Forum Klubu ROVERki.pl :: Rover 620Ti prosze o opinie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rover 620Ti prosze o opinie
Autor Wiadomość
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 13, 2007 22:28   Rover 620Ti prosze o opinie

WItam!
tak jak w temacie chcialbym sie dowiedziec czegos o modelu 620 Ti. ten ktorego mam na oku jest z 1997 roku, ma przejechane 147tys km, pelna opcja skora klima szyby elektryczne itp. chodzi mi glownie o:
-najczestsze awarie
-na co zwrocic uwage przy zakupie? ( mialem 623 wiec ogarniam temat ale intresuje mnie silnik przeniesienie napedu itp)
-jak z czesciami typu rozrzad pompa wody, sa one dostepne bez problemowo?
- czy wymaga on specjalnej obslugi czy raczej w kazdym zakladzie sobie z nim poradza
- nie smiac sie ale czy mozna do niego LPG wsadzic?? nie rozpadnie sie to??
- i czy warto. mam teraz Vectre 2.5V6 i troche mi sie juz znudzila a Roverka mialem i jest to najlepsze autko pod sloncem a do tego z zacnym motorkiem;)
Pozdrawiam i czekam na odp;)


tutaj podaje link do ogloszenia:
http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C3780299
co o nim myślicie?? warto?? sprzedawca mowi ze jest to bardzo ladne auto i wsyztko w nim dziala. mi sie osobiscie bardzo podoba. Jesli ktos moze mi powiedziec o cenach czesci do tego modelu a konkretnie silnika czyli paski filtry itp bylbym bardzo wdzieczny
Ostatnio zmieniony przez Markzo Sro Lis 14, 2007 17:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 13, 2007 22:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Lis 14, 2007 09:02   Re: Rover 620Ti prosze o opinie

na większość z powyższych pytań znajdziesz odpowiedzi TUTAJ :mrgreen:
poza tym jeśli masz upatrzone auto to podaj link do ogłoszenia, postaramy się Ci pomóc
ponadto zastosuj się do ZASAD kącika Chcę kupić ROVERka :twisted: (zwróć szczególnie uwagę na punkt 4., a w przypadku wklejenia linku do ogłoszenia na punkt 5.)
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Lis 14, 2007 11:27   

Markzo napisał/a:
-najczestsze awarie
-na co zwrocic uwage przy zakupie? ( mialem 623 wiec ogarniam temat ale intresuje mnie silnik przeniesienie napedu itp)

Wątek o nagich kobietach.

Markzo napisał/a:
-jak z czesciami typu rozrzad pompa wody, sa one dostepne bez problemowo?

Wątek o nagich kobietach, lektura oferty sklepów internetowych (InterCars, Fota, TomaTeam). :lol:
Są dostępne. ;-)

Markzo napisał/a:
- czy wymaga on specjalnej obslugi czy raczej w kazdym zakladzie sobie z nim poradza

W każdym co najmniej DOBRYM zakładzie sobie poradzą.

Markzo napisał/a:
- nie smiac sie ale czy mozna do niego LPG wsadzic?? nie rozpadnie sie to??

Można, ale z głową (co najmniej IV gen.).

Markzo napisał/a:
- i czy warto. mam teraz Vectre 2.5V6 i troche mi sie juz znudzila a Roverka mialem i jest to najlepsze autko pod sloncem a do tego z zacnym motorkiem;)

Warto. ;-)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 14, 2007 17:19   

ogladam teraz jego foty i mam pytanie: do czego sluza te dwa przełaczniki obok recznego?? dokladnie to miedzy sterowaniem szyb a podlokietnikiem??
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Lis 14, 2007 17:25   

To sterowanie ogrzewania foteli ;)
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 14, 2007 17:33   

woooow...ekstra:) a czy to cuda ma cos takiego jak kontrola trakcji?? wiem ze ma Torens'a czyli mechanizm roznicowy o zwieksoznym tarciu czy jakos tak, ale w mojej Viki 2,5V6 mam Tc, wciskam guzik i wlanczam lub wylanczam, czy tu jest tez cos takiego?? co myslicie o tym turbolocie?
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Lis 14, 2007 17:43   

Niestety nie. No cóż na zdjęciach wygląda w porządku, no ale zdjęcia nie są zbyt wyrafinowane pod względem pokazania szczegółów. Trzeba go obejrzeć na żywo. Co mogę powiedzieć, ładnie utrzymana skóra na fotelach ;) . Gdybyś go oglądał zwróć uwagę na przedni oraz tylny zderzak i pasowanie maski, nie widzę tu niby nic podejrzanego, ale jakoś tak nie jestem do końca pewien ;) . Przeczytaj wątek o nagich kobietach. A no i ta felga prawa tylna, mam nadzieje, że po prostu złapał ktoś gumę jak go przywoził, a alusek leży w bagażniku i czeka na lepsze czasy :) .
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 14, 2007 18:01   

wątek o nagich paniach przeczytany tak jak o silniku T16 :mrgreen: tak alusek jest w bagazniku bo ma kapcia... czyli tylko torens....no nic zobacyzmy co to za wymiatacz:) czytalem watki o LPG do tego auta..... myslicie ze mozna?? czy ktos przez LPG mial problemy z tym motorem??
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Lis 14, 2007 18:13   

Markzo, wątek o LPG do 620 ti jest jednym z najświeższych - poszukaj, bo nic więcej mądrego nie napiszemy. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 14, 2007 18:40   

wg mnie nie ma jednoznacznej odp bo jeden Kolega zamontował i jezdzi a drugi tego bardzo odradza.... czytalem o wyzszej tem. spalania i wiekszym obciazeniu turbiny ale znalezc ladnego 620Ti jest duzo latwoej niz ladnego 623......jesli Ktos mial problemy spowodowane LPG w 2.oT prosilbuy, bardoz zeby o nich napisal:)
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Lis 14, 2007 18:49   

Bo jak to z LPG nie ma jednoznacznej odpowiedzi - wszystko zależy od fachowców. :)

Jeśli dobrze kojarzę, to jeździłeś przez 100 kkm R623Si, które miało założoną II gen. LPG w tym samym warsztacie, w którym Marrkus zakładał IV gen. LPG do R620ti i jest zadowolony.

Ja zakładałem tam instalacje do 4 aut (w tym II i IV gen. do R623 i II gen. do R827) i też jestem zadowolony, a znam ludzi, którzy zakładali gdzie indziej i klną na instalacje w autach bez turbo tak samo mocno jak Marrkus jest zadowolony z użytkowania instalacji w silniku turbo.

Poza tym jeśli więcej jeździsz to przy obecnej róźnicy kosztów jazdy LPG/PB regeneracja turbiny nadal może się opłacać...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 14, 2007 18:57   

bardzo dobrze kojazysz;) to ja bylem przez 4 latka szczesliwym posiadaczem sliczniutkiego białego Roverka;) za ktorym zreszta dalej tesknie bo ani Passat TDI ani Opel Vectra 2,5V6 to nie jest to.....poporstu:) zobacyzmy co zrobi tato bo ja mam zaledwie 17 lat i tylko opiekuje sie samochodami ktore naleza do mojego taty:) jakby sie Komus cos o 620Ti przypomnialo to bylbym wdzieczny za wszelkie info:)
pzdr
 
 
 
pawciu87 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń



Wysłany: Sro Lis 14, 2007 20:56   

thef napisał/a:
To sterowanie ogrzewania foteli ;)


dokladnie kolega arrax, ma to samo, grzeje ladnie i sziedzisko i oparcie :mrgreen:
_________________
"Tylko auta z duszą..."
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Lis 14, 2007 22:36   

Markzo napisał/a:
Torens'a


Torsen = TORque SENsing (??) ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 14, 2007 22:39   

przepraszam przejezyczylem sie :oops:
a czy ten caly Torsen moze sie popsuc??
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Lis 14, 2007 22:42   

Moim zdaniem w tym ROVERku napisy na klapie z tyłu są w złych miejscach poprzyklejane. Za nisko i jakoś tak krzywo.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Lis 14, 2007 22:43   

Markzo napisał/a:
a czy ten caly Torsen moze sie popsuc??

może, ale prędzej padną inne rzeczy jeśli już ;) :D
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

  Wysłany: Wto Sty 22, 2008 16:41   PILNE!!!! 620 Ti cdn!!!

Witam po raz kolejny!
http://forum.roverki.eu/v...7&highlight=620
pislame o nim kiedys i dzis go wreszcie ogladnalem. auto piekne i wyglada na niebite bo wsytzko super pasuje i "auto trzyma linie"
ale mam kilka pytanm sprawa JEST PILNA wiec prosze o szybkie odpowiedzi!
1) auto stało bardzo długo nie odpalane ale zapalilo od pierwszego strzala bez zadnego giełdania rozursznikiem i siwego dymu ale po otworzeniu maski z okolic głowicy i alternatora slychac takie "tykanie - tik tik tik" czy to normalne??
2) silnik chodzi rowno i piekne wkreca sie na obroty ale nie slyszlaem swistu TURBA, w VW passacie 1.9 tdi turbina poprostu swiszczala a tutaj cisza, to tez norma?? ( wg mnie to chyba dobry znak bo turbo nie jest zajechane)
3) zauwazylem wyciek, za prawa rzednia lampa znajduja sie dwie srebrne rurki i z nich cos kapalo na miejsce pod nimi, to normalne?? bo taki mi powiedzial wlasciciel....
4) w bagazniku jest troche wody , w tym zaglebienu zaraz przed kanapa, skad sie tam mogla wziasc?? bo wszytkie szyby sa z tego samego roku a i czesci balacharskie sa spasowane wzorowo, jakis odplyw sie zatkal?? jak tak to ktory??
5) czy zawieszenie, tz tarcze hamulcowe zaciski wachacze itp są takie jak w Roverku 623?? czy sa one z Hondy czy to anglik??

na co jeszcze mam zwrocic uwage podczas kupna? jakies specjalne cechy podczas jazdy?? od jakich obrotow powinen ciganc?? po odpaleniu wyszstkie kontrolki gasna wiec chyba zadnych bledow nie ma...

Pozdrawiam i licze na szybka odp!!!
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Sty 22, 2008 17:17   

Markzo napisał/a:
1) auto stało bardzo długo nie odpalane ale zapalilo od pierwszego strzala bez zadnego giełdania rozursznikiem i siwego dymu ale po otworzeniu maski z okolic głowicy i alternatora slychac takie "tykanie - tik tik tik" czy to normalne??

Zależy jakie to jest to "tykanie". Być może słyszysz wtryski, być może popychacze hydrauliczne...

Markzo napisał/a:
2)

Niech wypowie się właściciel serii T ze śmigłem.

Markzo napisał/a:
3) zauwazylem wyciek, za prawa rzednia lampa znajduja sie dwie srebrne rurki i z nich cos kapalo na miejsce pod nimi, to normalne?? bo taki mi powiedzial wlasciciel....

Te srebrne rurki u mnie są od klimy.

Markzo napisał/a:
4) w bagazniku jest troche wody , w tym zaglebienu zaraz przed kanapa, skad sie tam mogla wziasc??

Pojęcia nie mam.

Markzo napisał/a:
5) czy zawieszenie, tz tarcze hamulcowe zaciski wachacze itp są takie jak w Roverku 623?? czy sa one z Hondy czy to anglik??

Porównaj sobie numery części na http://ekatalog.intercars.com.pl albo na www.tomateam.pl (zawsze też może zajrzeć do EPC).

Markzo napisał/a:
od jakich obrotow powinen ciganc??

Wykres ch-ki momentu jest w galerii R600 na stronie klubowej.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 22, 2008 17:28   

takie ciche i delikatne tik tik tik tik tik.... a co do tej klimy to czy z niej kapie?? bo na moje krzywe oko to skraplajaca sie woda... poszlo juz PW do wlasciciela Turbolota
dziekie za zainteresowanie chlopaki!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów [620Ti] chcę kupic proszę o opinie
piatus Chcę kupić ROVERka 3 Sob Lip 09, 2016 12:24
slax
Brak nowych postów [620Ti] Szczere opinie i rady na temat 620Ti
tomii620si Chcę kupić ROVERka 41 Pią Kwi 13, 2012 00:05
tomii620si
Brak nowych postów [Rover 620ti] Proszę o ocenę ...
deim-s Chcę kupić ROVERka 15 Pon Sie 20, 2012 17:29
greg-si
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [rover 25] prosze o opinie
wabik222 Chcę kupić ROVERka 7 Pią Maj 04, 2012 14:01
szoso



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink