Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Problem z immo, a może akumulator?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] Problem z immo, a może akumulator?
Autor Wiadomość
KuBaB 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 113
Skąd: Gorzów Wlkp.



Wysłany: Sob Lis 29, 2008 00:38   [R416] Problem z immo, a może akumulator?
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1996

Witajcie
Postanowiłem napisać, bo już mnie dolina dopadła. Ale od początku. 2 tygodnie temu zacząłem używac autko rano i wieczorem na dojazdy do pracy (8km w jedną stronę). W zeszłą środę przyszedł mrozik, a w czwartek wieczorem nie mogłem odpalić auta (kontrolki się świeciły, rozrusznik kręcił). Kolega pociągnął na lince i odpalil. W piątek odpalił bez problemu, a w sobotę rano znowu nic. Podpiąłem się przez kable do busa i odpalił. Potem odpalałem w środku nocy i znowu w porządku aż do środy, kiedy odstawiłem auto pod domem. Nie było ruszane 5-6 dni i oczywiście znowu nic, nawet centralny ledwo co zamykał. Po podłączeniu przez kable od busa dalej nic, ale rozrusznik kręcił. Moje podejrzenie padło na stary akumulator (chyba od nowości jest jeszcze), więc zamówiłem nowy i dzisiaj odebrałem. Podpiąłem na razie przez kable (za ciemno, żeby zamienić) i rozrusznik zaczął kręcić, ale nie odpalil. Jak to w R, po kilku minutach nieodpalania przy otwarych drzwiach włącza się to śmieszne zabezpiecznie co piszczy i nie pozwala odpalić. Starym zwyczajem (np. przy tankowaniu) wkładałem kluczyk do stacyjki, naciskałem na pilocie przycisk otwarcia centralnego zamka i się "odblokowywał". Tym razem to nie pomagało, więc poszedłem po zapasowy kluczyk, który pomógł "odblokować", ale już rozrusznik nie kręci i co gorsza, wysiadł centralny zamek :( Za namową wild_weasela odłączyłem klemy akumulatora na 10 minut i znowu zaczął kręcić i działać centralny, ale nie odpalił. Aha, centralny nie zamknął jednych drzwi i kiedy pociągnąłem za klamkę, włączył się alarm, ale ledwo co wył i to jeszcze z przerwami (jednak słaby aku?) Dioda od immo się świeci.
Czy ktoś ma jakiś pomysł? :beczy: :beczy: :beczy:
_________________
Pozdrawiam
KuBaB
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pią Mar 11, 2011 21:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lis 29, 2008 00:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sob Lis 29, 2008 02:20   

a poczekaj to w koncu jak? podlaczyles ten aku nowy i probowales czy nie?

Bo wiesz, ze jak aku jest slabo podlaczony (tzn klemy ledwo trzymaja) to lipa nie podaje napiecia jak powienien!

Jezeli mam racje to zrob to i pamietaj o posmarowaniu klem wazelinka bo to tez pomaga (nawet nowy aku nie posmarowany moze szfankowac)!!!
 
 
tolik 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 157
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sob Lis 29, 2008 12:53   

:grin:
KuBaB napisał/a:
śmieszne zabezpiecznie co piszczy


...to jest immo i powinno się włączać po 30 sek. od wyłączenia silnika ...
_________________
...pędzą konie po betonie w szarej mgle...
 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Sob Lis 29, 2008 16:48   

KuBaB, kręci rozrusznik, więc immobiliser go nie odciął. Czy może jednak w 400 immo odcina tylko dopływ paliwa?
Jeśli rozrusznik kręci i jednocześnie immo nie odcina dopływu prądu ani paliwa (zakładam, że tak właśnie się dzieje), to może jest problem z iskrą lub pompą paliwa?
Nie wiem co myśleć o Twoim problemie... :| Przychodzą mi do głowy na upartego takie rzeczy jak CPWK (ale wtedy by odpalał i gasł), cewka/kable/świece/palec/kopułka, pompa/filtr paliwa, ale przede wszystkim ten nieszczęsny immobiliser... Kolega sTERYD powinien się chyba wypowiedzieć :roll:
Ciekawe, czy możliwe jest zwarcie w samym immo, wskutek którego nie odcina on rozrusznika, ale np. paliwo tak, i przez które immo zżera akumulator? W ogóle to akumulator jest rozładowany czy nie?
Co to za cyrk?! :wnerw:
_________________
It's all right...
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10884
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Lis 29, 2008 19:30   

czemu akurat ja? :hm:
wydaje mi się, że najpierw trzeba sieupewnić, ze akumulator jest ok,
odłącz go na trochę dlużej niż 10 minut (u mnie żeby się alarm rozladował potrzeba jakieś pół godziny)
CPWK też jak jest całkiem padnięty, to przecież bez niego komputer nie będzie sterował cewką-nie będzie iskry... :/
a właśnie, może sprawdzisz, czy jest iskra ?? , czy silnik dostaje paliwo ?? takie podstawy, a łatwiej będzie znaleźć dziurę, bo może cewka była troche mokra i na mrozie ją porozsadzało po prostu, a moze altek jest cały czas zwarty... sporo tych może... :/
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Sob Lis 29, 2008 22:23   

Bo sTERYD wie wszystko, co potrzebne do naprawienia najdziwaczniejszej nawet usterki ;) A ja jestem kompletnie zdurniały i już nie wiem czego się chwycić. Jedne poszlaki wskazują na usterkę przeczącą innym poszlakom.
KuBaB, wiem, że pewnie Ci to nie pomoże, ale najpierw właśnie podmieniłbym akumulator na ten nowy (a nie przez jakieś kombinowane kable). Potem masa, kabelki przy rozruszniku, itd. Po prostu łatwiej wykluczyć banalne usterki. Mam nadzieję, że okaże się to jakimś właśnie banałem i cały wielki stres jednak nie będzie potrzebny ;)
_________________
It's all right...
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10884
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Lis 30, 2008 00:50   

Cytat:
Bo sTERYD wie wszystko

nikt nie wie wszystkiego... takie jest moje zdanie, i takiego się będę trzymał :razz:
wild_weasel napisał/a:
Jedne poszlaki wskazują na usterkę przeczącą innym poszlakom.

jak mawiał sherlock herlock... "skoro wszystkie logiczne rozwiązania zawodzą, wówczas to co nielogiczne staje się logiczne, a za tym to co nielogiczne tworzy logiczny ciąg zdarzań prowadzący do sprawcy"... też nie rozumiem, ale myślę, że eliminując wszystkie ewentualne możliwości w końcu trafi się na taką, która zadziała... czasem prędzej, rzadziej później... :/
skoro silnik nie działa to musi mieć jakąś przyczynę... głupie pytanie- nie zalałeś diesla??
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Pon Gru 01, 2008 23:54   

KuBaB, jakieś postępy w sprawie?
_________________
It's all right...
 
 
 
KuBaB 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 113
Skąd: Gorzów Wlkp.



Wysłany: Sro Lut 04, 2009 20:29   

Odkopuję, bo aż wstyd, żeby nie odpisać :oops: Pomogło włożenie nowego akumulatora do komory silnika i bezpośrednie odpalenie z niego, a nie za pomocą kabli tesco itp. Nie trzeba było synchronizować centralnego, odpalił od razu.
_________________
Pozdrawiam
KuBaB
 
 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Sro Lut 04, 2009 20:48   

Nie żartuj?! :neutral: A sprawa wyglądała na zagadkową. Cieszę się, że Roverek śmiga :D
_________________
It's all right...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416]Problem z immo
luis Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Czw Wrz 27, 2012 22:12
Tomahawk
Brak nowych postów [R416] Problem z immo
ziomek Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 15 Wto Wrz 18, 2012 13:59
Pawel_416
Brak nowych postów [R416] Nietypowy problem z immo
yahuto Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Pią Paź 05, 2007 10:41
piter34
Brak nowych postów [R416] immo - problem w deszczową pogodę
Pawel_416 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Wto Wrz 18, 2012 13:41
Pawel_416
Brak nowych postów [R416] Kod immo
Lechos Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Pon Lis 05, 2007 08:53
JohnnyB



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink