Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Zgasł i nie jedzie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Zgasł i nie jedzie
Autor Wiadomość
szags 



Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 111
Skąd: Gdynia



  Wysłany: Wto Lis 20, 2007 15:30   [R620] Zgasł i nie jedzie
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1994

Witam.
dzis jechalem do pracy rano i mi zgasl w czasie jazdy na 2 biegu przez tory. i juz nie zapalił. musialem pchac:(( krecilem i nic tylko akumulator oslabilem bo pod koniec juz slabo krecil. wczoraj natomiast podczas jazdy do domu na benzynie jakby mi słabł cisnalem mu gaz i nie jechal, to przerzucilm na gaz i bylo ok i dojechalem do domu(nie iem czy to ma jakis zwiazek z awaria, ale wydaje mi sie ze tak). Myślałem że może mam mało wahy. Jednak przypomniało mi sie kiedy zalewałem i było to ok. 500km temu i wlałem wtedy za 50zł jakies 11,5litra, wiec dziwne wydawalo sie że juz cale poszlo. Bo powinien palic jakies 0,5litra benzyny na 100km reszta to gaz. i dzis odpalilem na benzynie i zaraz przelaczylem na gaz i po ok. kilimetrze zgasl mi na przejezdzie. zadzwonilem po ojca dowiozl mi benzyne bo myslalem ze to przez to. nalalismy ok. 8 litow i nic ale moze z powodu slabego krecenia rozrusznika bo akumulator juz siadal. co to mozze byc ma ktos opomysl?? aparat zaplonowy?? czy brak benzyny a z tego powodu zatarta pomopa paliwa?? ale słychac ja jak sie przekreci kluczyk. kable??
Wieczorem wzięliśmy go na hol i do mechanika ale elektyryka juz ledwo co sie tliła, deska słabiutko. Miałem kiedyś podobną sytuacje z Hondą Civic i wtedy cały aparat zapłonowy był do wymiany z modułem włącznie. modle się żeby to nie było to samo, bo to nie było zbyt tanie. Macie jakieś pomysły??
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Sty 12, 2011 12:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 20, 2007 15:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Lis 20, 2007 23:08   

szags napisał/a:
wczoraj natomiast podczas jazdy do domu na benzynie jakby mi słabł cisnalem mu gaz i nie jechal, to przerzucilm na gaz i bylo ok i dojechalem do domu.

Masz instalację LPG i jeździsz na benzynie?

szags napisał/a:
aparat zaplonowy??

To newralgiczny punkt w tym modelu...

szags napisał/a:
czy brak benzyny a z tego powodu zatarta pomopa paliwa??

No ale, czy brakło benzyny? Jeździłeś z (prawie) pustym bakiem?

szags napisał/a:
kable??

Kto wie. Szklana kula wróżbity w serwisie niestety. :lol:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
szags 



Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 111
Skąd: Gdynia



Wysłany: Wto Lis 20, 2007 23:52   

na benzynie zapalam i jade z reguły dopóki nie zacznie łapać temperatury i wtedy przelaczam na LPG. Dlatego zdziwilem sie ze tak szybko benzyna sie "skonczyla". a z kontolką rezerwy to nie wiem jak jest do końca jej nie ufam.Ale sie nie paliła dziś mimo że wskaźnik pokazywał juz 0. Juz sam nie wiem bo ostatnio jezdzilem czesto krotkie dystanse ok. 5 kilometrów z przerwami czyli zawsze startowalem na zimnym silniku. Także przy każdej takiej operacji mogł brać wiecej benzyny i tak sobie wytłumaczyłem że moze jednak być koniec beznyny. Tylko czemu nie palił jak dolałem wahy w takim razie?? Mysle że moze dlatego że go probowalem odpalic zanim dolalem i juz pozniej wyraznie wolniej nakrecał rozrusznik a przy ostatniej probie to juz dramatycznie wolno. moze jakbym go nie wypompował to by odpalił. Kurde sam juz nie wiem. jutro bede wiedzial kolo 12tej o co tam kaman...
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Lis 21, 2007 10:56   

szags, zatankuj więcej paliwa i wtedy odpalaj. Ktoś mu miał niedawno taki problem w R400 i to pomogło.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
szags 



Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 111
Skąd: Gdynia



Wysłany: Sro Lis 21, 2007 13:55   

ok. ale chciałem zauważyć że auto zgasło jak jechałem na gazie. Czy to możliwe żeby zgasł z powodu braku benzyny jadąc na gazie??? Gadałem przed chwilą z mechanikiem i mowi ze go zapalił na innym akumulatorze bo moj wypompowalem i go ładuje teraz. Z wstepnych oględzin wynika że pomogło wyczyszczenie świec, cewki i mowil ze kable by sie przydalo wymienic. Ale ja wciaz mam podejrzenia ze to mogł byc brak wahy, tylko zastanawia mnie czemu zgasł jadac na gazie. Bo moja kontrolka sie pali czasem a czasem nie i nie wiem w koncu kiedy sie kończy naprawde. I jak na moje oko to powinna jednak jeszcze benzyna byc skoro tankowałem ok.11,5 litra benzyny 500km temu a bak tez nie byl wtedy do konca pusty... A jezdze na gazie generalnie. Z tego co czytalem to R600 z lpg biora ok0,5 litra na stuwe.
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Lis 21, 2007 14:27   

szags napisał/a:
ok. ale chciałem zauważyć że auto zgasło jak jechałem na gazie. Czy to możliwe żeby zgasł z powodu braku benzyny jadąc na gazie???

No nie bardzo...

szags napisał/a:
Z tego co czytalem to R600 z lpg biora ok0,5 litra na stuwe.

A to akurat jest bardzo ciężko określić...
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Lis 21, 2007 14:29   

piter34 napisał/a:
A to akurat jest bardzo ciężko określić...

W zasadzie to jest to nie do ustalenia, bo zależy od długości odcinków, terenu, temperatury i ustawień instalacji gazowej. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
szags 



Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 111
Skąd: Gdynia



Wysłany: Sro Lis 21, 2007 17:02   

...dobra tak czy owak nie chodziło o brak benzyny. wróciłem od mechanika ale auto zostało:( miało być ok. przyjechałem zapalił na dotyk i niby ok. sobie chodzil pare minut na luzie ja gadalem z mechanikiem i nagle zgasł ponownie :shock: spec tam zaczał grzebać i sie okazało że iskry nie ma. aparat zdjął rozebrał. kopułka ok, palec ok, cewka też. Więc mowi że to moduł. Troche lipa, mowil ze moze da sie go naprawić. Myślałem że sie tego nie naprawia, ale on mowi ze jest szansa. Mial ktoś kiedyś taka historie?? ile nowy moduł może kosztować?? albo naprawa ewentualna. bo on to da elektronikowi i nie wie ile moze kosztowac jeszcze.jestem przerażony. najgorsze ze auto było mi bardzo potrzebne dzis i jutro a tu taka niemiła niespodzianka:((((
 
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Lis 21, 2007 17:09   

szags napisał/a:
ile nowy moduł może kosztować??

Nowy to pewnie majatek.
Kup używany, nie jest tak źle. :wink:
O np. taki
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Lis 21, 2007 17:13   

Dzwoń po firmach sprzedających używki - będziesz miał porównanie.
Np. w mojemu kumplowi w Mitsubishi Eclipse 2.0 opłacało się oddać do elektronika - trzeba porównać ceny.

To raczej rzadki problem w tym modelu.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
szags 



Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 111
Skąd: Gdynia



Wysłany: Sro Lis 21, 2007 17:31   

Jakie mogą być jeszcze powody braku iskry?? kopuła palec i cewa sa w porządku. Kable należałoby wyienic w nim ale mechanik mówi że brak iskry to nie ich wina.
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Lis 21, 2007 17:43   

szags napisał/a:
Więc mowi że to moduł.

Jaki "moduł"?

Ja mam stary aparat zapłonowy w częściach (chyba). Może udałoby się coś dopasować.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
szags 



Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 111
Skąd: Gdynia



Wysłany: Sro Lis 21, 2007 17:55   

moduł zapłonowy. jest częścią aparatu zapłonowego. JAkiś układ elektroniczny, ktory indukuje wysokie napięcie na świece zamknięty w plastykowej obudowie(tak to wyglądało w hondzie civic przynajmniej).
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10895
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Lis 21, 2007 18:12   

z tego co wiem, to wysokie napięcie indukuje cewka :???:
może jeszcze kondensator... jeśli tam jest :???:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
szags 



Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 111
Skąd: Gdynia



Wysłany: Czw Lis 22, 2007 23:37   

Auto naprawione. Powodem była uszkodzona CEWKA. koszt: cewka 150zł+robocizna 50zł.
dzięki wszystkim za udział w dyskusji.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Nie jedzie na benzynie
szags Rover serii 600, Honda Accord 6 Sob Paź 30, 2010 12:09
oprawca_1978
Brak nowych postów [r620] Nie jedzie na niskich obrotach
jackas5 Rover serii 600, Honda Accord 17 Pią Mar 30, 2012 12:20
jackas5
Brak nowych postów [R620] Zgasł...
emthommas Rover serii 600, Honda Accord 3 Pon Sty 18, 2010 08:10
Konix
Brak nowych postów [R620] zgasł i nie odpala
jacx5 Rover serii 600, Honda Accord 5 Nie Kwi 10, 2011 19:38
jacx5
Brak nowych postów [R620] Zgasł i już nie odpalił
_papa_ Rover serii 600, Honda Accord 4 Sro Maj 19, 2010 22:01
_papa_



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink