Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 200 1.6 16V `98r.] Podgrzewane fotele
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 200 1.6 16V `98r.] Podgrzewane fotele
Autor Wiadomość
wild_weasel 




Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Wto Sie 19, 2008 09:06   [R 200 1.6 16V `98r.] Podgrzewane fotele

Witam,

Pewna dobra dusza ;) natchnęła mnie do dołożenia do mojej małej limuzyny podgrzewania foteli. Wiem, że taki bajer w 200 nie występuje, więc tym bardziej korci mnie dorobienie luksusowego urządzenia :mrgreen: Do skórzanej tapicerki będzie jak znalazł.
I tu moje pytania. Czy ktoś w ogóle podchodził do tematu?
Czy wystarczy wpakować matę pod tapicerkę, zorganizować elektrykę i już? Jakieś wskazówki odnośnie dłubania w tapicerce? Nie jest już nowa i nie chciałbym, żeby rozleciała mi się w rękach...
Czy podłączenie regulowanych (z potencjometrem) włączników nie robi różnicy w stosunku do zwykłych wł/wył? Gdzie można umieścić włączniki tak, żeby były wygodne i obwód zorganizowany jakoś po ludzku, tzn. bez wybebeszania połowy samochodu dla ciągnięcia kabli.

Pytania może i głupie, ale lepiej zapytać o banał, niż udawać, że się wie.
Nie wiem do jakiego działu to dać:
- usterki - nie mam
- tuning mechaniczny - odpada
- tuning wizualny - tego nie widać.
Jeśli moderator wie, poproszę o przeniesienie we właściwe miejsce
.
_________________
It's all right...
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 19, 2008 09:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
marcin8c 




Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 256
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Sie 19, 2008 18:50   

wydaje mi sie, ze mozna, czemu nie ? a np pokretelko mozesz umiescic tam gdzie powinno byc elektryczne sterowanie lusterek lub obok. A no i tapicer by sie przdal chyba ze sam sie na tym znasz.
_________________
O_o
 
 
 
wild_weasel 




Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Pią Sie 22, 2008 19:56   

Ma ktoś pomysł jak to zorganizować? Ktoś pomoże? :roll:
_________________
It's all right...
 
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Sie 22, 2008 20:17   

a masz dzieci?? bo podgrzewane fotele nie sprzyjają płodności... sam myslalem ale sierozmyslilem
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
wild_weasel 




Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Pią Sie 22, 2008 20:21   

:rotfl: michone, skąd ta teoria?? Rozumiem, że szkodzi tak samo jak telefon komórkowy?
_________________
It's all right...
 
 
 
Zukowaty 




Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pią Sie 22, 2008 20:21   

wild_weasel napisał/a:
Pewna dobra dusza natchnęła mnie do dołożenia do mojej małej limuzyny podgrzewania foteli

Kogo masz na mysli?? :P Zrobimy to jak wroce do Poznania :) Kup jakies maty firmowe najlepiej z jakiegos auta dobierz zeby Ci jeszcze pasowaly wymiarowo i sam zadecyduj czy samo siedzisko czy z oparciem.Pewnie koles jak ma maty z rozbiorki to i bedzie mial przelaczniki a i moze jakas wiazka sie znajdzie albo chociaz kostki zeby to ladnie polaczyc :) Zobaczyly jak sie rozbiera ta Twoja skore :) I po krzyku.Mozesz sobie zrobic na potencjometrach.To dziala jak zelasko.Mniej pradu mniejsze grzanie,wiecej i Ci tylek usmazy :P

[ Dodano: Pią Sie 22, 2008 20:23 ]
michone napisał/a:
a masz dzieci?? bo podgrzewane fotele nie sprzyjają płodności... sam myslalem ale sierozmyslilem

No iles prawdy w tym jest bo jajka :D dlatego sa na zewtarz zeby nie mialy goraco (36.6 st C).Jak sie siedzi 72h na dobe na matach to moga byc w koncu jakies powiklania :P
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
marcin8c 




Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 256
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Sie 22, 2008 20:42   

wystarczy, ze sie trzyma laptopa na kolanach przez pol godziny by na iles tam minut byc bezplodnym. tak samo jak nie wolno siedziec w bardzo goracej wodzie w wannie z tego samego wzgledu. Tak tez jest z podgrzewanymi siedzeniami. Oczywyscie wszystko dla rozsadnych. Jezeli bedziesz mial wlaczone podgrzewanie non stop to faktycznie mozesz miec klopoty potem. Wszystko przez za wysoka temperature em.. twoich jajek :mrgreen:
_________________
O_o
 
 
 
Zukowaty 




Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pią Sie 22, 2008 21:07   

marcin8c napisał/a:
Jezeli bedziesz mial wlaczone podgrzewanie non stop to faktycznie mozesz miec klopoty potem

Nom np.z bablami od goraca na tylku :) Ale ma to swoje dobre strony :) Wsiadacz do R i idziesz pojezdzic dla przyjemnosci z wlaczonymi na maxa fotelami dajmy na to ze w zime i tak na 2 godzinki a po powrocie hop do wyrka z ukochana i bez stresow :rotfl: :twisted:
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
wild_weasel 




Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Sob Sie 23, 2008 13:21   

:hahaha: taki mały offtopic, co? Nie pytałem o antykoncepcję :rotfl:
Zukowaty, poważnie lepiej z rozbitka? A nie te, co mi podrzuciłeś link?
Myślę jeszcze gdzie by włączniki upchnąć, bo nie są one ani małe, ani płaskie. No i wolałbym nie wybebeszać bardziej niż konieczne plastików w środku dla przeciągnięcia kabelków. Polecasz szroty czy alledrogo?
W sprawach motoryzacyjnych jestem jak dziecko, czasem trzeba mi podpowiedzieć oczywistą rzecz :roll:
_________________
It's all right...
 
 
 
marcin8c 




Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 256
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Sie 23, 2008 14:56   

z checia tez sie podlacze pod ten temat poniewaz juz od dawna myslalem nad tym. Byly 200tki z podgrzewanymi fotelami ?
_________________
O_o
 
 
 
Zukowaty 




Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sob Sie 23, 2008 16:02   

wild_weasel dlatego Ci powiedzialem zeby brac z jakiegos auta bo mial bys w komplecie z przelacznikami i moze z kawalkiem wiazki ale rownie dobrze mozna kupic maty te co Ci pokazalem tylko wymiar dobrac odpowiedni a przelaczniki sobie wybierzesz jakie chcesz.Kable sie pociagnie pod wykladzina i przy progu.Pomysle jeszcze jak to podlaczyc zeby mialo rece i nogi.Boszeeeee jak ja nienawidze elektryki.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sob Sie 23, 2008 16:20   

Proponuję pociagnąc przewód 2,5 - 4 mm2 z aku przez bezpiecznik do wyłączników a póżniej jakieś 2,5 mm2 do mat. Lepsza droga w R200 to raczej pod konsolą środkową. Tam tez znajdziesz dobrą masę ;)

Zukowaty napisał/a:
Boszeeeee jak ja nienawidze elektryki.


Nie rozumiem Cię :P ;)

Co do tapicerki, to obicie siedzenia dośc łatwo zdjąć, aczkolwiek trzeba się odrobinę naszarpać (od przodu jest taka listwa do zdjęcia) i trzeba plastik z boku odkręcic. Co do oparcia to się nie wypowiem. Ale dla chcacego ...... ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
wild_weasel 




Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Sob Sie 23, 2008 16:41   

Dzięki panowie.
marcin8c, gdzieś trafiłem na wypowiedź wyśmiewającą sprzedawcę, który twierdził, że jego 200 ma podgrzewane fotele, bo takie nie wychodziły. Więc wnioskuję, że seryjnie montowanych podgrzewanych foteli nie było.
Zukowaty, zorientuję się jak gdzieś trafię na szrot. Szukam włączników z potencjometrem, widziałem takie na alle. Przynajmniej będę miał "rękojmię" ;)
Brt, no właśnie wczoraj wstępnie zaglądałem pod siedzenie i też stwierdziłem, że jest to wykonalne. Może nawet uda się nic nie zniszczyć? :lol: Gdybyś mógł rozwinąć temat z kablami... proszęęę :roll: Którędy, skąd ukraść prąd, jaka grubość, itd. Dla mnie to ciemna masa.
_________________
It's all right...
 
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sob Sie 23, 2008 16:56   

http://www.allegro.pl/ite...ich_foteli.html
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sob Sie 23, 2008 22:36   

hehe przecież npaisałem :mrgreen: ale skoro łopatologicznie to proszę :D

1. kupujesz przewód YLY 1x4mm2 jakieś 3 m i YLY 1x2,5mm2 jakieś 4m (mm2 przekrój przewodu ;) )
2. kupujesz obudowę bezpiecznika taka na przewód i bezpiecznik
http://moto.allegro.pl/it...dowe_2_5mm.html
3. Wybierasz miejsce na właczniki od podgrzewania
4. Ciągniesz przewód z aku (jakieś oczko na końcu zagniatasz i podkrecasz pod klemę) do bezpiecznika i z bezpiecznika do właczników ogrzewania
5. Ciągniesz przewody z wyjścia właczników do maty grzewczej oraz z "masy" do maty grzewczej.
6. podłaczasz wszystko, na końcu wkładasz bezpiecznik i musi zadziałać ;)

przewody z komory silnika najłatwiej przeciągnać przy wiązce przewodów poniżej silnika wycieraczek. Pod konsola środkową obok dźwigni biegów spokojnie przejdą przewody do siedzeń ;) hmm chyba tyle ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Zukowaty 




Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Nie Sie 24, 2008 11:38   

Brt a nie sadzisz ze przydal by sie jakis przekaznik bo te przelaczniki na tym pradzie dlugo nie pozostana w stanie stalym??Ja myslalem zeby tylko sygnal dac i mase na wlacznik a prad na przekaznik.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Sie 24, 2008 12:09   

jeśli właczniki są z regulacją to powinny być przygotowane na takie obciażenia :) . Jeśli tylko włacz wyłącz, to można rzeczywiście i przekaźnik dołożyć :hm: A ktoś ma dane techniczne takowych mat ?? jaki to prąd pobiera ??
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Zukowaty 




Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Nie Sie 24, 2008 12:14   

Danych nie posiadam bo elektryka jest fujjjj. Mysle ze nawet te z regulacja moga tylko dawkowac mase a plus bedzie staly z przekaznika.No nic moj ojciec jest elektrykiem to sie zadzwoni i bede wiedzial.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Sie 24, 2008 12:19   

ale nie ma znaczenia co się dawkuje. Rozwiązania regulacji są dwa: albo poprzez obniżanie napięcia (poprzez rezystory) albo poprzez dołaczanie poszczególnych kawałków maty grzewczej. Jeden i drugi sposób wynmagałby zastosowania kilku przekaźników na każdy fotel. Drogie skomplkiowane i nieopłacalne. Mozliwa jest jeszcze regulacja półprzewodnikami, ale hmm podejrzewam, że nie jest stosowana w tym przypadku :hm:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Zukowaty 




Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Nie Sie 24, 2008 12:27   

Dla mnie to we wlaczniku jest poprostu potencjomentr najzwyklejszy ktory zawieksza lub zmniejsza mase bo nadal nie jestem pewny czy prada idzie przez przelaczniki ale jak idzie to wtedy reguluje prad.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Fotele z R45- czy pasują do R400?
AndrzejekA8 Offtopic 12 Wto Kwi 21, 2009 10:22
AndrzejekA8
Brak nowych postów Regeneracja gąbek fotele Recaro głebokie
dobryziom Offtopic 11 Czw Kwi 14, 2011 13:27
dobryziom
Brak nowych postów R75 bordowe fotele+podłokietnik(zakup na spółe) :)
xROnx Offtopic 0 Sro Kwi 06, 2011 09:48
xROnx
Brak nowych postów [R600] Fotele przednie z R200 Coupe do R600
tomii620si Offtopic 7 Wto Sie 30, 2016 20:40
tomii620si



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink