Forum Klubu ROVERki.pl :: [Freelander] Poradnik jak zrobic przekładkę- Dla klubowiczów
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Freelander] Poradnik jak zrobic przekładkę- Dla klubowiczów
Autor Wiadomość
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



Wysłany: Wto Sty 26, 2010 10:34   

benola napisał/a:
Myślę,że nieco przesadzacie,bo przekładane angliki zwykle są bezwypadkowe,a większość sprowadzanych zachodnich aut to rozbitki,których już nikt nie naprawia tylko idą na złom lub są do nas sprowadzane najczęściej jako tzw.bezwypadek.
We wszystkim zalecana jest rozwaga i zdrowy rozsądek.
Pozdrawiam.



kolega ma calkowita racje... czesto przekladki sa w lepszym stanie niz wiekszosc zagranicznych aut sprowadzonych do polski " bezwypadkoych" sam znam goscia ktory przywozi takie zlomy i rozbitki ze jak sie na to patrzy to dreszcze przechodza jak ktos bedzie tym potem jezdzil... o przebiegach tych aut juz nie mowie oczywiscie w polsce kroluja dwa przebiegi przy zakupie auta z np niemiec 140 tys i 159 tys.... a faktycznie jak kiedys zerklem na liczniki tych aut co on przywozi to po 200 300 tys km... wiec smieszy mnie jak ktos jezdzi autem z niemiec upiera sie ze jest bezwypadkowe z org. przebiegiem a kupil go od handlarza ktory zajmuje sie sprowadzaniem takich aut na co dzien... on tez musi na czyms zarobic... a daje wam slowo ze sproawdzenie auta np tylko z wgniecionym nadkolem zrobienie go i sprzedanie byloby dla niego nieoplacalne...
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 26, 2010 10:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
win32
[Usunięty]






Wysłany: Wto Sty 26, 2010 12:09   

Wizualnie może i są w lepszym , może silnik i mechanizmy są - ale jak ktoś zaczyna to przekładać to super stan się kończy...

Wystarczy przejrzeć forum/google i przykładów jest pełno : o problemach z klimatyzacją, o awariach elektrycznych, o wyciekach hydraulicznych itd. W 90% są to właśnie przekładańce. Gdzieś tutaj czytałem że komuś odpadło mocowanie pedału sprzęgła do grodzi, komuś innemu rozwaliło maglownicę z opla podczas jazdy itd.

Szczerze to wolał bym już auto ze sfałszowanym przebiegiem po 200 tyś niż przekładkę robioną po kosztach przez polaka. Bo zrobienie przekładki tak jak być powinno to pieniądze dużo większe niż kupienie EU i jego remont.

Poza tym w naszym kraju w dalszym ciągu kupuje się przebieg w zegarach , a nie stan faktyczny. Niejednokrotnie zadbane auto może mieć i 200 tyś a technicznie być lepszym od tego za 150.
 
 
jean7 




Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 5
Skąd: Leszczyny



Wysłany: Wto Sty 26, 2010 12:48   

Freelander po przekładce przebieg też ma przełożony :/
150 tyś mil = 150 tyś km
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Wto Sty 26, 2010 14:34   

panowie przekladki nie sa w lepszym stanie. w lepszym stanie to sa wozy w anglii kupic sobie i samemu przelozyc. wozy po przekladce w polsce są niedość ze w stanie handlowym jak i te z niemiec bo handlarzowi z natury nieoplaca sie kupowac w anglii wozu w dobrym stanie jak w zlym jest tanszy a sie "podrobi " go.

Po drugie przekladki ktorej sami nie robimy sa robione na handel:-D i to roznie z tym bywa:-D ja widzialem przekldake freelandera no mysle ze w 24h zrobiona:-D wszystkie laczenia na srubki zastapiono nitami a na zatrzaski klejem:-D ja zawsze sciagam woz angielski i przekladam u czlowieka co zeby na tym zjadl i ma renome w mojej okolicy.
 
 
yamaha00 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 121
Skąd: jelenia góra



Wysłany: Wto Sty 26, 2010 20:59   

panowie po co sie klocic o przekładki . komisja europejska wymusi na polsce zmiane przepisow i juz nie dlugo bedzie mozna zarejstrowac angola normalnie i bez przekladki . ja mma rovera 25 z kiera po prawej i jak bym chcial robic przekladke to by mi sie to oplacalo odchodzi mi akcyza bo jest moja wlasnoscia i rejestruje jako mienie przesiedlencze a koszt przekladki jak czytalem po roznych forach to maks 3000zl czyli auto wynioslo mnie 6 kola 3 kola przekladka to jest 9 tysiecy zl a auto warte od 13 do 14 czyli pare tysiewcy w kieszeni wiec sie oplaca ale tylko w miare mlode autka pozdrawiam i jestem za rejstracja anglikow bez przekladki bo tylko polska robi problemy w calej ue mozna tylko w polsce nie
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Wto Sty 26, 2010 21:17   

tez jestem:-)
 
 
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



Wysłany: Wto Sty 26, 2010 22:38   

zgadza sie przydala by sie mozliwosc rejestracji anglikow w polsce zawsze to lepsze niz jakies pseudo przekladki...
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Sro Sty 27, 2010 01:52   

ja jestem przeciwny anglikom na polskich drogach ze względu na światła oślepiające kierowców. Bawienie sie w przepisy typu: "bedzie można rejestrować ALE lampy trzeba zmienić " napewno nie przejdzie więc odpada. Naprawde w europie zachodniej można rejesteować angliki ? nigdy sie tym nie interesowałem.
Zresztą jeździć angielskim autem po prawostronnych drogach jest niewygodnie i mniej bezpiecznie.
Przekładek też powinni zabronić ze względu na majtaczone auta choćby z przekładnią z innego modelu jak wspomniano powyżej.

Co do UE każącej nam zalegalizować takie praktyki to wątpię, Kraje członkowskie mają narazie w miarę jakotaka autonomię w sprawach warunków dopuszczania pojazdów do ruchu i nikt nam nie może nakazać rejestrowania anglików. Zresztą prawo działa w 2 strony- dzisiaj zalegalizować każą rejestrację angielskich aut a jutro wprowadzą obowiązkowe zimówki, przeglądy rygorystyczne jak w niemczech i podatki masakryczne dla aut starszych niz 10 lat.
 
 
yamaha00 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 121
Skąd: jelenia góra



Wysłany: Sro Sty 27, 2010 09:21   

poprosu nigdy nie jezdziles anglikiem jezdzi sie tak samo a co do lapm to sa specjalne naklejki i juz nikogo nie oslepisz a co za problem zmienic lampy dla mnie zadne jestem za rejestracja bo w europie zachodniej mozna zarejestrowac i bez problemu jezdzic jezdzi tego malo w porownaniu do aut z kiera [po lewej ale jezdza . a co do wyprzedzania niechcesz to nie wyprzedasz i juz wszytsko na ten temat
 
 
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



Wysłany: Sro Sty 27, 2010 10:23   

dokladnie lampy to nie problem nawet na toma team do roverkow sa takie naklejki... co do jazdy ja rowniez nie widze roznicy wyprzedzanie na prostej drodze jak najbardziej mozliwe oczywiscie osobowki ... bo cos wiekszego to trzeba juz pilota...
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
amik 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 109
Skąd: luban



Wysłany: Sro Sty 27, 2010 17:00   

a ja dziś słyszałem w radiu że uchwalili ustawę że nie można w Polsce rejestrować samochodów z kierownicą po prawej stronie ze względu bezpieczeństwa głównie chodzi właśnie o wyprzedzanie Pozdrawiam :wink:
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sro Sty 27, 2010 19:16   

nie ustawę tylko NSA orzekł że niemożna bo są zagrożeniem bo gorzej widac. Nawet mój prawnik do ktorego chodzę wysmiałtakie tłumaczenie bo jeśli po polsce jezdza wozy z ang tablicami a tylo raz w roku jezdza do anglii na przeglad, to co? to że mają żółte tablice to taka magiczna sztuczka sedziow nsa ze juz nie są niebezpieczne?:-) powinnismy miec zakaz wiazdu do polski obcokrajowców anglików wpuszczac tylko pociągami i samolotami:-D ze nie wspomne o tych co we francji maja zarejestrowane lewostronne wozy bo pracuja w dover np. Francuzi tez powinni miec zakaz jazdy po polsce:-D ojjj pójdzie to do ETSu i zrobia porzadek:-) jak z kratkami, akcyza, czy recyklingiem:-)
 
 
yamaha00 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 121
Skąd: jelenia góra



Wysłany: Sro Sty 27, 2010 20:43   

predzej czy pozniej bedzie mozna anglika zarejestrowac jestem tego wiecej niz pewny to tylko kwestia czasu az sie unia dobierz polsce do tyłka nie ma zmiluj albo jestesmy w uni i przestrzegamy doktryn alebi niech polska wystapi z uni i juz . nie poto wchodzilismy do uni zeby miec pod gorke wole jezdzic anglikiem niz zbiedowany golfem 3 ktory juz byl bity 10 raz i zlozony jest z 4 jeden samochod . w polsce zawsze tak bylo chory kraj . w dziadostwie sie urodzilismy w dziadostwie mieszkamy i w dziadostwie umrzemy panowie i panie taka prawda . nawet zarobic nam nie daja a ceny podnosza niech zrownaja pensje z unia to nikt nie bedzie plakal na podwyzki cen paliw czy innych dobr
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Czw Sty 28, 2010 14:07   

Angliki maja wjazd do polski z powodu konwencji genewskiej która to przewiduje poszanowanie prawa drogowego innych krajów - dzięki temu np polacy nie moga dostać w niemczech mandatu za nie spełnianie ich warunków jak zdejmowany hak, obowiązkowa apteczka i jeszcze niedawno kamizelka odblaskowa bo teraz chyba juz nawet u nas jest wymagana.
Naklejki naklejkami - zapewne nie złamało by tego przepisu tyle osób co nie łamie ograniczenai prędkości.
Jak dla mnie to prawidłowo orzekł sąd. Może i jeździ troche anglików zarejestrowanych na wyspach ale zawsze znajdzie sie jakiś kruczek prawny. Natomiast zezwolenie na rejestrację znacznie by zwiększyło liczbę takich aut w polsce a wtedy czołówki przy wyprzedzaniu napewno byłyby częstsze i nie ściemniać ,że siedząc z prawej strony tak samo dobrze widzicie czy pusta droga przed wami zwłaszcza jak jedziecie za szeroką ciężarówką.
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Czw Sty 28, 2010 14:32   

A jest tez coś takiego jak zwyczaj międzynarodowy i zasada wzajemności, która polska łamie:-)
 
 
Legion1349 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 246
Skąd: Katowice

Land Rover Freelander

Wysłany: Czw Sty 28, 2010 15:35   

chudson napisał/a:
ja jestem przeciwny anglikom na polskich drogach ze względu na światła oślepiające kierowców. Bawienie sie w przepisy typu: "bedzie można rejestrować ALE lampy trzeba zmienić " napewno nie przejdzie więc odpada. Naprawde w europie zachodniej można rejesteować angliki ? nigdy sie tym nie interesowałem.
Zresztą jeździć angielskim autem po prawostronnych drogach jest niewygodnie i mniej bezpiecznie.
Przekładek też powinni zabronić ze względu na majtaczone auta choćby z przekładnią z innego modelu jak wspomniano powyżej.

Co do UE każącej nam zalegalizować takie praktyki to wątpię, Kraje członkowskie mają narazie w miarę jakotaka autonomię w sprawach warunków dopuszczania pojazdów do ruchu i nikt nam nie może nakazać rejestrowania anglików. Zresztą prawo działa w 2 strony- dzisiaj zalegalizować każą rejestrację angielskich aut a jutro wprowadzą obowiązkowe zimówki, przeglądy rygorystyczne jak w niemczech i podatki masakryczne dla aut starszych niz 10 lat.
kolego zastanów się w ogóle co Ty za farmazony gadasz: " "bedzie można rejestrować ALE lampy trzeba zmienić " napewno nie przejdzie więc odpada " bo co? bo tak Tobie się wydaje? Nie, w UK jest tak samo rejestrujesz auto LHD masz obowiązek zmienić reflektory na dostosowane do ruchu lewo stronnego, nie zmieniłeś świateł to auto nie przejdzie Ci MOT-u. W uk nie jest tak jak w polsce że pójdziesz do stefana dasz mu na flaszkę a on Ci wbije przegląd. Mówisz że jazda autem RHD jest nie wygodna a co miałeś przyjemność jazdy anglikiem? Ja jakoś miałem przyjemność jechania RHD jakieś 3k km i problemu z wyprzedzaniem nie widziałem, a do kierowania idzie się przyzwyczaić. Ponadto jakoś w angli jeżdżą auta LHD i RHD i jakoś nie słychać tam o przypadkach wypadków spowodowanych przez auta LHD, a nie jednokrotnie drogi mają tam węższe niż u nas. Odnośnie przekładni od opla (są różne zafira, vectra itp) nie masz pojęcia nawet jak to wygląda a jesteś wielkim przeciwnikiem, wszystkie mocowania są takie same, rozstawy śrub takie same, parametry oraz wytrzymałości takie same. Tyle że masz na niej znaczek opla a nie lr.

chudson napisał/a:

Naklejki naklejkami - zapewne nie złamało by tego przepisu tyle osób co nie łamie ograniczenai prędkości.
... i nie ściemniać ,że siedząc z prawej strony tak samo dobrze widzicie czy pusta droga przed wami zwłaszcza jak jedziecie za szeroką ciężarówką.
o naklejkach są tablice na promie jak wyjeżdżasz z uk więc jeśli jej nie przykleisz to Twoja sprawa bo w belgii bankowo Cię policja zatrzyma. Jak kupujesz anglika i decydujesz się na nie przekładanie go to wydaje mi się że masz na tyle oleju w głowie żeby nie wyprzedzać ciężarówki jeśli nie umiesz się wychylić albo nie masz pasażera na siedzeniu obok, to już jest kwestia zdrowego rozsądku. BTW angolem wychylasz się w prawo i dokładnie tyle samo widać co europejczykiem wychylając się w lewo :] i zasada jest dokładnie taka sama.
_________________
Nie gore-tex, a chęć szczera, zrobi z Ciebie globtrotera!
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Czw Sty 28, 2010 16:09   

Legion1349, małe sprostowanko:-) lamp nie trzeba mieniać, jest obowiązek posiadania naklejek na reflektorach. Za ich brak i turyste potrafią ukarać:-) to jedyny obowiązek jezdzac autem eu po anglii. ja osobiscie jakos od ostatnich 3 lat nieprzyklejam ich i jeszcze mnie nie drapneli a ich brak ale wiem ze nadal za to lapia:-)
 
 
Legion1349 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 246
Skąd: Katowice

Land Rover Freelander

Wysłany: Czw Sty 28, 2010 19:09   

ja mówię o obowiązku wymiany reflektora w momencie rejestracji pojazdu, wtedy musisz mieć reflektor dostosowany do ruchy drogowego panującego w danym kraju. To że z naklejkami trzeba jeździć to wiem bo sam jeździłem ponad miesiąc z przyklejonymi i nigdy się nie czepiali.
_________________
Nie gore-tex, a chęć szczera, zrobi z Ciebie globtrotera!
 
 
 
yamaha00 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 121
Skąd: jelenia góra



Wysłany: Czw Sty 28, 2010 19:29   

panowie to tylko kwestia czasu kilku miesiecy i bez problemu zarejestrujemy nasze angisleki super wozy. a tych co pisza bzdury ze sie jezdzi nie wygodnie autem rhd to powiem ze sie jezdzi o wiele wygodnniej niz zbiedowany dorznietym golfem zrobionym z 4 aut wiec jesli nie jezdziles rhd to lepiej kolego czy kolezanko nie zabieraj glosu w tej sprawie a co do wyprzedzania nie musisz nie wyprzedzaj albo jak kolega jeden napisal lekki wychyl w prawo i juz widac cala jezdnie ale oddalic sie na bezpieczna odleglosc i redukacja i dzida . powiem tak co niektorzy to tlumoki mieszkamy w uni wiec niech polska przestrzega unijnego prawa pozdrawiam popieram i popierac bede rejstracje rhd
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Czw Sty 28, 2010 19:34   

No z tym się zgodzę że wykładnia prawa przeprowadzona przez NSA jest bzdurna i ETS to szybko wysmieje.:-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Foto poradnik demontaż konsoli środkowej.
Proszę o przypięcie do FAQ
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Wrz 09, 2012 08:21
SyntaX
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] FAQ z nr częsci
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Czw Lut 08, 2018 14:05
SyntaX
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Linki do stron z przydasiami do Freelandera
sknerko Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Czw Cze 02, 2016 10:32
sknerko
Brak nowych postów [Freelander] Poradnik Mechanizm tylnej szyby
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 1 Pon Mar 30, 2009 09:16
cactooz
Brak nowych postów [Freelander] Skradziono jedyny komplet kluczy. Co zrobić?
DZIKIWAZ91 Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 16 Sro Lis 07, 2012 20:51
witgut



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink