Forum Klubu ROVERki.pl :: Nawigacja samochodowa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Nawigacja samochodowa
Autor Wiadomość
marcin_przybys 




Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 48
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Lip 29, 2008 09:50   Nawigacja samochodowa

Witam, przymierzam się do kupna nawigacji do 1000 zł. Na razie rozważam dwie opcje Becker 7926 lub Navigon 2110. Ktoś z was może ma jakieś doświadczenia z tymi urządzeniami lub może polecić coś innego ? Zależy mi na dobrych mapach i sprawnej nawigacji natomiast zbędne są dla mnie wszelkie dodatki w postaci odtwarzacza mp3, plików wideo czy przeglądania zdjęć.

Pozdrawiam
_________________
www.enzymtworczy.com BLOG ENZYM
www.camfora.com FIRMOWA work in progres
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lip 29, 2008 09:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Wto Lip 29, 2008 10:18   

wydaje mi się że ten temat już się przewijał na forum
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
marcin_przybys 




Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 48
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Lip 29, 2008 10:38   

Kasjo szukałem na forum ale większość tematów dotyczy navi do R75 i jeden temat TOM TOM ONE
_________________
www.enzymtworczy.com BLOG ENZYM
www.camfora.com FIRMOWA work in progres
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Wto Lip 29, 2008 11:01   

Ja ostatnio szlajalem sie z TomTom GO 720 na pokladzie i powiem tyle:
Sporawy wyswietlacz jest OK, mapy sa dosc OK, chociaz zdarza sie, ze brakuje obwodnicy tu i tam. Niby laczy sie z serverami (podczas aktualizacjhi w domu) i zbiera "nowe" kawalki map, ale bardzo mu to nie pomaga. Dalej sa dziury i czesto upiera sie zeby prowadzic do celu troche na okolo lub robic glupie skroty przez zadupne drogi, gdzie nie mozna jechac normalnie bo wasko i dziurawo, zamiast nadlozyc 3-10km i jechac porzadna gladka i szeroka krajowka. Ogolnie daje rady, ale dla porowniania z nim mam tylko TT One model starszy, ale z wgranymi (kupionymi osobno pozniej) nowszymi mapami i z obydwoma jezdzi sie dosc OK, ale trzeba miec mimo wszystko wlaczona orientacje w terenie, bo jak sie trafi objazd to d... zbita.
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
henryk 



Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Wto Lip 29, 2008 11:05   

Becker (7928):
mapa Navteq na Polskę ma (prawie) wszystkie drogi w Polsce, tylko, że bazy: adresowa i POI są bardzo małe.
Jest po 5-10 ulic w małych i średnich miastach. W Opolu jest chyba 5 POI, głównie salony sprzedaży samochodów - chyba na wypadek większej awarii :wink: .
W dużych miastach chyba dobra - po Krakowie dobrze prowadziła, ale na trasie koszmar, gdybym nie znał drogi - prostej zresztą - to chyba by mnie zawróciła na Śląsk w drodze powrotnej. Rodzina miała niezłą zabawę.
Nie używam w Polsce map navteq - zresztą kupując wiedziałem, że do tych urządzeń jest MapaMap i po krótkiej próbie jazdy na mapie oryginalnej kupiłem MapęMap.
Oryginalna mapa jest użyteczna w tzw. Europie Zach. Jest dokładna i nie trzeba zmieniać aktywnych map. Wprowadzasz trasę i tyle.
Nie jeździłem na innych urządzeniach to nie porównam.
W tej chwili są chyba oferowane zestawy z MM for Becker.
Ogólne wrażenie pozytywne, chociaż odnoszę wrażenie, że czasami jest zbyt wolna.
MM oblicza i podaje objazdy automatycznie po zjeździe z trasy (50m) oraz oczywiście ma opsję wyboru rodzaju dróg. Aby się gdzieś nie wpakować można wybrać drogi krajowe.
Abonament MM (~100 zł/rok) daje stosunkowo dużą aktualność, co nie znaczy, że paru błędów nie ma - zdarza się, że rysunek pokazuje skręt w prawo a Jadzia namawia na lewo. Duży wyświetlacz jednak jest plusem.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Lip 29, 2008 11:17   

ja osobiscie jak musze to jezdze z tomtom 6 ale tylko na niemcy. Znam troche osob ktore sobie chwala tomtomy :) . A na Polske polecam AutoMape ale tam jeden minus... brak jazdy na kod miasta :/ mozew nowej wersji poprawili.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
marcin_przybys 




Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 48
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Lip 29, 2008 14:02   

Kurcze jak patrze to raczej kiepsko z navi do 1000zł z dobrymi mapami... O Navigon 2110 też raczej niezbyt pochlebne opinie a propos map są...
_________________
www.enzymtworczy.com BLOG ENZYM
www.camfora.com FIRMOWA work in progres
 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Wto Lip 29, 2008 14:53   

Kup Mediona za 350zł, ściągnij z neta MapęMap, najnowszą wersję i ciesz się, że Cię idealnie prowadzi i kasa w kieszeni. Sprawdzone!!!! :mrgreen:
 
 
 
marcin_przybys 




Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 48
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Lip 29, 2008 15:11   

Jestem zwolennikiem działania na "legalu" :razz: MapaMap jest dobra ? Radzi sobie ?
_________________
www.enzymtworczy.com BLOG ENZYM
www.camfora.com FIRMOWA work in progres
 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Wto Lip 29, 2008 15:13   

Moim zdaniem najlepsza mapa, jak jest na rynku. Ale to tylko moje zdanie. Zaprowadzi Cię na daną ulice i pod dany numer domu.
 
 
 
tetryk 



Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Wto Lip 29, 2008 19:36   

marcin_przybys napisał/a:
Jestem zwolennikiem działania na "legalu" :razz: MapaMap jest dobra ? Radzi sobie ?
-moim zdaniem jest kiepska w porównaniu z automapą-mam obie wgrane.... :roll:
jak jestes zwolennikiem legala to polecam najnowsza automapę Polska+Europa(ok.700 pln) i do tego Lark 35.3,szybki procesor,niezły odbiornik GPS (łapie satelity w mieszkaniu :0),koszt ok.320-350 pln.....pewnie że można za samo urz.dac z tysiąc pln-ale ani nie bedzie lepiej wykonane,ani nie bedzie miało lepszych parametrów-chyba że ktoś jest fanem "markowości"-ale znaczek z obudowy nie będzie "nawigował"........... :rotfl:
 
 
JohnnyB 




Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 118
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Lip 30, 2008 07:26   

ja zgodzę sie z tetrykiem
osobiście mam larka 35.3 ktorego w sieci Carffour mozna kupic za 299zl
Urządzenie jest tanie i jak na razie nie zawodne
Wgrana jest oryginalnie MapaMap i tu zalezy jak trafisz na mapy ale raczej sa malo aktualne
co prawda masz mozliwość dokupienia za male pieniadze aktualizacje map jaki samego programu,
Urzadzenie za ta cene daje Tobie super mozliwosc dokupienia sobie jakich kolwiek innych map i legale ich użytkowanie posiadajac caly czas w zapasie mapemap.
Ja osobiscie przesiadlem sie na AutoMape
Kolejnym bajerem takiego rozwiazania jest to ze sam sobie dogrywasz aktualne POI jakie tylko chcesz.
Teraz wycieczki po obcych miastach to przyjemnosc

(oczywiscie mozesz tez i nielegalnie ;na co ten sprzet pozwala ;) )
 
 
 
argail 




Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Sro Lip 30, 2008 07:37   

A ja kupiłem sobie na EBay Acera E300 za 225$ z przesyłką, wgrałem na to TomToma, Automapę i Garmina .... i osobiście powiem że najlepiej jeździ się mi z TomTom'em ;))
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
lineumaciel 



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 360
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Sro Lip 30, 2008 08:07   

Na twoim miejscu zastanowiłbym się raczej na "palmem" z windows mobile oraz z wbudowanym GPS.

Wadą dedykowanych nawigacji jest to że zostajesz "zmuszony" do używania programu i map jakie tam są wbudowane.

Przewagą takiego rozwiązania jest to że możesz wgrać kilka programów do nawigacji o wybrać ten który Ci najbardziej odpowiadał
_________________
pozdrawiam ;-)
 
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Lip 30, 2008 09:09   

tetryk napisał/a:
-moim zdaniem jest kiepska w porównaniu z automapą-mam obie wgrane....

Potwierdzam, MM nie wytrzymuje konkurencji z AM.
lineumaciel napisał/a:
zastanowiłbym się raczej na "palmem" z windows mobile oraz z wbudowanym GPS.

Sam kiedyś też do tego doszedłem i teraz mam MIO A701: Palmtop z WM 5.0, GPS (z dowolnymi mapami) i telefon w jednym. Aha, "aparat" foto też ma ;p
 
 
lineumaciel 



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 360
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Sro Lip 30, 2008 09:17   

Paul napisał/a:
Sam kiedyś też do tego doszedłem i teraz mam MIO A701: Palmtop z WM 5.0, GPS (z dowolnymi mapami) i telefon w jednym. Aha, "aparat" foto też ma



Fajne urządzenie, ja obecnie mam n95 oraz Garmin Mobile XT + GPmapa 2008.
Zestaw całkiem się dobrze spisuje i nie narzekam.
_________________
pozdrawiam ;-)
 
 
 
Skiba 




Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Sro Lip 30, 2008 16:05   

A co powiesz na Garmin Nuvi + GPmapa 2008 ?
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sro Lip 30, 2008 16:15   

Sorki, miałem na myśli AutoMpaę, a nie MapęMap. Przepraszam za pomyłkę, to właśnie AutoMapa według mnie jest najlepsza. Do tego z neta można spokojnie najnowszą wersje ściągnąć.
 
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Sro Lip 30, 2008 22:43   

Jak dedykowane to Asus R300 lub większy R600
Oba na mapach IGO a to w tej chwili najlepsze mapy pod Windows CE.
Interfejs identyczny jak MioMap V3.X jednak ładniejszy widok z ukształtowaniem terenu włącznie. Pokrycie dróg prawie 656tyś km więc bardzo przyzwoicie.
Zakup palma z GPS to też świetne rozwiązanie tylko nie każdemu chce się bawić z wgrywaniem, dogrywaniem, zmienianiem i najczęściej wybiera gotowe rozwiązania. Aha... Nie słuchaj tych co piszą, że kupując dedykowane urządzenie jesteś skazany na dane oprogramowanie. Nic bardziej mylnego :razz:
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
henryk 



Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Czw Lip 31, 2008 00:19   

JohnnyB napisał/a:
w sieci Carffour (...) Wgrana jest oryginalnie MapaMap i tu zalezy jak trafisz na mapy ale raczej sa malo aktualne
- w marketach była sprzedawana wersja "light" MM. Ze względu na cenę żadne aktualizacje nie przysługują, trzeba się przesiąść za dopłatą na wersję komercyjną. W wersji komercyjnej oprogramowanie aktualizowane jest za darmo (sprawdzone), płatne natomiast są aktualizacje map, których zawartość oceniam raczej wysoko (z zastrzeżeniem, że innych nie miałem możliwości porównać).
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Polerka samochodowa]
SyntaX Offtopic 3 Sro Kwi 27, 2011 07:19
SyntaX
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Zagadka samochodowa nr 2
Jugol Offtopic 12 Sob Wrz 18, 2010 14:55
kasjopea
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Zagadka samochodowa
MaReK Offtopic 78 Pon Paź 04, 2010 12:22
kasjopea
Brak nowych postów polerka samochodowa
funfel Offtopic 5 Wto Lut 10, 2009 00:36
NEOSSS
Brak nowych postów Przetwornica napięcia - samochodowa
apples Offtopic 15 Sro Sty 11, 2012 12:31
ADI-mistrzu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink