Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Świeżo kupiony.Usterki!! Pomożecie?? PROSZĘ :)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Świeżo kupiony.Usterki!! Pomożecie?? PROSZĘ :)
Autor Wiadomość
tony_finger 



Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 38
Skąd: mrągowo / olsztyn



Wysłany: Sro Sty 30, 2008 23:52   [R620] Świeżo kupiony.Usterki!! Pomożecie?? PROSZĘ :)
Typ: Ti Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

Na początek witam wszystkich bardzo serdecznie!
Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem - Rover 620 ti 97rok kupiłem go wczoraj od importera aut w Radomiu który specjalizuje się w autach ze Szwajcarii. Przebieg udokumentowany 133 tys

Stan auta wydaje się bardzo dobry, jednak podczas jazdy do domku (~350km) już wyszło kilka problemów, z których najważniejszy to: wywaliło mi cały płyn z układu chłodzenia, dobrze że byliśmy niedaleko stacji, kumpel sporo się zna na autach, konsultowaliśmy się też z mechanikiem przez komórkę. Wyszło na to, że walnięty jest termowłącznik wentylatora. Odłączyliśmy kabelek od tego termowłącznika więc wentylator chodził cały czas, zalaliśmy petrygo do pełna i w drogę - do domku zostało 300 km, dojechaliśmy ok.

Teraz drodzy koledzy zaczęło się moje przerażenie!
Ani w mrągowie ani w olsztynie nie ma dostępnej tej części!!! owszem do silnika benzynowego bez turbo to owszem da się kupić ale do TURBO NIE!!!
Po wielu rozmowach i telefonach znalazłem w końcu firmę gdzie jest możliwość sprowadzenia z Anglii (firma spod warszawy - w Starych Babicach specjalizująca się w roverach) koszt jutro ma mi koleś powiedzieć - albo 80 zł albo 180!!! szok! dla porównania do opla czy VW to koszt ok 30-40 zł!!!
aha termin importu tej części - ok 3 tyg!!! szok nr 2

Po tym szoku postanowiłem poszukać na allegro i w sklepach internetowych jak to jest z dostępnością części do tego modelu i jeszcze większy szok!!! no prawie powiem katastrofa! teraz to już nie wiem czy dobry to zakup (z zadowolenia popadłem w zakłopotanie i smutek) bo pewnie parę rzeczy w tym aucie muszę wymienić (eksploatacyjne) a tu dostępność części praktycznie zerowa!!!!! (porównuję to do mondeo 95 którym dotychczas jeździłem)

Dodam jeszcze, że przegląd techniczny zrobił importer, mam komplet dokumentów (jak twierdzi on) do rejestracji, jeszcze nie byłem w urzędzie komunikacji.

KOLEDZY BARDZO PROSZĘ O POMOC!!!
1. jak rozwiązać ten problem z tą awarią na trasie? (termiczny włącznik wentylatora)
2. jak szukać/gdzie szukać części do tego modelu?
3. co powinienem sprawdzić w aucie/przetestować? na co powinienem zwrócić uwagę?
4. co powinienem obecnie wymienić w aucie? są rachunki i książka serwisowa ale nic z tego nie rozumiem (auto ze szwajcarii, wszystko po niemiecku którego praktycznie wcale nie znam)

Od jakiegoś czasu czytam to forum, odkąd zakochałem się w Roverku serii 600 i wiem, że są tu mili i pomocni ludzie, dlatego też piszę tu i proszę Was o pomoc.
_________________
Mój pierwszy Roverek - 600 ti
PIĘKNY I BESTIA :)
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Sty 29, 2011 20:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sty 30, 2008 23:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
mundek131 




Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Sty 2008
Posty: 224
Skąd: Zielona Góra

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 31, 2008 00:28   

WITam
tony finger napisał/a:
są tu mili i pomocni ludzie,
rzeczywiście są tacy, fajne pomocne chłopaki.
Jutro będziesz spokojniejszy, na pewno ci pomogą. Ja np. zaglądałam między innymi do Tomi'ego ale tobie może podpowiedzą coś lepszego.
pyknij sobie do wyszukiwarki ZDJĘCIA NAGICH KOBIET!!!
_________________
Pozdrawiam
Mundi
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Sty 31, 2008 08:34   

Cytat:
KOLEDZY BARDZO PROSZĘ O POMOC!!!

www.roverki.pl
--> techniczny FAQ
--> części i warsztaty
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4531
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Sty 31, 2008 10:11   

Szkoda, że nie poczytałeś strony i forum przed zakupem, trochę by Ci to pewnie pomogło...

Co do części to polecam www.tomateam.pl - właściciel firmy sam miał R620ti i trochę przy nim robił więc orientuje się co i jak i skąd brać części. :)

Co do cen, to prawdopodobnie piszesz 30-40 zł w zamienniku, a gdybyś poszedł do serwisu Forda to też byś zapłacił 180 zł. ECC Babice to ASO (byłę, bo aktualnie nie ma już żadnych) i sprzedaje części oryginalne (szef ich serwisu udziela się na tym forum :D ).
Co do zamienników, to tak jak napisałem - www.tomateam.pl - jeśli tylko jest dostępny zamiennik, to Tomi go znajdzie.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Sachar 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 309
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Sty 31, 2008 10:21   

maciej napisał/a:
Co do cen, to prawdopodobnie piszesz 30-40 zł w zamienniku, a gdybyś poszedł do serwisu Forda to też byś zapłacił 180 zł.


Złą markę podałeś jako przykład - drobne części typu czujniki, przełączniki itp są w serwisie tańsze niż zamienniki - zapłaciłby pewnie 25 zł :P
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4531
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Sty 31, 2008 10:30   

Nie wiem, nie znam się na Fordach, tak strzelałem. ;) :p

Ale w sumie to kolega pisał o Oplach i VW - tam ceny w ASO też są niezłe. ;)

Kumpel kupował plastikową klapkę wlewu paliwa do Astry I - niepolakierowana około 60 zł...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
mcteusz 



Pomógł: 28 razy
Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Czw Sty 31, 2008 12:35   

Chyba najprościej spróbować www.tomateam.pl
Dzwoń do Tomiego i pytaj... Jak nie szukaj jeszcze w intercarsie....
A co do dostępności części to gdyby był to diesel lub zwykła benzynka to co innego.... A jak się chce nietypowego silniczka to troszkę inaczej....
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4531
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Sty 31, 2008 12:40   

mcteusz napisał/a:
A jak się chce nietypowego silniczka to troszkę inaczej....

ZTCP to Tomi mając R620ti mówił, że właśnie nie ma specjalnych problemów z częściami, tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
tony_finger 



Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 38
Skąd: mrągowo / olsztyn



Wysłany: Czw Sty 31, 2008 14:06   

dzięki wielkie dzięki panie i panowie :)

dziś już trochę lepiej się czuję jak poszperałem w necie, właśnie byłem na stronie Tomiego, pooglądałem co tam jest dostępne.

rano dzwoniłem do Starych Babic, ten termowłącznik wentylatora jest dostępny - 140 zł (!!) termin realizacji 3 tyg. Jeszcze nie zamówiłem. Koleś z tych babic stwierdził że poszuka używanego i da mi znać, może znajdzie.
Wysłałem też wiadomość do Tomiego, że szukam takiego termowłącznika, czekam na odpowiedź.
Napisałem też maila do firmy V12, gdzieś namiary wyszperałem na roverki.pl.

Więc w najgorszym przypadku będzie to 140 zł i 3 tyg czekania, no jak ja będę jeździł moim rumakiem?? he he, na razie mam odłączony kabelek od tego czujnika i wentylator chodzi cały czas, na razie jeszcze jeżdżę starym autem, no ale trzeba sprzedać (kaska potrzebna długi oddać ;))

Aha poszukałem filtrów, są dostępne bez problemu - Filtron - powietrza, oleju i paliwa razem 85 zł, więc jest ok. No chyba że uważacie, że Filtron to nie jest dobra marka???

A olej co doradzacie? przebieg udokumentowany 133 tys, ostatnia udokumentowana wymiana oleju jest z 06/2005 - olej "Motorenol VS 5W40".
Kupić syntetyk czy pół? Te Castrole Magnatec z Allegro niemieckie 5l uważacie oryginalne niepodbrabiane? warto?

no i nie wiem co z rozrządem.... nie rozumiem z tych papierów co dostałem czy był robiony rozrząd i jeśli tak to kiedy.....

PS. zakochałem się już w moim Roverku, nawet dziewczyna wyczuła i jest zazdrosna ;)

jeszcze raz dzięki za pomoc, czekam na wasze kolejne pomocne słowa :) pozdrawiam
_________________
Mój pierwszy Roverek - 600 ti
PIĘKNY I BESTIA :)
 
 
kwiatekt11 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 169
Skąd: Jarosław



Wysłany: Czw Sty 31, 2008 16:35   

powiedz mi gdzie Ty znalazłeś tn czujnik bo z tego co mi wiadomo to turbo benzyna ma wentylator chłodnicy sterowany z komputera silnika, trzeba poczekac na Przemo285 on powinien wiedziec cos wiecej na ten temat :mrgreen:
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4531
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Sty 31, 2008 16:42   

Poza tym zawsze możesz szukać używek - czujnik raczej trudno zepsuć, a łatwo sprawdzić, czy jest sprawny.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Czw Sty 31, 2008 20:51   

mam filtr powietrza filtrona i nic się złego nie dzieje - myślę że reszta też powinna być ok. Z tego co pamiętam w katalogu FIltrona jest pomyłka i filtr do silnika 2.0 benzyna ma nr filtra od diesla. Lepiej kupić filtr KNECHT - cena ta sama co filtron a jakoś tak pewniej. Co do oleju to półsyntetyk 10W-40 - myślę że producent nie jest tak istotny a ważniejsze jest pewne źródło pochodzenia - ja jeżdżę na LOTOSie - kiedyś na opakowaniach oleju tej firmy była informacja że jest on dopuszczony przez MG Rover.
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Czw Sty 31, 2008 22:27   

sterowanie było po przez mems ale zapodaj fotkę to się zobaczy
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Sty 31, 2008 22:37   

kwiatekt11 napisał/a:
powiedz mi gdzie Ty znalazłeś tn czujnik bo z tego co mi wiadomo to turbo benzyna ma wentylator chłodnicy sterowany z komputera silnika

...włączany na podstawie informacji przekazywanych z czujnika temperatury, który u kolegi tony finger został odłączony. To skutkuje "oszukiwaniem" komputera, aby ten myślał, że temperatura jest bardzo wysoka i załączał wentylator. Ot, cała historia.
Nie jest to termowłącznik, ale czujnik.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Sty 31, 2008 22:43   

Podaj zdjęcie tego czujnika powinienem taki mieć :wink:
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
tony_finger 



Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 38
Skąd: mrągowo / olsztyn



Wysłany: Czw Sty 31, 2008 23:59   

1. koledzy, nie wiem czy posługuję się fachową terminologią więc to co nazywam "termowłącznikiem wentylatora" być może jest "czujnikiem temperatury", nazwę termowłącznik skądś wziąłem z netu gdzie opisywano ten element tego roverka.

2. jutro z rana zrobię fotkę/fotki i wrzucę w ten temat co powinno wam wiele pomóc w doradzeniu mi w tej sprawie :)

3. a co do filtra oleju Filtron rzeczywiście jest jakaś perwa, bo katalog Filtron do mojego autka podaje symbol filtra: OP580/7 natomiast w dwóch innych miejcach polecanych na roverki.pl - bodajże Fota oraz Intercars podają do tego auta filtr: OP580/2. I bądź tu mądry! tym bardziej taki żółtodziób jak ja ;) Więc jak to jest naprawdę??

to do rana, już idę spać, na dziś i tak wiele wrażeń...... he he mondka mojego przed sprzedażą doprowadzam do stanu, że będę uczciwym sprzedającym i wyobraźcie sobie, że mechanik dziś przy okazji robienia paru drobnych rzeczy zwalił mi skrzynię biegów!!! miał przy okazji poprawić działanie skrzyni a chodzi gorzej!!! jadę rano do patafiana z reklamacją

dzięki i pozdrawiam

[ Dodano: Pią Lut 01, 2008 09:35 ]
właśnie zrobiłem fotki tego czujnika, bardzo was proszę jeśli macie możliwość załatwienia takiego będę bardzo wdzięczny.
Nie jestem tylko pewny, bo nie znalazłem na to jednoznacznej odpowiedzi, czy ten czujnik pasuje z innych benzyniaków czy może być tylko od r620 ti. Ktoś wie?



[ Dodano: Pią Lut 01, 2008 09:39 ]



_________________
Mój pierwszy Roverek - 600 ti
PIĘKNY I BESTIA :)
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Lut 01, 2008 09:43   

tony finger napisał/a:
bardzo was proszę jeśli macie możliwość załatwienia takiego będę bardzo wdzięczny.

My się nie zajmujemy sprzedażą części. ;-)
Pisz do www.tomateam.pl albo do użytkownika przemo285.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
Ostatnio zmieniony przez piter34 Pią Lut 01, 2008 09:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GG 




Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 191
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Lut 01, 2008 09:46   

tony finger napisał/a:
Nie jestem tylko pewny, bo nie znalazłem na to jednoznacznej odpowiedzi, czy ten czujnik pasuje z innych benzyniaków czy może być tylko od r620 ti. Ktoś wie?

Od r420 si będzie pasował, bo to ten sam silnik.
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Lut 01, 2008 09:55   

GG napisał/a:
Od r420 si będzie pasował, bo to ten sam silnik.

Od 820Si też powinien pasować. Generalnie od każdego silnika serii T.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
tony_finger 



Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 38
Skąd: mrągowo / olsztyn



Wysłany: Pią Lut 01, 2008 15:02   

hmmm...
na razie nie mam części ani już nie wiem jak jej szukać...

bo różnica w powinien pasować a pasuje jest bardzo duża

no nic, pewnie będę musiał czekać na sprowadzenie z Anglii, to naprawdę możliwe że nikt w Polsce nie ma tej części do sprzedania?
_________________
Mój pierwszy Roverek - 600 ti
PIĘKNY I BESTIA :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [620 SDi] Świeżo kupiony Roverek i pierwsze spostrzeżenia
prezes_glogow Rover serii 600, Honda Accord 38 Pią Lip 15, 2011 10:49
lck
Brak nowych postów [R620] Usterki
620Di Rover serii 600, Honda Accord 3 Nie Kwi 13, 2008 19:17
Chester
Brak nowych postów [R620] Kod usterki
Perez Rover serii 600, Honda Accord 3 Wto Sty 12, 2016 22:51
ykziwo
Brak nowych postów [R620 SDI LUX] Sprzęgło i inne usterki
oskar063 Rover serii 600, Honda Accord 5 Pią Lip 18, 2014 21:23
zaq
Brak nowych postów [R600] Kontrolka silnika ...:( Pomożecie ?
PawelP1977 Rover serii 600, Honda Accord 15 Wto Lis 18, 2008 23:14
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink