Forum Klubu ROVERki.pl :: [all L series] tuning Roverków po angielsku
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: piter34
Wto Kwi 15, 2008 11:19
[all L series] tuning Roverków po angielsku
Autor Wiadomość
pgrad 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: Łódź

MG ZR

Wysłany: Nie Kwi 06, 2008 22:27   [all L series] tuning Roverków po angielsku

http://tuning-diesels.com/Lseries/2545.htm#ik

Postaram się to przetłumaczyć. Jeżeli ktoś też to zamierza, lub już robi, to niech o tym powie żebyśmy dwa razy tego samego nie robili... Przetłumaczone teksty będę wklejać do tego tematu.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Kwi 06, 2008 22:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 10:53   

pgrad napisał/a:
Przetłumaczone teksty będę wklejać do tego tematu.

Może lepiej wyślij do mnie, a ja wystawię artykuł na stronę. :roll:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
pgrad 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: Łódź

MG ZR

Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 16:42   

Witam. tekst przetłumaczony, jutro wkleję, a co dalej zrobi z tym admin to mi wszystko jedno, ważne żeby gdzieś było. Pracuję nad chipem do R z silnikami bez IC, takimi samymi jakie są sprzedawane do tych samochodów Anglii. O tym też wypowiem się jutro. Koszt takiego chipa to około 20zł i można go zrobić samemu jeżeli ma się schemat. Ja kończę pracę nad tym i być może w przyszłym tygodniu jak naprawię swojego R, chipy będą dostępne nie tylko do SDI.
Po krótce jak się komuś spieszy, będzie wytłumaczone jak zwiększyć ciśnienie sprężarki, zmodyfikować EGR, trochę o katalizatorze i pompach paliwowych w roverku oraz przepływomierzu powietrza.Napiszę też trochę o swojej przeróbce (montaż IC) - amianowicie co zrobić żeby pasowały oryginalne rury, bez żadnych przeróbek i co zrobić żeby na taką przeróbkę wydać jak najmniej (mnie wyniesie max 350zł - nie licząc kluczy -T30 (najlepiejtaki w cenie około 8zł , nasadowy 13(nasadka za 15 zł +klucz do tego) .
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 16:52   

Witam, sorry ze sie tak zapytam ale mozesz ty zrbic CHIP dla R bez IC jak maja pompe mechaniczna :shock: Computer u nas tylko reguluje czas wytrysku i tyle wiece on nic nie robi. Jak chcesz miec więcej mocy to podkręcasz pompę i to wszystko.

Musze zobaczyć co ta za wynalazek z tym Chipem. :ok: Czy to jest ten CHIP do MAF-Sensora :grin:

Ja ma od Roverona takie cos, jest adminem tej strony co pisalem na poczatku:
THE ROVER L SERIES NON-INTERCOOLED TUNING GUIDE

Wiec czekam na twoje wypowidzie i opisanie tutaj :rotfl:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
pgrad 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: Łódź

MG ZR

Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 17:09   

Jeżeli zamierzasz zamontować IC do swojego klekota przeczytaj instrukcję za pierwszym razem całą zanim zaczniesz cokolwiek grzebać przy Roverku!
I montaż IC do klekota.
Potrzebne będą nam klucze nasadowe: 10, 13,
torx 40,
imbus 6
Płaski i oczkowy klucz 13.
Obojętnie jaka ósemka.

Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić to zdemontować akumulator (najpierw klema z minusem), i pojemnik na filtr powietrza.
Następnie plastik przykręcony dwiema śrubami 8 do pasa przedniego (wciśnięta w niego jest linka od gazu).
Odkręcamy resory gumowe (klucz 8) od chłodnicy i atrapy która jest w miejscu gdzie będzie intercooler.
Gumową nogę atrapy można wyjąć z "siedziska" - zyskamy tym trochę miejsca (O ile masz podłogę z plastiku pod silnikiem).
Odkręcamy atrapę przykręconą do chłodnicy dwiema śrubami TORX 40 z nakrętką na klucz 13.
Wkładamy IC i skręcamy wszystko w odwrotnym porządku. (Chłodnica jest już na miejscu!)
Zatykamy szmatami wloty do IC.
W blasze która trzyma linkę od gazu należy wywiercić otwór niżej, tak aby linka od gazu przechodziła zaraz nad rurą od wody. (otwór 17mm wystarczy)
Należy spiłować otwór pilnikiem tak aby krawędzie nie były ostre.
Zakładamy linkę od gazu w nowym otworze.
Tak to wygląda po przeróbce:

Reszta jest już prosta za wyjątkiem jednej rzeczy. Chodzi o śruby którymi przykręcona jest rura od EGR do kolektora wydechowego- mogą się zerwać - więc ja to zleciłem mechanikowi za co weźmie pieniądze, ale mam spokojną głowę. Reszta rzeczy pasuje idealnie - nie trzeba nic przerabiać.
Oczywiście stara pokrywa silnika nie będzie pasować i lepiej nie próbować jej zakładać. Powinna pasować od DI ale tego jeszcze nie sprawdzałem.

Montaż IC zajął:
Montaż chłodnicy 3 godz (zardzewiałe śruby)
Demontaż rury do EGR przez mechanika - pół dnia.
Demontaż całej reszty i montaż nowych części 2 godziny.
Koszta:
Chłodnica ze wszystkimi rurami, EGR, kolektorem ssącym 250zł (przy czym zwracam wszystko co wymontowałem podczas przeróbki osobie od której kupiłem IC).
Wynagrodzenie dla mechanika: zależy czy śruby pójdą czy nie i od tego jak drogi jest mechanik :)
nowe śruby - 1zł
klucze nasadowe 60zł
klucz imbusowy 6zł
płaskie miałem więc ceny nie znam.

Ponoć po założeniu IC należy podnieść ciśnienie powietrza dawane przez turbinę. Ja bym jednak z tym uważał. Zdjęcia, jak też opis w formie elektronicznej będzie wkrótce dostępny.
Ostatnio zmieniony przez pgrad Pon Kwi 14, 2008 13:27, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 17:10   

http://tuning-diesels.com/Mafam/maproject.htm

Jeszcze mam takie cos fajnego z tej strony :mrgreen:

Imbus do EGR jest 6mm :ok:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
Ostatnio zmieniony przez Remigiusz Sob Kwi 12, 2008 17:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
pgrad 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: Łódź

MG ZR

Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 17:17   

Co do chipa to rzeczywiście chodzi o box pracujący na zasadzie tego od rover ron'a. Co prawda w pdfie nie ma informacji na temat silnika bez IC (jeżeli chodzi o chip) ale jest natomiast dużo informacji na ten temat na forum angielskim o roverach i właśnie pierwszy chip który zrobił rover ron był do 420 D. Ja to sprawdzę. Chip do Maf'a jest już zrobiony, niestety nie mogę go zmontować bo mam coś nie tak z przepływomierzem lub ECU, więc na razie nie wypowiem się na temat tego czy to coś daje w 100%, ponadto mój chip nie jest na pewno taki sam jak rover ron'a. Wiem natomiast że można użyć innego układu aby "zregenerować" uszkodzony przepływomierz. Jest już coś takiego dla volksvagena. ja spróbuje to zrobić dla Rovera. Oczywiście takie rozwiązanie nie jest najlepsze ale jest dużo tańsze, i odnosi bardzo zbliżone efekty jak kupno nowego MAF.
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 17:27   

Ciśnienie mozna podniesz chodz nie trzeba, do max 1,2bar bez obaw :wink:

A co do tych śrub gdzie jest przykręcona rury od EGR do kolektora wydechowego to najlepiej jest trochę się autkiem przejechać zęby tam się zrobiło wszystko ładnie cieple i w tedy nawet jak są zardzewiałe to puszczą ładnie, tylko UWAGA bo gorące o jest :!: Rękawice obowiązkowo nosić :!:

Jednego nie rozumiem co napisałeś :mrgreen: Mam trudności z polskim niestety :sad:

Zrobiłeś chip który regeneruje MAF czy taki co ulepsza dobrze działający MAF jak ten od Roverona :?:

[ Dodano: Sob Kwi 12, 2008 17:50 ]
Which models suffer from maf sensor deterioration affecting the performance?
Cytat:

All 5pin maf sensors fitted to post 99 L series i.e. the 25/45//Zr/Zs
All R75, ZT and Mk2 Freelander Td4s (same BMW engine).

The 4 pin maf fitted to the '95-99 Sd, sdi and early (L series) Freelanders is only used for egr control so they are not affected. Any minor improvment by disconnecting the sensor is due to the egr valve being disabled.

===================================

No nie wiem czy o tym wiesz, taka mala wypowiedz Roveròna na teamt tych MAF. Wiec umnie kicha bo ja ma 98' i ten MAF tylko do EGR sluzy :mad:

[ Dodano: Nie Kwi 13, 2008 13:29 ]
Cytat:
Cytat:
Originally Posted by richyg View Post
Hi, sorry but could someone clarify something for me. I've got a '98 sdi and am curious as to the role of the MAF. I think mine's goosed, disconnected it and got aminor improvement. If i understand correctly the MAF in the 98 sdi is only used to control exhaust gas recirculation and a common mod is to blank this off. Is disconnecting the MAF acheiving a similar effect, or does disconnecting the MAF on 98 sdi do anything else?

If iw as to get a new MAF would a standard 4-pin Pierburg be ok? or would i require the MAFAM mod too? Just consccious of 'modding' and insurance ramifications!

Could someone clarify in idiot speak so i can understand the role of the MAF on a 98 sdi?

thanks!

Rich


The maf on the pre '99 L series does only control the egr valve so when you disconnect it, the only reason you feel any improvement, which is usually small, is because the egr valve remains closed.
You can prove this by reconnecting it and instead disconnecting the small vacuum tube (3mm dia) from the egr actuator. The same small improvement will be felt. This is my preferred way to disable the egr valve.

It's therfore not necessary to replace the maf. If it fails and the engine warning light comes on, you can unplug it.

Ron


Jeszcze takie cos znalazlem, wiec w sumie to juz wszystko tlumaczy :mrgreen:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
pgrad 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: Łódź

MG ZR

Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 12:32   

Więc wszystko jasne. Ja dzisiaj czytalem artykuł o 420D rover ron'a. Niestety rzeczywiście nie da się nic zrobić za pomocą maf w roverach 420D :( , ale da się w innym. Jeżeli ktoś chce przetestować to na swoim roverku, to oddam MAFAMP za free.
Co do pytanie o MAFAMP. Taki co regeneruje, oraz taki co zwiększa ilość paliwa podawanego do silnika.
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 12:58   

pgrad napisał/a:
Witam. tekst przetłumaczony, jutro wkleję, a co dalej zrobi z tym admin to mi wszystko jedno, ważne żeby gdzieś było.

Jeżeli to jest ten tekst z 12 kwietnia, godziny 17:09 i chcesz, aby znalazł się na stronie klubowej, to wrzuć proszę do DOCa razem z JPEGami i wyślij do mnie. Ja wrzucę na stronę.
Jeśli nie chcesz, to nic nie rób... ;-)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
pgrad 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: Łódź

MG ZR

Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 13:18   

Ja chcę żeby to było zapięte na ostatni guzik, żeby nikogo w błąd nie wprowadzić. Potraktujmy ten temat jako wersję roboczą, a ostateczną wyślę tobie na maila, ok?
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 13:21   

pgrad napisał/a:
Ja chcę żeby to było zapięte na ostatni guzik, żeby nikogo w błąd nie wprowadzić. Potraktujmy ten temat jako wersję roboczą, a ostateczną wyślę tobie na maila, ok?

Nie ma problemu.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 17:40   

No ja uwazam tez ze mozna to jeszcze troszke dopracowac sobie :/ Ale jak narzazie, to juz w sumie interesujące jak dorobić IC, na pewno wiele innych osób to tez zaciekawi :mrgreen:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
pgrad 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: Łódź

MG ZR

Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 21:01   

Rura DECAT:

Na początku nadmieniam iż przeróbka dotycząca katalizatora opisana poniżej jest niezgodna z polskim prawem i powoduje, że silnik będzie przekraczał normy dotyczące emisji spalin!

Głównym zadaniem katalizatora jest zmniejszenie emisji trujących gazów do środowiska, oraz usunięcie nieprzyjemnych zapachów. Katalizator jest jednak przeszkodą w układzie wydechowym, zmniejsza bowiem prędkość spalin. Zużyty katalizator natomiast zmniejsza ją bardzo. Powoduje to, że turbina wkręca się wolniej na obroty i silnik jest bardziej mułowaty. Proponuje zatem zamontować zamiast katalizatora zwykła rurę (wersja dla hardcorowców), lub zamontować rurę w obudowie od katalizatora - unikniesz wtedy problemów z policją i na przeglądach. Rura powinna mieć fi takie samo jak downpipe (rura zaraz za sprężarką którą też proponuję wymienić na taką o większej średnicy).

Zwiększanie ciśnienia doładowania:
1. Zdejmujesz blokadę z cięgna
2. Luzujesz nakrętkę za cięgnem
(zgodnie z ruchem wskazówek zegara) i
odkręcasz ją o jakieś 3 mm
3. Kręcisz cięgnem aż dojdzie do nakrętki.
4. Wyrównujesz tak żeby dało się założyć blokadę.
5. Zakładasz blokadę
6. Dokręcasz nakrętkę
7. GOTOWE!


Taka przeróbka zwiększa ciśnienie o jakieś 3 psi. Jeżeli chcesz zwiększyć doładowanie jeszcze bardziej powinieneś zaopatrzyć się w zawór spustowy który nie będzie pozwalał na przekroczenie górnej bariery ciśnienia, i upuszczał powietrze w razie potrzeby. Zwiększenie doładowania o więcej niż 3-4psi spowoduje przekroczenie zakresu bramki turbiny a w konsekwencji jej uszkodzenie, dlatego też powinno się zainstalować zawór spustowy jeżeli chcesz zwiększyć ciśnienie o więcej niż 4psi!

Czyszczenie przepływomierza (MAF):

Spadek mocy spowodowany zużyciem MAF można czasami wyeliminować czyszcząc MAF.

Jak tylko dostaniesz w swoje ręce odpowiedniego torx’a z bitem pasującego do śrub przepływomierza – możesz wyjąć przepływomierz z obudowy.

Do czyszczenie musisz użyć rozpuszczalnika nie pozostawiającego nalotów – takiego jak alkohol izopropylowy (czyścik do głowic w odtwarzaczach kasetowych) i możliwe że pałeczek do uszu (bawełnianych).

Część odczytująca (sensor) jest bardzo delikatna, więc nie wywieraj na niej jakiegokolwiek nacisku. Najlepiej jak użyjesz rozpuszczalnika w aerozolu i powietrza pod ciśnieniem, aby nie dotykać bezpośrednio powierzchni sensora.

Wyczyść także gniazdo elektryczne (jakimś kontakt sprayem ze sklepu elektronicznego, lub wd-40).

Na zdjęciu jest zaznaczone w którym miejscu wpływa powietrze – to jest miejsce gdzie należy zachować szczególną ostrożność podczas czyszczenia przepływomierza.


Będę posiadał również specjalne układy elektroniczne, które będą miały na celu ożywienie martwego MAF’a. Cena to około 20zl/sztuka


[ Dodano: Pon Kwi 14, 2008 21:40 ]
Następny post będzie o zwiększaniu dawki paliwa w silnikach z pompą mechaniczną, a następnie w silnikach z pompą elektryczną.
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sob Lip 12, 2008 23:22   

Pgrad, mam do ciebie pytanie:
pgrad napisał/a:
W blasze która trzyma linkę od gazu należy wywiercić otwór niżej, tak aby linka od gazu przechodziła zaraz nad rurą od wody. (otwór 17mm wystarczy)
Należy spiłować otwór pilnikiem tak aby krawędzie nie były ostre.
Zakładamy linkę od gazu w nowym otworze.
Tak to wygląda po przeróbce:



Jak ty ta dziurę tam w tym uchwycie od linki niżej wywierciłeś :?: Lub czym, bo tak wiertarka to nie bardzo chyba :neutral: Bo ja już miałem problem w przewierceniu 1,5mm stal wiertlem 6,5, zajęło mi to prawie ze 10min i się wszystko niezłe zgrzało (Dorabiałem ten uchwyt L-Profil co trzyma kolektor dolotowy do silnika). A co dopiero zrobić taka dziurę 17mm :shock:

Czy wykręcałeś cały ten uchwyt od pompy i gdzieś wierciłeś u tokarza :?:

Ja jak na razie mam to tak bez przewiercenia założone i działa tylko linkę trochę się wygina ale działa i musiałem ja trochę poluzować bo mi napinało linkę i się obroty wolne podwyższyły. :wink: Wiec jednak bym wolał nowa dziurę zrobić tylko nie wiem jak do tego podejść bo mnie ta grubość przeraza. :cry:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
pgrad 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: Łódź

MG ZR

Wysłany: Pią Lip 18, 2008 09:03   

Zwykłą wiertarką. Musisz mieć jednak trochę w tym wprawy. najpierw wiercisz małym wiertłem (3), później trochę większym (6), następnie jeszcze większym (15-16). A na końcu 17. Rzeczywiście blacha się trochę nagrzewa, więc trzeba trochę odczekiwać podczas wiercenia. Samo paliwo nie wybuchnie bo temperatura zapłonu jest dość wysoka, ale można uszkodzić pompę. Dziurę zrobiłem nową wiertarką z regulowanymi obrotami (chodzi o to żeby wiertło nie łaziło na wszystkie strony). Pierwszą dziurę lepiej zrobić nowym wiertłem (może być najtańsze). Chodzi o to że takie wiertło jest proste i nie będzie się ślizgać po blasze. Można też przed wierceniem naciąć blachę gwoździem lub czymś, będzie wtedy też trochę łatwiej.
 
 
 
lineumaciel 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 360
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Pią Lip 18, 2008 09:11   

i tam gdzie wiercisz polewaj wodą.
_________________
pozdrawiam ;-)
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pią Lip 18, 2008 19:52   

Aha, no to tak myślałem zrobić tylko mnie ta grubość przeraza kurcze :shock: No ale nic będzie dzień z głowy :mrgreen:

ale skoro sie da wiertarka normalna to nie będę tego wyciągał. A ja mam jeszcze jedna nowa paczek 2mm-12mm HSS wierteł :mrgreen:

Ah kupie sobie gdzieś taki biały płyn chodzący co używają tokarze przy wierceniach. :wink: Bo woda to zaraz wyparowuje :razz:

A o to ze by miało wybuchnąć to ja się nie boje, bo to Diesel :wink: Jeszcze będę musiał gdzieś pożyczyć sobie wiertarkę z regulacja obrotów bo przy moja jakoś już nie działa ta funkcja :cry:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
pgrad 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: Łódź

MG ZR

Wysłany: Nie Lip 20, 2008 16:29   

Ja niczym tego nie polewałem, po prostu odczekiwałem trochę czasu ja się schłodzi. Blacha jest zrobiona z jakiegoś stopu aluminium więc trzeba uważać żeby wiertła nie złamać bo się szybko wkręca. Na czas wiercenia zakryłem szmatą wszystko naokoło żeby opiłek np. do alternatora nie naleciało lub jakichś wtyczek.
 
 
 
kadzaf 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1184
Skąd: Piotrków Tryb



Wysłany: Wto Lip 22, 2008 21:18   

pgrad napisał/a:
Rura DECAT:


Zwiększanie ciśnienia doładowania:
1. Zdejmujesz blokadę z cięgna
2. Luzujesz nakrętkę za cięgnem
(zgodnie z ruchem wskazówek zegara) i
odkręcasz ją o jakieś 3 mm
3. Kręcisz cięgnem aż dojdzie do nakrętki.
4. Wyrównujesz tak żeby dało się założyć blokadę.
5. Zakładasz blokadę
6. Dokręcasz nakrętkę
7. GOTOWE!

Obrazek.


A na tym zdjeciu jest jeszcze rozstaw tej listwy przed tą modyfikacja ? tak (bo u mnie jest jeszcze z 1cm gwintu wiec chyba nikt tego wczesniej nie robił) :>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Tuning mechaniczny"
piter34 Tuning mechaniczny 0 Pon Kwi 02, 2007 11:07
piter34
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [R 200/400 SD] Tuning SD czyli jak z 86KM zrobić wiecej
Remigiusz Tuning mechaniczny 0 Pią Lis 04, 2011 22:26
Remigiusz
Brak nowych postów [L-series SDI] Chip Tuning 136KM
Remigiusz Tuning mechaniczny 61 Wto Cze 16, 2015 19:43
Raptile
Brak nowych postów SWAP (D-series, B-series) Rover 200/400/Coupe/Concerto
Wojtek88 Tuning mechaniczny 1 Nie Maj 13, 2012 00:56
Markzo
Brak nowych postów [freelander 1.8 16v k-series]1.8 k-series moment obrotowy
bartko100 Tuning mechaniczny 5 Czw Lip 12, 2007 21:23
markos620SDi



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink