Forum Klubu ROVERki.pl :: [R420] Klapka/przykrywka wlotu powietrza nawiewu?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 12:23
[R420] Klapka/przykrywka wlotu powietrza nawiewu?
Autor Wiadomość
Karku 




Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 3
Skąd: Kołobrzeg



  Wysłany: Czw Maj 20, 2010 14:05   [R420] Klapka/przykrywka wlotu powietrza nawiewu?

Witam,

Na wstępie chciałem się przywitać jako, że jestem tu nowy. Proszę również o odrobinę wyrozumiałości, gdyż jestem młodym kierowcą, swoje pierwsze auto posiadam od niedawna i nigdy nie byłem jakimś wyjątkowym pasjonatem motoryzacji, więc niektóre rzeczy które mogą się wydawać oczywiste dla mnie będą nowością.

Posiadam Rovera 420D z 98 roku. Ostatnio borykałem się z problemem zalewania auta po deszczu. Woda zbierała się z przodu, od strony pasażera, Po zdjęciu elementów tapicerki widać było, że woda ewidentnie spływa z okolic podszybia, z rogu nad kołem.
Po wizycie na warsztacie mechanik powiedział mi, że zapchane były kanaliki odpływowe, ale zastanawia go inna kwestia. Podobno pod podszybiem jest u mnie duży, nie zakryty otwór na wlot powietrza do nawiewu. Powiedział mi, że nie wie jak jest to rozwiązane w Roverach, ale np. Renówki w których się specjalizuje mają coś w rodzaju klapki/przykrywki która pozwala na wlot powietrza, ale chroni właśnie przed wlewaniem się tamtędy wody.

Jako, że nie mam bladego pojęcia chciałem się zapytać, czy faktycznie w moim modelu powinienem mieć coś takiego? Jeśli nie, to czy faktycznie może się lać tamtędy woda?
Jako, że jeszcze nie padało (auto odebrałem wczoraj) nie miałem okazji przekonać się, czy przeczyszczenie kanalików rozwiązało problem przeciekania, niemniej jednak nurtuje mnie kwestia owej klapki. Nawet nie wiem jak ją nazwać i jej szukać.

Przy okazji - zakładając, że przeciekanie ustało, czy macie może jakieś dobre pomysły na osuszenie mokrych elementów jako, że pogoda póki co daleka do letniej kiedy to mógł bym postawić auto na słońcu i porządnie podsuszyć i wywietrzyć?
Tapicerkę "pod nogami" odsłoniłem, wytarłem i dosuszam gazetami jednak problemem zdaje się być element (nie mam pojęcia jak go nazwać, więc pozwólcie, że opiszę) na którym opiera się również nogi, pochylony w stronę silnika. Od strony kierowcy do tej płaszczyzny dociska się pedały. Wiem, że może komicznie to brzmi, ale nie wiem jak lepiej to ująć.
Znajdujący się pod spodem gąbczasty materiał jest mocno nasiąknięty wodą, kiedy dociskam go ręką aż wypływa ona przy łączeniu z podłogą auta.

Będę niezmiernie wdzięczny za odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 20, 2010 14:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Czw Maj 20, 2010 14:18   

nie ma żadnej klapki
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Czw Maj 20, 2010 15:42   

Karku zapewne masz ten sam problem- tu masz przyczynę i poradę jak to usunąć :ok:

http://forum.roverki.eu/v...dszybie&start=0
 
 
Karku 




Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 3
Skąd: Kołobrzeg



Wysłany: Pią Maj 21, 2010 13:01   

Dzięki bardzo, jutro powinienem wybrać się na myjnię, więc okaże się, czy przeciek ustał.
Jeśli nie, to podążę za radą Jugol'a i przymierzę się do wymiany uszczelek.

Niemniej jednak będę wdzięczny za porady dotyczące osuszenia auta.
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Pią Maj 21, 2010 13:07   

Karku napisał/a:
Niemniej jednak będę wdzięczny za porady dotyczące osuszenia auta.

najlepiej rozebrać tapicerkę i wysuczyć
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R45] Brak ciepłego powietrza z nawiewu
michalmorag Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Sro Lut 24, 2016 20:27
Adrian
Brak nowych postów [R45] rozbiórka dmuchawy nawiewu powietrza
MB Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sro Maj 08, 2013 16:01
karollo1204
Brak nowych postów [R416] Brak nawiewu ciepłego powietrza
Janus Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pon Maj 14, 2007 07:53
Janus
Brak nowych postów [R420 SDI 2.0 97r] Panel od nawiewu
Michal_Lewy Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Wto Mar 15, 2011 19:25
andrew0503
Brak nowych postów [R420] Pokrętło nawiewu
man7 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Pon Mar 28, 2011 08:30
faecd



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink