Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Tłumik końcowy - skąd i jaki?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Czw Lis 18, 2010 18:53
[R400] Tłumik końcowy - skąd i jaki?
Autor Wiadomość
Mcx 



Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 4
Skąd: Jarosław



Wysłany: Sob Maj 19, 2007 14:06   [R400] Tłumik końcowy - skąd i jaki?
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1999

Witam.Dawno mnie nie bylo ale moze to i dobrze bo po kłopotach ze skrzynią biegów Rovi jeździł bez problemów. Ale jak to w zyciu bywa to co piękne musi sie kiedys skonczyć.I tak tez sie stało.Do wymiany jest teraz tłumik końcowy.Objezdzilem juz tyle sklepow i wszedzie ceny to ok 500zł Nie potrzeba mi zadnego bajeranckiego tlumika.Moze byc zamiennik nawet z innego samochodu... tylko JAKIEGO? Czy ktos moze wymienial tłumik a jesli tak to skąd i jakiego uzyl.Pozdrawiam wszystkich.
Marcin (MCX)
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Gru 25, 2010 23:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Maj 19, 2007 14:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Maj 19, 2007 16:46   

w jakimś strasznie drogim miescie mieszkasz :shock: jak ja szukalem to chodziły po 200-250 bosala
jeśli strasznie mocno chcesz dopasować to najprosciej będzie od civica :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Mcx 



Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 4
Skąd: Jarosław



Wysłany: Sob Maj 19, 2007 19:33   

A gdzie go szukales? Bylem w kilku sklepach i cena oscylowala od 420 do 520 I o ile sie nie myle to wlasnie BOSAL...
 
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Sob Maj 19, 2007 19:39   

tłumiki do ROVERków
wprawdzie do innych modeli ale napisz do ktoregos sprzedawcy i spytaj sie o tlumik jaki Cie interesuje, troszke czekania a cena zadowalajaca.
 
 
 
Tacowski 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 164
Skąd: RUMIA



Wysłany: Sob Maj 19, 2007 22:57   

Ja wymienialem koncowy tlumik, siatke elastyczna i ogolne sprawdzenie szczelnosci jakis czas temu i zaplacilem 500 zl z wymiana ale nie pamietam jakiej firmy. Wiem ze od Hondy Civic byl wstawiany. Narazie pmyka bez problemu i jest ok.
_________________
Pozdrowienia z 3miata
Tacowski R416 Si
 
 
 
Mcx 



Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 4
Skąd: Jarosław



Wysłany: Nie Maj 20, 2007 07:55   

Dziekuje wszystkim za pomoc.
 
 
 
krzych1 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 190
Skąd: RLU, Podkarpacie



Wysłany: Nie Maj 20, 2007 10:03   

Witam.
Widzę, że mieszkasz niedaleko mnie :mrgreen: , swojego Roverka kupowałem właśnie w Jarosławiu. Myślę, że powinieneś bez problemu kupić tlumik u siebie, tylko musisz trafić na sprzedawcę, któremu będzie się chciało pogrzebać w katalogach i zamówić odpowiedni. Ok. rok temu kupiłem tłumik w sklepie w Lubaczowie (mniejszy niż Jarosław, być może wiesz) za 145 lub 155 zł, dokładnie nie pamiętam. Tłumik był w sklepie na drugi dzień po złożeniu zamówienia, dostarczono go z jakiejś rzeszowskiej hurtowni. Chodzi do dnia dzisiejszego, jest cichutki i nie widać jeszcze na nim oznak zużycia. Tylko pamiętaj, szukając tłumika musisz podać sprzedawcy troche więcej wiadomości o Roverku niż te umieszczone w twoim profilu. Dodaj jeszcze moc i koniecznie wersję - sedan, czy hatchback. Tłumik do sedana nie różni się niczym poza długością końcowego odcinka (prosta rura), jest dłuższy, więc po co masz potem ucinać, jeżeli masz hatchbacka. I nie szukaj raczej tłumików od hond, gdyż na pewno znajdziesz Roverkowy. Kiedyś miałem w kompie schematy całych układów wydechowych Roverków 400 wraz z numerami, ale po przeinstalowaniu kompa wszystko się straciło. Gdybyś miał problemy z zakupem to napisz, postaram się jeszcze raz to odszukać i wtedy dobierzesz bez problemu.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Mcx 



Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 4
Skąd: Jarosław



Wysłany: Nie Maj 20, 2007 11:32   

O prosze wreszcie ktos kto mieszka niedaleko :) mysle ze trzeba bedzie kiedys sie spotkac i uczcic to w roverkowy sposob :) . A co do tlumika to pewnie masz racje :) A jesli nie znajde u siebie to jade do lubaczowa :) . POzdrawiam :)
 
 
 
Tacowski 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 164
Skąd: RUMIA



Wysłany: Nie Maj 20, 2007 12:04   

krzych1 napisał/a:
I nie szukaj raczej tłumików od hond, gdyż na pewno znajdziesz Roverkowy.


U mnie mechanik mówił że tłumik od Roverka jest droższy, a do Hondy jest taki sam a tanszy.
_________________
Pozdrowienia z 3miata
Tacowski R416 Si
 
 
 
krzych1 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 190
Skąd: RLU, Podkarpacie



Wysłany: Nie Maj 20, 2007 12:18   

Witam ponownie.
Nie musisz chyba jechać do Lubaczowa. Poszukaj w sklepach zamienników po numerach Bosala: będzie to 115-327 (jeżeli masz hatchbacka) lub 115-329 (sedan). Niżej podaję ci link do strony moto-czesci.pl, gdzie są schematy układów wydechowych w 416 -tkach. Może się to przydać, gdy będziesz szkukał innych elementów układu (każda część ma przypisany numer). Najlepiej wydrukuj sobie i do sklepu zamelduj się z gotowym schematem i numerem części. Wtedy nie wcisną ci niepasującego tłumika:
http://www.moto-czesci.pl/bosal_tmp.php?jid=bosal. Można zmienić język na polski.
A tu masz link do sklepu moto-czesci.pl, gdzie jest stosunkowo tani zamiennik (FERROZ) do hatchbacka, więc możesz też kupić u nich: http://www.moto-czesci.pl...bosalid=115-327 Do sedana taniego w tej chwili nie mają.
Gdybyś miał hatchbacka, a nie mógł dostać tłumika 115-327 tylko 115-329, to możesz śmiało kupić ten do sedana, pozostaje ci wtedy tylko go skrócić (10-15 cm).
Ps. A w profilu dodaj coś więcej o swoim samochodzie (sedan, hatchback, moc, kolor, wyposażenie, itp.), to wtedy łatwiej będzie można ci pomóc.

[ Dodano: Nie Maj 20, 2007 12:28 pm ]
Witam.
Tacowski napisał/a:
U mnie mechanik mówił że tłumik od Roverka jest droższy, a do Hondy jest taki sam a tanszy.

Jak już gdzieś wcześniej pisałem, na samo hasło "Rover" ceny momentalnie idą do góry. Spróbuj kupować tłumik po numerze, nie wspominając nic, że chcesz do Rovera, tylko że np. podejdzie on też do "twojej hondy", to przekonasz się, że wcale nie będzie droższy. Zresztą kwestia cen części zamiennych to temat-rzeka. Cena zalezy od sprzedawcy, a dopiero później od producenta (marki). Np. sprzęgło Valeo można kupić za 840 zł, ale można też i za 400 z groszami! I chodzi konkretnie o to samo sprzęgło, a nie o zamiennik o numerze Valeo 801 376!

[ Dodano: Nie Maj 20, 2007 5:34 pm ]
Cytat:
Mcx
Klubowicz
ROVERek: R 400 1,6 16v 1999 hatchback 82kW

No to mamy to samo, tylko twój o wiele młodszy :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Maj 21, 2007 13:25   

Tacowski napisał/a:
U mnie mechanik mówił że tłumik od Roverka jest droższy, a do Hondy jest taki sam a tanszy.

W benzynowych Hondach Civic 5d są przecież inne silniki , a co za tym idzie zupełnie inne układy wydechowe niż w ROVERkach serii 400.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [mg zs] jaki tłumik końcowy
daniello Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Sro Mar 29, 2017 15:06
daniello
Brak nowych postów [R400] Tłumik końcowy
tetryk Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Czw Kwi 16, 2009 09:11
borsi
Brak nowych postów [R400] Tłumik końcowy PolmOstrów
lamer Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Pon Lip 16, 2012 07:54
sobrus
Brak nowych postów [R400] Jaki tłumik i chłodnicę kupić?
AndrzejekA8 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 38 Czw Mar 19, 2009 16:08
AndrzejekA8
Brak nowych postów [R 45] tłumik końcowy
kojot1970 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 20 Sob Sty 05, 2013 21:01
tronsek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink