Forum Klubu ROVERki.pl :: Idą wybory
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Brt
Nie Paź 21, 2007 22:57
Idą wybory

schowaj babci dowód
Autor Wiadomość
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Paź 09, 2007 17:35   

AndrewS napisał/a:
bo jakis czas temu, juz byli :smile:

Eeeeeee. :mrgreen:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Paź 09, 2007 17:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Paź 09, 2007 17:35   

giewu napisał/a:
czy tylko ja będę głosował na Korwina-Mikke?

Też o tym myślałem przed poprzednimi wyborami, ale hmm...
1. Jego poglądy są zbyt radykalne, żeby miał szanse na poparcie, które pozwoli mu na jakikolwiek wpływ na rząd (choć wiem, że jeśli wszyscy tak uznają to na pewno nie wygra, ale jestem zwolennikiem realnych rozwiązań, choć zawsze będą kompromisem).
2. W tym roku spalił się dla mnie zupełnie łącząc siły z "gwiazdą" naszego byłego już szczęśliwie rządu - ministrem w kolalicji z "Prawem i Sprawiedliwością", którego Trybunał Konstytucyjny uczył pisać rozporządzenia, bo z prawem to one nie miały nic wspólnego, ;) "jego wysokością" ;) Romanem Giertychem.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
giewu 




Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Paź 09, 2007 17:42   

maciej napisał/a:
...1. Jego poglądy są zbyt radykalne, żeby miał szanse na poparcie, które pozwoli mu na jakikolwiek wpływ na rząd (choć wiem, że jeśli wszyscy tak uznają to na pewno nie wygra, ale jestem zwolennikiem realnych rozwiązań, choć zawsze będą kompromisem).
a nie jest to przypadkiem pewien rodzaj zapobiegawczości ? wydaje mi sie, że Mu się nie uda to szkoda mojego głosu na Niego ?
maciej napisał/a:
2. W tym roku spalił się dla mnie zupełnie łącząc siły z "gwiazdą" naszego byłego już szczęśliwie rządu...
ponoć nie ma ludzi bez wad ;)

od razu zapowiadam, podkreślam, pogrubiam i przechylam ... nikogo nie agituję, a jedynie wyrażam swoje własne poglądy (zazwyczaj inne niż ogółu ;) ) ... :mrgreen:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Paź 09, 2007 17:47   

giewu napisał/a:
a nie jest to przypadkiem pewien rodzaj zapobiegawczości ? wydaje mi sie, że Mu się nie uda to szkoda mojego głosu na Niego ?

Dokładnie o to mi chodziło, tylko może niejasno to ująłem - wolę mniejsze zmiany z dużą szansą na realizację, niż gonitwę za ideałem bez takiej szansy, choć czasem myślę, że to nie najlepsze podejście, to nie potrafię się przekonać, że należy grać na zasadzie "wszystko albo nic".
giewu napisał/a:
ponoć nie ma ludzi bez wad

Taa... Ale ta jest dla mnie duża... ;)
giewu napisał/a:
nikogo nie agituję

A ja tak! ;)
Uczestnicząc w takich dyskusjach i starając się używać jak najbardziej rzeczowych argumentów liczę na to, że przekonam czytających do moich argumentów, przez co ich "zagituję". :D
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
morris 




Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 219
Skąd: Kraków/Lublin



Wysłany: Wto Paź 09, 2007 23:10   

maciej napisał/a:
Dla mnie wystarczy określenie "wykształciuch" - mam wyższe wykształcenie i uważam to za powód do dumy, ale w ustach premiera i w kontekście jego wypowiedzi, to powiniennem się tego conajmniej wstydzić


Myślę, że to kwestia interpretacji jego słów nierozerwalnie z kontekstem ich wypowiedzenia. A uważam tak, bo również mam wyższe wykształcenie i podobne jak Ty odczucia co do jego posiadania, a jednak nie poczułem się urażony, co więcej, nie odniosłem wrażenia, że te słowa były skierowane do mnie.
_________________
Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie, ale i skraca dzień roboczy.
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Paź 10, 2007 08:35   

morris napisał/a:
A uważam tak, bo również mam wyższe wykształcenie i podobne jak Ty odczucia co do jego posiadania, a jednak nie poczułem się urażony, co więcej, nie odniosłem wrażenia, że te słowa były skierowane do mnie.

Wykształciuch to słowo wypowiedziane po raz pierwszy przez Dorna. To ktoś kto nie należy do prawdziwej inteligencji i nie doszedł do tego co ma ciężką pracą. Ja to tak rozumiem.

A co do podziałów, to mnie osobiście boli, że jestem nazywany przeciwnikiem zmian "na lepsze". PiS gardzi takimi ludźmi, co niejednokrotnie słychać w płomiennych przemówieniach tego, który nie miał być premierem, gdy prezydentem zostanie jego brat.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Paź 10, 2007 10:47   

http://wybory2007.wp.pl/k...ml?ticaid=14996


ciekawe, dajace do myslenia. polecam kazdemu , bo tak naprawde ilu z nas widzialo realny program partii na wlasne oczy, to co mowia ... przed poprzednimi wyborami tez mowili: , koalicja , druga kaczka nie bedzie premierem, nigdy z samoobrona, nigdy z lpr-em, bedziemy rzadzic wspolnie , po z pisem itp itd. i tak w kolko.......

ocenice sami co z tego zrealizowali, wiecej sp*&^%$suli niz naprawili

kolejne wybory mniejszego zla :/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Paź 10, 2007 10:50   

morris napisał/a:
A mógłbyś rozwinąć w czym, twoim zdaniem, przejawia się owa pogarda?

A ustrój stworzony przez chołotę dla chołoty?
Dziwię się, że po takim tekście jeszcze ktoś urodzony wcześniej, niż np. w '85 r chce na nich głosować :shock: (BTW - o sobie chyba mówił także - jedyny objaw samokrytyki u tego pana).
A "tu jest Polska" ?
A "tam stało ZOMO"?
A "lekarzy w kamasze"?
A "wyjeżdżają nieudacznicy"?
A "Ten pan już nikogo życia nie pozbawi"? (W sensie wydawania wyroku bez sądu, bo nie wdaję się w to, czy dr G. jest winny czy nie)
To tylko skróty, ale każdy wie, o co chodzi, a to najlepszy dowód na to, że takie teksty poruszają społeczeństwo. (Szkoda tylko, że nie całe :( )
A cała obłuda tego towarzystwa, bezczelne kłamstwa, nierealne obietnice, których nawet nie próbują zrealizować?
Każda, nawet najmniejsza krytyka, to wściekły/zajadły/furiacki (niepotrzebne skreślić)atak na (nie)rząd pana K.

BTW:
Mamy najnowocześniejszy rząd na świecie:
- sterowany radiem,
- prezydent i premier z kopią zapasową :twisted: :D
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 10, 2007 12:47   

To ja dorzucę moje ulubione "głodówka to nie jest nie zjedzenie kolacji".

Jak można tak traktować ludzi, którzy za ciężką pracę, od której zależy życie zarabiają 1000 zł brutto?

Jak można każdą wypowiedzią robić z nich wrogów publicznych, bo ośmielili się upomnieć o podwyżki, które zostały im obiecane w poprzedniej kampanii wyborczej?

Jak można przedstawiać prywatyzację służby zdrowia jako największe zło i w tym świetle stawiać lekarzy w roli tych, którzy chcą jak najgorzej dla pacjentów?

Może poprzednie rządy nie zrobiły nic żeby było lepiej, ale ten bije rekordy w robieniu tak, zeby było gorzej.

No bo pomijam już kwestię "w rządzie nie będzie ministrów skazanych prawomocnym wyrokiem sądu", "nie będziemy zadawać się z ludzimi wątpliwej reputacji" i kilku podobnych "prawd objawionych", bo to już się tylko nadaje do kategorii "biletu do Włoszczowej"... :(
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
morris 




Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 219
Skąd: Kraków/Lublin



Wysłany: Sro Paź 10, 2007 12:59   

Odnośnie pogardy, to zgadzam się w zupełności. Mam podobne odczucia jako osoba popierająca PIS (o czym wspomniałem we wcześniejszych postach). Moim zdaniem wychodzi więc na to, że należy uznać, że obie strony są odpowiedzialne za "podział" społeczeństwa. A dyskusja "kto robi to w słusznej sprawie" przypomina mi dyskusje nt. aborcji czy kary śmierci, tzn. jeszcze sie nie spotkałem z osobą, która mając ukształtowane zdanie w tych sprawach zmieniła je pod wpływem argumentów drugiej strony. Tym bardziej, że zarzucając brak merytorycznych argumentów w dyskusjach pilityków (wszystkich opcji) sami robimy to samo opierając się na wypowiedzianych w różnych sytuacjach i kontekstach sformułowaniach, które miały wywołać głównie efekt propagandowy. Naturalnie cytując tylko to co ma zdyskredytować drugą stronę. Dla mnie to w gruncie rzeczy tak samo mało merytoryczne jak - nie przymierzając - wiec wyborczy (łącznie z epitetami typu obłudne towarzystwo, bezczelni kłamcy - nawiasem mówiąc gdyby to powiedział ktoś z PIS na pewno było by odczytane jako organiczna pogarda dla innych).

[ Dodano: Sro Paź 10, 2007 13:08 ]
Odnośnie argumentu koalicji z późniejszym LiS-em. To pragnę zwrócić uwagę (przypomnieć), że do tego momentu były to partie na fali wznoszącej, i kto wie ilu znalazłoby się jeszcze "moherów" gotowych oddać na nie głos gdyby dalej tkwili w opozycji. Obecnie te partie to margines!, ja uważam to za duży sukces Kaczek (przyjmując oczywiście, że PIS to - co najmniej - mniejsze zło).
_________________
Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie, ale i skraca dzień roboczy.
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Paź 10, 2007 13:47   

morris napisał/a:
Odnośnie argumentu koalicji z późniejszym LiS-em. To pragnę zwrócić uwagę (przypomnieć), że do tego momentu były to partie na fali wznoszącej, i kto wie ilu znalazłoby się jeszcze "moherów" gotowych oddać na nie głos gdyby dalej tkwili w opozycji. Obecnie te partie to margines!, ja uważam to za duży sukces Kaczek (przyjmując oczywiście, że PIS to - co najmniej - mniejsze zło).

Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że zasadniczo możemy być wdzięczni Kaczyńskim, że uwalili Samoobronę i LPR. O to chodzi?

To miał być fortel na przejęcie elektoratu, a nie "dla dobra Ojczyzny"?
Teraz te "mohery", o których piszesz głosują na PiS.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10899
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Paź 10, 2007 13:51   

morris napisał/a:
(przyjmując oczywiście, że PIS to - co najmniej - mniejsze zło).

i o to się właśnie rozchodzi
nie czułbym sie dobrze głosując na mniejsze bądź większe zło
jeśli juz miałbym dorzucić komuś swoją cegiełkę wyborczą to chciałbym zrobić to z czystym sumieniem na kogoś, kto mógłby zrobić coś dobrego, a nie wybierać "mniejsze zło".
sory ale klasa polityczna w naszym kraju to jedna profanacja i to czy rządzi pis lis lid lpr upr po czy jakikolwiek inny skrót niewiele dla mnie jako obywatela Rzeczypospolitej Polskiej zmienia.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Paź 10, 2007 13:53   

morris ciekawe argumenty ze podoba ci sie pis bo pod%$# ...ebrali elektorat komus z kim mieli rzadzic :D to tak jakby kolega ciebie wy^%$# rolowal :D

ale pomijam to . prosze podaj mi racjonalne argumenty co takiego dokonali zeby tobie i mnie sie zylo lepiej >? pominmy podzialy, oskarzenia, moze cos pozytywnego >?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
morris 




Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 219
Skąd: Kraków/Lublin



Wysłany: Sro Paź 10, 2007 14:57   

piter34 napisał/a:
Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że zasadniczo możemy być wdzięczni Kaczyńskim, że uwalili Samoobronę i LPR. O to chodzi?

tak
piter34 napisał/a:
To miał być fortel na przejęcie elektoratu, a nie "dla dobra Ojczyzny"?

pytasz czy stwierdzasz? tak czy inaczej uważam, że jedno nie wyklucza drugiego (przecież jeśli by wykluczało ustrój demokratyczny byłby już całkiem do bani)
piter34 napisał/a:
Teraz te "mohery", o których piszesz głosują na PiS.

Dokładnie, w dodatku siła ich w naszym narodzie, a prawo wyborcze mają takie samo jak ja i ty (ani lepsze ani gorsze znaczy).
Może się mylę, ale będąc politykiem miałbym dylemat czy starać się przejąć ten elektorat (zabierając go partiom stricte populistycznym), czy dokonać holocaustu owych "moherów".
maniaq napisał/a:
morris ciekawe argumenty ze podoba ci sie pis bo pod%$# ...ebrali elektorat komus z kim mieli rzadzic to tak jakby kolega ciebie wy^%$# rolowal

Przykro mi ale nie widzę analogii.
maniaq napisał/a:
prosze podaj mi racjonalne argumenty co takiego dokonali zeby tobie i mnie sie zylo lepiej

Jeśli chodzi o Ciebie to nie mam zielonego pojęcia. Ja pracuję w służbie zdrowia, zarabiam gówniane pieniądze w stosunku do wykonywanej pracy, wykształcenia itp. (ocena subiektywna), ale w ciągu ostatniego roku moja pensja wzrosła o ok 50%, nadal mało, ale jak kiepsko zarabiałem wcześniej i to niezmiennie.
Trochę lepiej mi się też żyje jak widzę, że "branie w łapę" przestało być tabu, sa chociaż próby rozliczenia przestępców z okresu PRL, zmiana polityki zagranicznej (o której było w innym wątku). To tyle narazie (w końcu jestem w pracy i muszę się ja zająć).
A co proponuje PO?
_________________
Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie, ale i skraca dzień roboczy.
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Paź 10, 2007 15:18   

morris napisał/a:
zmiana polityki zagranicznej

Masz na myśli zrobienie z nas pośmiewiska całej Europy i połowy reszty świata?
Nie uważam, że powinniśmy padać na kolana przed ... (tu sobie wpisz jaką nację chcesz), ale wygłupy z potrząsaniem pięścią Niemcom, Rosjanom i całej UE to nie jest dobra metoda.
K cieszy się, że go inaczej przyjmują teraz, niż na początku kadencji :shock: Pewnie - wariatów się boją ;) A poważnie, to na pewno zachodzą w głowę, z czym to dzisiaj Jarek z Fotygą wyskoczą głupim (vide Dzień przeciw Karze Śmierci).
morris napisał/a:
"branie w łapę" przestało być tabu

A wydawanie wyroku bez sądu przez ministra Zero Ci pasuje? A jak ktoś Ciebie oskarży o cokolwiek i ten g...rz (sorry, ale tak on się zachowuje) zrobi z Ciebie na konferencji mordercę i łapownika, bo "ktoś przypadkiem sfilmował" jak znajomy przekazuje Ci np. kopertę z listem od żony/kochanki/wezwaniem do sądu, albo oddaje Ci pieniądze pożyczone na przeżycie do pierwszego?
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3634
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Sro Paź 10, 2007 16:28   

Paul napisał/a:
A wydawanie wyroku bez sądu przez ministra Zero Ci pasuje


eee ten co to powiedzial zero to jest teraz dopiero zero, bo sie juz nawet samoobrony czepil :mrgreen:

Paul napisał/a:
A jak ktoś Ciebie oskarży o cokolwiek


tak sie sklada ze mnie nie oskarży, bo nie bedzie mial o co ,
no chyba ze nagraja podczas dawania koperty na weselu he heh e :mrgreen:
niech sie boja Ci co pownni sie bac
ja tam nie boje sie ze wparuje do mnie o 6 rano ABW :lol:
malo tego, nawet system operacyjny mam legalny i nie jest to wyrób microsoftu :grin:

maniaq napisał/a:
ale pomijam to . prosze podaj mi racjonalne argumenty co takiego dokonali zeby tobie i mnie sie zylo lepiej >? pominmy podzialy, oskarzenia, moze cos pozytywnego ?


nie wiem jak Tobie ale dzieki ich ustawie moi rodzice maja teraz za "grosze" spoldzielcze mieszkanie na wlasnosc
co za rządów SLD ciagnelo sie latami
rodzice splacili spory kredyt, a mimo to mieszkanie nie bylo tak faktycznie ich
a co najciekawsze podczas poprzedniego rzadu mozna bylo wykupic sobie mieszkanie, wtedy przychodzil gosc i wliczal do ceny wszystko co tam bylo , np. deski parkiet itp.
oczywiscie po dostaniu mieszkania stan byl surowy, kompletny idiotyzm
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 10, 2007 16:55   

morris napisał/a:
Ja pracuję w służbie zdrowia, zarabiam gówniane pieniądze w stosunku do wykonywanej pracy, wykształcenia itp. (ocena subiektywna), ale w ciągu ostatniego roku moja pensja wzrosła o ok 50%, nadal mało, ale jak kiepsko zarabiałem wcześniej i to niezmiennie.

Czy te podwyżki przyszły tak "po prostu", czy w wyniku strajków?
Czy nie czułeś się obrażony pomysłami o "kamaszach" lub wypowiedziami premiera nt. strajków w służbie zdrowia?
morris napisał/a:
Trochę lepiej mi się też żyje jak widzę, że "branie w łapę" przestało być tabu, sa chociaż próby rozliczenia przestępców z okresu PRL,

Tylko niestety są to ruchy pozorne i rewanżystyczne (sam piszesz o próbach - moim zdaniem niewiele one przynoszą), a przesłaniają one to co powinno zostać zrobione, by kraj rozwijał się szybciej.
Czy widziałeś przez te dwa lata ustawy ułatwiające budowę autostrad?
Czy widziałeś choć cień próby reformy systemowej służby zdrowia?
Czy widziałeś ułatwienia dla przedsiębiorców?
Albo ograniczenie biurokracji i program "Tanie Państwo"?

Bo ja niestety nie. :(

Widzę za to najwyższe wydatki na BOR i administrację rządową od wielu lat, tworzenie kolejnych agencji powielających pracę Policji, premiera, którego loty śmigłowcem na urlop kosztują 10 rocznych pensji lekarza, widzę rząd, w którym aresztuje się odchodzących ministrów, a potem sprawy nagle cichną i nie mają finału...
AndrewS napisał/a:
tak sie sklada ze mnie nie oskarży, bo nie bedzie mial o co ,

Super podejście :( - polecam lekturę "Procesu" Kafki, bo mi ostatnio tylko to przychodzi do głowy oglądając telewizję.
Takie podejście "mnie to nie dotyczy", więc niech robią co chcą jest małoobywatelskie.
AndrewS napisał/a:
eee ten co to powiedzial zero to jest teraz dopiero zero, bo sie juz nawet samoobrony czepil

A jaki to ma związek z tematem ministra Z, który poruszył Paul?
Nie używajmy argumentów w stylu, bo ten to jest pryszczaty, żeby odwrócić dyskusję od kwestii merytorycznych.
Minister Sprawiedliwości wydający wyroki w mediach, kiedy sprawa nie trafiła jeszcze do sądu i lekarz, który musi przedstawić dowody na to, że jego rzeczy są jego?
Gdzie tu Prawo i Sprawiedliwość?
Czy nie czułbyś się dziwnie, gdyby policjant zarekwirował Ci na ulicy zegarek i kazał przynieść na komendę paragon, że go kupiłeś, a nie ukradłeś?
AndrewS napisał/a:
nie wiem jak Tobie ale dzieki ich ustawie moi rodzice maja teraz za "grosze" spoldzielcze mieszkanie na wlasnosc
co za rządów SLD ciagnelo sie latami
rodzice splacili spory kredyt, a mimo to mieszkanie nie bylo tak faktycznie ich
a co najciekawsze podczas poprzedniego rzadu mozna bylo wykupic sobie mieszkanie, wtedy przychodzil gosc i wliczal do ceny wszystko co tam bylo , np. deski parkiet itp.
oczywiscie po dostaniu mieszkania stan byl surowy, kompletny idiotyzm

No dobra, łatwo jest rozdawać nie swoje, zwłaszcza, że to idealna kiełbasa wyborcza. ;)
Zgadzam się, że to dobrze, że to uporządkowali, ale jak dla mnie to troche mały dorobek jak na 2 lata rządów. :(

Ja osobiście nie zauważyłem nic, co zrobił ten rząd, co by poprawiło coś w moim życiu. :(
Na początek wystarczyłoby mi obniżenie podatków i zmiana progów zgodnie z obietnicami przedwyborczymi, ale widzę, że 2 lata to za mało, żeby uchwalić jedną mądrą ustawę dającą szanse na rozwój, nowe miejsca pracy i zmniejszenie szarej strefy. :(
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3634
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Sro Paź 10, 2007 18:45   

maciej napisał/a:
Takie podejście "mnie to nie dotyczy", więc niech robią co chcą jest małoobywatelskie.


o to chodzi ze oni robili najpierw po cichu, ale kiedy przyszly aresztowania , to w mediach i ze strony opozycji zaraz byly oskarzenia o bezpodstawne zatrzymania i samowolke
ja majac takie dowody po takiej nagonce tez bym je w koncu pokazal
bo jak na razie na tych tasmach widac czarno na bialym ze co poniektorzy, co najmniej klamia
i tlumaczenie tych dowodow tak jak to robi Paul jest dla mnie zabawne
mozna by nawet porowac je(to tlumaczenie) do dzisiejszego tlumaczenia bylego Pana Prezydenta

maciej napisał/a:
Widzę za to najwyższe wydatki na BOR i administrację rządową od wielu lat,


skad masz te dane ?? , pracujesz w rzadzie ?? , to twoje hobby , czy moze tak mowil Donald :-)

maciej napisał/a:
w którym aresztuje się odchodzących ministrów, a potem sprawy nagle cichną i nie mają finału...


widze ze jakby nie bylo tak bedzie zle, jesli jest cicho to nic nie robia, jesli jest glosno to robia na pokaz ehhhhhh, niedogodzi




maciej napisał/a:
Minister Sprawiedliwości wydający wyroki w mediach, kiedy sprawa nie trafiła jeszcze do sądu i lekarz, który musi przedstawić dowody na to, że jego rzeczy są jego?
Gdzie tu Prawo i Sprawiedliwość?


ale on nie musial wlasciwie niczego mowic, tamci szli w zaparte, zreszta wystarczylo posluchac jakim jezykem ze soba rozmawiali, potem po nagonce ujawnil dowody, po obejzeniu tych nagran nie mam wiecej pytan
czyli co Macku w/g Ciebie oni sa bezpodstawnie zatrzymani ??

a wystarczylo w przypadku doktora poprostu nie wziasc tych kopert i nie bylo by niedomowien
Ci ludzie sa na takich stanowiskach ze musza sie liczyc z tym ze beda prowadzone przeciwko nim takie akcje
w razie gdyby zostali skazani to maja jeszcze szanse, byc moze Pan Prezydent ich ulaskawi :mrgreen:

ciezko jest cos zmieniac jesli wszyscy do okola rzucają klody pod nogi, a tak u nas dziala opozycja
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
morris 




Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 219
Skąd: Kraków/Lublin



Wysłany: Sro Paź 10, 2007 20:47   

Nie wiem czy to za karę ale dziś właśnie złapała mnie policja, bez wątpliwości złamałem przepisy ruchu drogowego (ze 4 naraz jak mi wyliczył). Jak zaproponowałem pouczenie, odpowiedział, że tego już nie ma w przepisach on musi sporządzić notatkę z zatrzymania (co za tym idzie mandat) i boi się zrobić inaczej bo żyje teraz w takich czasach że z byle g... może być afera i go pokażą w TV o19.30. Uśmiechnąłem się (choć generalnie nie było mi do śmiechu) bo trochę jak bym sam sobie to zafundował, ale z drugiej strony - to działa!
I średnio mnie obchodzi czy to "przystoi" ministrowi mówić takie czy inne rzeczy, które mogą godzić w dobre imię przestępcy, bo po obejrzeniu nagrań nie jest mi potrzebny sąd żeby ocenić to co tam jest, mam własny, skromny ale zawsze, móżdżek i żadna poprawność mi nie będzie mydlić oczu. Nie wierzę w relatywizm, który nieraz słyszałem z ust platformersów np. Lepper raz był przestępcą a raz biedną ofiarą , w zależności czy był w rządzie czy poza nim.

[ Dodano: Sro Paź 10, 2007 20:58 ]
maciej napisał/a:
Czy te podwyżki przyszły tak "po prostu", czy w wyniku strajków?
Czy nie czułeś się obrażony pomysłami o "kamaszach" lub wypowiedziami premiera nt. strajków w służbie zdrowia?

W wyniku strajków, ale w naszym kraju do tej pory budżetówka w inny sposób niczego nie zyskiwała, tym razem przynajmniej w miarę skutecznie.
Co do drugiego pytania: nie. Wiesz kto się ostatnio dogadywał z lekarzami?- dyrektorzy szpitali. I tak powinno być, a nie na zasadzi: pieniązki i tak przylecą z centrali.
Co do reformy to Religa coś tam zmienia (baaardzo ograniczonymi ruchami, ale to przecież były flagowiec PO w ich rządzie pewnie robiłby to samo). Nie wierzę w gruntowną reformę na raz, nikt się już nie odważy tak jak AWS - tamci nieźle namieszali, a potem komuniści zamiast ratować i naprawiać spieprzyli do końca po swojemu.
_________________
Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie, ale i skraca dzień roboczy.
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Paź 10, 2007 21:16   

maniaq napisał/a:
http://wybory2007.wp.pl/k...ml?ticaid=14996

ciekawe, dajace do myslenia. polecam kazdemu , bo tak naprawde ilu z nas widzialo realny program partii na wlasne oczy,


PO 78% - zgodne z moim głosowaniem sprzed dwóch lat ;) LiD - 57%. Ciekawe, czy by spełnili te obietnice programowe. Może po tych wyborach się przekonam :roll: PISu nie trawiłem, teraz jeszcze bardziej nie trawię, a czy kiedyś to się zmieni ?? nie sądzę, ale nie mówię nie. :P

PS. http://www.zasady-zobowiazuja.pl/
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów wybory
yeee
argail Offtopic 160 Wto Lut 26, 2008 21:10
general_p
Brak nowych postów Wybory - pozytywnie ;)
maciej Offtopic 1 Czw Cze 24, 2010 14:27
dobryziom
Brak nowych postów [ Ankieta ] Wybory Prezydenckie 2010. II Tura.
Tobianiu Offtopic 350 Pon Lip 26, 2010 09:17
maciej



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink