Forum Klubu ROVERki.pl :: Sandał dostał strzała :)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Sandał dostał strzała :)
Autor Wiadomość
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Wrz 14, 2011 12:21   Sandał dostał strzała :)

Witam,

jakoś sporo wydarzeń blacharsko-lakierniczych w tym miesiącu dotyka nas roverkowiczów :)

Tym razem dosięgnęło i mnie ;) Jestem wśród szczęśliwców, którzy zostali trafieni przez innego uczestnika drogi. Zawsze dziwiłem się, jak to się dzieje? Skąd taki fart, że w innych trafiają, a we mnie nie chcą... więc się doczekałem i od razu z największego kalibru ;)

Opis sytuacji:
Jadąc do pracy ok. godz. 11:10 Trasą Toruńską (od centrum tragówek w kierunku Mostu Grotu, miejscowi znają tą drogę) toczyłem się prawym pasem, w szeregu za innymi autami. Prędkość pomiędzy 30 - 50 km/h. Przede mną toczy się starsza Pani w hondzie, ale ma przed sobą 300 m. wolnego i mogłaby nieco przyspieszyć. Jadę za nią. Patrzę w lusterko boczne, a tu wielki Mercedes (cysterna) zmienia sobie pas, na mój... ale co to, chyba mnie nie widzi... chce wyrwać do przodu i uciec, ale nie mogę, bo starszej Pani ręce latają i szybciej już nie może.

Krótkie bum, trzask, zaczyna mnie obracać, ale się bronię... okej, żyję, mogę jechać. Zagadałem do Pana na CB, poprosiłem o zjazd na nowy pas (jeszcze nie otwartej drogi) i tam dokonamy formalności :) Pan się zgodził, miły, sympatyczny młody człowiek - Krzysztof. Przygotował dokumenty, spisałem oświadczenie, podpisał się i rozjechaliśmy się życząc sobie szerokiej drogi ;) Policji nie wzywałem, bo nie miałem czasu, ani ochoty stać w słońcu i czekać na ich wolny czas :/ Sytuacja wydaje się być jasna i tyle.

Ubezpieczyciel sprawcy to firma PTU i zastanawiam się czy długo będę musiał walczyć?

Poniżej fotki. Źle nie jest... chyba mi go nie skasują całkowicie... ;D
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Wrz 14, 2011 12:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Raptile 




Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sro Wrz 14, 2011 12:27   

:brawo:

MaReK napisał/a:
Zawsze dziwiłem się, jak to się dzieje? Skąd taki fart, że w innych trafiają, a we mnie nie chcą...


Ja dalej czekam i ni hu hu :(
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
pelson91 




Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 14, 2011 12:47   

Raptile napisał/a:
Ja dalej czekam i ni hu hu :(

x2

MaReK, masz szczęście że to ten bok akurat który miałeś do roboty ;) Bo coś Ci się przy nadkolu zaczęło dziać ;)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Wrz 14, 2011 12:52   

To jest to miejsce, które było przeze mnie naprawiane zaraz po zakupie auta.
Niestety naprawione zostało jak zostało, więc po 1.5 roku wyszła pani ruda ;)

Czekam na rzeczoznawcę... zobaczymy co z tego wyniknie ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
pelson91 




Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 14, 2011 12:53   

dobrze że Ci sprawca nie spierdzielił i nie musisz tego robić z własnej kieszeni ;)
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Wrz 14, 2011 12:58   

Hehe widze że mimo przykrej przygody humor Wam dopisuje :)
Trzymam kciuki :)
 
 
szoso 




Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 14, 2011 13:04   

sprawca z Ostrołęki :wink:
 
 
dzelo23 
Klubowicz





Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 14, 2011 13:26   

Ja mam ubezpieczenie w PTU i cała akcja od momentu zgłoszenia do przelewu kaski na konto trwała ok 3 tygodnie. Co ciekawe ten sam bok mam do roboty hehe, wycena chyba w miarę dobra bo rożnica między tym co mi wypłacili a ile chce blacharz to tyle że mi na flaszkę jeszcze zostanie :-)
Oby tu sytuacja rozinęła się po Twojej myśli, powodzonka.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Wrz 14, 2011 13:36   

PTU powiadasz... :D :rotfl: u ciebie tylko menijsze szkody niz u mnie. Ja pojechalem na wole zeby mi na miejscu ogledziny zrobili i zlozylem osobiscie, co sam powineiens pamietac, bo zdjecia porobiles nawet mojego opisu z miejsca zdarzenia :D formularz na 6 stron A4 o ile pamietam :D

Wiec juz Marku wiesz gdzie sie znajduje siedziba PTU :D na Woli- ul. Młynarska :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
monia0023 




Dołączyła: 30 Sie 2009
Posty: 371
Skąd: Lublin

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 14, 2011 13:43   

Współczuję i gratuluje dobrego humoru :mrgreen: Ja mam już dosyć użerania się z Wartą. Wycena, w porównaniu do Benefii - skandaliczna. W Benefii za, np drzwi 2200, w Warcie 900, itd. Część uszkodzeń nie ujęta w kosztorysie, chociaż "rzeczoznawca" od siedmiu boleści był już dwa razy :sad: Drzwi, a właściwie wszystkie części wycenili w zamienniku :shock: , a za eksploatację odjęli 65 % :???:
Trzymam kciuki, żeby Tobie wszystko poszło gładko :wink:
_________________
Monika
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Wrz 14, 2011 14:04   

Oj kochani, a czym mam się martwić ;) Sandał jest u mnie dożywotnio, nie będę go nikomu oddawał nawet za grubą kasę ;) Może przejdzie w spadku na mamę albo tatę ;)

Nic mi się nie stało, facet mnie nie zauważył i tyle :) Z uśmiechem go powitałem, no bo co będę robił problemy ;) Uciekać nie mógł, bo nie miał gdzie ;) Był korek i dwa pasy zajęte. Miał CB, kulturalnie i miło się rozstaliśmy. Wszystko gitarka. Szkodę zgłosiłem telefonicznie, a rzeczoznawca może do mnie przyjechać. Poczekam 3-4 dni roboczych i wszystkiego się dowiemy.

Byłem na wstępnych wycenach i panowie blacharze powiedzieli, że ten błotnik był już naprawiany, co widać i czuć ;) Taka sytuacja zatem nie pozwoli uznać ubezpieczalni elementu do wymiany, tylko do naprawy. Zatem koszta mniejsze, wycena mniejsza.
Dostała felga i dostała opona. Na tym mogę dostać więcej kaski z odszkodowania, ale to też nie do przesady. Nie muszę na tym zarabiać. Wystarczy mi dom i ferrari ;) Nie no żartuję, będę rad jak wszystko uda się zrobić w cenie odszkodowania.

Sandałek jeździ dalej. Jest brzydki, ale doczeka się SPA i będzie znowu świecił blaskiem X-power grey, o ile go lakiernik nie spaskudzi ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Jugol 



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Sro Wrz 14, 2011 14:32   

MaReK napisał/a:
Źle nie jest... chyba mi go nie skasują całkowicie...


U mnie też nie było źle, niektórzy Roverianie w Kiekrzu mieli okazję widzieć i była szkoda całkowita :) , tyle, że w moim przypadku sprawca miał OC w PZU.
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Wrz 14, 2011 14:42   

Szkoda sandała :razz: Okaleczony teraz jest :neutral:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Jugol 



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Sro Wrz 14, 2011 15:12   

Wyliże się :spoko:
 
 
greg-si 
Klubowicz





Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 14, 2011 18:59   

MaReK, a zawieszenie na pewno nie oberwało?
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 14, 2011 19:20   

Marek, w końcu naprawisz tą rdzę przy nadkolu :) jeśli nie ktoś to sam bym Cię do tego zmusił :)
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Wrz 14, 2011 23:28   

Cytat:
MaReK, a zawieszenie na pewno nie oberwało?

Nie. Auto zostało wytrącone z toru jazdy, nie oparło się o nic na szczęście...
Zbieżność jest okej, jedzie prosto. Nic nie stuka i nie puka.

kris-tofer napisał/a:
Marek, w końcu naprawisz tą rdzę przy nadkolu :) jeśli nie ktoś to sam bym Cię do tego zmusił :)

Oo ;) Jakimi metodami :D ?
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 09:19   

MaReK napisał/a:
Oo ;) Jakimi metodami :D ?

podobnie jak w/w Actros ;) mówiłem Ci żebyś to zrobił a tak teraz musisz. Nie no żartuję, szkoda oczywiście Twojego kapcia, mam nadzieję, że go jakoś poklepią i nie trzeba będzie spawać nowego błotnika... Próbuj podciągnąć tę oponę i felgę, jak się da rzeczoznawcę jakoś wkręcić jeszcze i w to :)

Ty a gdzieś tam dobregozioma nie było? on nie lubi tych co stłuczki mają :lol:
 
 
 
Krzysi3k 




Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 09:31   

A mi w prawy bok jak na złość wjechać nie chcą :P
Albo ja mam opory żeby jak ktoś mi się po chamsku wciska to tego nie wykorzystać :P
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 09:39   

kris-tofer napisał/a:
podobnie jak w/w Actros ;)

To jest mercedes Axor. Nieco inny. http://www.moto24.tv/jamn...ec_hybrid_0.jpg tutaj jest obrazek jak on wygląda, ale niestety ma wystającą z przodu drabinkę. Ta drabinka mnie zgubiła. Pewnie jakby była obudowana zderzakiem miałbym mniej problemów.

kris-tofer napisał/a:
Ty a gdzieś tam dobregozioma nie było? on nie lubi tych co stłuczki mają :lol:

Ale on by wiedział, że ja próbowałem uniknąć tej kolizji i uciekać ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Vader dostał w dupkę :(
Brt Offtopic 21 Pią Mar 18, 2011 09:27
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink