Forum Klubu ROVERki.pl :: [OPEL Astra G 1,4 16V] nie chce odpalić, co to za kabel ???
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Pią Lis 19, 2010 20:39
[OPEL Astra G 1,4 16V] nie chce odpalić, co to za kabel ???

kontrolki na desce rozdzielczej
Autor Wiadomość
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Sro Cze 04, 2008 09:42   [OPEL Astra G 1,4 16V] nie chce odpalić, co to za kabel ???

witam Koledzy,


wiem, wiem, to forum Roverka, ale na typowym fotum OPLA ASTRY nikt nie umie mi za bardzo pomóc, moze ktoś z Was będzie miał jakiś pomysł ?? ? będę wdzięczny za wszelkie sugestie:

jakiś czas temu kupiłem astre II 1,4 16 V z roku 2001, była pożądnie uszkodzona. Do jej naprawy byłem zmuszony zdemontować całą instalację elektryczną i teraz mam problem - po jej ponownym włożeniu samochód nie chce odpalić. Po przekręceniu kluczyka na pierwszą pozycję zapalają się na desce rozdzielczej kontrolki, po przekręceniu na drugą pozycję gasną, w pozycji rozruch nic się nie dzieje. czym to może być spowodowane ??
coś mi tu nie gra gdyż w pierwszej pozycji właśnie kontrolki nie powinny się zapalać, a dopiero w drugiej. coś popieprzyłem składając ?? ? wtyczek nie wepnie się inaczej niż na swoje miejsce - nie będą pasować.
Mam jeszcze podejrzenia co do wtyczek dochodzących do wtryskiwaczy, jest to samochód z gazem i ktoś tam coś kombinował, nie jestem pewiem czy dobrze (nie na odwrót) to podłączyłem. Czy ew. może być to powodem błędnie zapalających się kontrolek na desce ??

ponadto z okolic kolumny kierowniczej wychodzi kabel z wtyczką na 6 pinów wzdłuż którą nie mam pojęcia gdzie podłączyć, na dwóch pinach jestnapięcie =+5V - foto poniżej

dodam że sprawdzięłm wszyskie bezpieczniki - są OK, działa wiele podzespołów.

pomoże ktoś ?

pozdrawiam i z góry dziękuję
_________________
PZDR.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Cze 04, 2008 09:42   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Cze 04, 2008 09:52   

rolando napisał/a:
coś popieprzyłem składając ? wtyczek nie wepnie się inaczej niż na swoje miejsce - nie będą pasować.

Chyba jednak gdzieś tutaj jest kicha. Sprawdź dokładnie ;p
Na wsiaki słuczaj, jak sam nie znajdziesz błędu, zaciągnij jakiś schemat elektryczny Twojego modelu i sprawdź wg niego.
rolando napisał/a:
wychodzi kabel z wtyczką na 6 pinów

Mnie to wygląda na jakieś złącze diagnostyczne - jeżeli mam rację, to podłącza się je tylko do diagnostyki komputerem. Przez resztę czasu jest wolne :D
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Sro Cze 04, 2008 09:59   

Paul napisał/a:
rolando napisał/a:
coś popieprzyłem składając ? wtyczek nie wepnie się inaczej niż na swoje miejsce - nie będą pasować.

Chyba jednak gdzieś tutaj jest kicha. Sprawdź dokładnie ;p
Na wsiaki słuczaj, jak sam nie znajdziesz błędu, zaciągnij jakiś schemat elektryczny Twojego modelu i sprawdź wg niego.
rolando napisał/a:
wychodzi kabel z wtyczką na 6 pinów

Mnie to wygląda na jakieś złącze diagnostyczne - jeżeli mam rację, to podłącza się je tylko do diagnostyki komputerem. Przez resztę czasu jest wolne :D


na 100% nie jest to złącze diagnostyczne, takowe w oplu astrze jest k.lewarka od biegów, dokładnie pod hamulcem ręcznym, te gniazdko jest z zabezpieczeniem przed odpięciem, nie wiem do czego podpiąć, wszystko już sprawdziełem, no może coś pominąłem ??

co do schematów el. - jestetm w tym totalny noga, nie znam się na el. samochodowej, wszystko robię metodą prób i błędów, zazwyczaj się udaje :) , mam nadzieję, ze i teraz tak będzie, jeśli jednak się nie uda to do elektryka i trzeba będzie becelować :( .

dzięki za sugestie, czekam na kolejne.
_________________
PZDR.
 
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Sro Cze 04, 2008 22:01   

czy miga tobie kontrolka od check ? może immo się rozjechało.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Czw Cze 05, 2008 08:51   

PHJOWI napisał/a:
czy miga tobie kontrolka od check ? może immo się rozjechało.


a wiesz nie zwróciłem na to uwagi, czy gdyby immo jak się sypnie to taki może być efekt??
weź pod uwagę, że kontrolki na desce zapalają się nie we właściwej pozycji kluczyka w stacyjce - nie jestem fachmanem w tym, ale nie obstawiałbym immo, jednakże sprawdziłbym go - podpowiedz jak.

doradzicie coś jeszcze ?? ?


pozdrawiam
_________________
PZDR.
 
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Czw Cze 05, 2008 12:01   

wszystko się zapali prawidłowo ale check po chwili zacznie mrugać.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Czw Cze 05, 2008 23:37   

nic u mnie nie miga, pali sie na desce kontrolka z silnikiem, sprawdziłęm wszystkie (chyba wszystkie) masy, jest OK. ale nadal błędnie konrolki świecą tj nie w tej pozycji co trzeba.

:(

[ Dodano: Pon Cze 09, 2008 22:06 ]
znalałem do czego jest ta wtyczka z kablem - do pedału gazu.

kurcze ślepy byłem czy co ? :)

nadal jednak nie wiemm co jest z tymi kontrolkami, że błędnie świecą :(
_________________
PZDR.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Opel Astra G 2.0 DTL] łożysko czy coś innego?
farek Inne (np. Polonez 1.4, MG Maestro, Rover SD1 itp.) 0 Pią Lip 08, 2011 00:47
farek
Brak nowych postów [Opel Astra G 2.0 DTL] Napinacz paska wieloklinowego
farek Inne (np. Polonez 1.4, MG Maestro, Rover SD1 itp.) 2 Sob Mar 12, 2011 12:22
farek
Brak nowych postów [Opel astra II 99r] jaki olej po kapitalce
Zdradził R i teraz ma
KRYS Inne (np. Polonez 1.4, MG Maestro, Rover SD1 itp.) 6 Sro Gru 12, 2007 08:02
greg_szczytno
Brak nowych postów [Seat Cordoba vario] po wypadku nie chce odpalić
magneto Inne (np. Polonez 1.4, MG Maestro, Rover SD1 itp.) 2 Sob Sty 22, 2011 18:18
magneto
Brak nowych postów [Astra II 1.7 DTI 2001 r] Olej w układzie chłodzenia.
greg_szczytno Inne (np. Polonez 1.4, MG Maestro, Rover SD1 itp.) 1 Nie Sty 06, 2008 16:42
azor77



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink