Forum Klubu ROVERki.pl :: [R420] Problem z klimą
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R420] Problem z klimą
Autor Wiadomość
michal__b1 



Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 36
Skąd: kwidzyn



Wysłany: Nie Lip 06, 2008 22:22   [R420] Problem z klimą
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1998

cześć wszystkim
mam kłopot i nie wiem już gdzie się z tym zwrócić. kupiłem roverka 420 sdi z 1998 r. ładny, piękny ale... mam nie sprawną klimę. jak się okazało brakuje mi chłodnicy klimatyzacji i wentylatora. problem polega na tym, że nie wiem jak są zainstalowane wentylatory w tym modelu. u mnie na tą chwilę jest tak: na chłodnicy wody od strony silnika jest zainstalowany wentylator i jak sie zdąrzyłem zorientować jest to tak samo jak w wersji bez klimy. oglądałem taki sam model ze sprawną klimą i okazało się, że on nie ma tego wentylatora od strony silnika tylko ma 2 z przodu od strony zderzaka w takiej obudowie. obydwa włączają się po załączeniu klimy i wszystko gra. moje pytanie: jak powinno wyglądać podłączenie wentylatorów/?? czy muszę kupić 2 w obudowie i zainstalować od strony zderzaka, a ten od strony silnika zdjąć czy może istnieje inna opcja, bo tak też słyszałem że ten wentylator który mam na chłodnicy wody ma zostać tylko dokupić obudowę z 1 wentylatorem i wrzucić od strony zderzaka. zostaje tylko otwór na drugi wentylator. słyszałem, że w silnikach benzynowych tak właśnie jest, że 1 wentylator jest z przodu ale jak jest w dieslu??? bardzo proszę o pomoc bo upał doskwiera i klimka by się przydała :razz: A MOŻE KTOŚ Z WAS POSIADA CZĘŚCI, KTÓRYCH BĘDĘ POTRZEBOWAŁ???
POZDRAWIAM MICHAŁ

ps. może jakieś zdjęcie ktoś posiada jak powinno to wydlądać, jakiś schemat klimy cokolwiek

tak na marginesie co sądzicie o oponach o profilu 50??? szkoda zawieszenia??? samochód wolniejszy i więcej pali??? wkońcu mniejsza średnica a mam takie i nie wiem czy jest sens wrzucać
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Sty 18, 2011 00:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lip 06, 2008 22:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
BetJar 
Klubowicz





Pomógł: 22 razy
Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 626
Skąd: Gliwice



Wysłany: Nie Lip 06, 2008 23:04   

Witaj.
U mnie są 2 wiatraki od strony zderzaka (420Di)
może taki schemat ci się przyda: http://www.mototechnika.r...liki/klima.html
_________________
ɹɐɾʇǝq ɯɐıʍɐɹpzod
nie ma za co- kliknij POMÓGŁ
R420 Di'97,był
R111 LSi'96,był
R420 Di'97,był
R75 CDT+'02,jest
MG TF '04,jest
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Lip 07, 2008 10:29   

tu znajdziesz szczegóły dot połaczenia wentylatorów:
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#30
a klimę masz orginalną czy dokłądaną ??
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
michal__b1 



Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 36
Skąd: kwidzyn



Wysłany: Pon Lip 07, 2008 10:56   

oryginał na 100%. wszystko honda, aluminium oglądałem inne auto

[ Dodano: Pon Lip 07, 2008 11:16 ]
Brt napisał/a:
tu znajdziesz szczegóły dot połaczenia wentylatorów:
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#30
a klimę masz orginalną czy dokłądaną ??


kolego możesz mi wskazać konkretny artykuł??? nie mogę nic znależć
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Lip 07, 2008 11:28   

no jak honda to nie orginał :D orginał to rover ;)

masz w technicznym FAQ pytanie o instrukcje serwisowe tzw. RAVE. Ściagasz sobie to "coś" i tam masz wszystko co trzeba rysunki, schematy itp.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
michal__b1 



Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 36
Skąd: kwidzyn



Wysłany: Pon Lip 07, 2008 12:54   

ok dzieki kolega zobacze

[ Dodano: Pon Lip 07, 2008 15:15 ]
koledzy i koleżanki!!!!!!!!
czy ktoś jeszcze może napisać jak jest w waszym przypadku????
 
 
krystianshoota 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 49



Wysłany: Pon Lip 07, 2008 17:17   

W moim R 420 Di jest taka kolejność: wentylator klimatyzacji,chłodnica klimatyzacji, chłodnica wody i wentylator chłodnicy wody.
 
 
michal__b1 



Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 36
Skąd: kwidzyn



Wysłany: Pon Lip 07, 2008 18:02   

krystianshoota napisał/a:
W moim R 420 Di jest taka kolejność: wentylator klimatyzacji,chłodnica klimatyzacji, chłodnica wody i wentylator chłodnicy wody.


oooooo coś innego. czyli może mam opcje do swojego roverka dołożyć tylko jeden wentylator na przód, bo z tyłu mam ten do wody. kolego a po jakich stronach są te wentylatory stojąc przodem do auta???? możesz podać gg albo skypa???
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Lip 07, 2008 21:06   

takie rzeczy prosze na forum pisać, niech inni też skorzystają ;) może fotka jakas ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
michal__b1 



Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 36
Skąd: kwidzyn



Wysłany: Pon Lip 07, 2008 22:02   

nie no nie ma sprawy wszystko będzie opisane itp... nawet jak z kimś będę inczej się komunikował chcę, żeby zainteresowani wiedzieli jak się sprawa zakończyła. a'propos RAVE
jest tam owsze jakiś schemat klimy, widać wentylatory, ale widać rozwiązanie chyba z benzyniaka. na temat diesla nie ma nic. wogóle nie ma rozróżnienia benzyna/diesel. szkoda, bo myślałem, że wszystko będzie, a więc szukam dalej i czekam na inne odpowiedzi

[ Dodano: Pon Lip 07, 2008 22:09 ]
inne pytanie. ile wentylatorów jest i jak rozmieszczone w roverach z silnikiem benzynowym????
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Lip 07, 2008 22:18   

W benzynkach jest jeden z przodu i jeden z tyłu ZTCW. A w rawe powinno byc wszystko :roll:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Jary 



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 274
Skąd: Toruń



Wysłany: Pon Lip 07, 2008 22:41   

michal_b1 a napewno kupiłeś auto z klimą, po czym tak sądzisz :?:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
michal__b1 



Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 36
Skąd: kwidzyn



Wysłany: Pon Lip 07, 2008 22:53   

panowie proszę się nie nabijać!!!!!!!!!!!!!!! :!: :!: :neutral: :neutral: :neutral:

mam sprężarkę na dole, mam skraplacz po prawej stronie obok chłodnicy intercoolera, po prawej stronie idą aluminiowe rurki z zaworem przez całą długość maski i giną pod podszybiem miej więcej po środku, kolejna rurka idzie w otulinie obok obudowy silnika, mam przycisk a/c i jak go włączę to pali się piękna, niebieska dioda. cóż jeszcze mogę dodać żeby rozwiać wątpliwości???aaaa wiem już, w miejscu gdzie powinna być chłodnica i wentylator z przodu albo wentylatory( sam już nie wiem bo ja mam tylko jeden z tyłu) są dwie obok siebie rurki po prawej stronie i tam prawdopodobnie podłącza się chłodnicę no i jest kostka do wentylatora. tyle powinno wystarczyć i sądzę, że kupiłem auto z klimą, lecz nie działa.
a'propos rave. cały czas grzebię w tym cudeńku i nic konkretnego dotyczącego diesla nie znalazłem. jest jakiś schemat mogę zrobić screena, ale nic poza tym. jest opisana sprężarka, skraplacz itp, ale nic na temat tych niszczęsnych wentylatorów. jak ktoś ma rave niech zerknie
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10885
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Lip 08, 2008 00:21   

ta Twoja klima jest jakaś kombinowana...
fabrycznie to skraplacz jest mniej więcej wielkości chłodnicy silnika, przed nim jest gniaszdo na dwa wentylatory, i w R400 dieslu w tym gnieździe powinny oba wentylatory siedzieć, i żadnego innego (chyba, ze klima dokładana, wtedy jeden w gnieździe z przodu, drugi normalnie z tyłu), rurki od klimy dochodzą grzecznie w dolną część ściany grodziowej z prawej strony jedna obok drugiej,
a w RAVE jest wszystko do diesli (L-series) i do automatów (D-series) i do wszystkich modeli R400 europejskich i angielskich ;p
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
michal__b1 



Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 36
Skąd: kwidzyn



Wysłany: Wto Lip 08, 2008 11:28   

ej kolaga czy na pewno masz rację??? oglądałem 2 rovery w dieslu z klimą i miały wentylatory z przodu obok siebie. uważam, że mój roverek jest po jakimś przejściu. uszkodzeniu uległa chłodnica i być może wentylatory i komuś się nie chciało naprawiać więc wrzucił tylko chłodnicę wody z wentylatorem jak w wersji bez klimy. albo chłodnica wody była cała tylko np. dokupił wentylator. wersji jest mnóstwo, można samemu podumać. byłem u dwóch gości od klim w grudziądzu i powiedzieli że klima nie jest dokładana. jest oryginał . zrobię zdjęcie i wrzucę. jeżeli się tak dobrze orientujesz to powiedz mi czy do tego wentylatora co mam mogę dorzucić wentylator z przodu na klimę i z której strony i czy to zadziała. a'propos skraplacza, to z tego co oglądałem to nie jest on wielkości chłodnicy. poniżej link z aukcji skraplacza.

http://allegro.pl/item395...imatyzacji.html
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10885
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Lip 08, 2008 11:38   

w tej aukcji nie ma skraplacza :lol:
jest np tu:
http://allegro.pl/item394..._400_95_02.html
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Jary 



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 274
Skąd: Toruń



Wysłany: Wto Lip 08, 2008 11:57   

sTERYD napisał/a:
fabrycznie to skraplacz jest mniej więcej wielkości chłodnicy silnika,


Kol. michal_b1 to właśnie nazwał chłodnicą (potoczna nazwa) choć faktycznie jest to skraplacz a dalej mówi o osuszaczu (to przy chłodnicy intercolera). Skraplacz/ chłodnicę powinieneś miec z dwoma wentylatorami, ja tak mam i napewno jest to oryginał - auto jak w podpisie, no i sory za pytanie :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
michal__b1 



Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 36
Skąd: kwidzyn



Wysłany: Wto Lip 08, 2008 12:26   

czyżby ludzie nie wiedzieli co sprzedają?????????? :roll:

http://allegro.pl/item382...imatyzacji.html
http://allegro.pl/item392...lacz_klimy.html

nieważne zresztą ja też się nie znam :smile:

kolego jeszcze raz zapytam czy mogę dołożyć jeden wentylator z przodu?????żeby klima działała, czy muszę wyrzucić ten z tyłu do wody i zakupić dwa do przodu w tej obudowie
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10885
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Lip 08, 2008 12:28   

morzesz śmiało dołożyć ten jeden z przodu, tylko on się musi włączać razem z klimą.
i dobrze by bylo, gdyby ten drugi też sie na pierwszy bieg wąłczał razem z klimą, ale jak masz wiązkę pociagnietą tak jak być powinno, to jest szans, że będzie...

[ Dodano: Wto Lip 08, 2008 12:31 ]
michal__b1 napisał/a:
czyżby ludzie nie wiedzieli co sprzedają?????????? :roll:

najwidoczniej... na tych aukcjach to są filtry osuszacze :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
michal__b1 



Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 36
Skąd: kwidzyn



Wysłany: Wto Lip 08, 2008 12:50   

to fajno. tylko jest jeszcze jedno ale... normalnie wentylatory te są założone naprzemiennie. w silniku benzynowym na wodę jest założony od strony silnika po prawej stronie, a na klimę od strony zderzaka po lewej. i one się nie nachodzą. z kolei jak ja włożę jeden od strony zderzaka to czy będzie on z prawej strony czy z lewej to nałoży się na ten od wody. nie cały ale tak w 50% .jak kółka olimpijskie :wink: :grin: . czy to nie zakłóci działania chłodzenia??? czy klima i woda będą miały odpowiednie chłodzenie????czy właśnie tak jest w klimie dołożonej????
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R420] Klima
irena_hajczuk Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pią Wrz 14, 2007 20:25
Brt
Brak nowych postów [R420] Klima a moc
klima a moc
kokosz77 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Czw Wrz 11, 2008 12:11
piter34
Brak nowych postów [R420] Nie działająca klima
JACO20 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Czw Maj 01, 2008 12:48
Chester
Brak nowych postów [R420] Klima nie działa
grib Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Nie Lut 24, 2008 23:16
Paul
Brak nowych postów [R420] Dokładana klima
wertetab Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Sro Kwi 23, 2008 14:28
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink