Forum Klubu ROVERki.pl :: Wycena katalogowa Rover 75 do Auto -casco
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Sob Kwi 02, 2011 10:42
Wycena katalogowa Rover 75 do Auto -casco
Autor Wiadomość
Cityman 



Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 25
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Gru 03, 2007 20:24   Wycena katalogowa Rover 75 do Auto -casco

Witam wszystkim,

właśnie kupiłem samochód Rover 75 2 CDTI 116 KM z roku 2003, przebieg 116 tysięcy. Zapłaciłem za niego 32 tysiące co uważam jest ceną przeciętną jak na ten rocznik. Według katalogu PZU jego wartość wynosi zaledwie 25 tysięcy i na taką wartość mi go ubezpieczyli. Konia z rzędem temu kto za tę cenę kupi dobrze utrzymanego Rover 75. Pytam się więc szanownych klubowiczów jak to właściwie jest z tą wycena katalogową i ile jest wart ten samochód w tym roczniku ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 03, 2007 20:24   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Gru 04, 2007 09:38   

Cityman, przecież ubezpieczając auto z AC ubezpiecza się na kwotę z faktury, prawda?
No chyba, że jakoś "bokiem" kupowałeś albo ja jestem nie na czasie i odbiegam stanem mojej wiedzy od realiów ubezpieczeniowych.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
xxxgrze 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 17 Cze 2003
Posty: 77
Skąd: Józefów



Wysłany: Wto Gru 04, 2007 11:29   

piter34 napisał/a:
Cityman, przecież ubezpieczając auto z AC ubezpiecza się na kwotę z faktury, prawda?
No chyba, że jakoś "bokiem" kupowałeś albo ja jestem nie na czasie i odbiegam stanem mojej wiedzy od realiów ubezpieczeniowych.


Realia są takie, że często na fakturze lub umowie kupna zaniża się wartość pojazdu. :roll:

Jak ubezpieczałem swoje aktualne Roverki wycena była robiona na podstawie różnych magicznych ksiąg i programów komputerowych. :smile:

Niezła jazda była z R25 gdyż taki samochód nie istnieje według danych polskich ubezpieczalni. :smile:

Również gdy przedłużałem w tym roku AC na R75 wychodziły jakieś strasznie małe kwoty jednak udało mi się na koniec uzyskać w miarę zadawalającą wartość ubezpieczenia.

Konkludując.

Uważam, że najlepiej ubezpieczać samochód w jakimś punkcie oferującym wielu ubezpieczycieli, zawsze można wtedy uzyskać najlepszą ofertę wybierając z różnych ksiąg i programów. :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Gru 04, 2007 12:23   

xxxgrze napisał/a:
Również gdy przedłużałem w tym roku AC na R75 wychodziły jakieś strasznie małe kwoty jednak udało mi się na koniec uzyskać w miarę zadawalającą wartość ubezpieczenia.

W jaki sposób udało się uzyskać zadowalającą wartość? :lol:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
argail 




Pomógł: 34 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Wto Gru 04, 2007 12:36   

Ubezpieczałem swoje samochody u kilku ubezpieczycieli, i za każdym razem korzystali oni z książki wycen i wartości pojazdów z Euro-TAX - myślę że to jakaś obowiązkowa wartość....
W kilku przypadkach udało się mi dogadać i podwyższyć wartość samochodu, ale i tak wychodzi na jedno ponieważ jeśli (nie daj Boże) coś się stanie z samochodem (zarysowane, obtarcie, lecąca z wiatrem dachówka (u mnie ...), czy też kapelusznik na parkingu) to i tak
"kasownik" (kastrator ?? ? ;) , kasator ?? ? nie mam pojęcia jak go nazwać) czy też inny rzeczoznawca wyceniając szkodę i tak korzysta z programu komputerowego, gdzie ma podział na marki, strefy samochodów, poszczególne elementy - i tam (w tym programie) ceny tychże elementów również brane są z Euro-tax'u ;)

Korzystając z okazji - powiedzcie mi proszę jakie rozliczenie bardziej opłaca się brać - fakturowe czy gotówkowe - bo w przypadku R75 milej by mi było (gdyby nie daj Boże co) robić to w serwisie na fakturę.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Wto Gru 04, 2007 13:43   

argail napisał/a:
robić to w serwisie na fakturę.

A jeszcze lepiej bezgotówkowo :P
Wtedy Cię nic nie obchodzi - odbierasz furę i jedziesz a warsztat się użera z ubezpieczycielem o kasę :P ;)
 
 
Olo12 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 157
Skąd: Stalowa Wola



Wysłany: Wto Gru 04, 2007 14:49   

odwrócmy sytuację ile Ci obliczył Urząd Skarbowy???
Ja Swojego R 75 w PTU ubezpieczyłem na kwotę 30000 zł taką podałem i taka została przyjęta
 
 
xxxgrze 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 17 Cze 2003
Posty: 77
Skąd: Józefów



Wysłany: Wto Gru 04, 2007 15:54   

piter34 napisał/a:
W jaki sposób udało się uzyskać zadowalającą wartość? :lol:


Agent popatrzył w różne kwity i programy, pomyślał, poprzeliczał i w końcu doszliśmy do wspólnego konsensusu. :smile:

Z Roverkami sprawę ułatwia to, że bardzo trudno trafić w tych katalogach i programach na wersję którą akurat posiadasz, a to daje pewną elastyczność. :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Gru 04, 2007 17:48   

w mbanku była swego czasu (jakis mc temu) jakaś promocja ubezpieczeń, to mi mojego R 1.8T z 2003 roku wyceniło na ponad 45 tysięcy :shock: :shock: :shock:
 
 
 
Cityman 



Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 25
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Gru 04, 2007 21:15   

Jasne że mógłbym ubezpieczyć samochód na kwotę podaną na fakturze, zresztą w tym przypadku prawdziwą, lecz jak mnie lojalnie uprzedził agent, w przypadku kradzieży i tak dostał bym jedynie sumę podaną w katalogu tj. max. 25 tys. za rocznik 2003 (styczeń). Proszę napiszcie czy podobna sytuacja z różnicą pomiędzy ceną faktyczną za jaki kupiliście samochód a ceną katalogową miała miejsce w waszym przypadku. A tak przy okazji mam nadzieję że Rover 75 nie jest tak popularny u złodziei jak np. niemieckie samochody.
 
 
MarcinRad 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 106
Skąd: Lubin



Wysłany: Sro Gru 05, 2007 11:02   

Ja miałem chwilkę problemów bo kupiłem 2.5 V6 Celeste na pełnym wypasie z 2000 rocznika za 34 tysiące złotych. Kupiłem je półtorejmiesiąca temu. Na umowie napisałem mniej. Kolo chciał ubezpieczyc coś od raprem około 24 tysięcy. Po dłuższym poszukiwaniu ubezpieczył od kwoty 32.900. A więc kwoty za którą kupiłem. Na moje szczęsci taka kwota widnieje w ich księgach. A więc odniej będe rozliczany. Słabego masz ubezpieczyciela jeśli ubezpieczysz po kwocie zawyżonej i oddadzą tylko od kwoty podstawy z książek eurotax. Choć podejrzewam że takimi praktykami kierują sie pewnie prawie wszystkie ubezpieczalnie.

[ Dodano: Sro Gru 05, 2007 11:04 ]
Przepraszam za zjedzone literki. :) Chora klawiatura.
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Czw Gru 06, 2007 12:23   

Cityman napisał/a:
Zapłaciłem za niego 32 tysiące co uważam jest ceną przeciętną jak na ten rocznik.
Moim zdaniem cena jest niska jak na ten rocznik. Dobre egzemplarze z 2003 roku zaczynają się od 35 tys. PLN. Jak ktoś sprzedaje taniej, to albo auto jest po niezłym dzwonie, albo przeróbka z Anglika, albo ma "kilka" ukrytych wad, albo sprzedający to ... frajer. Wiem z własnego doświadczenia i z opinii innych użytkowników, że kupowanie tego auta "okazyjnie" to z reguły wydatki... spore wydatki.

Jeśłi chodzi o ubezpieczenie to mi w tamtym roku wpisali 28 000 PLN, a w tym zjechali do 23 000 PLN :shock: :shock: , bo .... auta strasznie tanieją ...

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
Cityman 



Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 25
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Gru 06, 2007 20:27   

W papierach ma co prawda rocznik 2003 ale pierwsza rejestracja była w połowie stycznia 2003. Więc albo za rocznik przyjęto pierwszą rejestrację, albo sprzedano go tuż po wyprodukowaniu (mało prawdopodobne) albo jest to końcówka rocznika 2002 ? Kupiłem go stosunkowo tanio jak ta ten rocznik bo jest to wersja podstawowa ( klimatyzacja manualna, brak webasto, podgrzewanych foteli i pozostałych bajerów, z których i tak bym nie korzystał). Samochód jest w bardzo dobrym stanie, silnik pracuje idealnie, co do przeszłości wypadkowej trudno mi się wypowiadać ale chyba nie było poważnej kasacji bo trakcja jest bez zarzutu.
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pią Gru 07, 2007 10:08   

Cityman napisał/a:
Kupiłem go stosunkowo tanio jak ta ten rocznik
Właśnie o to mi chodziło - tanio, a wcześniej napisałeś, że cena jest "przeciętna".
Cityman napisał/a:
Samochód jest w bardzo dobrym stanie, silnik pracuje idealnie
I oby tak było dożywotnio - tego Tobie i sobie życzę :wink:

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
specjal83 




Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 12
Skąd: trójmiasto



Wysłany: Wto Gru 11, 2007 12:58   

bezsensowne jest zawyżanie wartosci pojazdu,, w razie czego ubezpieczalnia wyplaci wartosc pojazdu wg wlasnych ksiag(euro tax) i na dana chwile,,
mozna ubezpieczyc autko na 35tys zl(sa to dodatkowe pieniadze dla ubezpieczlani bo placisz od wartosci pojazdu), ale co z tego jak na zajutrz jego wartosc to juz tylko 24tys,,
Mam r75 cdti, jednak ubezpieczyc go musialem jako cdt bo ubezpieczalnie nie mala cdti:(
 
 
potrolu 




Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 56
Skąd: Międzyrzec Podlaski



Wysłany: Sob Gru 15, 2007 10:04   

powiem wam ciekawostkę
mój Rover jest z 1999 2,0CDT i też mam ubezpieczony tylko na 25000 agent powiedział mi ze taki jest najdroższy , ale rocznik 2003 i 1999 mają taką samą wartość ?? dziwne
_________________
PoTrolu
 
 
 
Cityman 



Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 25
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Gru 15, 2007 20:44   

Według Autotax wersja R75 2.0 CDT Club 116 KM z roku 2002 warta jest 23.100 zł
http://allegro.autocentru...ut/Rover_a.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] EUROTAX wycena
Hetmann Prawo i ubezpieczenia 6 Czw Gru 29, 2011 15:56
Harry
Brak nowych postów [Ubezpieczenia] wycena
Sabina Prawo i ubezpieczenia 2 Wto Wrz 14, 2010 21:26
Brt
Brak nowych postów Wycena rovera 620 po stłuczce
Sebastian620 Prawo i ubezpieczenia 3 Sro Sty 04, 2017 22:03
Sebastian620
Brak nowych postów Kolizja a wycena odszkodowania
BlackD Prawo i ubezpieczenia 18 Wto Wrz 02, 2014 16:07
BlackD
Brak nowych postów [OC] R75 uszkodzony cały bok - wycena HDI
Gość Prawo i ubezpieczenia 2 Sob Paź 17, 2009 13:37
Pavel



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink