Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Podświetlenie zapalniczki
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Podświetlenie zapalniczki
Autor Wiadomość
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Pon Lis 03, 2008 19:17   [R75] Podświetlenie zapalniczki
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Jedynym Roverem jakim jeździłem jest mój własny,więc nie wiem jak u Was,ale u mnie nie ma podświetlonego ringu zapalniczki.Zmieniłem w życiu masę aut,min.miałem jako pierwsze auto też anglika-Standarda Ensigna i nawet tam się świeciło.Powiedzcie,drodzy Panowie,jak dostać się do podświetlenia,żeby czegoś nie zepsuć.Próbowałem,wyjąłem nawet uchwyt na kubek,ale tamtędy się nie da.Ktoś kiedyś na Forum powiedział,że palenie jest niezdrowe.Zgadzam się,ale ostatnio jadąc w nocy chciałem tam włożyć transmiter.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Gru 11, 2010 00:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lis 03, 2008 19:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Pon Lis 03, 2008 19:45   

nie zaprzatałem sobie tym głowy w sumie..ale przypuszczam, że nie bedzie podswietlona bo i tak jest osłonieta ta klapka...to po co ma swiecic. Generalnie to "zestaw dla palacych" w R75 jest przydatny zupełnie do niczego. Nawet jak chcesz korzystać z popielniczki to pod warunkiem jazdy na 2 lub 4 biegu, na innych jest to nieco mało wygodne :)
 
 
se7en86 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 357
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pon Lis 03, 2008 19:50   

Popielnicza nie jest podświetlana w żadnej sposób. Polecam lekturę forum i funkcję szukaj, około 2 tygodnie temu był o tym temat.
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Lis 03, 2008 19:52   

popielniczka i owszem nie jest (sprawdziłem :D ) ale zapalniczka jest, świeci sie wokół niej ring. Jak sie dostać to nie wiem, nie próbowałem :>
 
 
 
se7en86 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 357
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pon Lis 03, 2008 19:57   

hmm, aż sam sprawdzę jutro czy ring się pali bo teraz roverek spoczywa w garażu :)
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Pon Lis 03, 2008 21:10   

Może jestem walnięty,ale pasjami uwielbiam,jak wszystko w aucie działa.Jak jest funkcja,to niech będzie sprawna,bo po to się ma,.....żeby nie korzystać,ale spać spokojnie.Dlatego czekam na Wasze sugestie.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



Wysłany: Pon Lis 03, 2008 21:26   

ostatnio to robilem musisz wymontowac radio i juz masz dojscie do tylu zapalniczki tam jest zarowka ktora trzeba wymienic, lub poprostu sprawdzic czy ktorys przewod sie nie wypial
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 03, 2008 21:56   

oring jest napewno podświetlany, spróboj przez radio, na poczatku zobacz bezpiecznik z zapalniczki...
_________________
Pamparampam
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Wto Lis 04, 2008 19:59   

Dziękuję.Zapal chyba ma rację-to będzie jedyna droga,o której wcześniej nie pomyślałem,natomiast co do bezpiecznika,to nie sądzę,żeby miał z tym związek-zapalniczka działa,a podświetlenie idzie chyba z tego samego bezpiecznika co pozostałe podświetlenie.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
dawidoooffff 




Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 22
Skąd: JAROSŁAW

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 07, 2012 18:59   

Niestety nie jest to takie proste jak opisuje ''zapal''. od tyłu nie ma dostępu do zapalniczki. jedynie wtyczki można odpiąć i to tylko podciągając za kable. zapalniczke trzeba wyciągnąć całkiem. a można tylko od przodu. robiłem to już i podświetlenie zapalniczki już działa :grin: załączam kilka fotek.
ps. nie musowe wyciąganie radia. wystarczy panel klimy. ale jak komuś lepiej.......
 
 
Alex_Tom 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 193
Skąd: Rossosz / Lub / Wawa



Wysłany: Wto Cze 05, 2012 11:05   

Ratunku! Jak wyjąć te gniazdo zapalniczki już z tego całego "modułu"
Męczyłem się kilka godzin. Wkładałem śrubokręty, podważałem wszędzie, aż trzaskało. No i nie idzie. Ma ktoś na to jakiś sposób czy po prostu próbować aż się uda. Próbuje oczywiście do przodu ja wyjąć.

[ Dodano: Wto Cze 05, 2012 11:05 ]
Nikt nie pomógł to sam sobie pomogłem :-) Po 3 dniach siedzenia doszedłem to żarówki :-)
Jeszcze nie widziałem tak zabunkrowanej żarówki w zapalniczce.
No to wypada instrukcje podać aby inni nie mieli problemu na przyszłość.
1. Po wyjęciu tego całego modułu, otwieramy zapalniczkę, wkładamy dwa śrubokręty między zapalniczkę a ten jakby zawias co ciąga zapalniczkę. (oczywiście jeden po jednej stronie a drugi po drugiej). Chodzi o to aby odchylić te dwa kołeczki które widać na jednym ze zdjęć.
2. Rozchylamy ile sił i równocześnie pchamy zapalniczkę do tyłu.
3. Trzeba odczepić gniazdo żarówki od zapalniczki, po prostu podważamy te gniazdo (foto1), można też z boku przez te otwory podważyć.
4. Teraz należy obudowę żarówki oddzielić od jej gniazda ja to wkręciłem w imadło za styk, jedną ręką ciągnąłem a drugą podważałem śrubokrętem (foto2).
5. Przy wkładaniu życzę powodzenia bo jest ciężej. Jednakże ja wkładałem całość od przodu a mianowicie zdjąłem przednią klapkę/drewko, połączyłem zapalniczkę z tą klapką i całość włożyłem od przodu. Jest może inny sposób ale tam.

Polecam zrobić podświetlenie gdyż wtedy również zadziała podświetlenie przycisku awaryjnych i zamknięcia drzwi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Podswietlenie zapalniczki
sknerko Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Maj 01, 2016 22:40
sknerko
Brak nowych postów [MG ZT] gniazdo zapalniczki
nukedclx Rover serii 75, MG ZT 1 Sob Kwi 21, 2018 21:49
marcin.misek
Brak nowych postów [R75] konsola zapalniczki
pavello200 Rover serii 75, MG ZT 9 Sro Cze 01, 2016 14:59
pavello200
Brak nowych postów [R75] demontaż zapalniczki
pavello200 Rover serii 75, MG ZT 8 Sob Kwi 16, 2016 17:53
pineska
Brak nowych postów [R75]Gniazdo zapalniczki
dario1282 Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Gru 27, 2012 21:06
dario1282



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink