Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1.4 16v]problem z odpaleniem,ubywający płyn chłodniczy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 1.4 16v]problem z odpaleniem,ubywający płyn chłodniczy
Autor Wiadomość
szymon1986 



Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 240
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Sty 18, 2009 20:13   [R200 1.4 16v]problem z odpaleniem,ubywający płyn chłodniczy

Witam,wiem że podobne tematy były już poruszane i że pisałem o moim problemie w innym temacie ale nie dostałem odpowiedzi proszę więc o wyrozumiałość :)

A więc do rzeczy :

Od paru dni zauważyłem że ubywa mi płynu chłodniczego nie jakieś znaczne ilości ale ubywa do tego coś wycieka tak jak pisałem w innym temacie ale tylko na zimnym silniku jak się rozgrzeje jest suchutko i zostaje tylko taki jakby biały nalot :( czy to z pod głowicy? wczoraj byłem u mechanika powymieniać parę rzeczy i mówił że coś tam się sączy lekko prawdopodobnie z pod głowicy,ale nie mam objawów typu spadek mocy czy olej w płynie dymienie,tylko to że ubywa go chyba za szybko... :(

Druga sprawa to dzisiejszy problem z odpaleniem,przekręcam stacyjke i lipa :( nic odpalił po chyba 5 razach jak nie więcej i to też z łaską ;) aha i nie zapaliła mi się od razu tak jak zawsze kontrolka oleju tylko po przekręceniu z raz albo gasła potem ( nie wiem czy to znaczenie ma jakieś) no więc odpaliłem podjechałem kawałek i głupi zgasiłem silnik i znów to samo :( w końcu się udało też z łaską oczywiście,chce ruszyc dodaje gazu a tu mi obroty w dół i gaśnie :( po kilku próbach ruszyłem rozgrzał się lepiej i było ok .


Drodzy koledzy proszę o jakieś wskazówki rady itp :(
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 18, 2009 20:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Nie Sty 18, 2009 20:16   

A pod korkiem oleju masz nalot?
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Nie Sty 18, 2009 20:19   

Tzn taką kawe z mlekiem.
 
 
 
szymon1986 



Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 240
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Sty 18, 2009 20:21   

hm nie sprawdziłem :( ale jeśli nie ma w płynie nic to może byc tylko w oleju płyn?czy to w obie strony działa?aha i jak ten nalot ma wyglądac bo jakoś nie mogę sobie wyobrazic i czy jakaś zasada jest czy na zimnym sprawdzac czy ciepłym?


p.s to już wiem jak wygląda,uprzedziłeś moje pytanie :)
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Nie Sty 18, 2009 20:23   

Nie ma zasady co do temperatury silnika. Jak ma nalot wygladać napisałem w poprzednim poście.
Może się przedostawać zarówno olej do układu chłodniczego jak również na odwrót. Może też w obie strony.
 
 
 
szymon1986 



Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 240
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Sty 18, 2009 20:26   

no wiem uprzedziłeś moje pytanie, myślałem że to w obie strony zawsze leci,dzięki za uświadomienie i sprawdzę jutro

i to jeden objaw wystarczy żeby zdiagnozowac uszczelkę głowicy?
a coś możecie mi powiedziec co to z tym odpaleniem mogło byc?
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Nie Sty 18, 2009 20:38   

szymon1986 napisał/a:
i to jeden objaw wystarczy żeby zdiagnozowac uszczelkę głowicy?
a coś możecie mi powiedziec co to z tym odpaleniem mogło byc?


Tak - ten obiaw wystarcza na to aby oreślić awarię uszczelkipod głowicą!!

Jeżeli to uszczelka - to pomyśl logicznie (jak pisałeś, cieknie tylko na zimnym, nie odpalonym, jak się rozgrzeje to tylko nalot zostaje) płyn, ewentualnie woda w cylindrach - zanim odparuje na skutek sprężania, (wymiesza się z paliwem) trochę czasu minie. Pokręcisz rozrusznikiem - pospręża, odparuje i śmiga....

Tak tylko mi się wydaję - ale oczywiście mogę się mylić :)
 
 
szymon1986 



Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 240
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Sty 18, 2009 20:50   

no tak tylko tam mokro jest już mniej więcej od tygodnia i palił bez zarzutu nawet w mrozy,a dzisiaj na plusie i takie coś,aha i jeszcze dodam że pare dni było tak że sucho było nawet na zimnym myślałem że będzie ok , od wczoraj znów zaczęło się tam coś pocic i pojawiac od czegoś to zależy?
 
 
secio 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 387
Skąd: Ruda Śląska



Wysłany: Nie Sty 18, 2009 21:11   

Tomek1212 napisał/a:
Może się przedostawać zarówno olej do układu chłodniczego jak również na odwrót. Może też w obie strony.

A moze plyn chlodniczy wylewac sie poza silnik i/lub do cylindrow. Olej nie musi brac udzialu w HGF... wiec jak masz mozliwosc, odkrec swiece i zobacz czy nie spalaja plynu.
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Nie Sty 18, 2009 21:19   

HGF - bolączka Rover-ków K-series nie koniecznie (jak już kolega klubowicz wyżej wspomniał) związane jest z tym że płyn miesza się z olejem czy też odwrotnie. Równie dobrze, może to być wyciek płynu spod kolektora dolotowego lub/i wydechowego!! Posprawdzaj. Natomiast, jeżeli płyn dostaje się do cylindrów, a pierścienie są natyle sprawne, że nie dopuszczają do zmieszania z olejem - to w oleju nic nie zobaczysz (brak oznak HGF) natomiast kontrola CO2 wykaże zawartość tego gazu w płynie chłodzącym.

Tak myślę :P wyprowadźcie mnie z błędu, jeśli się mylę (użyłem wielu skrótów myślowych)
 
 
szymon1986 



Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 240
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Sty 18, 2009 21:28   

no wszystko ładnie pięknie ale nie wiem jak się za to zabrac, nie znam się na tym a boje się że jak zacznę coś sam grzebac sprawdzac to popsuje coś :)

czytałem właśnie że ubytek płynu nie musi wcale tego oznaczać
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Nie Sty 18, 2009 21:48   

szymon1986 napisał/a:


czytałem właśnie że ubytek płynu nie musi wcale tego oznaczać


zgadza się - nie musi - ale to trzeba sprawdzić, czy nie cieknie nigdzie z przewodów, obejmy, opaski, dziury, chłodnica, nagrzewnica (tu oznaką jest mokry dywanik pasażera) itp itd.... jak będziesz sprawdzal - to raczej niczego nie popsujesz. Tak więc śmiało!!
 
 
szymon1986 



Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 240
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Sty 18, 2009 21:59   

to z dywanikiem odpada bo suchutko jest,tylko mi cieknie coś z przodu po komorze silnika tak niżej tam :)
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 00:46   

fearless napisał/a:
HGF - bolączka Rover-ków K-series nie koniecznie (jak już kolega klubowicz wyżej wspomniał) związane jest z tym że płyn miesza się z olejem czy też odwrotnie. Równie dobrze, może to być wyciek płynu spod kolektora dolotowego lub/i wydechowego!! Posprawdzaj. Natomiast, jeżeli płyn dostaje się do cylindrów, a pierścienie są natyle sprawne, że nie dopuszczają do zmieszania z olejem - to w oleju nic nie zobaczysz (brak oznak HGF) natomiast kontrola CO2 wykaże zawartość tego gazu w płynie chłodzącym.

Tak myślę :P wyprowadźcie mnie z błędu, jeśli się mylę (użyłem wielu skrótów myślowych)


Niekoniecznie do oleju płyn musi się przedostawać przez pierścienie. Bardziej prawdopodobnie jest że bedzie się przedostawać na łączeniu bloku z głowicą gdzie sa zarówno kanaliki olejowe jak i chłodnicze.
 
 
 
szymon1986 



Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 240
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 09:01   

Dzisiaj rano odpalił bez problemu na raz,sprawdziłem korek i nic tam nie widze żeby coś było,tam gdzie zawsze było mokro wszystko suche,dziwne tak że raz mokro a za na drugi dzień suchutko....
 
 
proman 




Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 3
Skąd: Żory



Wysłany: Sro Sty 21, 2009 15:29   

Miałem to samo. Okazało się, że kolektor (plastikowy) się zużył od temperatury. Mechanik poradził:
- nowy - drogo
- używany - po co zamieniać używany na używany?
- uszczelnić - 110zł
Jeździmy już pół roku i płynu nie ubywa.
Myślę, że u Ciebie może być to samo...
Pierwszy mechanik od razu chciał się dobierać do uszczelki pod głowicą. :wink:
 
 
 
bomb3l 



Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 9
Skąd: Żelistrzewo



Wysłany: Sro Sty 21, 2009 16:36   

Witam. Ja natomiast również mam problem z uciekającym płynem z układu chłodzenia tyle że nie mam problemu z odpalaniem. Wygląda to tak. Po wymianie płynu chłodzącego uciekło mi ogrzewanie ale to prawdopodobnie zapowietrzenie nagrzewnicy. Ciepło dmucha ale tak jakby chciało a nie mogło. Opaski są szczelne i nie ma wycieku na układzie chłodzenia. Na dywanik pasażera też nie cieknie ;) Jeśli chodzi o ubywanie płynu to wygląda to tak że po zalaniu zbiorniczka wyrównawczego stan płynu nie ulega praktycznie zmianie przez kilka dni. Dopiero po tych paru dniach jakby natychmiast wyparował, co prawda nie cały ale 2l musiałem dolać spowrotem do zbiorniczka bo zaczął pracować wentylator chłodnicy i wskazówka temp. silnika diametralnie zaczęła rosnąć. Stało się tak jak przejechałem w troszke szybszym tempie troche nierówną nawierzchnie asfaltową (wyboje). Chciałem dodać że od jakiegoś czasu z rury wydechowej strasznie kopci się para i cieknie woda. W RoverQ nie mam instalacji gazowej bo jest niepotrzebna jak na takie spalanie paliwa. Czy to może być objaw HGF? Niestety ten temat nie został dokończony na tym forum a sporo można by było się z niego dowiedzieć o całym problemie uszczelki pod głowicą. Proszę o jakąś pomoc ewentualnie porade. Pozdrawiam.
 
 
 
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



Wysłany: Sro Sty 21, 2009 16:50   

porad jest mnostwo... nie dziw sie ze plyn ci znikl skoro nie odpowitrzyles ukladu... powinno ci wejsc 4,5 litra plynu
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
bomb3l 



Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 9
Skąd: Żelistrzewo



Wysłany: Sro Sty 21, 2009 19:16   

No i właśnie tyle go wlałem. Niecały 5 litrowy baniak mi się tam zmieścił. Ale na wszelki wypadek miałem jeszcze zapas 2 litry które już w całości wlałem do zbiorniczka. Dzisiaj udałem się po kolejne 5 litrów bo podejrzewam że to nie koniec moich przygód. :cry:
 
 
 
secio 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 387
Skąd: Ruda Śląska



Wysłany: Sro Sty 21, 2009 20:33   

bomb3l napisał/a:
Witam. Ja natomiast również mam problem z uciekającym płynem z układu chłodzenia tyle że nie mam problemu z odpalaniem. Wygląda to tak. Po wymianie płynu chłodzącego uciekło mi ogrzewanie ale to prawdopodobnie zapowietrzenie nagrzewnicy. Ciepło dmucha ale tak jakby chciało a nie mogło. Opaski są szczelne i nie ma wycieku na układzie chłodzenia. Na dywanik pasażera też nie cieknie ;) Jeśli chodzi o ubywanie płynu to wygląda to tak że po zalaniu zbiorniczka wyrównawczego stan płynu nie ulega praktycznie zmianie przez kilka dni. Dopiero po tych paru dniach jakby natychmiast wyparował, co prawda nie cały ale 2l musiałem dolać spowrotem do zbiorniczka bo zaczął pracować wentylator chłodnicy i wskazówka temp. silnika diametralnie zaczęła rosnąć. Stało się tak jak przejechałem w troszke szybszym tempie troche nierówną nawierzchnie asfaltową (wyboje). Chciałem dodać że od jakiegoś czasu z rury wydechowej strasznie kopci się para i cieknie woda. W RoverQ nie mam instalacji gazowej bo jest niepotrzebna jak na takie spalanie paliwa. Czy to może być objaw HGF? Niestety ten temat nie został dokończony na tym forum a sporo można by było się z niego dowiedzieć o całym problemie uszczelki pod głowicą. Proszę o jakąś pomoc ewentualnie porade. Pozdrawiam.


Przy takich samych objawach zabralem sie za wymiane uszczelki pod glowica, ale po odkreceniu kolektora zobaczylem to: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=35160
Wymienie uszczelke (Jak ja dostane z Tomateam ktory chwilowo jest offline ;( ) to dam znac czy to bylo to.

Pzdr,
Mariusz
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200] Ubywający płyn chłodniczy
michu084 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sro Wrz 11, 2013 15:12
leszczu
Brak nowych postów [SOLVED][220 SDi '98] Ubywajacy płyn chłodniczy
barti101 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 15 Sob Lis 22, 2008 22:31
barti101
Brak nowych postów [214i 97r] Ubywający płyn chłodniczy HGF?
immk83 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 19 Pon Maj 12, 2008 09:26
immk83
Brak nowych postów [R25/Streetwise] Ubywający płyn chłodniczy
Dudek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 22 Pon Cze 09, 2014 12:28
Dudek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink