Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Światła drogowe - pytanie do posiadaczy R400
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] Światła drogowe - pytanie do posiadaczy R400
Autor Wiadomość
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Czw Cze 12, 2008 01:01   [R400] Światła drogowe - pytanie do posiadaczy R400
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1999

Witam serdecznie!
Tak jak w temacie mam pytanie do posiadaczy Rovera 400.
Czy u Was światła drogowe (tzw. długie) dają jakoś więcej światła na drodze? To znaczy czy oświetlają więcej przestrzeni? Wiem, że to pytanie brzmi dosyć dziwnie ale w moim przypadku światła te dają, (nie wiem jak to nazwać) robi się po prostu troszeczkę jaśniej, nie świecą dalej i szerzej. Jazda nocą nie jest za ciekawa, zwłaszcza jak sie jedzie przez lasy. Byłem na ustawianiu świateł ale wyszedłem na idiotę bo świateł drogowy się nie ustawia (o czym nie wiedziałem). Wymieniłem żarówki ale nic to nie dało. Macie może jakiś pomysł co z tym fantem zrobić? Może wymienić całe lamy? Sam już nie wiem, boje się że nowe lamy nic nie dadzą i będzie niepotrzebny wydatek :/
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Sty 17, 2011 19:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Cze 12, 2008 01:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Czw Cze 12, 2008 08:20   

aiwer, wyczysć szkła i wypoleruj, jak wygląda odbłyśnik u Ciebie, jest ładny srebrzasty czy już zmatowiały lub szary?
 
 
 
Cherman 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 214
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Cze 12, 2008 09:35   

Ja troszkę się podepnę. Kilka razy już pytałem Was, czy znacie sposoby "regeneracji" lampy? Otóż u mnie szkło jest matowe i to samo z lutrem. Pytałem, czy ktoś wie, czy lampę da się rozebrać i wszystko wyszyścić, ale nikt mi wtedy nie odpowiedział - więc może teraz. Czy istnieją zakłady, które się tym zajmują?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Czw Cze 12, 2008 09:45   

Cherman, szkło możesz wypolerować sam jeżeli potrafisz, wystarczy pasta polerska, wiertarka wolnoobrotowa, gąbka na wiertarke i kąpiel w której będzie to robił aby nie przegrzać szkła bo pęknie... Lampę rozcinasz nożykiem i oczyszasz z kleju, myjesz w środku i trochę polerujesz a odbłyśnik to tylko do regeneracji do kogos kto się tym zajmuje... np. > http://www.allegro.pl/ite...swietlenie.html
Potem składzasz, sklejasz, montujesz i cieszysz się nowym światłami...
Ja na Twoim miejscu kupiłbym nowe oryginalne lampy Hella europejskie oczywiście...
 
 
 
Cherman 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 214
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Cze 12, 2008 10:49   

Jasne. Kupno nówki byłoby najlepszym rozwiązaniem - niestety nie najtańszym - cena około 900zł nie napawa mnie optymizmem, zwłaszcza, że lampa świeci jak należy i przeszła juz 2 badania techniczne. Pomyślę zatem i samodzielnym grzebaniu jak tylko uporam się z pompą wspomagania.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Stacho 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 233
Skąd: Leżajsk



Wysłany: Czw Cze 12, 2008 11:28   

Witam,
Wprawdzie mam 45-kę, ale opiszę mój przypadek.Otóż przepaliła mi sie żarówka od swiateł drogowych (H7), więc kupiłem nową i ją wymieniłem, sprawdziłem - świeci, ok.
W niedługom czasie pojechałem na przegląd, bo termin. Pan sprawdzał światła i okazało się, że lampa ze "starą zarówką" świeci dobrze i jest ustawiona ok, natomiast z nową żle. Pan do mnie - wymieniano żarówkę i odwrotnie ją założono. Ja mówię, że zmieniałem zarówkę, ale czy można ją źle założyć ?. Okazało się że mozna - wyciągnął żarówkę obrócił ją o 180 stopni, włożył i wszystko jest OK, świeci jak ta "stara", a wcześniej dawała tylko jasniejsze światło, zamiast skupioną wiązkę, odpowiednio ustawioną.

Cytat:
Byłem na ustawianiu świateł ale wyszedłem na idiotę bo świateł drogowy się nie ustawia (o czym nie wiedziałem).


Jak to się nie ustawia - sprawdzenie ustawienia świateł i ewentualna ich korekcja na przeglądzie technicznym - to obowiązek serwisanta, za to m.innymi się płaci.

Może i kolega założył te żarówki odwrotnie, proszę sprawdzić, Pozdr....
 
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pią Cze 13, 2008 01:14   

Dzięki za info. Jutro sprawdzę co i jak.
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Pią Cze 13, 2008 01:34   

Stacho napisał/a:
Jak to się nie ustawia


oczywiscie ze sie ustawia, przeciez jest nawet regulacja
nie wiem jak w R 400, ale w kanciaku zapalaja sie 4 zarowki , dwie z mijania na drogowe h4 i w srodku dwie chyba h1
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
KuBaB 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 113
Skąd: Gorzów Wlkp.



Wysłany: Pią Cze 13, 2008 21:27   

Popieram kolegę Stacho. Faktycznie można włożyc H7 na odwrót i wtedy daje mniej światła. Kolega znawca zaklinał, że się nie da, a z drugim po prostu przekręciliśmy o 180st. i świecą tak samo lewa i prawa strona. Mniej więcej tak: __/ __/. Wcześniej było: __\ __/ (lewa strona właściwie nie dawała światła).
_________________
Pozdrawiam
KuBaB
 
 
 
wolarz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 127
Skąd: Włocławek



Wysłany: Pią Cze 13, 2008 22:21   

aiwer
Drogowe załączają się dodatkowo do mijania (czyli świecą się 4 żarówki z przodu) więc o ile odbłyśnik i klosz nie są uszkodzone to musi być lepiej - no chyba że świecą w niebo :roll:
_________________
Pozdrawiam :)
wolarz
 
 
 
Chali 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Kwi 2007
Posty: 47
Skąd: Pruszków



Wysłany: Nie Cze 15, 2008 14:37   

Witam. U mnie swiatla nie sa najgorsze ale jesli chodzi o drogowe to nie jest super. Tzn owszem daja wiecej swiatla niz mijania ale w porownaniu np z moja sluzbowa fiesta to w R drogowe sa kiepskie a szczerze mowiac myslalem ze jak sa w osobnych kloszach to powinno byc lepiej. (fiesta ma tylko zarowke H4). Ale w R nie jest tak zle zebym musial cos kombinowac :)
Pozdrawiam
 
 
 
mmaniek 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 132
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Cze 15, 2008 20:42   

W moim Roverku też nie ma rewelacji na "długich"... ale sprawa z odwrotnie założonymi żarówkami daje do myślenia...
_________________
Wszystko dla ludzi, byle z głową. ;-)
 
 
 
MarTnes 




Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 23
Skąd: Nysa



Wysłany: Pon Cze 16, 2008 12:46   

Można założyć żarówki odwrotnie. Sam tak zrobiłem. I oczywiście, że światła drogowe w R400 sie ustawia. Ostatnio byłem u diagnosty i odpłatnie ustawiłem sobie światła i krótkie i drogowe (10zł lewe + 10zł prawe). Diagnosta oczywiscie też odwrócił mi żarówki. Teraz świecą jak należy.
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pon Cze 16, 2008 15:21   

wolarz napisał/a:
aiwer
Drogowe załączają się dodatkowo do mijania (czyli świecą się 4 żarówki z przodu) więc o ile odbłyśnik i klosz nie są uszkodzone to musi być lepiej - no chyba że świecą w niebo :roll:
Powiem tak: Krótkie świecą nawet spoko ale jak włączę długie robi sie biała plama przed samochodem (tak jakby świeciły w ziemie), diagnosta ustawiał światła wiec na pewno są dobrze ustawione ale nie wiem czemu tak jest. Dzisiaj wziąłem sie za obracanie żarówek ale złapał mnie deszcz i musiałem to odłożyć. Ody to obrócenie pomogło bo jak nie to wymiana lamp będzie mnie czekała.
 
 
 
danielsonicl 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 206
Skąd: Złoty Stok



Wysłany: Pon Cze 16, 2008 17:56   

Mam ten sam problem,tylko u mnie są plastikowe klosze i dosyć zniszczone.Ogólnie myślę, że w R400 to normalne bo w żadnym poprzednim samochodzie nie miałem tego problemu.
 
 
artfrik 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 53
Skąd: Łęczna/Lublin/Kraków



Wysłany: Nie Cze 22, 2008 11:57   

aiwer napisał/a:
Powiem tak: Krótkie świecą nawet spoko ale jak włączę długie robi sie biała plama przed samochodem (tak jakby świeciły w ziemie)

Mam podobnie, aż sam sprawdze te żarówki u siebie :neutral:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
pgrad 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: Łódź

MG ZR

Wysłany: Nie Cze 22, 2008 13:04   

A u mnie świecą bardzo dobrze. Tylko że ja kupiłem najdroższe żarówki jakie były w sklepie a nie jakiś szajs na stacji benz. Wcześniej też mi źle świeciły bo po prostu żarówki dziadowej firmy były... Teraz zastanawiam się nad xenonami, 200zł komplet no i tylko 35wat poboru.
 
 
 
etimark 



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 178
Skąd: Lublin



Wysłany: Nie Cze 22, 2008 14:48   

Miałem podobny problem w moim R 416 , i rozwiązałem go tak.
Kupiłem lampy od anglika, rozebrałem jedne i drugie ze starych lamp wyjąłem soczewki Fresnela (szybki) i wymieniłem w lampie od anglika.
Poprawa zdecydowanie widoczna.
Dużo dłubaniny, ale w stosunku do ceny nowej lampy opłaca się.
_________________
Tomasz 416 Lublin tel. 691508162
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sro Cze 25, 2008 23:12   

Problem rozwiązany :mrgreen:
Ale opowiem jak to było: przeczytałem odpowiedzi na mój temat odnośnie odwrotnie założonych żarówek. Sprawdziłem i NIE da się założyć tej żarówki odwrotnie. Nie po to ta żarówka ma ściętą blaszkę, w lampie jest wystający bolec który uniemożliwia zamontowanie tej żarówki odwrotnie. Wymieniłem żarówki na jakieś tanie ale było jeszcze gorzej. W końcu się wku... i kupiłem komplet żarówek za łączną sumę ok. 100zl (2xH1 + 2xH7) i problem się rozwiązał sam. Po prostu teraz cieszę się zajebistym światłem które oświetla całą drogę a nie jak było wtedy czyli 2m przed samochodem biała plama.

Pozdrawiam!
 
 
 
praktis 



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 736
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Czw Cze 26, 2008 15:16   

A jakie konkretnie żarówki kupiłeś?
_________________
Kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] światła drogowe - regulacja
kezmanq Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Pon Lut 04, 2013 09:32
kezmanq
Brak nowych postów [R400] Fatalne warunki drogowe - mgła
danieleczek Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 15 Sob Paź 06, 2007 09:20
Chali
Brak nowych postów [R416]Swiatła drogowe - problem
magik Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Czw Sie 18, 2011 12:54
magik
Brak nowych postów [R420] Nietypowy problem światła drogowe+klakson??
Gość Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Pon Sie 12, 2013 23:11
sTERYD
Brak nowych postów [R400] Światła przeciwmgielne
baki-79 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Pią Lis 21, 2008 12:37
joemax77



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink