Forum Klubu ROVERki.pl :: Dywagacje nt. radia samochodowego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Dywagacje nt. radia samochodowego
Autor Wiadomość
UncleAllEvil 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 200
Skąd: Bojanowo, Leszno



Wysłany: Pią Wrz 28, 2007 23:51   

Powiem szczerze: nie zamierzam wydawać na radio więcej niż 300-400zł bo nie widzę w tym sensu, zwłaszcza, że zamierzam słuchać mp3.
Wysokiej jakości mp3 nie razi, a wachlowanie CDA mnie denerwuje.
Co do tych powerbassów, parametry przyzwoite ale czytałem, że one bez zew. wzmacniacza nie radzą sobie za bardzo. Tym bardziej ten kenwood nie napędzi przyzwoicie takich głośników. Z tego powodu skłaniam się raczej w stronę tych JBL GTO: niska impedancja, ładne pasmo i wysoka skutecznoś. Ten kenwood powinien sobie z nimi poradzić. Spory plus tych głośników to płytki kosz. W grę wchodzą jeszcze Hertzy ESK, myślę, że też nadają się do takiego radia.
Nie wiesz gdzie dostanę dystanse do R400?
Jak wytłumiłeś drzwi?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Wrz 28, 2007 23:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
TomC 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Sob Wrz 29, 2007 01:21   

Szukając dystansów zerknij TU .
Jak nie znajdziesz do Roverka to popytaj sprzedawców bo z tego co pamiętam ktoś zamawiał i otrzymał pasujące.
Co do Powerbass'ów. Pisałem że dobrze jest mieć wzmacniacz, choćby mały, gdyż dopiero wtedy potrafią pokazać klasę :cool:
Te JBL GTO ja bym sobie odpuścił z 2 przyczyn: kosztują 10zł więcej niż Powerbassy i też wymagają wzmaka patrząc na moc tych głośników.
Z głośników sugeruję pozostać przy Hertzach ESK 165 lub (co bardziej polecam) Helix Blue 62 lub nowsze Helix Blue 62.1. Helix'y grają bardzo fajnie bez wzmacniacza ze względu na mniejszą moc (50W RMS) więc radyjko wystarczy. Hertz podobnie jak Powerbass dużo pokaże na wzmaku.
Ja u siebie mam jeszcze fabrykę. Nie mam elektrycznych lusterek przez co nie mam miejsca na gwizdki a zabawa w montowanie gwizdków w słupki jest ponad moje możliwości i siły a na dodatek mam kilka innych wydatków związanych z dopieszczaniem Roverka więc audio zostawię na koniec. :cool:
 
 
 
maniek.919 




Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 32
Skąd: białystok



Wysłany: Sob Wrz 29, 2007 22:39   

witam wszystkich kolegów ,ale powiedzcie czy zagłuszki do tych nowych radyjek pasują kolorystycznie do całej konsoli (chodzi mi o to)
_________________
DZIEKUJE I POZDRAWIAM MANIEK
 
 
 
UncleAllEvil 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 200
Skąd: Bojanowo, Leszno



Wysłany: Pon Paź 01, 2007 01:21   

TomC napisał/a:
Szukając dystansów zerknij TU Te JBL GTO ja bym sobie odpuścił z 2 przyczyn: kosztują 10zł więcej niż Powerbassy i też wymagają wzmaka patrząc na moc tych głośników.

Za bardzo nie rozumiemo co Ci chodzi z tą mocą. Po pierwsze, te JBLe mają mniejszą moc nominalną niż chociażby Hertze ESK i niewiele większą od Helixów, a po drugie mają najwyższą z całej grupy skuteczność i najniższą impedancję co sugeruje, że powinny grać lepiej przy słabszym wzmacniaczu niż Hertze czy Helixy bo stanowią mniejsze obciążenie dla wzmacniacza. Niższa impedancja w okolicach częstotliwości podziału też na pewno poprawnie wpłynie na jakość dźwięku na tych JBLach. Hertze dla odmiany mają świetną opinię, również jako głośniki do budżetowych radyjek nie wspomaganych wzmakiem i dla tego nie mogę się zdecydować.
Na minus Helixów osobiście zaliczam całkowicie polipropylenową membranę. Taki głośnik z natury ma problemy z wydobyciem z siebie przyzwoitej średnicy, zwłaszcza gdy nie ma wspracia mocnego wzmaka. Tak jest w domowych przetwornikach i nie sądzę by w samochodowych było cokolwiek lepiej.

Cytat:
Ja u siebie mam jeszcze fabrykę. Nie mam elektrycznych lusterek przez co nie mam miejsca na gwizdki a zabawa w montowanie gwizdków w słupki jest ponad moje możliwości i siły a na dodatek mam kilka innych wydatków związanych z dopieszczaniem Roverka więc audio zostawię na koniec. :cool:

Też mam fabrykę i też nie mam elektr. lusterek :/ Trzeba będzie kombinować :)
 
 
 
BubuZR 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 125
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Paź 02, 2007 21:30   

Moc to tak na prawdę ostatni parametr, którym powinno się kierować :) Zestawiając dwa zestawy głośników czy dwa radia o tej samej mocy nominalnej, maksymalnej i jakiej jeszcze dusza zapragnie i tak będzie różnica we wrażeniach odsłuchowych. W ciemno nie ma sensu kupować, lepiej sobie zarezerwować kilka godzin w ciągu dnia i umówić się na odsłuch obojętnie czy kupuje się głośniki/radio za 300 czy za 3000pln :)

Co do Hertz ESK to bez dobrego wzmacniacza i wygłuszenia odradzam... no i mają trochę męczące wysokotonówki.
 
 
 
UncleAllEvil 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 200
Skąd: Bojanowo, Leszno



Wysłany: Sob Paź 13, 2007 15:15   

Wygłuszenie będzie zaraz po radiu, bez tego nie ma sensu inwestowanie w lepsze głośniki. Szkoda, że drzwi nie da się wytłumić watoliną, odpowiednio użyta potrafi zdziałać cuda.
 
 
 
Tuffik 



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 6
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Paź 13, 2007 21:09   

Jesli mozna, podlacze sie pod temacik :cool:
Zakupilem Roverka 25, bez radia. Ma on "pilota" na kierownicy, zakladanego fabrycznie (glosniej/ciszej, przod/tyl). Teraz pytanie, jakie radyjko do tego dobrac. Zakladam, ze kiedy w opisie radia jest napisane "mozliwosc podlaczenia sterowania fabrycznego" to to jest wlasnie to co mnie interesuje? Pieniedzy duzo nie mam niestety wiec do wyboru takie radyjka:
http://www.allegro.pl/ite...sony_tanio.html
http://www.allegro.pl/ite..._najtaniej.html
http://www.allegro.pl/ite...super_cena.html
http://www.allegro.pl/ite..._gwarancja.html

Jak widac sprzet najtanszy z tych posiadajacych mp3... Sklania sie ku Sony, nie wiem czy slusznie, bo w samochodzie sa dwa glosniki Pioneer :mrgreen: (przod) i dwa tylne fabryczne.

Prosze o porade odnosnie wyboru radyjka, pozdrwiam.
 
 
jerzu 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 250
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Paź 13, 2007 21:59   

Zeby podłączyc sterowanie w kierownicy trzena zainwestowac w dodatkowy adapter (drugie tyle co radio). Z tych radyjek wybralbym raczej pioneera. Szkoda ze nie interesuje Cie zadne JVC bo ja np mam tej firmy radio i moge szczerze polecic :)
np takie:
http://www.allegro.pl/ite..._hit_cena_.html
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Tuffik 



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 6
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Paź 13, 2007 22:57   

Ten adapter to na pewno potrzebny? LInk
5 pozycja w liscie funkcji. Moze wystarczy podpiac? :) A JVC moze i dobre ale design do mnie nie przemawia - najladniejsze Sony moim zdaniem ale tam sie nie moge doszukac tej funkcji ze serowaniem fabrycznym.
Pozdrawiam
 
 
jerzu 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 250
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Paź 13, 2007 23:04   

Chciałem wymienic radio w Vectrze tam jest sterowanie w kierownicy i wyswietlacz. Znalazlem model ktory niby to obslugiwal Pioneer deh 5800 lub 5900 nie pamietam dokladnie. na szczescie przed zakupem spytalem o podlaczenie sterowania, mily pan powiedzial ze adapter kosztuje 400 zl :( (radio zostalo seryjne). Tak samo odpowiedzieli mi w mailu z JVC ze trzeba adapter. Wiec pisze co mi powiedzieli :) Moze sa jakies sposoby na podlaczenie ich ale nie znam ich :) jak ktos zna chetnie poznam :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sob Paź 13, 2007 23:09   

jerzu napisał/a:
Szkoda ze nie interesuje Cie zadne JVC bo ja np mam tej firmy radio i moge szczerze polecic

Dokładnie.
Jeśli chodzi o "niską półkę" to tylko JVC. :wink:
Tuffik napisał/a:
A JVC moze i dobre ale design do mnie nie przemawia - najladniejsze Sony

Radio ma ładnie grać, a nie wyglądać :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
jerzu 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 250
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Paź 13, 2007 23:28   

http://www.allegro.pl/ite...dio_cd_mp3.html

Moze warto dolozyc pare groszy i kupic cos lepszego :) Sam mam ten wlasnie model i moge go polecic naprawde wszystkim :) Gra super. Zarowno radio i CD :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
UncleAllEvil 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 200
Skąd: Bojanowo, Leszno



Wysłany: Nie Paź 14, 2007 12:55   

Tuffik, sony będzie z tej czwórki raczej najgorsze...
 
 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Nie Paź 14, 2007 15:21   

marthinez napisał/a:
Radio ma ładnie grać, a nie wyglądać


Podpisuje sie "obiema lapami" :mrgreen:

jerzu napisał/a:
Szkoda ze nie interesuje Cie zadne JVC bo ja np mam tej firmy radio i moge szczerze polecic


Tez mam JVC i tez polecam :wink: (trzeci model z kolei)

Tuffik napisał/a:
A JVC moze i dobre ale design do mnie nie przemawia - najladniejsze Sony moim zdaniem


Design to indywidualny gust, a na te tematy sie nie polemizuje :wink: , bo mi np. sony nie odpowiada - koniec dyskusji na ten temat :wink:

Tuffik napisał/a:
ale tam sie nie moge doszukac tej funkcji ze serowaniem fabrycznym


Sterowanie sony jest podobne do JVC, bo nawet podlaczenie do pilota jest takie samo(jack), aczkolwiek nie moge wiele powiedziec na ten temat bo nie podlaczalem pilota od sony do mojego radyjka
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
jerzu 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 250
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Paź 14, 2007 15:24   

Cytat:
Sterowanie sony jest podobne do JVC, bo nawet podlaczenie do pilota jest takie samo(jack), aczkolwiek nie moge wiele powiedziec na ten temat bo nie podlaczalem pilota od sony do mojego radyjka

W JVC nie ma podlaczenia pilona na jacka. Przynajmniej ja nie widzialem nic takiego... pilota podlacza sie na gorna kostke. A pilot do sterowania radia np w kd g521 jest w komplecie :P Taki malutki od podstawowych fukncji :P
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Nie Paź 14, 2007 16:36   

Mam drugie z kolei radio JVC z takim samym podlaczeniem pilota, posiadam takze takiego samego pilota do radia jak ty

........a sam kabel do podlaczenia pilota wyglada TAK - ten czarny wychadzacy z radia(to akurat jest inny model radia, czyli wychodzi na to , ze duzo modeli JVC ma to podlaczenie)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Dziekan 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 142
Skąd: Łomża



Wysłany: Pon Paź 15, 2007 16:13   

giewu napisał/a:
nie sposób nie zgodzić się z kolegą uhu ... sam zainstalowałem u siebie takiego Clariona i jestem strasznie zadowolony, i co najważniejsze: czyta mp3

dokładnie, mam coś podobnego. Wątpię czy sony w porównywalnej cenie przetrzyma się z czymś takim jakościowo. Wcześniej moje grało w clio gdzie kont pochylenia radia (clio 1) był masakryczny, pierwsze radio CD panasonica totalnie nie dawało rady od początku, płyta skakała niemiłosiernie. Do tego...niby moc identyczna, ale clarionowski wzmacniacz to jednak coś innego, panasonic grał dość czysto ale dynamiką ustępuje. Do tego zero problemów, niedomagań -czyta zawsze/wszystko, jest eleganckie i nie przypomina oczoyebnego odpustowego świecidełka. Polecam.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Car-audio, nawigacje, radia cb"
piter34 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Kwi 02, 2007 11:09
piter34
Brak nowych postów [R ALL] ABC CB Radia
jak był temat to wybaczcie !
memphisto Car-audio, nawigacje, radia CB 13 Pią Maj 15, 2009 09:56
memphisto
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Kod do radia
Markzo Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Pią Maj 21, 2010 11:29
Markzo
Brak nowych postów [LRFL 1.8b 16v xei] kod do radia
stomek Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Pon Lut 04, 2008 21:22
przemo285
Brak nowych postów [R75] Kod do radia CD 413x
kruszan Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Pią Maj 27, 2011 17:09
kruszan



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink