Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214 97r] problem z centralnym zamkiem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214 97r] problem z centralnym zamkiem
Autor Wiadomość
mclive 



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 2
Skąd: as



  Wysłany: Pon Lis 24, 2008 19:04   [R214 97r] problem z centralnym zamkiem

witam jestem tu nowy i własnie kupiłem rovera 214 i mam centralny zamek z pilotem i wszystko dziala ale jak zamykam i otwieram drzwi to nie mrugaja mi kierunkowskazy czy tak jest orginalnie czy cos sie popsuło jezeli tak to gdzie mozna szukac przyczyny?? z gory dzieku i poazdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lis 24, 2008 19:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Lis 24, 2008 19:46   

Z tego co pamiętam w niektórych 200kach nie było takiej sygnalizacji za pomocą kierunków.
 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pon Lis 24, 2008 19:51   

masz starszą centralkę, bez obsługi kierunków. były także nowsze ze obsługą kierunków. jakbyś chciał wymieniać to się nie opłaca, za dużo roboty - były już takie wątki :) .
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Lis 24, 2008 20:40   

leszek95b napisał/a:
masz starszą centralkę, bez obsługi kierunków. były także nowsze ze obsługą kierunków. jakbyś chciał wymieniać to się nie opłaca, za dużo roboty - były już takie wątki :) .


Co ty mowisz :mad: Pewnie ze się da :razz: wystarczy dokupić tylko moduł i podłączyć 6 kabelków i tobie światła migają jak się zamyka lu otwiera. 30min może trwa to podłączyć.

Powinny na allegro takie uniwersalne być.

Rover RF 200 dopiero od 98' wyszedł z produkcji to miał taki moduł. :mrgreen:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
mclive 



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 2
Skąd: as



Wysłany: Pon Lis 24, 2008 20:51   

remi55 chodzi ci o sterownik nowy ??
 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pon Lis 24, 2008 21:00   

Remi55 napisał/a:
Rover RF 200 dopiero od 98' wyszedł z produkcji to miał taki moduł.

czy jesteś pewien, że to był extra moduł? z tego co się orientuję, to była inna centralka, a przekładka centralki to nie taka prosta sprawa.

...a co do modułu o którym mówisz, to pod jakie złącza oryginalnej centralki go podłączyć ... ?
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Lis 24, 2008 21:05   

O jakim sterowniku ty mówisz? Nie rozumiem :sad:
Chodzi mi o takie cos :wink:
http://www1.at.conrad.com...mmh_area_kz=RT#

Wiec tobie nie mrugają kierunkowskazy ze np jak się otwiera to miga raz a jak zamykasz to miga dwa razy. No u mnie tez nie mruga i wystarczy dokupić sobie uniwersalny moduł przekaźnika do centralnego czy jak to się nazywa po polsku :mrgreen:

Sobie tez takie coś zamontuje ale zrobię sam bo 30€ to trochę drogo, a to w sumie nic innego jak zwykły przekaźnik 12V.

--------------------
Można tez zrobić tak ze zawsze tylko raz mruga tanim kosztem możne z 20-50zl wydatku na części.

Legenda do tego:
diody BY 500 lub BYC 10

85 i 86 -cewka przekaźnika podłączona pod siłownik
30 -stały plus 12V
87- podłączenie diod >na przewody kierunków

Mam to z elektrody bo kiedyś szukałem

[ Dodano: Pon Lis 24, 2008 21:08 ]
leszek95b napisał/a:
Remi55 napisał/a:
Rover RF 200 dopiero od 98' wyszedł z produkcji to miał taki moduł.

czy jesteś pewien, że to był extra moduł? z tego co się orientuję, to była inna centralka, a przekładka centralki to nie taka prosta sprawa.

...a co do modułu o którym mówisz, to pod jakie złącza oryginalnej centralki go podłączyć ... ?


No z centralki orig lecą przecież kable nawet na inne drzwi oraz tylnia klapę wiec trzeba tylko złapać kable które daje centralka na SLAVE oraz 12V stałego prądu trzeba no i mase oraz 2 kable które na kierunki idą.

Ja tutaj problemu nie widzę oraz ludzie to jakos zakładali w Roverkach i działa. Byl taki watek nawet chyba na tym forum. :ok:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pon Lis 24, 2008 21:15   

Remi55 napisał/a:
No z centralki orig lecą przecież kable nawet na inne drzwi oraz tylnia klapę wiec trzeba tylko złapać kable które daje centralka na SLAVE oraz 12V stałego prądu trzeba no i mase oraz 2 kable które na kierunki idą.


no faktycznie, trochę spartańska metoda :) i dająca jedno mrugnięcie przy każdej akcji centralnego. w zasadzie to jest sygnalizacja akcji zamka centralnego a nie jego zdalnego włączenia/wyłączenia...no ale bynajmniej nie ma się co zepsuć :)
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Lis 24, 2008 21:33   

leszek95b napisał/a:
no faktycznie, trochę spartańska metoda :) i dająca jedno mrugnięcie przy każdej akcji centralnego. w zasadzie to jest sygnalizacja akcji zamka centralnego a nie jego zdalnego włączenia/wyłączenia...no ale bynajmniej nie ma się co zepsuć :)


Sorry ale mam trochę problem z polskim czytaniem i nie rozumiem co ty napisałeś. :roll:
Ale koledze mclive o to chodziło bo mówił ze mam centralny zamek i mu działa.
mclive napisał/a:
nie mrugaja mi kierunkowskazy


wiec sygnalizacja zamka nie jest niczym innym jak mruganie świateł przy zamykaniu lub otwieraniu centralnego.

leszek95b napisał/a:
zdalnego włączenia/wyłączenia
-> Jak można zamek centralny wył. lub włączyć :?:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pon Lis 24, 2008 21:42   

przez włączenie lub wyłączenie zamka centralnego rozumiem zamknięcie zamków lub ich otwarcie.
przez akcję rozumiem dowolną akcję centralki, czyli zamknięcie lub otwarcie zamków.

chodziło mi o to, że przy zastosowaniu tego układu kierunki migną nawet jak zostanie zamknięty lub otwarty samochód za pomocą kluczyka. w centralkach od alarmu/centralnego dedykowanych do obsługi kierunków migają one przy akcji spowodowanej wciśnięciem guzika na pilocie. mają one także jakieś "bajery" w stylu innego mrugania dla otwarcia, innego dla zamknięcia.

tak czy inaczej bardzo fajny i prosty ten układ. chyba nawet sobie taki zmajstruję jak się ociepli :ok:
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Lis 24, 2008 22:07   

leszek95b, Aha :mrgreen: No w sumie masz racje, ale jak ma być szczery to odkąd mam Rovera jeszcze nigdy kluczem nie otwierałem auta :???: Ale w sumie jak byś nawet zamkną w czasie jazdy drzwi od kierowcy to będą tez migać :mrgreen:

Mozna by jeszcze jeden przekaźnik wmontować ze jak by na niego było 12V dopiero po przekręceniu stacyjki to on odłącza to mruganie nie kierunki. :razz:

Tylko ze takich sytuacji jest w sumie mało i sadze ze ten co podałem będzie najtańszy i w sumie całkiem praktyczny :wink: Ja jeszcze nie miałem czasu sie tym zając, bo narazie inne sprawy mam.

[ Dodano: Wto Lis 25, 2008 01:16 ]
Mozna jeszcze Kondensator ELKO 16V np 3000µF pod 85 i 86 podłączyć, w tedy będą dłużej świecily kierunki :mrgreen: A nie mrugną tylko tak :razz:

[ Dodano: Wto Lis 25, 2008 15:21 ]
Tutaj macie jeszcze schemat jak najszybciej i najlepiej jest podpiąć pod kierunki oraz żeby świecili 1sek lub więcej przy otwieraniu i zamykaniu. :mrgreen:

Najlepsze miejsce jest bagażnik z tylu bo mamy tam +12V stale z żarówki podświetlenia oraz blisko do kierunków gdzie możemy podpiąć.

_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214 1.4Si 96r]Problem z centralnym zamkiem
przemek160589 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 37 Pon Sty 26, 2009 21:03
sTERYD
Brak nowych postów [R214]Problem z centralnym zamkiem.
Szagi Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Nie Wrz 20, 2015 15:49
maldini
Brak nowych postów [R214 Si] Problem z centralnym zamkiem
bartoss2000 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Wto Lut 12, 2013 15:11
bartoss2000
Brak nowych postów [R214] Problem z Centralnym zamkiem
china22 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 54 Sro Wrz 12, 2012 15:25
brkzzz
Brak nowych postów [problem z centralnym zamkiem]
radmad Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pon Mar 14, 2016 12:44
bociannielot



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink