Forum Klubu ROVERki.pl :: [r 75} przyciemnianie szyb
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r 75} przyciemnianie szyb
Autor Wiadomość
kamiloski88 



Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 32
Skąd: NS



Wysłany: Pon Gru 24, 2007 15:25   [r 75} przyciemnianie szyb

Witam, mam takia prosbe czy ktos ma moze fotki r75(najlepiej taki srebrnawy) z przyciemnionymi szybami? bo chcialbym sobie przyciemnic. Tylko chcialbym zobaczyc jak to sie prezentuje.


Od razu zycze wam wszystkim wesolych swiat!
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 24, 2007 15:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Lut 25, 2008 10:07   

odświeżam :grin:
witam, byłem dzisiaj w firmi przyciemniającej szyby. Jestem umowiony na jutro rano tylko mam pytanie a wlasciwie prosze o rade. Jaka folii mam uzyć? Czarnej czy granatowej (obie raczej najciemniejsze)? Zaznaczam ze mam granatowego R75 a przyciemniam tylko tył :o
 
 
 
Piotrass 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 25, 2008 11:28   

Mi osobiście nie podoba się przyciemnianie tylko części auta, jak już to wszystkie delikatnie przyciemnić :wink: Jednak w tym wypadku czarna będzie chyba najładniejsza, granatowa szyba może wyglądać trochę nienaturalnie - coś jak osobówki oklejone reklamami :razz:
_________________
F.T.H8TER5 and join the music!
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Lut 25, 2008 12:01   

myslalem nad całością ale troche o tym poczytałem i stwierdziłem ze zax duzo z tym byłoby problemu. duzo jezdze wiec i panow w niebieskim duzo widuje a i na przegladach podobno sie czepiaja wiec calosc odpada :sad:
No ale koledzy czekam na dalesze rady :grin:
 
 
 
kamiloski88 



Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 32
Skąd: NS



Wysłany: Pon Lut 25, 2008 13:22   

ale o ile sie nie myle to nie ma problemow z przyciemnianiem, oczywiscie te flie czy czymkolwiek tam beda przyciemniac musza miej jakis tam % przepuszczalnosci. Ale jak sie ma z atestem to nie powinno byc zadnego problemu. A skoro juz byles tam to jaka jest mniej wiecej cena przyciemnienia wszystkich szyb?
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Lut 25, 2008 14:56   

wszystkich nie wiem ale za tył 420zł. a co do tego atestu to jest roznie. poczytaj na necie, atest wcale nie daje Ci nietykalnosci :/ na przegladach dociekliwi sie tego czepiaja i nie podbijaja a i niebiescy sie plują
a tak w ogole to nawet najjasniejszą folią przekroczę granice na przodzie gdyż fabrycznie są przyciemnione ~25% wiec kicha.
 
 
 
marcin_i_alunia 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 195
Skąd: Konstancin



Wysłany: Pon Lut 25, 2008 18:20   

Dam-Kam jak już to zrobisz to wrzuć fotki :grin:
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Lut 25, 2008 20:10   

marcin_i_alunia, zawiodłem sie... ja czekam na rady a Wy juz o fotkach :razz:
 
 
 
marcin_i_alunia 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 195
Skąd: Konstancin



Wysłany: Pon Lut 25, 2008 20:19   

Sorki Dam-Kam... Poprostu nigdy nie widziałem R75 z przyciemnionymi szybami dlatego jestem bardzo ciekaw jak będzie się prezentował. Niestety ja kompletnie nie znam się na temacie dlatego nie potrafię pomóc, nawet wypowiedzieć sie na temat estetyki takiej ozdoby ponieważ jak już pisałem nigdy wcześniej nie widziałem Roverka z przyciemnianymi szybami.
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Lut 25, 2008 21:13   

ale fotki macie zapewnione, co prawda zrobie komorka ale powinno byc dobrze:)

[ Dodano: Wto Lut 26, 2008 16:53 ]
oto zdjecia :grin: APS Krakow, POLECAM :!: :!: :!:
 
 
 
marcin_i_alunia 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 195
Skąd: Konstancin



Wysłany: Sro Lut 27, 2008 09:19   

Dam-Kam musze przyznać, że całkiem fajnie to wygląda :grin: Może i ja się skuszę na taki dodatek :grin:
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Lut 27, 2008 17:04   

fajnie fajnie :mrgreen: mi też sie podoba :grin:
 
 
 
kamiloski88 



Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 32
Skąd: NS



Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 20:24   

Dam-Kam napisał/a:
fajnie fajnie :mrgreen: mi też sie podoba :grin:


mi tez sie bardzo podoba! chcialem sie jeszcze zapytac ile w koncu wszylo to przyciemnienie?
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 22:01   

równe 420zł za ponad 8h pracy :)
 
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 18:11   

kurde też myślałem nad przyciemnienie, ale chciałbym wszystkie zrobić, bo jakoś mi się nie widzi tylko tył, miałem tak w poprzednim autku i już tak nie chcę :P

ogólnie przyciemnienie dobra sprawa na lato, bo się tak nie grzeje w środku itd.. przód bym chciał delikatnie, a tył troszkę mocniej ale też bez przesady bo miałem już mega ciemne i w nocy jak miałem cofać gdzieś to trochę na ślepo było :P

No ale jak to jest z tym atestem, bo mi kiedyś powiedzieli że mogą mi przyciemnić przód też ale atestu nie dają na to... a nie chcę mieć auta którym legalnie przeglądu nie przejdę :)
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 18:21   

folia z atestem czy bez to bez roznicy!! tylnie szyby mozesz zamalowac nawet farba na czarno... Przednie nie moze byc w cale przyciemniona, a przednie boczne max 30% ale tyle przepuszczalnosci ma orginalne przyciemnienie... dowiadywalem sie w firmie przyciemniajacej piecowo i nie ma takiej mozliwosci, zeby nie przekroczylo :


"Przepisy bezwzględnie zabraniają przyciemniania szyby przedniej czołowej oraz bocznych przednich wprowadzając minimalną przepuszczalność światła ( szyba czołowa przepuszczalność nie mniejsza niż 75% potwierdzona homologacją, szyby boczne przednie przepuszczalność nie mniejsza niż 70 % potwierdzona homologacją). Szyby te mogą być przyciemniane jedynie przez producenta, gdyż nie ma możliwości przeprowadzenia badań na zgodność z wymaganiami Regulaminu R43 ECE na próbkach jednostkowych. Przepisy zezwalają natomiast przyciemniać pozostałe szyby lecz tylko pod warunkiem iż pojazd wyposażony jest w dwa lusterka zewnętrzne (prawe i lewe)."
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
kriss87 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 75
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Wto Kwi 22, 2008 18:19   

ja przyciemniłem wszystkie oprócz przedniej i zapłaciłem 450zł trwało to ok 4-6h. jestem bardzo zadowolony. a że nie wolno...... jak wiele innych rzeczy. trzeba poprostu bardziej uważać w nocy i przy cofaniu :roll:
_________________
BYŁ 220 SDI , 45 iDT FULL
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Kwi 22, 2008 19:02   

kriss87, a widziałeś jak Ci to robili ?? ja byłem cały czas. Przyciemniał jeden koleś, przy wchodzeniu do środka ściągał buty i zawsze ścielił białe płótno żeby nie nabrudzić :smile: Wyciągał tylne boczne szyby razem z trójkącikami, tylną rolete ściągał żeby dobrze dokleić tylną folię. Poza tym nie połamał mi zadnych zatrzasków a jedynie poprawił mi tylne lewe drzwi bo nie było dobrze obicie założone :smile: szczerze powiedziawszy byłem w szoku bo teraz mało któren mechanik pozwala oglądać jak przebiega naprawa/montaż... a tu nie dość że koleś zrobił mi perfekcyjnie, zadnych szkód i zanieczyszczeń to jeszcze dużo mi wytłumaczył :mrgreen: przyciemnić komuś szyby ?? :wink:
Ostatnio zmieniony przez Dam-Kam Wto Kwi 22, 2008 19:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
bialy114
[Usunięty]






Wysłany: Wto Kwi 22, 2008 19:13   

Przyciemnione wszystkie oprócz przedniej. Na przeglądzie zero problemów, byc może dlatego, że najjaśniejsza folia. "Smołę" miałem na innym aucie i w nocy było blisko do horroru :shock: Mało stałego wytrzeszczu oczu nie dostałem. Słowem więcej problemów niż przyjemności. W Roverku postanowiłem zachować umiar w "przepuszczalności", ale zrobić całość, gdyż sam tył mi osobiście się nie podoba.
Ocenę pozostawiam Wam i Waszemu osobistemu gustowi :grin: .
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Kwi 22, 2008 19:53   

ja też osobiście wolałbym razem z przodem tylko że ja dużo jeżdże a w pewnym miejscu stoi ITD i raz jadąc golfem z przyciemnionymi szybami wzięli mnie zatrzymali, innym razem widziałem zatrzymali clio też z przyciemnionymi wiec wolałem nie ryzykować zdzierania bo przegląd to raczej nie problem :wink:
PS. Panowie administratorzy proszę o usunięcie jednego powtórzonego postu gdyż ja nie mogę, nie mam ikonki usuń :sad:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Przyciemnianie szyb...
kazi55 Tuning wizualny 7 Sob Paź 13, 2012 18:53
tronsek
Brak nowych postów Przyciemnianie szyb
Przemas83 Tuning wizualny 14 Nie Sty 22, 2012 14:58
Przemas83
Brak nowych postów Przyciemnianie szyb...
hooligan Tuning wizualny 4 Pią Lut 22, 2008 19:03
Dam-Kam
Brak nowych postów [streetwise] przyciemnianie szyb
fighter Tuning wizualny 1 Wto Wrz 02, 2014 09:11
Adrian
Brak nowych postów przyciemnianie szyb folią
wojzel Tuning wizualny 8 Nie Maj 15, 2011 12:22
dziadekc1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink