Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Klimatyzacja
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Klimatyzacja
Autor Wiadomość
HdM 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 96
Skąd: polska



Wysłany: Wto Maj 08, 2007 12:13   [R75] Klimatyzacja
Typ: v6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam,

czy ktos z Was mial problem z dezynfekcja klimy? gdzie w wawie najlepiej podjechac z tym problemem?
jakie sa koszty takiego przedsiewziecia?
slyszalem, ze powyzej 200 zl - ciut drogo, nie mozna tego zrobic jakims magicznym srodkiem we wlasnym zakresie?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Lis 18, 2010 22:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 08, 2007 12:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Doleslaw 




Pomógł: 17 razy
Dołączył: 12 Paź 2005
Posty: 120
Skąd: Zgierz/Łódź



Wysłany: Wto Maj 08, 2007 12:39   

Chciałem sam to zrobic, kupiłem nawet puszkę specjalnego preparatu do czyszczenia i dezynfekcji, ale przeczytałem ten temat: http://www.roverki.pl/forum/viewtopic.php?t=15592 i troszkę straciłem ochotę. Poza tym po zimie tylko kilka dni wiało starą szafą, teraz już jest o.k. :-)
_________________
Był R75 2.0 V6 Atlantic Blue
 
 
HdM 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 96
Skąd: polska



Wysłany: Wto Maj 08, 2007 15:08   

ok, wyleczyles mnie z checi samorobstwa... mam nadzieje, ze mi nie spieprza mi niczego w serwisie klimy....
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
jarema 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 207
Skąd: sztum



Wysłany: Wto Maj 08, 2007 15:27   

ja po pierwszym nieudanym razie też tak myślałem że kolejnego się nie podejmę a jednak mnie pokusiło. wiem co musze wyjąć żeby nie spieprzyć i jakieś 200zł mam w suchym.kupiłem spray za 40zł i ze 3 godzinki i po sprawie. do servisu auta nie dam bo nie wierzę dziadom i zdzieraja niemiłosiernie.
 
 
 
HdM 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 96
Skąd: polska



Wysłany: Wto Maj 08, 2007 15:33   

ok, co wyjac zatem?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
jarema 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 207
Skąd: sztum



Wysłany: Wto Maj 08, 2007 15:45   

ja wyjmuje moduł lsm od świateł i skrzynke bezpieczników pod schowkiem pasażera, nie zaszkodzi też wysunąć radia i panelu od klimatroniku. później aplikuje do otworów piankę na full. obowiązkowo wymiana filtra przeciwpyłkowego-ja wymieniałem go pół roku temu a jak zobaczyłem jak wygląda teraz to szok.tam też trzeba pianki nawalić. jeszcze trzeba się dostać do tzw. chyba dobrze mówię skraplacza czy cos takiego to jest po lewej stronie po schowkiem pasażera. trzeba zdjąć dywanik boczny itd. wszystka ta procedura jest opisana albo na forum w archiwum albo w artykule o czyszczeniu klimatyzacji. ja robię to samemu też dlatego że lubię wiedzieć co mam w samochodzie i z czym to się je.chyba lepiej się nim zajmuje niż żoną.he he.
 
 
 
HdM 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 96
Skąd: polska



Wysłany: Wto Maj 08, 2007 15:58   

hmmm... nie znam sie chyba na tym na tyle... pozostaje mi nadzieja, ze warsztat sie bedzie znal...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
jarema 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 207
Skąd: sztum



Wysłany: Wto Maj 08, 2007 16:39   

na pewno są jeszcze uczciwi ludzie.
 
 
 
nixon75 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 98
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Wto Maj 08, 2007 20:02   

Jest na forum przejrzysty opis mam go wydrukowany z opisu wynika, że jest to łatwa czynność. Zbieram się żeby to zrobić, ale brakuje czasu i jeszcze nie jest gorąco. Nawet jak nie śmierdzi to powinno się odkazić, bo dużo bakterii jest tam. I później podrażnione oczy wysypki i itp. A jak jeszcze dzieci z nami jeżdżą to tym bardziej.
_________________
R75 CDT CIECHANÓW
 
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Wto Maj 08, 2007 22:14   

odnośnie dezynfekcji to jak narazie nie musiałem (odpukać) tego nigdy robić, ale zawsze stosuje taki patent: na ok 5 minut przed końcem jazdy wyłączam klimę i ustawiam wlot powietrza z zewnątrz, a czasami nawet jeszcze włączam ogrzewania. Wtedy kanały ustalają sobie tą samą temperaturę co otoczenie, i dzięki temu nie skrapla się w nich później woda, są suche czyli nie zalęgają się zarazki i bakterie, nic nie butwieje , nie ma żadnych zapachów, dokładnie tak samo jak w aucie bez klimy.
 
 
nixon75 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 98
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sro Maj 09, 2007 19:07   

blue827 napisał/a:
odnośnie dezynfekcji to jak narazie nie musiałem (odpukać) tego nigdy robić, ale zawsze stosuje taki patent: na ok 5 minut przed końcem jazdy wyłączam klimę i ustawiam wlot powietrza z zewnątrz, a czasami nawet jeszcze włączam ogrzewania. Wtedy kanały ustalają sobie tą samą temperaturę co otoczenie, i dzięki temu nie skrapla się w nich później woda, są suche czyli nie zalęgają się zarazki i bakterie, nic nie butwieje , nie ma żadnych zapachów, dokładnie tak samo jak w aucie bez klimy.

Ale trzeba zdezynfekować parownik bo jednak tam jest wilgotno i jak postoji na słoneczku taki mokry to napewno coś urośnie
_________________
R75 CDT CIECHANÓW
 
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pią Maj 11, 2007 12:45   

HdM napisał/a:
nie mozna tego zrobic jakims magicznym srodkiem we wlasnym zakresie?
Żaden magiczny środek tylko pianka do czyszczenie klimatyzacji za cenę od 15 do 50 zł. Należy przeczyścić parownik (dostęp bardzo łatwy - tylko kilka śrubek - link podał "Doleslaw") i kanały wentylacyjne - wszystkie oprócz przednich górnych (a więc dolne/na nogi z przodu i wszystkie z tyłu). Kanałów górnych przednich nie należy czyścić - ewentualnie bardzo ostrożnie.

Ja tak wyczyściłem klimę prawie rok temu i mam zero smrodu. Zabieg powtórzę profilaktycznie przed wakacjami.

Pozdrawiam!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Klimatyzacja
apples Rover serii 75, MG ZT 32 Sob Maj 12, 2012 15:17
markozalko
Brak nowych postów [R75] Klimatyzacja
Mstenia Rover serii 75, MG ZT 0 Sro Maj 15, 2013 22:07
Mstenia
Brak nowych postów [R75] Klimatyzacja
craven Rover serii 75, MG ZT 19 Pią Wrz 19, 2008 23:10
Dziadek
Brak nowych postów [R75]klimatyzacja
grota10 Rover serii 75, MG ZT 10 Pią Cze 21, 2019 09:14
Carlo1406
Brak nowych postów [R75]Klimatyzacja
Reinar Rover serii 75, MG ZT 16 Sro Cze 27, 2012 22:02
Reinar



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink