Forum Klubu ROVERki.pl :: [Freelander] Problemy z elektryką
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Freelander] Problemy z elektryką

jak to naprawić?:)
Autor Wiadomość
lgilowski9 




Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 31
Skąd: Szczyrk



Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 22:31   [Freelander] Problemy z elektryką
Typ: Di Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

[Freelander 2.0 di 99r.]

Witam!Niedawno zakupiłem Landka Freelandera diesel 99 długi.Kilka rzeczy w nim nie działa z elektryki a mianowicie: tył wycieraczka+spryskiwacz(jeśli takowy tu jest,bo przełączniki są przy liczniku),przeciwmgielne tył(też jest przełącznik ale tak dziwnie chodzi),i chyba żarówka przepalona w panelu sterowania powietrzem.Mam pytanie co może być powodem i co muszę sprawdzić zanim oddam go do jakiegoś dobrego elektryka czy to czymś innym może być spowodowane,czy łatwo jest dojść do podświetlenia panelu (na dole przy pokrętłach)?...nie działa również klima,najprawdopodobniej nie ma w niej freonu(dopiero muszę sprawdzić)i jeszcze jedno pytanie odnośnie lusterka lewego od kierowcy,czy łatwo jest wyciągnąć same szkło gdyż jakiś baran dał nie oryginalne(stare jest pęknięte)i nie chodzi mi regulacja elektryczna góra-dół,lewo-prawo chodzi,muszę to tylko wyciągnąć,i wymienić(szkło już zamówiłem,sferyczne-białe)czy tam są jakieś zatrzaski i czy te lusterka są podgrzewane czy zwykłe?-proszę o poradę ewent jakieś małe instrukcje jak i do czego się zabrać od której strony:)-ogólnie autko jest w porządku tylko lubię jak mi wszystko w nim działa jak należy:)-pozdrawiam i czekam na jakieś posty w tej sprawie:)aha..i czy jest ktoś w stanie załatwić mi instrukcje obsługi-książke techniczną:)?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Gru 18, 2010 18:34, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 22:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 15:39   

Niestety większość osób udzielających się na tym forum to posiadacze Roverów i nie znają się dokładnie na budowie LR. Część silników (1.8 benzyna i 2.0 diesel) były takie same jak w Roverach i tu zapewne byś uzyskał pomoc. Jednak co do konstrukcji nadwozia to większość nie ma pojęcia co i jak jest w LR.

Najlepiej poszukaj innych użytkowników LR, którzy pojawiają się na tym forum i zadaj im pytanie na priva.

Życzę szybkiego doprowadzenia Freelandera do stanu określanym mianem "igła"
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 15:41   

przemo285 może by wiedział, ale coś go ostatnio nie widać :???:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
lgilowski9 




Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 31
Skąd: Szczyrk



Wysłany: Sro Kwi 30, 2008 00:17   

Hej Markus :)działa już wszystko(elektryka):)dzięki..zrobiliśmy sami w sumie nie dużo nam to zajęło;)..czeka mnie niestety jeszcze wymiana akumulatora,tu mam jakiś mały nie oryginalny-nie trzyma mi prądu za słaby i za mały:/muszę kupić typowy do Diesla 2.0 (czy tu byś mi coś może polecił?-Centra, Exide ,Kager a może inny?)w Centrze ich akumulatory zachwalają jak myślisz?co do lusterka lewego od kierowcy(to nie oryginalne)też do znajomego blacharza w sobotę
podjadę i zobaczymy co mi powie jak sie to tego zabrać,powiedz mi jeszcze kojarzysz jakie ma być ciśnienie w oponach w tym aucie??mam 15/185/60 4 takie same sztuki Haankook szosowe?!(Włoch na tych jeździł) i pytanie typu co może strzelać z tyłu(przynajmniej tak słychać)przy ruszaniu z jedynki?Za niedługo w ogóle robię mu ogólny przegląd wiec może na warsztacie sprawdzą co to może być:/i chce doprowadzić go do stanu b.dobrego bo igły to już chyba z niego nie będzie bo ma 8 latek:D-czekam na odpowiedzi-pozdrawiam:)
 
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Kwi 30, 2008 22:14   

Zawsze się mówi że nikt nie sprzedaje samochodu z dobrym akumulatorem. Ważne by odpowiednio dobrać parametry akumulatora (prąd rozruchowy, pojemność i położenie minusowej elektrody)

Parametry najlepiej sprawdzić by było w instrukcji obsługi ewentualnie bardzo często na stronach producentów tych podzespołów można uzyskać takie informacje.

Co do Centry wydaje się ona być rozsądnym wyborem. Korzystna cena a jakość na pewno lepsza niż w jakiś "no name" kupionym w supermarkecie.
Niestety ceny akumulatorów w ciągu ostatnich lat poszyły kilkaset % do góry i trochę kasy na to wydasz.

A ciśnienie w oponach to mniej więcej standardowe 2.3 - 2.4 bara - to jest auto poniekąd terenowe i dobór ciśnienia dokonuje się pod rodzaj nawierzchni - w terenie mniej na twardszym więcej - ale to raczej sprawa dla pasjonatów "off road-u"
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Maj 07, 2008 10:37   

lgilowski9 napisał/a:
Hej Markus :)działa już wszystko(elektryka):)dzięki..zrobiliśmy sami w sumie nie dużo nam to zajęło;)

Nie napiszesz jaka była przyczyna?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
lgilowski9 




Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 31
Skąd: Szczyrk



Wysłany: Nie Maj 11, 2008 23:21   

Jeśli chodzi o elektrykę to kilka bezpieczników,wymiana żarówki i podłączenie kostek przy liczniku załatwiło sprawę:)..teraz pora na przegląd czyli sprawdzenie wszystkiego i wymiana oleju,filtrów,rozrządu,itp,uruchomienie klimy,wymiana lewego szkła lub lusterka,oraz zwrócenie uwagi na jedną rzecz..mianowicie denerwuje mnie strzelanie pojedyncze przy mocniejszym skręcie w lewo lub przy ruszaniu z jedynki gdzieś w tylnym zawieszeniu,moście,nie mam pojęcia:/..wiecie co to może być??a tak ogólnie jest ok i jestem zadowolony jak narazie z tego autka bo wszyscy twierdzą że dobrze trafiłem i mam z 4-5lat spokojnego jeżdżenia jak już porobię co mam porobić:)
 
 
 
Artur___ 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 42
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Wto Maj 13, 2008 13:06   

co do ciśnienia to powinno być (w/g papierów) 2 i 2,2,
mam takie wrażenie, że te opony ciut małe są (chyba powinno być 195/80/15)

i co tym stukaniem z tyłu? wyjaśniło się?

Mam podobnie :(

Pozdrawiam
Artur
 
 
lgilowski9 




Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 31
Skąd: Szczyrk



Wysłany: Wto Maj 13, 2008 15:46   

Może i tak,w przyszłym roku chce wymienic opony lub całe koła na wieksze 16,17"..co do stukania to dalej,w pn daje na przedląd ogólny i zobatrzymy co tam stuka,to takie pojedyncze stuknięcie na zakręcie lub z pozycji ruszania taki trzask..oby to nic poważnego:/
 
 
 
horbi 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 35
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sro Wrz 17, 2008 21:39   

Witam

To stukanie z tyłu przy ruszaniu to może być poduszka tylnego mostu (typowa usterka w tym aucie) albo któryś z przegubów.
 
 
lgilowski9 




Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 31
Skąd: Szczyrk



Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 00:02   

stukanie to usunałęm(dospawana jedna rzecz z tyłu),natomiast muse przegub prawy wymienic z przodu bo troche strzela..co do cisnienia to mam po 2.5 przód i 2.7tył:)pzdr
 
 
 
horbi 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 35
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 11:41   

a mógłbyś zrobić zdjęcie tej "dospawanej rzeczy z tyłu" i wrzucić na forum albo przesłać na PW
 
 
lgilowski9 




Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 31
Skąd: Szczyrk



Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 13:06   

OK.Jeśli tylko będe miał mozliwosc wjazdu na kanał to zrobie zdjecie,bo moze to komus pomoc w przyszłosci..Było cos oderwane od mostu jakis trzpień przez co cholernie strzelało przy ruszaniu.tak mechanicy mówili którzy mi to naprawiali.Tak to jest kupic auto od handlarza a zdrufiej strony nigdy nie wiesz na co trafisz i nie mozesz mieć 100% pewnosci.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] FAQ z nr częsci
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Czw Lut 08, 2018 14:05
SyntaX
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Linki do stron z przydasiami do Freelandera
sknerko Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Czw Cze 02, 2016 10:32
sknerko
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Foto poradnik demontaż konsoli środkowej.
Proszę o przypięcie do FAQ
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Wrz 09, 2012 08:21
SyntaX
Brak nowych postów [Freelander 1 błędy i problemy z elektryka]
frugo170 Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 5 Czw Sie 04, 2016 22:24
frugo170
Brak nowych postów [Freelander] Problem z elektryką
misqn Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Wto Wrz 14, 2010 11:51
SyntaX



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink