieszczególnie. Jak kupowałem auto przy 47k to wyglądała tak samo jak teraz przy 74k...
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Sob Sty 09, 2010 20:08   

marcinmarcin, to nie mów,że do 47k się wytyrała a później już się ślady nie powiększały...

Co do auta o którym pisałem (MG ZT T190) to jak go widziałem w komisie opisane jest wyżej.
Jeździł nim gościu o sporej wadze ale ten lewarek to musiał chyba lubieżnie obmacywać,żeby go doprowadzić do tego stanu albo materiał jest tak kiepski...
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Sob Sty 09, 2010 20:17   

filo napisał/a:
marcinmarcin, to nie mów,że do 47k się wytyrała a później już się ślady nie powiększały...
Wytyranie może się i powiększyło, ale już przy 47k się świeciła a wrażenie pogarszał ten plastik na górze, który w tych gałkach żółknie i matowieje :/
 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Sob Sty 09, 2010 20:29   

Materiał nie jest najlepszej jakości - to pewne. Może facet po prostu lubił trzymać rękę na lewarku podczas jazdy. Znam kliku takich. W każdym bądź razie jak dotąd zrobiłem ok. 500 km i oprócz padniętego termostatu (pewnie przez długi postój) nic się nie dzieje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów UWAZAJCIE na kupno aut z miejscowosci Drezdenko!
pablo773 Chcę kupić ROVERka 13 Sro Wrz 05, 2012 18:37
ADI-mistrzu
Brak nowych postów Rover 420 ocena/link/ uwazajcie na niego!
szakalolawa Chcę kupić ROVERka 7 Sob Cze 12, 2010 14:06
walkie
Brak nowych postów [MG ZR] Proszę oceńcie te samochody
Witek Chcę kupić ROVERka 14 Pon Maj 14, 2018 00:05
nanab
Brak nowych postów [ROVER 75] Proszę oceńcie te samochody.
remigiuszm5 Chcę kupić ROVERka 1 Pią Cze 15, 2012 18:05
szpynior
Brak nowych postów [Rover 220 SDI] Proszę oceńcie te samochody
torek86 Chcę kupić ROVERka 12 Nie Maj 20, 2012 21:08
torek86



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink