Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Jeden pojazd, 4 problemy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] Jeden pojazd, 4 problemy
Autor Wiadomość
Narzond 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Suszec



  Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 21:42   [R600] Jeden pojazd, 4 problemy
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Witam, ma kilka problemów z rowerkiem a dokładnie 4. Pierwszy z nich to dziwne buczenie podczas skręcania ale tylko z przyśpieszaniem, gdy skręcam i nie przyśpieszam czy hamuję to cisza, a jak pezyspieszam to dziwnie cos buczy ( płyn wspomagania jeszce nie zmieniany, przebieg 145tys). 2 problem to dziwne szarpanie autem, nie silnikiem tylko autem na 4 biegu przy przyspieszaniu w granicach 2000 obr. POdejzewam poduszki skrzyni biegów, co wy na to??. Kolejny problem to taki iz zaczły być słyszalne stuki w pzrednim prawym kole, z forum wiem ze pęka sforzeń wahacza przedniego, dolnego. Stąd pytanie, idzie kupic sam sforzeń i tuleje metalowogumową czy trzeba nowy wachacz czyli odrazu najlepiej 2??. ostatni problem to rdza :( moj rowerek gdy był kupowany przez mojego ojca (2000r) to był po stłuczce typu obracanie sie wsród samochodów, każdy róg wgnieciony, najbardzije był prawy tył i on został wymieniony na nowy. dziś czyli 8 lat, 100 tyś puzniej wyszła rdza, dzis zakonserwowałem to wsyztstko ale chciał bym to wymienic bo autko ma byc malowane a nie bede malował rdzy. Poszukuję ten falc co jest bezpośrednio nad prawym tylnim kołem, najlepiej w pasku o szerokośći 5-7cm bo stary wytne i wspawam nowy tylko czy ktoś mi takie cos załatwi??? CZekam na wasze odpowiedzi na moje 4 problemy, którym chce zaradzić aby Roverek przetrwał jeszce minimum drugie 145tyś ;))
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Sty 25, 2011 22:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 21:42   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 17:01   

Hej,
W sumie to już się zabierałem do pisania, ale zobaczyłem Twój awatar i nie wiem co mam sobie o nim myśleć... :roll:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 17:02   

piter34 napisał/a:
ale zobaczyłem Twój awatar i nie wiem co mam sobie o nim myśleć... :roll:

to już jest nas dwóch :mrgreen:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
Narzond 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Suszec



Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 17:45   

hehe, mój awart o niczym nie świadczy ;)) bedzie nowy jak pomaluje roverka;))) ale bardzo prosze o pomoc i nie sugerujcie sie nim, jak ktos ma problem i wiem cos na ten temat to staram sie pomagac ;)
 
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 18:34   

Buczenie to moze lozysko... Szarpanie to ktoras poduszka, walenie to ktorys ze sworzni, a co do rdzy to kup reperaturki dostepne u Tomiego naprzyklad
 
 
 
Narzond 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Suszec



Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 18:55   

Ale które łożysko??? z czego??? bo to tylko przy skręcie, jak by to było łozysko to hyba cały czas by huczało??? co do repeturek to juz sie doczytałem iż pasują z acoorda i taką bede wstawiał. A co do sfożnia to tak podejżewałem ale pytanie moje to czy mozna dostać sam sforzeń??? z Tulejką gumowo metalową???
 
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 19:06   

Narzond, całyt wahacz wymieniaj, a lozysko przy piascie ale jak przy skrecaniu i przyspieszaniu to sprawdz poziom plynu od wspomagania
 
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 19:08   

Narząd napisał/a:
Ale które łożysko??? z czego??? bo to tylko przy skręcie, jak by to było łozysko to chyba cały czas by huczało???

lozyska w piascie a ktore to Ty powinieneś usłyszeć (prawe kolo lub lewe). Jak nie wiesz to podlewaruj najpierw jedna strone i kręc kołem na skrecie a potem druga. Lozysko podajace huczy najpierw przy skrecie.
Ostatnio zmieniony przez Lechos Pon Wrz 29, 2008 19:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Narzond 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Suszec



Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 19:24   

porubuje z tym lewarkiem, a płynu jest dość bo jak sie to zaczło to sprawdzałem ale tak jak wyzej napisałem do pzrebiegu 145tys płyn jeszce nie wymieniany, moze to mieć coś wpulnego ?? ? bo mi sie wydaje ze to huczy cos na pompie a to dlatego iż przy kreceniu mamy obciążenie ale przy przyspieszaniu ayto woli isc prosto niz krecic wiec jest ibciąznoa pompa. co wy na to ?? ?

[ Dodano: Pon Wrz 29, 2008 20:45 ]
teraz jeszcze się przejechałem roverkiem i się rozpędzilem i zaczłem slalomować i faktycznie przy skrętach słychcać szumienie a opony chyba aż tak sie nie zgłaśniają na skręcie. Więc hyba wymienie łożyska. ale teraz jeszce inne pytanie z tym związane. Jak mam sciągnąć tarcze hamulcową. Jak nie dawno robiłem gume na przegubie to wolałem wyjąć półoś z silnika i zdjąć krzyżak niż tarcze bo jej sie nie dało ruszyć nawet!!!!
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 21:10   

Narzond polecam taki przycisk przed wysłaniem posta jak "Pisownia". Pozwala on sprawdzić błędy ortograficzne oraz literówki w treści wysyłanego posta. Piszemy "sworzeń", "chyba", "wspólnego" itp. itd. :???:

Pamiętaj -> Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty :wink:

Co do awatara... No cóż. Może dla Ciebie ten gest nic nie świadczy, ale mnie mocno daje po oczach :roll:

Narzond napisał/a:
co do repeturek to juz sie doczytałem iż pasują z acoorda i taką bede wstawiał.

Pasują po lekkiej modyfikacji. Dobry blacharz sobie poradzi.

Narzond napisał/a:
A co do sfożnia to tak podejżewałem ale pytanie moje to czy mozna dostać sam sforzeń???

Do dolnego wahacza można na pewno.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Narzond 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Suszec



Wysłany: Wto Wrz 30, 2008 08:41   

No to od teraz się będę starał ;) a gdzie kupie takie sworznie, na allegro takiego czegoś nie ma.

[ Dodano: Wto Wrz 30, 2008 08:45 ]
Jednak jest na allegro. ale czy to o to chodzi???

http://www.allegro.pl/ite...ver_93r03r.html
 
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Wto Wrz 30, 2008 08:46   

napewno w www.tomateam.pl
 
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Wrz 30, 2008 09:45   

piter34 napisał/a:
Do dolnego wahacza można na pewno.
Narzond napisał/a:
Jednak jest na allegro. ale czy to o to chodzi???
http://www.allegro.pl/ite...ver_93r03r.html

tak, o ten właśnie sworzeń chodzi ...
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
Narzond 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Suszec



Wysłany: Wto Wrz 30, 2008 17:22   

Ok więc 2 problemy rozwiązane, a co do reperturek od tomiego to pasują one bez przeróbek tak jak ma to miejsce w reperturkach od accorda??? I jak zdjąć tarcze ?? ?? przecinakiem podważać??? ale chyba może pęknąć :>
 
 
 
WhoLeeGuns 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 38
Skąd: Białystok



Wysłany: Wto Wrz 30, 2008 21:16   

Reperaturki brałem te i było ok:
http://www.allegro.pl/ite...per_sprzed.html

O traczach hamulcowych popatrz tu:
http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=185020

http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=161736
 
 
Narzond 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Suszec



Wysłany: Sob Paź 04, 2008 06:26   

dzięki, teraz zabieram się do pracy ;))

[ Dodano: Wto Paź 07, 2008 19:26 ]
Koledzy ja chce wymienić wszytskie gałki z przodu, po 4 na koło. a dlaczego Neosss mówił że cały wahacz dolny wymienić?? czy one też pękają albo coś ?? ? czy na nich gdzieś też może być luz????
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600 SDI] Problemy z elektryką.
daniel18c Rover serii 600, Honda Accord 2 Sro Paź 14, 2015 08:40
brunique1
Brak nowych postów [R600] Problemy ze spalaniem
za duzo spala
najzwyklejszy Rover serii 600, Honda Accord 5 Sob Sie 09, 2008 14:24
thef
Brak nowych postów [R600] Problemy z zawieszeniem.
ykziwo Rover serii 600, Honda Accord 17 Pią Lip 22, 2011 19:40
_papa_
Brak nowych postów [R600] Problemy z silnikiem
falujace obroty, problemy z odpaleniem, ciezkie ruszanie...
bob1987 Rover serii 600, Honda Accord 34 Wto Sty 19, 2010 23:08
bob1987
Brak nowych postów [R600] Problemy z paliwem.
arszenick Rover serii 600, Honda Accord 17 Wto Wrz 25, 2007 23:27
thef



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink