Forum Klubu ROVERki.pl :: Laptop
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Laptop
Autor Wiadomość
Dolar3 




Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 43
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Lis 07, 2008 21:45   Laptop

Mam pytanko:Gdzie najkorzystniej kupić laptopa? Na giełdzie,na allegro czy też może w którymś ze sklepów(np.Media Markt)?
Z góry dziękuję za pomoc.
_________________
Nie kradnij.Rząd nie znosi konkurencji.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lis 07, 2008 21:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
argail 




Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 07, 2008 21:48   

ODRADZAM MediaMarkt- nie dość że najprawdopodobniej przepłacisz (w stosunku do ceny rynkowej) to dodatkowo istnieje szansa iż dostaniesz nie do końca to co kupujesz, lub też sprzęt poserwisowy.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
7Tomi 



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Pią Lis 07, 2008 21:59   

Ja kupiłem Laptopa w Fimie która składa laptopy na zamówienie. Składają to co chcesz więc masz to co chcesz a nie to Ci wciskają bo taki a nie inny model w dodatku wydłużona gwarancja. Kupowałem rok temu i to co złożyłem u nich za 3500 kosztowało znacznie wiecej w sklepach typu Media Markt.
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4529
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Lis 07, 2008 23:04   

Ostatnio kupiłem wysyłkowo siostrze laptopa w SpeedLineRC.
Ceny mają bardzo dobre, dostawa zależnie od szczęścia od 2 do 10 dni, tylko warto sprawdzić dane z ich strony ze stroną producenta, bo są drobne nieścisłości - ja np. myślałem, że lapek będzie miał DVI, a nie miał, ale w zamian zaproponowali stację dokującą za pół ceny, wiec podejście do klienta, moim zdaniem, ok.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Lis 08, 2008 00:42   

argail napisał/a:
ODRADZAM MediaMarkt- nie dość że najprawdopodobniej przepłacisz (w stosunku do ceny rynkowej) to dodatkowo istnieje szansa iż dostaniesz nie do końca to co kupujesz, lub też sprzęt poserwisowy.

Mam odmienne zdanie. Kupilem kilka laptopow w media markt, placa duzo mniej niz gdzie indziej... polowalem na okazje z obnizaniem cen, zdjeciem vat itp.
Za kazdym razem dostawalem nowy sprzet, oryginalnie zapakowany.
Nie mialem tez na kilkanascie kupowan zadnego zwrotu gwarancyjnego.

To o czym piszesz znajduje jednak potwierdzenie w sprzecie typu PC (skladak).

A co do tematu, sprobuj w sieci sklepow komputronik.pl.

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
azer 




Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Sob Lis 08, 2008 04:14   

Jedne z niższych cen ma sklep notebooki.pl. Mają parę siedzib fizycznych w Polsce. Jednak przynajmniej poznańska siedziba ma słabą opinię w sensie doradczą i podejście do klienta.

Niemniej jednak jak się już wybierze co się chce to warto wziąć pod uwagę ich cennik.
 
 
 
Dolar3 




Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 43
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Lis 08, 2008 08:31   

Dzięki Panowie.Do Świąt jeszcze mam chwilkę (laptop to na prezent),także wszystkie sugestie biorę pod uwagę i będę szukał.[/fade]
_________________
Nie kradnij.Rząd nie znosi konkurencji.
 
 
Golab33 



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 127
Skąd: Zbójno



Wysłany: Sob Lis 08, 2008 10:29   

Ja swojego laptopa kupiłem w media markt i nie narzekam. Sprzęt był tańszy niż u konkurencji, pewnie dlatego że kupowałem bez vat. Za 3tys kupiłem sprzęt dobrze radzący sobie (nawet z najbardziej wymagającymi grami)
 
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sob Lis 08, 2008 11:01   

w MM trzeba czekac na promocje... ostatnio kumpel kupil acera 5730 c2d 4gb ram 320gb hdd, kamerka za 1799zl. Rozeszly sie jak swierze buleczki. Sprzecik bardzo mily postawilem Xp z sp3 i mimo karty intela mozna pograc w gierki :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sob Lis 08, 2008 12:02   

Podobnie jak koledzy wyżej, sprawdziłbym ofertę Media Marktu czy Saturna. Przed świętami powinny pojawić się okazje, promocje, cokolwiek wpływającego na korzystne ceny. Podobnie jak Marek, polecam sprawdzenie oferty komputronika. Kupowałem w tym sklepie, bezproblemowy kontakt, miła obsługa, wszystko tak jak w zamówieniu. Realizowałem też u nich 1 naprawę gwarancyjną: wymiana wyświetlacza w palmtopie, bez żadnych problemów, miła obsługa i szybka realizacja gwarancji.

argail napisał/a:
istnieje szansa iż dostaniesz nie do końca to co kupujesz, lub też sprzęt poserwisowy


Tak na dobrą sprawę, wszędzie taka szansa istnieje. Myślę że raczej takiego sprzętu już nie dostaniesz, po pierwsze nie mogą sobie pozwalać na kręcenie przy każdej lepszej okazji, bo każdy niezadowolony klient to wiadomo co oznacza, poza tym przy takim obrocie sprzętem, nie wiem czy opłaca im się to wysyłać do serwisu i sprzedawać jako "poserwisowe" czy po prostu wymieniać na nowe i takie też wstawiać na półki.
 
 
 
ywis 




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Sob Lis 08, 2008 12:19   

Dolar3, jedno pytanie do czego będziesz używał notebooka?

Gdzie kupisz, to kwestia gustu. Media Markt jak zarówno jakiś dobry sklep z notebookami nie jest zły i nie ma co przekreślać MM na starcie.

argail napisał/a:
ODRADZAM MediaMarkt- nie dość że najprawdopodobniej przepłacisz (w stosunku do ceny rynkowej) to dodatkowo istnieje szansa iż dostaniesz nie do końca to co kupujesz, lub też sprzęt poserwisowy.


To, że można przepłacić, no cóż. Zgodzę się z tym stwierdzeniem, wszędzie można przepłacić jak się dobrze nie poszuka, ale też nie ma co liczyć na okazję jeśli ją już znajdziemy, bo w rzeczywistości cena może być niska, ale sprzętu na stanie nie ma i nie będzie, mam trochę doświadczenia w tej kwestii, więc wiem co mówię.

Jeśli natomiast chodzi o kwestię specyfikacji i podzespołów danego notebooka jakiego wybierzemy, to nie zgodzę się z Tobą, że dostaniemy kompletnie co innego czasami aniżeli mieliśmy zamiar nabyć, takie rzeczy mogą się zdarzać w komputerach typu deskopt, ale nie w notebookach, tym bardziej, że takie sklepy jak MM nie mają w swoich ofertach notebooków typu "składak".

Co do sprzętu poserwisowego, to również nie do końca mogę się z tym zgodzić, ponieważ dla mnie jak kupuje sprzęt w sklepie to po prostu taki sprzęt powinien posiadać plomby i zostać pierwszy raz otwarty przeze mnie. Da się wszystko to sprawdzić dogłębnie.

Tomi_114 napisał/a:
Ja kupiłem Laptopa w Fimie która składa laptopy na zamówienie. Składają to co chcesz więc masz to co chcesz a nie to Ci wciskają bo taki a nie inny model w dodatku wydłużona gwarancja. Kupowałem rok temu i to co złożyłem u nich za 3500 kosztowało znacznie wiecej w sklepach typu Media Markt.


Nie polecam takich notebooków, chyba że już naprawdę nie masz gotówki, to wtedy jest to jakieś rozwiązanie, bo za dość małe pieniądze można kupić naprawdę super sprzęt, ale jest ale... gwarancja... no tak, piszesz że jest dłuższa i w ogóle, tylko że składaki niestety są serwisowane przez sklep, który Ci to sprzedał, a nie profesjonalny serwis. W dodatku ze "składakami" jest wiele problemów, a jak przychodzi co do czego, aby reklamować sprzęt, to sprzedawca od tego umywa ręce i tyle nam po tym wszystkim zostaje, że musimy się męczyć sami pomimo, że mamy na sprzęt gwarancje.

Osobiście wychodzę z takiego założenia, że jeśli chcę kupić coś co mnie interesuje, to szukam tego w miarę przyzwoitej cenie, jeśli nie mam kasy, to nie kupuje jakiegoś "składaka, zamiennika" pomimo tego, że parametry są super i za firmowy taki sprzęt zapłacić by nam przyszło "krocie" więcej. Wolę poczekać, dozbierać i dopiero kupić coś pożądnego.

maciej napisał/a:
Ostatnio kupiłem wysyłkowo siostrze laptopa w SpeedLineRC.


To chyba w ogóle nie słyszałeś, że sklep raczej upadł i niestety jest masa ludzi oszukanych, które to wpłaciły pieniądze na konto tego sklepu, a notebooka nie otrzymali czy też innego sprzętu jaki w tym sklepie zamówili :)
 
 
argail 




Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 08, 2008 12:35   

ywis napisał/a:
Co do sprzętu poserwisowego, to również nie do końca mogę się z tym zgodzić, ponieważ dla mnie jak kupuje sprzęt w sklepie to po prostu taki sprzęt powinien posiadać plomby i zostać pierwszy raz otwarty przeze mnie. Da się wszystko to sprawdzić dogłębnie.

Pracuję w firmie komputerowej, która między innymi zajmuje się serwisem PC i laptopów - wielokrotnie ludzie z serwisu skarżyli się, iż dostając do naprawy sprzęt który klient kupił w MM okazywało się iż specyfikacja sprzętu (pamięć, dysk, karty sieciowe - elementy które można wymienić) znacząco różni się od specyfikacji zakupowej podawane przez MM - a nawet od specyfikacji daneg modelu laptopa podawanego na stronie producenta.
Później tłumaczenie klientowi iż taki przyniósł .... Dlatego też pod żadnym pozorem nie serwisujemy sprzęty z MM.

Opinie oczywiście mogą być różne - nie jestem alfą i omegą - ale korzystając z elektroniki już kuuupę czasu, mając do czynienia z wieloma firmami i serwisami NA PEWNO nie kupię prywatnie żadnej elektroniki lepszej od kalkulatora w MM - nie nie twierdzę tak ponieważ że bo... po prostu takie sa moje doświadczenia i wiedza na temat tego sklepu.

Wolę dać parę złoty więcej (mimo iż jest to zazwyczaj parę złoty mniej) i kupić to w "normalnym" sklepie czy też salonie firmowym.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
ywis 




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Sob Lis 08, 2008 12:58   

argail napisał/a:
Pracuję w firmie komputerowej, która między innymi zajmuje się serwisem PC i laptopów - wielokrotnie ludzie z serwisu skarżyli się, iż dostając do naprawy sprzęt który klient kupił w MM okazywało się iż specyfikacja sprzętu (pamięć, dysk, karty sieciowe - elementy które można wymienić) znacząco różni się od specyfikacji zakupowej podawane przez MM - a nawet od specyfikacji daneg modelu laptopa podawanego na stronie producenta.
Później tłumaczenie klientowi iż taki przyniósł .... Dlatego też pod żadnym pozorem nie serwisujemy sprzęty z MM.


To, że pracujesz w firmie komputerowej, to nie jest argument dla mnei za tym, że jednak w MM nie warto kupować. Kupiłem tam wiele sprzętu, raz bylem zadowolony, a raz nie, jak to każdy konsument. Jedno odpowiada, a drugie nie, ale nie uwierzę w to, że takie "klocki" były robione. Jak sobie to wyobrażasz? Notebook jest zapakowany, MM przecież nie jest producentem Acera, Asusa, Toshiby, Sony, etc. etc., więc nie wiem w czym tutaj winić MM, jeśli coś było nie tak w specyfikacji sprzętu, to wyłącznie wina producenta i w ramach gwarancji ja jako konument mogę zażądać wymiany sprzętu na nowy lub też zainstalowanie takich podzespołów o jakich była mowa przed zakupem. MM tutaj jest tylko pośrednikiem, a w momencie zakupu sprzętu, to nie do MM powinno się iść z gwarancją tylko bezpośrednio załatwiać taką czy też inną sprawę z serwisem i nie mów mi, że tak nie jest.

argail napisał/a:
Opinie oczywiście mogą być różne - nie jestem alfą i omegą - ale korzystając z elektroniki już kuuupę czasu, mając do czynienia z wieloma firmami i serwisami NA PEWNO nie kupię prywatnie żadnej elektroniki lepszej od kalkulatora w MM - nie nie twierdzę tak ponieważ że bo... po prostu takie sa moje doświadczenia i wiedza na temat tego sklepu.


Jasne, każdy ma prawo do tego na co ma ochotę i o poglądach się nie dysktuje, ale to nie znaczy, że musisz od razu wmawiać innym, że jest tak czy inaczej, bo MM to nie jest takiś "śmietnik", czy coś podobnego, to jest sklep jak każdy inny.

argail napisał/a:
Wolę dać parę złoty więcej (mimo iż jest to zazwyczaj parę złoty mniej) i kupić to w "normalnym" sklepie czy też salonie firmowym.


Wychodzę z tego samego założenia, no ale jeśli ktoś nie ma zbyt wiele pieniążków, a ma ofertę w swojej okolicy ze sklepu MM, która jest dość tania i dobra, to dlaczego ma z niej nie skorzystać? Takie są moje zdania w tym temacie.
 
 
Dolar3 




Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 43
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Lis 08, 2008 13:23   

Chcę kupić coś niedrogiego dla córki.Ona używa kompa głównie do nauki,czasem potrzebuje coś wydrukować (więc pewnie i drukarkę zakupię) no i namiętnie pogrywa w Simsy ;-)
Ale czasem (gdy żona okupuje Peceta) to będę musiał ;-) grać na laptopie.A grywam głównie w F.E.A.R,Fifa 08,Age of Empires,HoMM3. Chciałbym sprzęt taki żeby to pociągnął.Nie grywam w nowości ,więc nie musi być "wypasiony".
I musi mieć Windowsy.
_________________
Nie kradnij.Rząd nie znosi konkurencji.
 
 
lineumaciel 



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 360
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Sob Lis 08, 2008 18:52   

jak to mówią "nie dla idiotów" proponuję pierw wybrać Cie interesujący model. A później zacząć szukać dobrej ceny.

Ja akurat szukając dobrej ceny na Acer Extensa 5220 wybrałem lokalną firmę komputerową bo była średnio od Media, Vobisu, Media Expert tańsza o prawie 200zł.


Myślę że jak określisz swoje potrzeby to ustalenia miejsca zakupu to będzie pestka. Tym bardziej że ceny za sprzęt do nauki zaczynają się od 1tysiąca
_________________
pozdrawiam ;-)
 
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sob Lis 08, 2008 19:18   

Dolar3 napisał/a:
A grywam głównie w F.E.A.R,Fifa 08,Age of Empires,HoMM3. Chciałbym sprzęt taki żeby to pociągnął.Nie grywam w nowości ,więc nie musi być "wypasiony".
I musi mieć Windowsy.
wyobraz sobie ze ja gram w fife 09 na celeronie m420/ gma 945 / 1gb ddr667 :) teoretycznie nie powinno chodzic a smiga az milo fakt ze na low ale smiga i mozna pograc :) .

To ze na lapku nie pograsz to jakis mit :P fakt faktem ze system musi byc dobrze postawiony. Ja uzywam xp sp3, uzywa mi w spoczynku jakies 100-160mb ram.

Wedlug mnie lepiej brac lapki na procku od amd maja jeden plus nie maja kart intela :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Nie Lis 09, 2008 03:15   

michone napisał/a:
Wedlug mnie lepiej brac lapki na procku od amd

A według mnie lepiej nie choć źle nie jest. AMD mimo wszystko ma słabsze procki i tym samym Intel wygrywa. Można kupić przecież z Intelem i grafą typu GF9200 lub mocniejszą i cieszyć się wydajniejszym sprzętem. Moim zdaniem zasada jest taka: kupić najmocniejszy lapek na jaki nas w danym momencie stać niż kupić na starcie słabszy oszczędzając 100 czy 200zł.
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
Dolar3 




Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 43
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Lis 09, 2008 07:22   

Przepraszam że nie w temacie : Michone i jak ta fifa 09.Fajna?
_________________
Nie kradnij.Rząd nie znosi konkurencji.
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Nie Lis 09, 2008 10:45   

Cytat:
AMD mimo wszystko ma słabsze procki i tym samym Intel wygrywa.
mozesz rozwinac?? w dzisiejszych czasach procek nie jest najwazniejszy a ludzie i tak sie ciagle scigaja... 4 rdzenia z ktorych oprogramowanie wykorzystuje 1 max 2 itd... w tej samej cenie ciezko jest trafic c2d + karte inna niz intela, a mozna trafic tyriona x2 + karte ati. Mówisz ze lepiej dodac 200zl, zgodze sie ale nie przy sprzecie za 1600-1800zl co innego gdy mamy wydac 3500-4000 :)

fifa 09 fajna duzo bardziej realistyczna niz poprzednie, mozna powiedziec ze pierwsza fifa ktora wygrywa z PES :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
ywis 




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Nie Lis 09, 2008 10:51   

michone napisał/a:
w dzisiejszych czasach procek nie jest najwazniejszy a ludzie i tak sie ciagle scigaja...


Tu nie ma w czym się prześcigać, ścigać, etc.
Jeśli chodzi o różnice między AMD vs. Intel. No to są zdania podzielone. Ja akurat wolę Intela ze względu na to, że mniej się grzeje i jest mnie proądożerny aniżeli AMD. AMD zaś również robi dopre procesory, które nadają się typowo pod gry, itp. no ale niestety, musimy liczyć się z tym, że nasz komputer będzie się stosunkowo mocno nagrzewał.

Teraz komputery są już takie, że jakość/wydajność jest znikoma pomiędzy sprzętem różniącym się w cenie o +/- 200, 300 pln. Kolejna rzecz jest taka, że "prosty" człowiek zajmujący się wyłącznie przeglądaniem www, oglądaniem filmów, słuchaniem muzyki, używanie pakietu Office, czy też graniem w jakieś nie wymagające gry nie zauważy różnić wydajnościowych pomiędzy sprzętami z wyższej półki, a z niższej. Takie i oto jest moje zdanie w tej kwestii.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Laptop+ TV LCD
berserker8888 Offtopic 22 Wto Kwi 19, 2011 18:46
yushi
Brak nowych postów Laptop ok. 1800 zł.
k3master Offtopic 14 Wto Sty 14, 2014 22:28
k3master
Brak nowych postów Laptop do 2500 zl
Pawkaz Offtopic 94 Pią Lis 09, 2012 18:41
NiceMan
Brak nowych postów Laptop - na prezent. do 2 tys zł.
Gość Offtopic 48 Wto Mar 08, 2011 10:45
bociannielot
Brak nowych postów Laptop do 1500zł
apples Offtopic 17 Pon Gru 13, 2010 00:18
TomC



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink