Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z ogrzewaniem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z ogrzewaniem
Autor Wiadomość
soulz 




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 82
Skąd: Białystok



Wysłany: Pon Maj 07, 2007 20:31   [R75] Problem z ogrzewaniem
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: wszystkie

witam ponownie :)
dzień bez problemu z R75 to dzień stracony :) . a więc tak.
zdechło mi ogrzewanie. było ok, a tu nagle koniec grzania. objawy są takie:
przy nagrzanym silniku włączam nawiem i daję ciepło na max. (mam klimatronik) słychać że siłowniki coś tam przesuwają podczas zwiększania temperatury. nawiem dmucha zimnym, a przy max temperaturze bardzo słabnie nawiew, jakby dmuchał po drodze w jakąś przegrodę. co to może być?

do dzisiaj było ok, grzał ładnie.

pozdrowienia
_________________
Rover 75 Chrome, 1.8
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Gru 18, 2010 12:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 07, 2007 20:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Doleslaw 




Pomógł: 17 razy
Dołączył: 12 Paź 2005
Posty: 120
Skąd: Zgierz/Łódź



Wysłany: Pon Maj 07, 2007 21:12   

Nie wiem czy dobrze rozumiem. Masz automatyczną, dwustrefową klimę? Więc nie możesz włączyć nawiewu ciepłego powietrza nie wlączając klimy i nie ustawiając np 26 st. jako temp. zadanej. Przy wyłączonej klimie i temp zewnętrznej poniżej ok. 16 st. ciepłe powietrze leci samoczynnie, np zimą czy teraz w nocy. No, ale w letni dzień musi lecieć zimne. Czy to są twoje pierwsze ciepłe dni w tym samochodzie? Wg mnie jest wszystko o.k. albo masz inną klimę niż ja :???:
soulz napisał/a:
przy nagrzanym silniku włączam nawiem i daję ciepło na max

No wlasnie, jak to robisz dokładnie?
_________________
Był R75 2.0 V6 Atlantic Blue
 
 
soulz 




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 82
Skąd: Białystok



Wysłany: Wto Maj 08, 2007 07:04   

Doleslaw napisał/a:
Masz automatyczną, dwustrefową klimę? Więc nie możesz włączyć nawiewu ciepłego powietrza nie wlączając klimy i nie ustawiając np 26 st. jako temp. zadanej. Przy wyłączonej klimie i temp zewnętrznej poniżej ok. 16 st. ciepłe powietrze leci samoczynnie, np zimą czy teraz w nocy.


Klime mam taką jak ty, dwustrefową. Jednak gdy włączysz ECONO i dasz np 26 st C to leci zimne powietrze, mimo że jest np 17 st C na zewnątrz. I tak jak napisałem gdy na ECONO dam temp. na max to silowniki coś przesuwają i jakby zamykał się kanał z ciepłym i prawie nie dmucha wtedy.

Sprawdź u siebie czy na Econo możesz np. dać 26 i czy będzie dmuchać ciepłym powietrzem.

Pozdrawiam
_________________
Rover 75 Chrome, 1.8
 
 
 
romans 



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 34
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Maj 08, 2007 07:46   

soulz napisał/a:
Klime mam taką jak ty, dwustrefową. Jednak gdy włączysz ECONO i dasz np 26 st C to leci zimne powietrze, mimo że jest np 17 st C na zewnątrz. I tak jak napisałem gdy na ECONO dam temp. na max to silowniki coś przesuwają i jakby zamykał się kanał z ciepłym i prawie nie dmucha wtedy.

:?: Nie wiem czy dobrze rozumię ECONO ale chyba po wączeniu klimatronic przechodzi w tryb regulacji powietrza z zewnątrz nie używając klimy. :?: Czy ktoś może to rozszeżyć. Myslę, że nastawienie na AUTO z temp. 26 stopni powinno dać Ci efekt grzania - przy założeniu, że na zewnatrz temp. jest niższa o co najmniej 2 stopnie.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
soulz 




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 82
Skąd: Białystok



Wysłany: Wto Maj 08, 2007 08:05   

Econo odłącza tylko kompresor, że nie będziesz miał chłodzenia klimą. Normalnie powinno puszczać ciepłe powietrze z nagrzewnicy. Może któraś "klapa" otwierającą przepłym powietrza przez nagrzewnicę się zepsuła??
_________________
Rover 75 Chrome, 1.8
 
 
 
Doleslaw 




Pomógł: 17 razy
Dołączył: 12 Paź 2005
Posty: 120
Skąd: Zgierz/Łódź



Wysłany: Wto Maj 08, 2007 08:48   

soulz napisał/a:
Sprawdź u siebie czy na Econo możesz np. dać 26 i czy będzie dmuchać ciepłym powietrzem.

Tak jest, dmucha gorącym. Specjalnie wyszedłem do auta, żeby sprawdzic, do tej pory nie używałem ECONO do ogrzewania, ponieważ
soulz napisał/a:
Econo odłącza tylko kompresor, że nie będziesz miał chłodzenia klimą
Czyli u Ciebie nie leci gorace ani na ECONO, ani na AUTO? A może czujnik temp. wnętrza nawalił? Może zsunęła się rura z nagrzewnicy, sprawdziłbym pod maską przy podszybiu czy tam gdzies nie dmucha gorącym. Ale chyba nagrzewnica jest mocowana na sztywno do systemu nawiewu, trzeba by zobaczyć w RAVE.
_________________
Był R75 2.0 V6 Atlantic Blue
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Maj 08, 2007 09:37   

A może zawór puszczający płyn do nagrzewnicy lub jego sterowanie jest coś nie teges??
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
soulz 




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 82
Skąd: Białystok



Wysłany: Sro Maj 09, 2007 07:56   

wieczorem odpaliłem auto i ogrzewanie normalnie już działa :) . podejrzewam zapowietrzenie układu. niedawno miałem robioną uszczelkę pod głowicą więc dzisiaj już auto stoi w serwisie i niech sprawdzają/poprawiają robotę.

stąd pytanie, gdzie może łapać powietrze do układu?

pozdrawiam
_________________
Rover 75 Chrome, 1.8
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problem z ogrzewaniem
Markzo Rover serii 75, MG ZT 11 Pon Gru 13, 2010 22:27
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Problem z ogrzewaniem
666wojtas Rover serii 75, MG ZT 21 Sro Sty 21, 2009 10:45
gumus12
Brak nowych postów [R75] Problem z ogrzewaniem
jogi831 Rover serii 75, MG ZT 14 Wto Gru 22, 2009 18:24
apples
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Problem z ogrzewaniem
gibek Rover serii 75, MG ZT 1 Wto Wrz 21, 2010 20:38
apples
Brak nowych postów [R75] Problem z ogrzewaniem
Krissback Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Sty 10, 2019 08:05
Krissback



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink