Forum Klubu ROVERki.pl :: Fotki samochodów z ogłoszeń z Płocka - sprzęt i obróbka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Fotki samochodów z ogłoszeń z Płocka - sprzęt i obróbka
Autor Wiadomość
Kris 




Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pon Lut 18, 2008 09:17   

Rowan napisał/a:
Tak jak Kris, mówi w Płocku jest działacz klubu który nie raz już pisał o autach od tego sprzedawcy.

Ja akurat nie tego miałem na myśli :) ale fakt że jest tez taki co o nich pisał :P

A tak BTW: Do kolegów z "grupy sprzedawców" zapewne czytacie ten wątek, mam pytanie: Jaki to aparat i obiektyw jeśli można wiedzieć? 214kris@interia.pl
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 18, 2008 09:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Wto Lut 19, 2008 13:40   

I na jakim programie obrabiacie foty :?: :grin:
 
 
 
Venus
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lut 19, 2008 17:11   

Witam.
Kris napisał/a:
Jaki to aparat i obiektyw jeśli można wiedzieć?

Hasselblad H3D-II + Hasselblad HC 35mm f/3.5, Hasselblad HC 50mm f/3.5, Hasselblad HC 210mm f/4
Rowan napisał/a:
I na jakim programie obrabiacie foty

Hasselblad RAW Converter.
Pozdrawiam.
 
 
Strider 




Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 12
Skąd: Gdynia



Wysłany: Wto Lut 19, 2008 17:19   

Cytat:
I na jakim programie obrabiacie foty :?: :grin:

Ja używam do wszelkich obróbek Adobe Photoshop... Jest skomplikowanym programem, ale jak już się go pozna - daje niemal nieograniczone możliwości.
Fotki można też poprawiać (dopracować) w ACDsee i wielu innych szeroko dostępnych programach :)
 
 
 
Venus
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lut 19, 2008 17:23   

Strider napisał/a:
Ja używam do wszelkich obróbek Adobe Photoshop.

A napisz tylko tak szczerze - czy kupiłeś go za prawie 3000zł, czy z torrenta sobie zassałeś ?
Pozdrawiam
 
 
Strider 




Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 12
Skąd: Gdynia



Wysłany: Wto Lut 19, 2008 17:25   

Nigdy nie korzystałem z torrentów :!: :neutral: :!:

Dodam jeszcze tylko, że RAWy obrabiam w programie NIKON PICTURE PROJECT, który DOSTAŁEM razem z moim aparacikiem :lol:
 
 
 
Venus
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lut 19, 2008 17:34   

Cytat:
Nigdy nie korzystałem z torrentów

To taka przenośnia - chodzi mi o to czy masz legalny ten program czy pirata.
 
 
Strider 




Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 12
Skąd: Gdynia



Wysłany: Wto Lut 19, 2008 17:43   

NIE mam pirata... ale zapewniam, że większe znaczenie przy posługiwaniu się tym programem mają umiejętności.
Kwestii legalności tu nie poruszam, bo uważam, że Ci którzy łamią prawa autorskie jakiejkolwiek instytucji czy osoby, powinni być z tego solidnie i rzetelnie rozliczeni.
Pozdrawiam
 
 
 
Venus
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lut 19, 2008 18:45   

Strider napisał/a:
NIE mam pirata...

Czyli masz legalną wersję. W takim razie zakładam, że zajmujesz się profesjonalnie fotografią i dlatego używasz profesjonalnego oprogramowania.
Strider napisał/a:
ale zapewniam, że większe znaczenie przy posługiwaniu się tym programem mają umiejętności.

większe znaczenie od czego? od tego czy oprogramowanie jest pirackie czy legalne?
P.S.
Dziwne - masz legalnego Photoshopa a Rawy wywołujesz programem dostarczonym do aparatu. To tak jakby mając Mercedesa S klasy oraz Poloneza i jeździć tym drugim. (pewnie zaraz napiszesz że masz 30 dniową wersję trial) - ok przyjmijmy, że masz racje (chodź na 99% wydaje mi się że blefujesz).
Pozdrawiam.
 
 
Strider 




Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 12
Skąd: Gdynia



Wysłany: Wto Lut 19, 2008 19:06   

Cytat:
To tak jakby mając Mercedesa S klasy oraz Poloneza i jeździć tym drugim.


To jest jeden punkt widzenia... ja pytam: Jeśli już mam Poloneza to czyż nie mogę od czasu do czasu się nim przejechać??? - inaczej bym się go pozbył...
To nie tylko kwestia nazwy programu, ale jego interfejsu i użyteczności. Do obróbki RAWów robionych za pomocą danego aparatu wybieram program do niego dołączony - ze względu na przekonanie...
Poza tym powiedziałem, że:
Cytat:
Jest skomplikowanym programem, ale jak już się go pozna - daje niemal nieograniczone możliwości
- nie powiedziałem, że znam go na wylot i potrafię w nim zrobić wszystko. Obróbki RAWów nawet w nim nie próbowałem :razz:
Tak czy inaczej nie sądzę aby ten wątek był założony z myślą o rozważaniach nad tym konkretnym tematem.
Niniejszym - przepraszam za powyższą offtopic'ową dyskusję Autora wątku i uznajmy temat za zamknięty.
(odpowiedź na pytanie poniżej - TAK)
Ostatnio zmieniony przez Strider Wto Lut 19, 2008 19:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Venus
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lut 19, 2008 19:10   

Ok - ale jeszcze jedno pytanie (odpowiedz tak lub nie) - masz legalnego Photoshopa?
Pozdrawiam.
 
 
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Lut 19, 2008 19:18   

Venus napisał/a:
Ok - ale jeszcze jedno pytanie (odpowiedz tak lub nie) - masz legalnego Photoshopa?
A Ty masz legalnego Windowsa? :P
 
 
Kris 




Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Lut 19, 2008 19:34   

Venus napisał/a:
Ok - ale jeszcze jedno pytanie (odpowiedz tak lub nie) - masz legalnego Photoshopa?
Pozdrawiam.


o o Płock atakuje :)
 
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Lut 19, 2008 19:35   

Venus napisał/a:
Ok - ale jeszcze jedno pytanie (odpowiedz tak lub nie) - masz legalnego Photoshopa?
Pozdrawiam.
nawet jak ma pirata to co?? z policji jestes?? pozatym na allegro mozna kupic od czasu do czasu wersje niemiecka za ok 400zl... podmienianie plikow jezykowych nie jest przestepstwem...
 
 
Strider 




Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 12
Skąd: Gdynia



Wysłany: Wto Lut 19, 2008 20:06   

No w tym dziale od razu inaczej się czuję...
Teraz możemy nieco temat obróbki zdjęć rozwinąć :grin:

Fotografia jest moim hobby, robienie zdjęć sprawia mi naprawdę dużą przyjemność, ale od zrobienia zdjęcia do jego opublikowania jest nierzadko naprawdę długa droga...
W tym przydają się właśnie programy do obróbki zdjęć.
No oczywiście handlarze wykorzystują ich możliwości do retuszowania zdjęć i tym samym do wprowadzania klienta w błąd. Dlatego osobiście proponuję nie decydować się i nie napalać na auto tylko na podstawie zdjęć.

Wykonanie retuszu zdjęcia - dla przykładu usunięcie śladu wypalonej papierosem tapicerki zajmuje tyle co jedno kliknięcie myszką... efekt porażający dla kogoś, kto nigdy nie widział jak to działa, ale bajecznie prosty i skuteczny z punktu widzenia osoby przygotowującej prezentację zdjęciową danego auta.
Wystarczy do tego napisać "nigdy w aucie nie palono" i gotowe... klient dopiero po przejechaniu kilku(set) kilometrów widzi (albo i nie) wadę ukrytą przez retusz i wtedy pozostają mu dwa wyjścia:
1- wyrecytować wszystkie znane, i nie znane mu, przekleństwa i wrócić do domu jedynie z niezgłębioną chęcią odwetu i morderstwa w afekcie, bądź
2- kupić auto z wadą, otrzymawszy oczywiście "rabat" związany z nieprzewidzianymi niespodziankami i do końca zyć w przeświadczeniu, że zostaliśmy oszukani (bądź oszukiwać siebie samego, że nie zostaliśmy oszukani :) )
Tak czy inaczej - zadowoleni nie będziemy :beczy:

[ Dodano: Wto Lut 19, 2008 20:17 ]
A tak jeszcze a'propos "pytań-zarzutów" :cool:
Laptopa mam z oryginalnym Win-HE
Korzystam z programów serii Mozilla (bezpłatne zarówno do www jak i e-mail)
Kupiłem Office 2007 (za grosze bo w promocji) no i wspomnianego Adobe (wcale nie najnowszą wersję..., ale oryginał)
Uwierzcie mi - nawet w dzisiejszych czasach da się korzystać z komputera osobistego w CAŁKIEM LEGALNY SPOSÓB i każdemu takie podejście polecam
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Lut 19, 2008 21:37   

sprawdziłem i rzeczywiście się da :D być na legalu :lol:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Handlarze z Płocka
lelek11 Offtopic 10 Sro Lut 25, 2009 20:04
Przemek_Docent
Brak nowych postów sprzęt SAT TV
DrMambo Offtopic 11 Pon Gru 28, 2009 08:55
DrMambo
Brak nowych postów Sprzęt z USA
m_lpa Offtopic 8 Pon Sie 04, 2008 12:08
Wojtek88
Brak nowych postów Sprzęt barowy
Remigiusz Offtopic 4 Sob Cze 29, 2013 20:49
Remigiusz
Brak nowych postów Zbędny/popsuty sprzęt - mazowsze
ADI-mistrzu Offtopic 9 Pią Paź 21, 2011 18:52
ADI-mistrzu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink