Forum Klubu ROVERki.pl :: [25]CDN problemów z dławieniem silnika na niskich obrotach
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Czw Lis 18, 2010 18:59
[25]CDN problemów z dławieniem silnika na niskich obrotach
Autor Wiadomość
Jarkow 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 44
Skąd: Bielsko-Biała



Wysłany: Wto Maj 29, 2007 10:46   [25]CDN problemów z dławieniem silnika na niskich obrotach
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 2000

[25 1.4 R2000]

Witam

Jestem po wizycie w warsztacie w Radzionkowie komputer wykazał pełno błędów w tym jeden konkretny uszkodzenie sondy Lambda tzn. nie działa podgrzewanie.
Moja wizyta w warsztacie jest konsekwencją problemów z wolnymi obrotami i dławieniem silnika.
Opis
W warsztacie skasowano błędy tłumacząc je właśnie problemami z nierówną pracą silnika odłączeniem np. akumulatora, przy okazji zauważyli, że układ paliwowy tzn. w zbiorniku paliwa tworzy się podciśnienie, czyli zatkane jest odpowietrzenie zbiornika, usunęli przyczynę, ale to samo nie usunęło problemów z występującym czasami dławieniem silnika na niskich obrotach. Ale, że chcę zagazować Roverka odwiedziłem warsztat gazownika. W rozmowie z gościem ustaliłem, że uszkodzenia sondy powodują oprócz zwiększonego spalania, a takie występuje u mnie 10 L/100 km w mieście to dławienie silnika na niskich obrotach dziury w mocy słaby silnik właśnie tak.
Z racji tego, że do poprawnej regulacji instalacji gazowej potrzebna jest dobra wiedza o diagnostyce komputerowej i między innymi sprawna i dobrze działająca sonda, gość trochę się na tym zna. Zaproponował przed montażem gazu wymianę sondy na nową Firmy NGK cztero przewodowa podgrzewana w cenie 223 zł + wymiana razem 250 zł.

Co sądzicie o tych sondach i o całym tym problemie?????????????????
Poniżej link i komentarz o firmie:

Sondy
Link
NGK, pod nazwą marki NTK, jest czołowym w świecie producentem sond lambda. Czołowi producenci samochodów, np.: Aston Martin, BMW, Citroen, Fiat, Ford, Honda, Jaguar, Lancia, Opel, Peugeot, Renault, Rover, Volkswagen i Volvo stosują sondy lambda NTK w produkcji seryjnej swoich samochodów

Ps.
Znalazłem w necie szukając objawów uszkodzeń sondy informację, że jedną z częstych przyczyn uszkodzenia sondy jest wyciek płynu chłodniczego do układu wydechowego
Po uszkodzeniu uszczelki pod głowią. W moim przypadku tak właśnie chyba było, rok temu usunąłem właśnie taką awarię !! !!!!!!!!!!!!!!!!!
Ostatnio zmieniony przez sTERYD Wto Gru 14, 2010 13:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 29, 2007 10:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Maj 29, 2007 10:49   

Cytat:
Co sądzicie o tych sondach i o całym tym problemie?????????????????

Jeżeli to jest naprawdę sonda NGK-NTK, to cena jest OK.

Jarkow napisał/a:
rozmowie z gościem ustaliłem, że uszkodzenia sondy powodują oprócz zwiększonego spalania, a takie występuje u mnie 10 L/100 km w mieście to dławienie silnika na niskich obrotach dziury w mocy słaby silnik właśnie tak.

Czy podczas rozmowy gazownik pomierzył sondę? Sprawdził, czy rzeczywiście ona padła?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Jarkow 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 44
Skąd: Bielsko-Biała



Wysłany: Wto Maj 29, 2007 11:27   

Nie, ale to była tylko rozmowa, uszkodzenie sondy wykazał komputer w błędach, ale przed jej wymianą napewno sprawdzę u gazownika sondę na oscyloskopie !! !!!!

A to zdjęcia cacek z salonu w Radzionkowie:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 25] Muł na niskich obrotach
wolian Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Sro Cze 08, 2011 16:07
plemaster
Brak nowych postów [R25] Szarpanie na niskich obrotach
Miku Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pią Lut 10, 2023 16:18
Markzo
Brak nowych postów [R214i 1.4 8v 97r] Dziura na niskich obrotach
i szarpie
ssmoku1981 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 13 Pią Mar 26, 2010 12:18
gorgoroth80
Brak nowych postów [MG ZR] dziwne szarpanie na niskich obrotach
bartbuks Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Czw Maj 31, 2012 12:13
rovek
Brak nowych postów [R200vi 1.8+lpg] Szarpie na niskich obrotach.
Po wymianie uszczelki i rozrządu.
Korczus Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sro Paź 28, 2009 17:06
Korczus



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink