Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Mam alarm? Chyba się zepsuł...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Mam alarm? Chyba się zepsuł...
Autor Wiadomość
wilkxt 



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 72
Skąd: Bytom



  Wysłany: Wto Paź 09, 2007 09:47   [R620] Mam alarm? Chyba się zepsuł...
Typ: Di Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1995

Witam
Auto zamykam przy pomocy pilota, i po zamknięciu przez moment migają(migaly) kierunkowskazy i po zamknięciu migały czerwone diody w drzwiach, jest też po prawej stronie na środkowej belce chyba czujnik ultradzwiękowy. Z tego co wiem to przy zamykaniu i otwieraniu auto wydaje krotki dzwięk, a mój milczy. Mam 2 pytania:
1. Czy to jest alarm i czy powiniń dawac dzwiek przy zamykaniu?
2. Wczoraj wieczorem przestaly migac kierunkowskazy i diody w drzwiach, centralny dziala normalnie, co mogło pasc, może jakis bezpiecznik?

pozdrawiam
Tomek
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Sty 12, 2011 12:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Paź 09, 2007 09:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Paź 09, 2007 10:44   

alarm w Roverkach nie wydaje żadnych dźwięków przy uzbrajaniu/rozbrajaniu (niedawno się dowiedziałem, że takie dźwięki są niezgodne z prawem w UE) jest sygnalizowany tylko mignięciem kierunkowskazów :cool:
Sprawdź czy nie masz zaśniedziałych czujników otwarcia drzwi, i czy czujniki w klapie i masce też są ok, one najczęściej sie psują :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
wilkxt 



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 72
Skąd: Bytom



Wysłany: Wto Paź 09, 2007 11:05   

ok sprawdze czyjniki i napisze jakie efekty
 
 
 
Zientas 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 202
Skąd: Poznań / Komorniki



Wysłany: Wto Paź 09, 2007 12:34   

No właśnie, mi też czasem nie świecą się kierunki przy zamykaniu/otwieraniu. Dioda na drzwiach i alarm uzbraja się normalnie. Gdzie jest ten "stycznik" sterujący miganiem kierunków przy alarmie/c.z.?
_________________
R600 SDi, Sj413, G.V. 3.3 LX, Durango V8 1th gen.
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Paź 09, 2007 13:10   

ZTCW to steruje tym centralka alarmu, a to że czasem mrugają a czasem nie też raczej wskazuje na któryś z czujników otwarcia drzwi klapy lub maski (najpewniej jakiś często używany ;))
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
michal_s. 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 45
Skąd: Wschowa



Wysłany: Wto Paź 09, 2007 18:29   

Umnie też czasem (bardzo rzadko) alarm sie uzbroi i mruga kontrolka w drzwiach, ale to naprawdę sporadycznie. Czujniki w drzwiach są raczej ok, bo działa oświetlenie wewnąrz, a gdzie są przy masce i klapie bagażnika?? Jak można się do nich dostać i co zrobić albo jak sprawdzić?? Pozdrawiam.
 
 
Zientas 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 202
Skąd: Poznań / Komorniki



Wysłany: Wto Paź 09, 2007 22:09   

Michał S. napisał/a:
Umnie też czasem (bardzo rzadko) alarm sie uzbroi i mruga kontrolka w drzwiach, ale to naprawdę sporadycznie. Czujniki w drzwiach są raczej ok, bo działa oświetlenie wewnąrz, a gdzie są przy masce i klapie bagażnika?? Jak można się do nich dostać i co zrobić albo jak sprawdzić?? Pozdrawiam.


O właśnie! Dziś też łaziłem dookoła i próbowałem "rozruszać" te czujniki przy drzwiach i nic. Więc dołaczam się do pytania kolegi: gdzie są czujniki przy klapie i masce?

Pozdrawiam!
_________________
R600 SDi, Sj413, G.V. 3.3 LX, Durango V8 1th gen.
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Paź 09, 2007 22:16   

Czujniki są w zamkach. Zientas, Ty jeszcze Rave nie masz? No wstyd trochę ;)
 
 
Zientas 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 202
Skąd: Poznań / Komorniki



Wysłany: Wto Paź 09, 2007 22:24   

thef napisał/a:
Czujniki są w zamkach. Zientas, Ty jeszcze Rave nie masz? No wstyd trochę


He, he... no Rave mam, ale tam się połapać Panie to... :oops: :mrgreen: :wink: OK - czas tam zajrzeć :cool:
_________________
R600 SDi, Sj413, G.V. 3.3 LX, Durango V8 1th gen.
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Paź 09, 2007 22:28   

Jak będziesz miał problem, to w drodze wyjątku ;) podam Ci dokładny namiar. A teraz szukaj :D .
 
 
wilkxt 



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 72
Skąd: Bytom



Wysłany: Sro Paź 10, 2007 08:10   

No mi też światełko się zapalało i gasła kontrolka od otwartych drzwi, poruszałem wszystkie czyjniki przy dzrzwiach i nic. W koncu odkręciłem czujnik w lewych tylnych drzwiach (po były dla mnie podejrzane ), odpialem kabel sprawdzilem miernikiem czy czujnik dziala i było ok, założyłem kabelek spowrotem zakręciłem czujnik i alarm nagle zaczął działać, i jak narazie dziala do tej pory ;-) . Więc mimo to że swiatełko dzialało proponuję sprawdzić wszystkie połączenia czujników z kabelkami. W przednij i tylnej klapie nie ruszałem, chociaż już mialem co do nich podejrzenie.

[ Dodano: Pon Paź 15, 2007 10:15 ]
No i znowu alarm raz sie właczał, a raz nie, było to losowe. Więc sprawdziłem czujniki ( w rave jest błąd który odsyła z schematu o alarmie do zakladki "instrument", a powinien odsylac do zakładki "interior lamps") w przedniej klapie i tylnej ( tu sa dwa ), wszystko było ok, nie wiedzialem juz czego sie czepić, kiedy przez przypadek zauważyłem, ze alarm zaczał dzialac po włozeniu i wyjęciu kluczyka z stacyjki. Okazało sie ze winna była stacyjka, a dokladnie stycznik w niej sie znajdujący. Gdy wyjmowałem kluczyk wolno nie było słychac charakterystycznego dzwięku, poprostu nie odbijały jakies balszki i prze to alarm sie nie włączał. Gdy wyjmuje kluczyk zdecydowanie szybciej i pewniej stacyjka prawidłowo sie zachowuje i słychac klikniecie, wtedy alarm zawsze dziala.
_________________
pozdrawiam
Tomek
 
 
 
piotrek821 




Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 31
Skąd: UK - Lincoln



Wysłany: Sro Lis 07, 2007 01:41   

dokladnie to samo dzieje sie u mnie. Nawet probowalem starej polanskiej metody " mocnego !@!$#...cia" ale tez nie pomoglo :razz: no aleteraz z wasza pomoca pojde i sprawdze czujniki wszystkie - jak nie pomoze to jeszcze raz zastosuje swoja metode :)
_________________
...juz 2 lata..ile jeszcze?!
 
 
krychu 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 29
Skąd: szczecin



Wysłany: Sro Lis 07, 2007 08:59   

Sprawdź bezpieczniki i czujniki. Najlepszym sposobem na sprawdzenie czy alarm uzbraja się jest, wyjęcie kluczyka ze stacyjki i zamknięcie pojazdu z nami w środku. Pełne Uzbrojenie Alarmu trwa jakieś 15 sekund, czekamy tyle w bez ruchu. jeśli po tym czasie wykonamy jakikolwiek alarm powinien się uruchomić. W mym roverku diody nie świecą ale alarm działa
 
 
michal_s. 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 45
Skąd: Wschowa



Wysłany: Sro Lis 07, 2007 18:31   

:lol: No więc u mnie sprawa się wyjaśniła. Ktoś z forum podał mi informację, że aby działał w Roverku 600 alarm musi być zablokowana kierownica. Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki nieraz mi stacyjka odbije, a nieraz nie. Teraz wiem, że trzeba albo jeszcze raz włożyć i wyjąć kluczyk, albo, co stosuję ja, lekko puknąć w stacyjkę i dopiero jak usłyszę takie mechaniczne kliknięcie, to mogę, ruszając kierownicą zablokować ją. Bez tego kliknięcia mogę kręcić kierą dookoła i blokada się nie załączy. Od tej pory alarm (kontrolka w drzwiach) zawsze mi się zadziała. Napiszcie, czy u was po tej informacji działa, pozdrawiam
 
 
piotrek821 




Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 31
Skąd: UK - Lincoln



Wysłany: Sro Lis 07, 2007 22:25   

Michal S Nigdy nie probowalem tej metody, ale rano bede jechal autem wiec sprawdze i dam znac
_________________
...juz 2 lata..ile jeszcze?!
 
 
wilkxt 



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 72
Skąd: Bytom



Wysłany: Czw Lis 08, 2007 10:17   

No u mnie winan była stacyjka, co opisałem wyzej, wystarczy szybko wyjac kluczyk, zeby było słychac charakterystzyczne klikniecie i alaem zawsze sie uzbraja
_________________
pozdrawiam
Tomek
 
 
 
piotrek821 




Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 31
Skąd: UK - Lincoln



Wysłany: Czw Lis 08, 2007 20:44   

U mnie nic. Sprobowalem metody Michala S. i zablokowalem kierownice i nie bylo migajacych migaczy ani tych lampek na drzwiach. Rowniez wsiadlem do srodka i w bezruchu odczekalem 20 - 30 sek. po zamknieciu auta. Potem sie sie ruszalem w aucie i nic - alarm sie nie zalaczyl. Wiec juz nie wiem co to moze byc. Oprocz tego non-stop u mnie swieci sie na desce kontrolka nie zamknietych drzwi. Czasem nawet gasnie jak uchyle szybe :/ dziwne - ktos wie co to moze byc???
_________________
...juz 2 lata..ile jeszcze?!
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Lis 08, 2007 20:46   

piotrek821 napisał/a:
Oprocz tego non-stop u mnie swieci sie na desce kontrolka nie zamknietych drzwi.
To już znasz odpowiedź - sprawdź krańcówki drzwi, szczególnie tych, w których uchylenie szyby powoduje zgaśnięcie ;)
 
 
Zientas 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 202
Skąd: Poznań / Komorniki



Wysłany: Sro Lis 28, 2007 17:02   

Dziś rozwiązał się wspomniany przeze mnie problem.

Jak pisałem: co raz rzadziej się włączały kieruki podczas zamykania pilotem, na końcu już w ogóle nie mrugały. Po jakimś czssie baterie w pilocie też umarły. Nie miałem czsu szukać i czyścić styczników od drzwi itd.

Dziś wsadziłem nowe baterie i WSZYTSKO działa, łącznie z kierunkami przy zamykaniu/otwieraniu. Więc nie styczniki przy czujnikach były problemem tylko za słabe baterie w pilocie !! !

Pozdrawiam!
_________________
R600 SDi, Sj413, G.V. 3.3 LX, Durango V8 1th gen.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Chyba sprzęgło
emo Rover serii 600, Honda Accord 2 Wto Maj 25, 2010 14:26
thef
Brak nowych postów [R620] Przerywa. Chyba wina egr...
tadzik6 Rover serii 600, Honda Accord 10 Czw Maj 01, 2008 13:23
tadzik6
Brak nowych postów [R620] Problem z zamkiem w drzwiach (chyba)..
andrzejziom Rover serii 600, Honda Accord 8 Czw Gru 06, 2007 20:23
andrzejziom
Brak nowych postów [R620] Alarm
BarniLee Rover serii 600, Honda Accord 7 Sro Lis 14, 2007 18:35
BarniLee
Brak nowych postów [R620] Alarm
csdark Rover serii 600, Honda Accord 4 Pon Sie 20, 2007 17:33
csdark



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink