Forum Klubu ROVERki.pl :: Pomoc na uczelnie :P Informatyka : D
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc na uczelnie :P Informatyka : D
Autor Wiadomość
memphisto 




Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sob Lis 29, 2008 11:40   Pomoc na uczelnie :P Informatyka : D

Panowie jestem na informatyce i muszę napisać niedługą pracę na 3 pytania a problem jest taki, że nie bardzo umiem bo jakoś sie tak zdarzało, że omijałem ten przedmiot "Systemy operacyjne i sieciowe" i nie wiem w ogóle co to za praca ale wiem, że jak jej na jutro nie napiszę to mnie nie dopuszczą do egzaminów xD

1. Wskaż różnicę w nadawaniu uprawnień dostępu do plików między systemami Windows pracującymi w sieciach równoprawnych i z serwerami domenowymi

2. Wyjaśnij pojęcie "zarządzanie zasadami grupowymi" w systemach domenowych

3. Czym różni się logowanie lokalne do wystemu windows od logowania do domeny windows

byłbym niezmiernie wdzięczny za pomoc, ja tymczasem idę coś szukać u cioci google jak ktoś znajdzie coś ciekawego jakiś link odniesienie lub najlepiej własnymi słowami będe wdzięczny :P
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lis 29, 2008 11:40   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
azer 




Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Sob Lis 29, 2008 11:50   

generalnie pytania odnoszą się do systemu win serwer i usługi active directory. Znam się na tym tyle, że kojarzę pi razy oko pojęcia, ale szczegółów nie znam

ad1. nie wiem za bardzo, z czym powiązać pojęcie sieci równoprawne i nie wiem dokładnie o co biega w całym pytaniu.
ad2. w skrócie i uproszczeniu chodzi tutaj o podział urzytkowników na grupy i przydzielanie im odpowiednich uprawnień, np sekretariat ma dostęp do drukarki x a reszta nie ma.
ad3. logowanie lokalne polega na przechowywaniu profilu na lokalnym dysku, a logowanie do domeny polega na tym, że możesz logować się na każdym komputerze w firmie i mieć swoje uprawnienia/ustawienia. Tzn nie do końca, bo są profile mobilne i nie, ale z grubsza to na tym polega. No i uprawnienia nadaje ci administrator domeny a nie ty w przypadku logowania lokalnego.

jakoś nie jestem pewny do końca moich odpowiedzi, ale zobaczymy co reszta napiszę :) W pracy bardziej korzystam z takich rozwiązań jako użytkownik, ale w planach przyszłorocznych mam cel poznać ms server , może jakis certyfikacik :roll:
 
 
 
memphisto 




Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sob Lis 29, 2008 11:56   

azer, dziękuję wprowadziłeś mnie na właściwy trop :)
 
 
Zawtra
[Usunięty]






Wysłany: Sob Lis 29, 2008 12:44   

1. sieci równouprawnione to sieci peer2peer (kazdy sobie). taka zwykla domowa LAN to siec p2p. Uprawnienia do plikow przechowywanych na komputerach w takiej sieci sa nadawane i przechowywane na kadym komputerze z osobna. Kazdy komputer ma swoje konta uzytkownika, grupy itd. Gdy w sieci jest serwer domenowy to on kontroluje nadawanie uprawnien. gdy komputer zaloguje sie do domeny wszelkie informacje o uzytkownikach i ich prawach pobiera wlasnie z niego.
2. wydaje mi sie ze tu chodzi bardziej o Zasady Grupy w windows server. gdy ma sie zalozona domene i uzytkownicy loguja sie do domeny na serwerze, uzytkownikow czy tez grupy uzytkownikow mozna grupowac w tz jendostki organizacyjne (OU). wtedy tez w stosunku do tych jednostek mozna stosowac Zasady Grupy - np skonfigurowac zasade ktora nie pozwoli uzytkownikowi zmienic tapety.
 
 
memphisto 




Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sob Lis 29, 2008 12:53   

Punkt 2 i 3 już wykonany został mi punkt 1

1. Wskaż różnicę w nadawaniu uprawnień dostępu do plików między systemami Windows pracującymi w sieciach równoprawnych i z serwerami domenowymi

Zawtra, wprowadza na trop jednak z całokształtu nie umiem uklecić nic czegobym nie zamieścił w punkcie 3 :(

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc z 1 punktem :)
 
 
Zawtra
[Usunięty]






Wysłany: Sob Lis 29, 2008 14:32   

1. Hmm, jakby tu najprościej.
Masz sieć LAN i trzy komputery. Na każdym jest Windows XP. Kompy należą do trzech różnych użytkowników. Na każdym komputerze każdy ma swoje konto. Ale jak użytkownik pójdzie do kompa kolegi to już zalogować się nie może na swoje konto bo ono jest zdefiniowane na jego komputerze. Idąc dalej: jeśli na komputerze B właściciel utworzy folder i będzie chciał mu nadać uprawnienia użytkownikowi z kompa A to nie może bo nie ma zdefiniowanego takiego użytkownika na swojej maszynie. Fakt, może stworzyć takiego użytkownika ale taka procedurę trzeba by powtarzać na każdym kompie.
Drugi przypadek: masz sieć LAN 100 komputerów i serwer domenowy. Konta użytkowników są zdefiniowane na nim. I teraz użytkownik A mając swoje konto zdefiniowane na domenie, może logować się do windowsa z dowolnego kompa. I jeśli na swoim kompie nada prawa użytkownikowi B do folderu swoim kompie czy na serwerze plików to użytkownik z B będzie mógł uzyskać do niego dostęp o ile jest zalogowany do domeny, z każdego kompa w sieci.
Ale naklepałem.
Pozdrawiam
 
 
memphisto 




Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sob Lis 29, 2008 15:15   

Zawtra, chwała Ci za to zakapowałem ! :*


a panowie takie pytanie jeszcze mam

''Wyjaśnij przyczyny FRAGMENTACJI w systemie plików dyskowych""

Fragmentacja = Defragmentacja ? jak byście odp. na to polecenie :) ?
 
 
Zawtra
[Usunięty]






Wysłany: Sob Lis 29, 2008 15:43   

http://pl.wikipedia.org/w...em_plik%C3%B3w)
dość jasno wyjaśnione
pozdr.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Informatyka] Timingi DDR 3
9-9-9-24 na 7-7-7-20
Spiro Offtopic 2 Pią Paź 16, 2009 19:27
Pływak
Brak nowych postów prosze o pomoc...
teeba Offtopic 1 Czw Gru 16, 2010 21:33
MaReK
Brak nowych postów Testbook T4 - pomoc
Frugas Offtopic 14 Sro Paź 13, 2010 21:36
Frugas
Brak nowych postów pomoc w badaniu do MGR
maniaq Offtopic 6 Sob Maj 10, 2008 19:36
kamil_luczak
Brak nowych postów !! POMOC DLA INWALIDY !!
jedrula49 Offtopic 4 Sro Sty 30, 2008 13:03
giewu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink