Forum Klubu ROVERki.pl :: [r 200 97r] przyciemnianie szyb
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r 200 97r] przyciemnianie szyb
Autor Wiadomość
paka_88 




Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 60
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Sro Cze 04, 2008 09:42   [r 200 97r] przyciemnianie szyb

Kto z okolic Trójmiasta przyciemni mi szyby w r 200 w atrakcyjnej cenie ?? Jeśli założyłem temat w złym miejscu proszę o przeniesienie.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Cze 04, 2008 09:42   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Sro Cze 04, 2008 09:50   

spróbuj sam, jest to banalnie proste nawet z tanimi foliami. potrzebujesz jedynie spryskiwacz do kwiatów z czystą wodą i żyletkę, ew. nożyk do tapet. Najlepiej do tego jest wyjąć szyby i tu najwięcej trzeba poświęcić czasu.
oczywiście jest więcej roboty z szybą tylnią, jest wklęsła od środka i tania folia się do tego typu operacji zbytnio nie nadaje, nie jest termokurczliwa.

pozdrawiam
_________________
PZDR.
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Cze 04, 2008 09:56   

rolando napisał/a:
spróbuj sam, jest to banalnie proste nawet z tanimi foliami.

Nie polecam - brak atestu.
O przyciemnianiu przednich szybek lepiej w ogóle zapomnij.
Był kilka dni temu wątek o tym - poszukaj :D
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Sro Cze 04, 2008 10:06   

Paul napisał/a:
rolando napisał/a:
spróbuj sam, jest to banalnie proste nawet z tanimi foliami.

Nie polecam - brak atestu.


wg naszego prawa kierowca musi mieć nieograniczoną widoczność w promieniu 180 stopni, tak więc szyby tylnie możesz nawet pomalować na czarno farbą i policja nie ma prawa Ci z tego powodu zabrać dowodu rejestracyjnego.
odnoście atestów - jest to pic na wodę i żaden diagnosta się pod tym nie podpisze, z tego co mi wiadomo szyby przednie boczne muszą przepuszczać ok. 80% światła, tak więc można założyć folię ale bardzo jasną.
_________________
PZDR.
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Cze 04, 2008 10:10   

rolando napisał/a:
wg naszego prawa kierowca musi mieć nieograniczoną widoczność w promieniu 180 stopni, tak więc szyby tylnie możesz nawet pomalować na czarno farbą i policja nie ma prawa Ci z tego powodu zabrać dowodu rejestracyjnego.

Owszem, ma prawo - tak samo jak za lampy bez homologacji, albo szyby bez fabrycznych oznaczeń,
KAŻDY element samochodu, zwłaszcza ten, który ma wpływ na bezpieczeństwo (czynne lub bierne) MUSI mieć homologację (zwaną czasem atestem).
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Sro Cze 04, 2008 10:54   

Paul napisał/a:
rolando napisał/a:
wg naszego prawa kierowca musi mieć nieograniczoną widoczność w promieniu 180 stopni, tak więc szyby tylnie możesz nawet pomalować na czarno farbą i policja nie ma prawa Ci z tego powodu zabrać dowodu rejestracyjnego.

Owszem, ma prawo - tak samo jak za lampy bez homologacji, albo szyby bez fabrycznych oznaczeń,
KAŻDY element samochodu, zwłaszcza ten, który ma wpływ na bezpieczeństwo (czynne lub bierne) MUSI mieć homologację (zwaną czasem atestem).


ja wiem swoje i nie będę się spierał.
a skoro pan policjant ma prawo to dlaczego van'y służbowe są pooklejane całe dookoła z wyjątkiem szyb przednich i jakoś nikt im dowodów rej. z tego względu nie zatrzymuje ??

atest w tym przypadku nie ma nic do rzeczy.
_________________
PZDR.
 
 
 
mario_81 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 36
Skąd: Żmigród / Wrocław



Wysłany: Sro Cze 04, 2008 11:22   

wg naszego prawa, przenie szyby (czołowa i boczne) muszą przepuszczać min 70% światła, natomiast tylne (boczne i tył) mogą być oblepione czymkolwiek, albo może i w ogóle nie być, to już nikogo nie interesuje i nikt z tego powodu dowodu zabrać nie może itp..

druga sprawa dot. oklejania przednich szyb jasną folią...standardowo auto wypuszczane z fabryki ma już ok 70 - 90 % przepuszczalności światła, więc jakiekolwiek zaciemnianie szyb folią (nawet bardzo jasną) przekracza normy..ok. cięzko to sprawdzić podczas kontroli, ale jeśli policjant uzna że jest za ciemno, może to być powodem zatrzymania dowodu i skierowanie na badania..

a certyfikat wymagany jest na przyciemnianie szyb przednich..

jak to wygląda w rzeczywistości - wszyscy widzimy :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Sro Cze 04, 2008 12:19   

dokładnie właśnie o tym pisałem.
żadna szyba, nawet najjaśniejsza nie przepuszcza w 100% światła, a te samochodowe sa już delikatnie przyciemnione.
owe atesty - naklejki na przyciemnionych szybach są tylko dla zamydlenia oczu potencjalnego klienta, niczemu nie służą, a niby dokumencik potwierdzający jakiś tam atest można wyrzucić do kosza.

pozdrawiam
_________________
PZDR.
 
 
 
JohnnyB 




Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 118
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Cze 04, 2008 15:35   

czy mozecie polecic mi jakis sprawdzony warsztat w Warszawie gdzie szybko i za rozsadna kase przyciemnia mi tyl R400??
z gory wielkie dzieki musze zrobic t jak najszybciej przed urlopem zeby dzieciaki nie ugotowaly mi sie z tylu bo klimy brak
 
 
 
marcin8c 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 256
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Lip 08, 2008 22:36   

zeby nie zakladac nowego tematu podlacze sie do kolegi wyzej... zna ktos jakis dobry "warsztat" gdzie przyciemnia mi tylnia szybe i dwi tylnie boczne ? oczywiscie nie za 400zl jak mi krzyknal pan ktory ma firme w domu a reklame sam namalowal sprayem niedaleko mojego miejsca zamieszkania
_________________
O_o
 
 
 
Armandoo 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 354
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Lip 08, 2008 23:20   

Witam,


W moim autku mam przyciemnione szyby.Były takie jak go kupiłem. W związku z czym musiałem posiąść trochę wiedzy dotyczącej tego tematu.Sprawa wygląda tak:



- szyba tylna oraz szyby boczne drzwi tylnych : MOŻNA SOBIE ROBIĆ Z NIMI CO CHCEMY , NIE WYMAGAJĄ ŻADNYCH ATESTÓW !! !

- szyba przednia oraz szyby boczne drzwi przednich : FABRYCZNIE SĄ JUŻ ZAWSZE TROCHĘ PRZYCIEMNIONE CZEGO NAWET NASZE OKO MOŻE NIE ZAUWAŻAĆ. W ZWIĄZKU Z CZYM JEST ABSOLUTNY ZAKAZ ICH PRZYCIEMNIANIA.


Jeżeli już uprzemy się , że chcemy mieć przyciemnione przednie szyby to mamy dwa wyjścia:


- oklejamy je folią i liczymy na to , że Policja się nie przyczepi a na stacji diagnostycznej albo otwieramy okna albo dajemy dowód z wkładką. NIE MA FIRMY , KTÓRA DAJE ATEST NA OKLEJANE PRZEDNIE SZYBY !! !

- szyby oddajemy do profesjonalnej firmy ( MAŁO TAKICH W POLSCE ) , która wypala piecowo szyby i wydaje atest , który wstęplowany jest następnie w dowód rejestracyjny po uprzednim badaniu przez diagnostę na stacji diagnostycznej. Operacja taka jest bardzo kosztowna.




PS. Ja w swoim aucie mam przyciemnione wszystkie szyby razem z przednimi i do dziś nie miałem z nimi żadnych problemów mimo wielu kontroli Policji i przeglądów na stacji diagnostycznej. Niestety nigdy nie wiadomo co może mnie spotkać. Wiem jedno , że nie zamieniłbym ich teraz w życiu na inne.
Uważam również , że przyciemnianie tylko szyb tylnych bocznych i tylnej ma tylko sens w przypadku aut kombi bo tylko one wyglądają z takim przyciemnieniem fajnie.
Sedany / Hatchbacki albo nie przyciemniajmy w ogóle albo w całości ale ryzyko wtedy zawsze jest :cry:


Pozdrawiam

[ Dodano: Wto Lip 08, 2008 23:24 ]
marcin8c napisał/a:
zna ktos jakis dobry "warsztat" gdzie przyciemnia mi tylnia szybe i dwi tylnie boczne ? oczywiscie nie za 400zl




Jest dobra i profesjonalna firma gdzieś przy ulicy Modlińskiej. Już jak miniemy urząd Gminy Białołęka i dojedziemy do zwężenia trasy w stronę Legionowa to tam zaraz dajemy w pierwszą lub drugą w prawo jak dobrze pamiętam.

Profesjonaliści ale też i nie zbyt tani.

NIE PRZYCIEMNIAJĄ SZYB PRZEDNICH !! !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R 200] Spryskiwacze szyb
seba719 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sob Mar 30, 2013 19:47
szoso
Brak nowych postów [R200]Regeneracja szyb
krucha91 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pon Paź 03, 2011 15:12
farek
Brak nowych postów [R25] montaz szyb elektrycznych
Sylwek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pią Wrz 09, 2011 15:59
Sylwek
Brak nowych postów [R200] Domykanie szyb
dan12 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 21 Sob Sie 20, 2011 13:05
Biernik20
Brak nowych postów [r25 ]włącznik szyb elektrycznych
wacek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Nie Cze 24, 2018 12:47
seraph



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink