Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Problem z boczkami przednich dzrzwi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Problem z boczkami przednich dzrzwi
Autor Wiadomość
csdark 




Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 66
Skąd: Siedlce



Wysłany: Sob Sie 25, 2007 16:12   [R620] Problem z boczkami przednich dzrzwi
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1995

Chciałem podłączyć się do tego tematu ale niestety jest zamknięty. Chodzi mi o zdjęcie przednich boczków w moim aucie, odkręcam wszystko podważam od dołu tak jak to jest opisane w/w temacie boczek odskakuje, ale za diabła nie mogę wyjąć wnętrza klamki otwierania drzwi i wszystko się blokuje właśnie w tym punkcie, śrubka niby jest odkręcona choć nie chce wyjść z gniazda ale sam środek siedzi twardo i nie chce wyjść boję się że zaraz połamię, śrubki też tej nieda sie dokręcić poprostu jak by gwint był zerwany to samo jest po obu stronach z tym ze od strony kierowcy mogę ową śrubkę dokręcić, próbowałem podważać to jakimś śrubokrętem ale diablica nie chce wyleźć, macie może jakąś koncepcję jak mam sobie z tym poradzić ?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Sty 10, 2011 15:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sie 25, 2007 16:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sob Sie 25, 2007 16:20   

Klamka jest zahaczona przodem dwoma ząbkami, trzeba więc troszkę przesunąć ją w tył i delikatnie odchylić. Trzyma ją jeszcze cięgno zamka, które należy wypiąć z plastikowego zatrzasku. Śrubki ktoś zapewne podmienił i nie bardzo pasują gwinty, ale powinieneś sobie dać radę z ich wyciągnięciem, przytrzymuj jakimiś cążkami czy szczypcami i odkręcaj. Aha, najpierw wyciągnij klamkę a potem dopiero odkręcaj resztę wkrętów i wypinaj zatrzaski.
 
 
csdark 




Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 66
Skąd: Siedlce



Wysłany: Sob Sie 25, 2007 19:14   

No i nic z tego, nie da rady tego zrobic przynajmniej ja nie potrafie, męczyłem sie ze 2 godziny i nic :( We wszystkich drzwiach sprawdzałem te śrubki i we wszystkich jest to samo ze nie da się ich wykręcić z tyłu z tego co zaobserwowałem śrubki nie miały śladów odkręcania do dziś także odpada możliwość że są jakieś inne, nie mam już pojęcia jak to zrobić, a do zakładu boję sie pojechać bo zaraz coś połamią poprzecinają i powiedzą ze tak musiało być :(
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sob Sie 25, 2007 19:49   

Hmmm, dziwna sprawa w takim razie. Może rysunek poniżej pomoże, ale chyba nie masz wyboru i musisz to wykręcić "na siłę".
 
 
csdark 




Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 66
Skąd: Siedlce



Wysłany: Sob Sie 25, 2007 19:55   

Z rysunku widze ze tak samo działałem, kurcze więc nie obedzie się bez połamania czegoś :(
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sob Sie 25, 2007 20:06   

Z rysunku wynika, że śrubkę B musisz wyrwać z zatrzasku, tak mi się przynajmniej wydaje. Aczkolwiek jest to dziwne. Nic nie łam, odkręć tyle ile się da i pociągnij mocno, ale z wyczuciem jakimiś szczypcami.
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10919
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Sie 25, 2007 21:58   

ewentualnie do tej jednej śrubki możesz zastosować uniwersalny śrubokręt zwany w pewnych kręgach wiertłem ;)
jeśli dobierzesz średnicę tylko troszkę większą od samej śrubki, to tylko zdejmiesz w ten sposób łepek, a resztę sobie jakimiś szczypcami wydłubiesz :)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
jurkac 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 41
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Sie 26, 2007 18:37   

Robilem to kilka dni temu ale w 416 z '94. Jedyny problem to zatrzaski dolu boczkow - ze starosci(?) sie polamaly. Jesli pamietam to sruba 8 wkreca sie w profilowana blaszke. Poszlo b. gladko w obie strony, Przypuszczam, ze podwazenie tymi widelkami z rys moze byc nizbedne by gwint blachowkretu zaskoczyl na cienka, blaszana symulacje nakretki.
 
 
csdark 




Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 66
Skąd: Siedlce



Wysłany: Nie Sie 26, 2007 19:05   

Dziś znowu się z tym meczyłem niemal zniszczyłem sobie plastik gniazda klamki i nic :( podważałem, juz nawet od dołu odpiąłem boczek i probowałem wypchać od srodka ten wkręt, oczywiście bez rezultatu :( Dodam jeszcze że gdy podważam i próbuje tą śrubę wykręcić zaczyna sie ona blokować i nie da rady jej ruszyć
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Brzdęki przednich kół?????
olek997 Rover serii 600, Honda Accord 22 Pią Kwi 16, 2010 11:16
szoso
Brak nowych postów [R620] Kąt pionowy przednich kół....
phoenix123 Rover serii 600, Honda Accord 6 Sob Cze 12, 2010 21:55
honeker
Brak nowych postów [R620] Jak Zdjąć boczek drzwi przednich?
Golab33 Rover serii 600, Honda Accord 4 Pią Lis 23, 2007 21:01
piter34
Brak nowych postów [R620] Blokada przednich kół i zgrzyt, co to jest ?
caczek Rover serii 600, Honda Accord 11 Sob Wrz 25, 2010 01:19
Mazak
Brak nowych postów [r620 sdi] Wymiana przednich tarcz hamulcowych
Vornoff Rover serii 600, Honda Accord 4 Sob Sie 03, 2013 23:14
Vornoff



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink