Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Demontaż tunelu środkowego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] Demontaż tunelu środkowego
Autor Wiadomość
michal_s. 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 45
Skąd: Wschowa



Wysłany: Wto Paź 09, 2007 18:14   [R600] Demontaż tunelu środkowego
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Witam, niestety nie mogę ci pomóc w twojej sprawie, ale ty chyba możesz mi pomóc? Otóż muszę wymienić u siebie mieszek i cały ten plastik wokół mieszka razem z popielniczką a nie wiem jak się do tego zabrać żeby czegoś nie połamać (u mnie jest połamany plastik przy mieszku i klapka na popielniczce, paskudnie to wygląda). Więc jeśli mógłbyś mi to dokładnie krok po kroku opisać jak to zrobić to byłbym wdzięczny, pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Sty 11, 2011 15:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Paź 09, 2007 18:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Zientas 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 202
Skąd: Poznań / Komorniki



Wysłany: Wto Paź 09, 2007 18:29   

Widzę, że kolega ze Wschowy? Tydzień temu siedziałem na weekend w Boszkowie i dokładnie tym się zajmowałem :mrgreen:
Musisz odkręcić schowek przed pasażerem (2 śrubki), potem zobaczysz z lewej strony jedną trzymającą ten środkowy tunel. Odkręcasz też 2 śrubki po obu stronach tunelu na wysokości mieszka. Następnie musisz zdjąć plastik nad pedałami (chyba 2 śrubki i zatrzaski - pociągnij go) i znów wyłoni Ci się jedna śrubka trzymająca tunel. Jak już poradzisz sobie ze wszystkimi śrubkami to ściągach gałkę z mieszka i cały tunel musisz delikatnie, acz stanowczo wyszarpnąć, gdyż jest trzyma się on już tylko na zatrzaskach. Wyjdzie z popielniczką. Teraz będzie trzeba odączyć zasilanie zapalniczki i podświetlenie zapalniczki i popielniczki. Cały mieszek trzyma się od spodu na zatrzaskach i jedneś śrubce schowanej pod popiekniczką (musisz ją po prostu wyjąć tak jakbyś chciał wywalić z niej kiepy). Przy wyciąganiu mieszka z zatrzasków możesz sobie pomóc kombinerkami - trochę ścisnąć zatrzaski od dołu. No i zsotają Ci 4 śrubki trzymające sam mieszek do plastiku.

To chyba tyle tak na szybko... :roll: powodzenia.
_________________
R600 SDi, Sj413, G.V. 3.3 LX, Durango V8 1th gen.
 
 
 
pawciu87 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń



Wysłany: Wto Paź 09, 2007 18:36   

Michał S. napisał/a:
Witam, niestety nie mogę ci pomóc w twojej sprawie, ale ty chyba możesz mi pomóc? Otóż muszę wymienić u siebie mieszek i cały ten plastik wokół mieszka razem z popielniczką a nie wiem jak się do tego zabrać żeby czegoś nie połamać (u mnie jest połamany plastik przy mieszku i klapka na popielniczce, paskudnie to wygląda). Więc jeśli mógłbyś mi to dokładnie krok po kroku opisać jak to zrobić to byłbym wdzięczny, pozdrawiam.



szczerze mowiac bedzie Ci trudno czegos nie polamac.... najpierw muszi odkrecic schowek po stronie pasazera, trzyma sie na zawiasach na dole, potem bedzie widzial dwie srubki z podkladka przykrecona do takiej podluznicy obok konsoli, i jeszcze jedna srubka na gorze trzymajaca gorna czesc konsoli(bedziesz widziesz jak zdejmiesz schowek). Nastepnie musisz odkrecic ta oslone pod kierownica - trzyma sie na dwoch srubach pod tym plastikiem(mniej wiecej w tym miejscu jak zawiasy od schowka), pozniej musisz naprawde delikatnie i z wyczuciem wyciagac ja z zatrzaskow. Jak zdejmiesz ta czesc, znowu zobaczysz ta metalowa podluznice, i robisz te same czynnosci co od strony schowka. Masz jeszcze dwie srubki po bokach konsoli mniej wiecej kolo mieszka, ale na jej bokach(przy siedziskach... Jak to zrobisz pozostaje Ci bardzo delikatnie wyciagac ta konsole w kierunku recznego z zatrzaskow, jest duze prawdopodobienstwo ze moze cos peknac;/ mi pare zatrzaskow poszlo, ale na szczescie nie spowodowalo to ze cos trzeszczy. Zycze powodzenia... a ja czekam do czwartku... tylko zeby jeszcze czegos mi ten mechanik nie schrzanil...;/
_________________
"Tylko auta z duszą..."
 
 
 
Zientas 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 202
Skąd: Poznań / Komorniki



Wysłany: Wto Paź 09, 2007 18:39   

Nooo teraz z dwoma "manualami" kolega sobie napewno poradzi :mrgreen: :wink:

Ps. U mnie się nic nie połamało :razz:
_________________
R600 SDi, Sj413, G.V. 3.3 LX, Durango V8 1th gen.
 
 
 
pawciu87 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń



Wysłany: Wto Paź 09, 2007 18:46   

hehe, ja rozkladalem i kolega arrax87 tez... i u kazdego cos poszlo :roll:
_________________
"Tylko auta z duszą..."
 
 
 
Zientas 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 202
Skąd: Poznań / Komorniki



Wysłany: Wto Paź 09, 2007 19:35   

Tylko pamiętajcie, że środkowy tunel oprócz elementów zapalniczki/popielnikczki i mieszka nie pasuje od anglika! Na pierwszy rzut oka niczym się nie różni, a jednak ma inne mocowania po stronie schowka i kierowcy.

Piszę po to, że jak byście połamali za dużo i potem szukali innego... :lol: :razz:
_________________
R600 SDi, Sj413, G.V. 3.3 LX, Durango V8 1th gen.
 
 
 
pawciu87 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń



Wysłany: Wto Paź 09, 2007 20:05   

haha, sluszna uwaga :mrgreen: ale wlasnie kolega arrax ulamal nie zatrzask... ale kawalek konsoli przy zdejmowaniu, zalozyl od anglika, wszystko sie cacy zlozylo, tylko od strony pasazera ma spora szpare, a znowoz od strony schowka ma bardzo malo(dobrze ze sie nie trze :roll: ) , i tak wyglada sytuacja z konsola od anglika :mrgreen: :twisted:
_________________
"Tylko auta z duszą..."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Kilka pytań odnośnie panelu środkowego
DeathMan Rover serii 600, Honda Accord 17 Pon Lut 18, 2008 16:59
llygas
Brak nowych postów [R600] Tapicerka w bagażniku - demontaż
arszenick Rover serii 600, Honda Accord 5 Wto Lip 03, 2007 19:48
marthinez
Brak nowych postów [R600] Konsola środkowa. Demontaż.
McMisiu Rover serii 600, Honda Accord 6 Czw Sie 12, 2010 10:54
Przemas
Brak nowych postów [R600] demontaż konsoli środkowej - pomocy :)
smash Rover serii 600, Honda Accord 4 Czw Gru 15, 2011 17:00
smash
Brak nowych postów [R600] Demontaż klamki zewn. kierowcy
meega33 Rover serii 600, Honda Accord 8 Pią Maj 15, 2015 20:55
KRYS



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink