Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200, 98r., 1.4, gaz] silnik gaśnie przy zmianie na gaz
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200, 98r., 1.4, gaz] silnik gaśnie przy zmianie na gaz

na wolnych obrotach
Autor Wiadomość
longas 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 144



Wysłany: Nie Sty 18, 2009 17:34   [R200, 98r., 1.4, gaz] silnik gaśnie przy zmianie na gaz

Witam.

problem pojawił sie ponad miesiac temu [poczatek grudnia]...kiedy moja instalacja gazowa przełaczała sie na gaz przy jechaniu na jedynce [gora dwojce], przy dojezdzaniu do skrzyzowania [wtedy wrzucam na luz] przy ruszaniu, to silnik gasł.....kiedy miałem 60-90km/h na liczniku i nastepowało przełaczenie sie na gaz, to silnik dusił sie, szarpał sie tak z 2-3 sek. ale jakos samochod jechał i nie zgasł....

pojechałem go gazownika.....wymienił filtry, wyczyscił listwe....
po tym jakby rzadziej gasl na nizszych obrotach, ale dusił sie bez wyjatku przy przełaczaniu....po miesiacu niecałym, gdy instalacja sie przełaczała z benzyny na gaz padła....przełacznik pipał i migała pomaranczowa lampka....trzeba było jezdzic na benzynie....

pojechałem wymienic czujnik cisnienia gazu....instalacja ponownie zaczeła sie przełaczac, ale problem gasniecia i szarpania przy przełaczaniu pozostał.....

instalacje mam ZAVOLI...

mi sie wydaje, ze najprowdopodobniej problem moze tkwic w dwoch rzeczach:
- zanieczyszczony reduktor i stare, sztywne membrany
- brudny silniczek krokowy

ktos podziela moje przypuszczenia czy to moze byc cos innego?


jesli to silnik krokowy to tak wyglada ten silnik?

czy przypadkiem nie jest tak ze jak jest gaz, to sa dwa silniczki? - od benzyny i od gazu?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 18, 2009 17:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Nie Sty 18, 2009 18:57   

Jezeli masz sekwencje (a z twojego opisu na to wygląda) to nie masz silnika krokowego do gazu.
Na początek zacząłbym od dobrej regulacji instalacji (tylko komputerem).
 
 
 
longas 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 144



Wysłany: Nie Sty 18, 2009 19:11   

no sekwencje mam

a to z obrazka to krokowy do benzyny ...tak?
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Nie Sty 18, 2009 19:33   

Tak, to jest ten krokowiec. Ale jak na benzynie ladnie zchodzi z obrotów i jest wszystko ogólnie ok to krokowiec będzie w porządku.

Tak jak kolega Tomek1212 napisał najpierw regulacja w dobrym zakladzie... I najlepiej pełna diagnostyka :roll:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
longas 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 144



Wysłany: Nie Sty 18, 2009 19:44   

na bezynie jezdzi bez zarzutów....

dzisiaj przejechałem z 7km na bezynie [gaz wyłaczyłem przed zapaleniem silnika]
po czym przełaczyłem na gaz i czuc było słabe jedno szarpniecie....
zwykle gaz przełacza sie po 2 km i jest kilka szarpniec.....

to moga byc te membrany w reduktorze jak i jego zanieczyszczenie.....bo na ciepłym/rozgrzanym reduktorze przełacza sie tak ze nie czuc nic....pisze tu o sytuacji kiedy zapalam silnik kolejny raz i kolejny raz przełacza sie instalacja
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Nie Sty 18, 2009 19:47   

Przyjżyj się instalacji kolego...
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Nie Sty 18, 2009 20:07   

Ile masz przejechane na tej instalacji a zwłaszcza na tym parowniku. Jest to reduktor firmy Zavoli, tak ??
Mówisz, ze instalacje masz firmy zavoli, ale rzadko robi się tak, ze wszystko jest jednej firmy.
Jak wcześniej miałeś ustawiane przełączanie na gaz, tzn przy jakiej temperaturze ??
 
 
 
longas 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 144



Wysłany: Nie Sty 18, 2009 20:44   

nie wiem ile mam przejechane....
sam przejechałem na niej 7 tys. ....
reduktor, komputer, listwa...to z tych głownych rzeczy to zavoli....inne duperele sa tomasetto

ustawione jest ze gaz sie przełacza przy 40 stopniach
 
 
buja4 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 94
Skąd: Szczecin



Wysłany: Nie Sty 18, 2009 21:33   Re: [R200, 98r., 1.4, gaz] silnik gaśnie przy zmianie na gaz

Momi zdaniem twoje problemy wynikają albo z źle wyregulowanej instalacji albo uszkodzonej listwy wtryskowej (jeden z wtryskiwaczy uszkodzony)
 
 
longas 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 144



Wysłany: Nie Sty 18, 2009 21:51   

a po dojsciu do wtryskiwaczy [rozkreceniu listwy] da sie organoleptycznie stwierdzic czy ktorys wtryskiwacz jest zły?
 
 
buja4 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 94
Skąd: Szczecin



Wysłany: Nie Sty 18, 2009 22:47   

longas napisał/a:
a po dojsciu do wtryskiwaczy [rozkreceniu listwy] da sie organoleptycznie stwierdzic czy ktorys wtryskiwacz jest zły?

Nie jestem pewny ale żeby stwierdzic że uszkodzony jest wtryskiwacz to trzeba niestety rozkrecic go i sprawdzic czy się gumowy oringi zużyły się. Najczęściej to pada w wtryskiwaczach. Moim zdaniem najlepiej jest chyba podjechac do gaziarza i niech wyreguluje instalkę jak nie pomoże to niech zmieni listwę
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 00:43   

Jak się te gumki zużywaja to listwy zaczynaja "klepać" jak traktor i silnik może nie równo chodzić cały czas, bo wtryski będą lały non stop.

Myśle, zę to jest wina regulacji, niektóre instalacje da się tak ustawić, żeby się każdy jeden cylinder osobno przełączał na gaz po kolei. Takie przełączenie trwa z 10sekund, ale jak jest dobrze wyregulowane to nawet nie zauważysz kiedy sie przełączył.
W większości instalacji ustawia się też czas w którym silnik chodzi zarówno na benzynie jak i na gazie podczas przełączania, właśnie po to, żeby nie "trzepało" silnikiem w momencie przełączania.
 
 
 
buja4 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 94
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 07:45   

Tomek1212 napisał/a:
Jak się te gumki zużywaja to listwy zaczynaja "klepać" jak traktor i silnik może nie równo chodzić cały czas, bo wtryski będą lały non stop.

Myśle, zę to jest wina regulacji, niektóre instalacje da się tak ustawić, żeby się każdy jeden cylinder osobno przełączał na gaz po kolei. Takie przełączenie trwa z 10sekund, ale jak jest dobrze wyregulowane to nawet nie zauważysz kiedy sie przełączył.
W większości instalacji ustawia się też czas w którym silnik chodzi zarówno na benzynie jak i na gazie podczas przełączania, właśnie po to, żeby nie "trzepało" silnikiem w momencie przełączania.

hmm ja mam Valteki czerwone i klepią niemiłosiernie a samochód jeździ super mimo że oprócz dziadoskich valteków ma reduktor który ledwo się wyrabia czytaj alaska at09. Wiec że stukają nieznaczy że są zepsute.
 
 
longas 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 144



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 11:57   

A nie jest to tak, ze jesli wtryskiwacz jest zepsuty to czułbym szarpanie za kazdym razem a nie tylko jak zapalam silnik pierwszy raz po dłuzszym postoju?
 
 
hoosar 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 71
Skąd: Zielonka



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 13:49   

Buja4, valteki zima tak juz maja ze klepia strasznie :) .
Longas, jak jeden wtrysk bedzie zalewal cylinder, to bedziesz mial nierownca prace silnika, spadek mocy i przygasanie. Ciezko jednoznacznie stwierdzic czy Twoje objawy wynikaja z niesprawnego reduktora, czy wtrysków. Szkoda ze nie wiesz jaki przebieg ma instalacja gazowa. Ogolnie reduktory wymienia sie badz regeneruje co mniej wiecej 50-60 tys (oczywiscie moze byc troche mniej albo wiecej - zalezy od producenta). Co do wtryskow, to nie wiem jak w przypadku zavoli, ale moje valteki wytrzymaly okolo 55tys. i zaczely przelewac gaz...
 
 
buja4 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 94
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 15:26   

hoosar napisał/a:
Buja4, valteki zima tak juz maja ze klepia strasznie :) .
Longas, jak jeden wtrysk bedzie zalewal cylinder, to bedziesz mial nierownca prace silnika, spadek mocy i przygasanie. Ciezko jednoznacznie stwierdzic czy Twoje objawy wynikaja z niesprawnego reduktora, czy wtrysków. Szkoda ze nie wiesz jaki przebieg ma instalacja gazowa. Ogolnie reduktory wymienia sie badz regeneruje co mniej wiecej 50-60 tys (oczywiscie moze byc troche mniej albo wiecej - zalezy od producenta). Co do wtryskow, to nie wiem jak w przypadku zavoli, ale moje valteki wytrzymaly okolo 55tys. i zaczely przelewac gaz...
hmm pozwól kolego że cie poprawię czerwone valteki tak mają że klepią jak miałem punto na żóltych valtekach (1ohm) była cisza. 55 tys na wtryski to dużo zobaczę ile moje dziady wytrzymają. Niestety gwarancji na wtrysiwacze mam tylko 2 lata albo 25 tyś wiec za pół roku koniec bo rocznie robie 25, 26 tys km. Co do problemu to może być że wtryski trochę przytkane (wiadomo jaki w Polsce gaz) i na początku źle rozprowadzają gaz. Kurcze jedź do gaziarza niech podłączy kompa i zobaczy co się dzieje jak zapalasz na zimnym silniku.
 
 
hoosar 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 71
Skąd: Zielonka



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 16:15   

Buja4, no fakt swoje zdanie oparalem o prace czerwonych valtekow ;] . Co do zanieczyszczen to moje po 55tys. gdy je rozebralem byly czysciutkie w srodku. Widac filtr fazy lotnej zdaje egzamin na 6 ;) .
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 16:57   

Dokładnie, wtryski się z reguły nie zasyfiają bo od tego są filtry a zwłaszcza fazy lotnej. Valteki zarówno czerwone jak i żółte lubią troche klepać, ten typ tak ma.

Myśle, ze u autora tematu listwa jest dobra.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R25 1.4] Gasnący silnik przy zmianie biegów i na jałowym
Mareek1 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pią Sie 31, 2012 12:02
brkzzz
Brak nowych postów [r200] szarpanie przy zmianie biegow
rudealis Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sob Lut 02, 2013 14:18
kruszan
Brak nowych postów [R214] Silnik gaśnie przy gwałtownym hamowaniu
MaciejGdynia Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pon Kwi 23, 2012 22:28
MaciejGdynia
Brak nowych postów [ r200 98r 2.0sdi ] Silnik sam gasnie.Pomocy
latinoo22 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Nie Maj 30, 2010 16:17
latinoo22



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink