Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Wycieki oleju z intercoolera oraz ukł.wspom.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Wycieki oleju z intercoolera oraz ukł.wspom.
Autor Wiadomość
kams 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 32
Skąd: Wrocław



  Wysłany: Sob Lis 08, 2008 23:44   [R620] Wycieki oleju z intercoolera oraz ukł.wspom.
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1995

Witam,
po ściągnięciu plastikowej osłony z silnika okazało się ze przez uszczelkę kolektora przecieka olej
- czy czasem w tym miejscu nie powinno iść samo powietrze, a nie olej ?
(dodam że odkręciłem gumowy przewód idący z silnika do intercoolera - i niestety w nim również było olej)
- co może być powodem przedostawania się oleju do układu intercoolera - oraz co z tym fanem zrobić (fot1)

Ps. czy nie ma ktoś na sprzedaż przewodu do układu wspomagania ? sączy mi się olej na szybkozłączce (fot2).
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Sty 26, 2011 23:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lis 08, 2008 23:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Nie Lis 09, 2008 01:19   

kams,
1.
To turbina dalej olej do silnika czyli w uklad ssacy gdzie daje go przez wydechowy-ssacy-rura-intercooler... TURBO DO REGENERACJI LUB WYMIANY!!! Zdejmij waz z tylu za turbo ktory idzie w kierunku przeplywki i zobacz jak bedzie tam lecial olej, wloz palec i bedzie tam wirnik, jezeli ma luzy na boki to lec do speca i niech Ci regeneruje tulejki i oske, a jak sa juz duze luzy albo wirnik stoi w miejscu i nie rusza sie palcem to TURBO do wymiany....

2. Te przewody sa bardzo wrazliwe, ja mam taki przewod na sprzedaz
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Nie Lis 09, 2008 02:15   

NEOSSS, nie siej popłochu. To, że jest trochę oleju w dolocie nie kwalifikuje jeszcze turbiny do regeneracji. wszystko zależy od tego "ile i jak" więc opisz dokładnie, a nie strasz kolegi.
NEOSSS napisał/a:
Te przewody sa bardzo wrazliwe, ja mam taki przewod na sprzedaz
Nie traktuj tego działu i całego forum jako Twojego prywatnego miejsca do reklamy, moim zdaniem przeginasz. Masz od tego dział "sprzedam" lub priv. Nie obraź się, ale moim zdaniem uprawiasz nagminną komerchę, choć wcale nie oferujesz ani atrakcyjnych cen, ani części w dobrym stanie. Przykro mi, że muszę tak wprost, ale wcześniej czy później.. ja czy ktoś inny.. powinniśmy zwrócić choćby lekką uwagę na to.
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Nie Lis 09, 2008 02:58   

thef, jezeli leci przy ssacym tam gdzie jest zaznaczone na zdjeciu, to jest tam uszczelka i moim zdaniem skoro juz z tamtad leci to turbina musi byc w kiepskim stanie, nalot oleju ok moze byc bo zawsze cos turbina pusci ale zeby lecialo to nie ma mozliwosci... I chlopaku drogi opisalem dokladnie zeby kolega sprawdzil waz za turbina i oske, jezeli ma luzy to niech regeruje juz bo sa tam tulejki miedziane, potem to juz po ptakach...

A co do Twojego komentarz na temat mojej komercji to bede oferowal swoje czesci dalej jezeli ktos bedzie ich potrzebowal i pisal o tym w postach (decyzja zawsze nalezy do kupujacego)...

I JESZCZE JEDNO!!!
A czy kupowales cos ode mnie ze wiesz w jakim stanie mam czesci albo czy o cokolwiek pytales bo nie wiem z kad Twoje wnioski? A jezeli ktos pyta gdzie moze kupic, to odpowiadam gdzie... m.in. u mnie!!! Nie zycze sobie takich komentarzy skoro nic u mnie nie kupowales, niczego nie ogladales i nawet nie sprawdziles moich ofert na Allegro!!!

P.S. Popatrz sobie na moje oferty na Allegro, ja staram sie miec ceny najnizsze...
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Nie Lis 09, 2008 14:50   

NEOSSS napisał/a:
I JESZCZE JEDNO!!!
A czy kupowales cos ode mnie ze wiesz w jakim stanie mam czesci albo czy o cokolwiek pytales bo nie wiem z kad Twoje wnioski? A jezeli ktos pyta gdzie moze kupic, to odpowiadam gdzie... m.in. u mnie!!! Nie zycze sobie takich komentarzy skoro nic u mnie nie kupowales, niczego nie ogladales i nawet nie sprawdziles moich ofert na Allegro!!!

P.S. Popatrz sobie na moje oferty na Allegro, ja staram sie miec ceny najnizsze...
Pytałem Cię o ceny różnych części, nie kupiłem, bo były dużo droższe niż u innych, obcych osób z Allegro. Przykład? Za dwie wewnętrzne klamki i uszczelkę drzwi chciałeś 130 zł. No sorry, ale jak to jest tanio, to Ci powiem, że kupiłem te rzeczy za 60zł! Wiem co nieco o jakości tego co próbowałeś sprzedać, bo niektórzy się pochwalili, nie będę wchodził w szczegóły, bo nie chcę w to wciągać innych osób.

NEOSSS napisał/a:
A co do Twojego komentarz na temat mojej komercji to bede oferowal swoje czesci dalej jezeli ktos bedzie ich potrzebowal i pisal o tym w postach (decyzja zawsze nalezy do kupujacego)...
Nikt, także i ja, nie broni Ci tego robić, ale masz od tego dział sprzedam, priv i stopkę pod każdym postem, nie musisz w samym temacie uprawiać reklamy.
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Nie Lis 09, 2008 15:13   

thef, Wiesz kiedy pytales o te dwie klamki i uszczelke? Rok temu!!! Jak kupiles za 60zl dwie klamki i uszczelke to uszczelke dostales gratis bo klamki na Allegro NAJTANIEJ sa po 29zl/szt i wlasnie ja mam po tyle!!!
Co do jakosci czesci to powiedz mi kto tak mowil, bo mi sasiad mowil ze babka Tereska ma 3 nogi, a dziadek 1 oko i mysle ze moze tak byc... Twoje podejscie jest strasznie dziecinne bo jezeli ja czegos osobiscie nie doswiadczylem to nie wypowiadam sie na ten temat widocznie Ty nie masz swojego zdania...
Zenujace sa Twoje odpowiedzi, nie wiem ale to chyba jakas zawiść :roll:

A reklame uprawiać bede bo mi sie tak podoba... Kolega pytal czy nie ma ktos przewodu do sprzedania to mu napisalem ze ja mam a Ty sie udzielasz nie potrzebnie, wiec radzilbym Ci juz zachowac te wszystkie 'wybujane" opinie dla siebie...
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Nie Lis 09, 2008 15:30   

NEOSSS napisał/a:
thef, Wiesz kiedy pytales o te dwie klamki i uszczelke? Rok temu!!! Jak kupiles za 60zl dwie klamki i uszczelke to uszczelke dostales gratis bo klamki na Allegro NAJTANIEJ sa po 29zl/szt i wlasnie ja mam po tyle!!!
Miło wiedzieć, że dostałem gratis uszczelkę kupując ją osobno. Nie rozśmieszaj mnie.
Cytat:
Co do jakosci czesci to powiedz mi kto tak mowil, bo mi sasiad mowil ze babka Tereska ma 3 nogi, a dziadek 1 oko i mysle ze moze tak byc... Twoje podejscie jest strasznie dziecinne bo jezeli ja czegos osobiscie nie doswiadczylem to nie wypowiadam sie na ten temat widocznie Ty nie masz swojego zdania...
Zenujace sa Twoje odpowiedzi, nie wiem ale to chyba jakas zawiść :roll:

A reklame uprawiać bede bo mi sie tak podoba... Kolega pytal czy nie ma ktos przewodu do sprzedania to mu napisalem ze ja mam a Ty sie udzielasz nie potrzebnie, wiec radzilbym Ci juz zachowac te wszystkie 'wybujane" opinie dla siebie...
_________________
Pozostawię bez komentarza.
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Nie Lis 09, 2008 15:41   

thef napisał/a:
Miło wiedzieć, że dostałem gratis uszczelkę kupując ją osobno. Nie rozśmieszaj mnie.

Wcześniej napisałeś :
thef napisał/a:
Za dwie wewnętrzne klamki i uszczelkę drzwi chciałeś 130 zł. No sorry, ale jak to jest tanio, to Ci powiem, że kupiłem te rzeczy za 60zł!

Na Allegro najtaniej klamki są po 29zł x 2 = 58zł(w dodatku u mnie :twisted: ), a więc uszczelke kupiłeś za 2zł WIĘC DARMO BO USZCZELKI CHODZA PO 20-30zł ZALEŻNIE OD STANU!!!
Więc Ty mnie chłopaku nie rozśmieszaj bo plączesz się w tym co piszesz...
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Nie Lis 09, 2008 16:02   

NEOSSS napisał/a:
Na Allegro najtaniej klamki są po 29zł x 2 = 58zł(w dodatku u mnie :twisted: ), a więc uszczelke kupiłeś za 2zł WIĘC DARMO BO USZCZELKI CHODZA PO 20-30zł ZALEŻNIE OD STANU!!!
Nigdzie nie napisałem, że kupiłem te rzeczy "w pakiecie". Napisałem tylko, że zapłaciłem za nie w sumie 60 zł.
NEOSSS napisał/a:
Więc Ty mnie chłopaku nie rozśmieszaj bo plączesz się w tym co piszesz...
Zatem z mojej strony koniec OT, nie mam ochoty na takie epitety od Ciebie.
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Nie Lis 09, 2008 16:33   

W pakiecie czy w sumie jeden grom...
Wazne ze klamki sa po 30zl/szt to samo tyczy sie uszczelki, normalnie zaplacilbys za to 90zl bez wysylki...
Pewnie kupywales wszystko oddzielnie z wysylkami wyszedles tyle co bys kupil wszystko razem u kogos bo taka jest mentalnosc wiekszosci ludzi, bodaj ducha zaoszczedzic 1zl a potem miec pretensje... Jezeli kupywales na miejscu to zaoszczedziles 30zl... Szkoda ze nie 300 co? Najlepiej wszystko darmo...
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Nie Lis 09, 2008 23:53   

Miałem już nie pisać, ale.. Za klamki zapłaciłem 2x20 zł + 7 za wysyłkę (do tego krańcówka drzwi za 10 zł była w paczce, ale to nie ważne). Uszczelka 20 zł + 7 zł za wysyłkę. Jeszcze bym pewnie ze dwie klamki i uszczelki kupił, żeby się nazbierało tyle ile Ty chciałeś. Uświadom to sobie, nie jesteś najtańszy na rynku. Rób co chcesz, ja napisałem tylko to co sądzę.
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Pon Lis 10, 2008 01:19   

Jeżeli chodzi o Allegro to mam chyba ceny najtańsze...
Oczywiście przy wiekszych zakupach i wiekszej ilosci czesci daje rabaty...
To ze kupiles jeszcze taniej gratuluje a co do stanu nie bede pytal nawet, ja napewno oddawac niczego darmo nie bede... koniec tego smetnego OT
 
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Pon Lis 10, 2008 10:44   

NEOSSS napisał/a:
NAJTANIEJ sa po 29zl/szt i wlasnie ja mam po tyle!!!


Ja kupiłem po 10 zł / sztuka ... i była to dla mnie normalna cena jak za wewnętrzną klamkę ...


Panowie chyba trochę zeszliście z tematu :evil:
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Wycieki oleju
eugeniusz.kam Rover serii 600, Honda Accord 2 Czw Lip 26, 2007 15:15
bosniak
Brak nowych postów [R620] Wycieki oleju
orobra Rover serii 600, Honda Accord 12 Sob Sie 16, 2008 06:56
filo
Brak nowych postów [620Ti] Wycieki oleju w okolicach przepustnicy
antonio3 Rover serii 600, Honda Accord 9 Pią Kwi 06, 2012 21:11
davidlive
Brak nowych postów [R600] Wycieki oleju, dziwne syczenie i inne
Vader Rover serii 600, Honda Accord 5 Pon Lip 27, 2009 19:20
Vader
Brak nowych postów [R620] Guma od intercoolera
Lukasz_R620 Rover serii 600, Honda Accord 2 Wto Lip 01, 2008 16:17
thef



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink