Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Komfort jazdy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Komfort jazdy
Autor Wiadomość
jarek73 




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 68
Skąd: Gorzów Wielkopolski



Wysłany: Sro Sty 21, 2009 20:01   [R75] Komfort jazdy
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Cześć

Mam takie pytanko - czytając was w różnych tematach przewija się opinia, iż R75 jest komfortowym autem i bardzo fajnie się nim jedzi.

No to ja teraz nie wiem co jest grane - bo wg, mnie R75 ma bardzo twarde zawieszenie. Przynajmniej u mnie. A mam z tyłu założone nowe amorki, z przodu ponoć nie ma potrzeby bo są jeszcze bardzo dobre. Ja mam doświadczenie co prawda we francuzach i tam jest mięciutko, jednak czy wam nie przeszkadza ta twardość, czy może to u mnie tak jest. Owszem na gładkich drogach to sunie się jak samolotem, ale np. na dojazdach do świateł, gdzie są wyrobione żłobienia od stojących aut to wg. mnie jest niewygodnie. Czy może to być wina opon, czy czegoś jeszcze?? Zaznaczam, że zawieszenie przód oprócz amorków mam nowe.... tył amorki nowe.

Hmmm...
_________________
jarek
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Gru 12, 2010 13:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sty 21, 2009 20:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
mimo66 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 350
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Sro Sty 21, 2009 20:08   

Cześć.
Niestety w Naszym kochanym Gorzowie nawet Lincolnem nie było by komfortowo.

Sprawdż ciśnienie w oponach, kiedyś moją zonka w swoim Mondziaku nabiła do 4,5 i faktycznie jeżdziło się jak wozem drabiniastym.
Posprawdzałem całe zawieszenie itp, a wystarczyło spuścić trochę powietrze z kółek.

:wink:
 
 
damiwr 




Pomógł: 27 razy
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 575
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Sro Sty 21, 2009 20:11   

A to ciekawe bo ja właśnie przesiadłem się z max twardego zawieszenia rzec by można było ze tylko sprężyny i to utwardzone.

Do 75. :cool: i jak dla mnie auto nie jest właśnie jak np. francuzy. Jest dość twarde i fajnie trzyma się w zakrętach choć i potrafi się pochylić przy ostrym z do hamowaniem :/

Niestety nie mogę powiedzieć że jest niewygodne, jedzie się po równej drodze jak po szynach a jak są garby przed światłami to u mnie nie są wyczuwalne aż tak żebym mógł narzekać na komfort. :wink:

Najlepiej sprawdzić jakąś 75 w Gorzowie i się przekonać co i jak jest :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
jarek73 




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 68
Skąd: Gorzów Wielkopolski



Wysłany: Sro Sty 21, 2009 20:14   

Dzięki :)

Ciśnienie sprawdzałem już... z jakimikolwiek ingerencjami chcę poczekać na ciepłe dni, żeby się przekonać czy zmiana opon coś da na letnie. Ogólnie jeździ się przyzwoicie, ale nie raz jak człowiek naciśnie gaz i wpadnie na koleiny poprzeczne na drodze to już trzymajcie się ludzie.

Kiedyś jak będziesz na koniawskiej roverkiem zajedziemy do ciebie to może porównamy sobie jazdę :)

pozdrawiam
_________________
jarek
 
 
maciekmpl 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 85
Skąd: Gdynia



Wysłany: Sro Sty 21, 2009 22:16   Re: [R75] Komfort jazdy

jarek73 napisał/a:
Cześć

Ja mam doświadczenie co prawda we francuzach i tam jest mięciutko, jednak czy wam nie przeszkadza ta twardość, czy może to u mnie tak jest. Owszem na gładkich drogach to sunie się jak samolotem, ale np. na dojazdach do świateł, gdzie są wyrobione żłobienia od stojących aut to wg. mnie jest niewygodnie.


Ja przesiadłem się do R75 z Audi A4 (nie licząc Skody Fabii mojej żony, gdzie też jest twardo) i mam dokładnie odwrotne uczucia. Jest jakby "za miękko" i mam wrażenie, że za bardzo przechyla się w zakrętach. I bądź tu mądry i dogodź każdemu ;-)

M
 
 
Kamil79 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 207
Skąd: mazury



Wysłany: Czw Sty 22, 2009 09:39   

Ja przesiadłem się z 200sxa i zawieszenie w 75 bardzo mi się podoba. Jest lekko miękkie ale zarazem sprężyste. Mój bardzo dobrze prowadzi się przy szybkiej jeździe i nie wygina się za bardzo na zakrętach.
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Czw Sty 22, 2009 15:03   

Miękki francuz :/ No nie wiem, ani Xara, ani 406, a już o 407 nie ma mowy, że tam jest miękko. W moim są założone felgi 16 i opony 60 i jest miękko, ale nie tak miękko jak na fabrycznych 15. Sporo zależy od tego jakie masz felgi.
 
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Czw Sty 22, 2009 16:01   

No ja stwierdzam po prawie roku z R75 i przygodami z róznymi innymi samochodami, ze trudno o lepszy zawias. Może nie jest idealnie kompromisowe, ale zachowanie granicy miekkości a komfortu w R75 jest bardzo wywazone i przemyślane również pod kątem własności jezdnych. Kiedy siadam do Passata B5 to pierwsza myśl "wóz drabinasty", nowa Mazda 6"wóz trochę mniej drabinasty", Toledo-"deskorolka", Lanos-"wanna", Ford Mondeo MKIII - yyyy...dziwny, Focus mkIII - "deskorolka z resorami", BMW 318TDS...o...nawet ujdzie, ale miękkawy.
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Czw Sty 22, 2009 17:36   

W ciągu 33-ech lat jeździłem już różnymi wynalazkami(nawet udało mi się poprowadzić Phantoma z '85.Po typowo twardych,krótkich autach R 75 wypada rewelacyjnie.Takie jest moje zdanie,może ktoś mieć odmienne,ale moim poprzednim 206D przejechanie 500 km z Dąbrowy do Stegny jednym susem było niewykonalne,teraz zrobiłem to dwukrotnie i po przyjeździe nad morze pojechałem jeszcze rowerem na plażę(!).Zawieszenie R jest dobrze zestrojone,ale tak jak zauważył ktoś kiedyś na Forum,jest autem typowo na trasę-w mieście może to wyglądać inaczej.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Sty 22, 2009 21:19   

Po prawie roku jazdy R75 komfort jazdy tym wozem musze zaliczyć jako minus samochodu :wink: ja nie czuje drogi i w nim zasypiam za sterem co jest niezwykle niebezpieczne :lol: a na poważnie zaliczyłem już pare wózków VW różne, Toyota Avensis, Carina, Suzuki Swift, Polonezy różne, Ople vectra, BMW E36, Honda i Rover jest bezkonkurencyjny jeżeli chodzi o zawieszenie i komfort najbliżej do niego ma Avensis o i Mitsu Carisma no i BMW też blisko a reszta bieda, tylko Roverem daję rade przejechać ponad 300km jednym susem. Tyle ode mnie :cool:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
jarek73 




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 68
Skąd: Gorzów Wielkopolski



Wysłany: Czw Sty 22, 2009 21:56   

Carisme znam - nawet miałem ją kupić dla żony. Carisma ta miała coś koło 150 KM :) . Jeździłem słabszą trochę, ale rewelacyjnie się jeździło. R75 owszem na trasie się sprawdza doskonale, po mieście słabiej. Nie mówię, że jest źle, ale mogłoby być lepiej, ktoś tu pisał o felgach, mam oryginalne, ale może warto pomyśleć o innych. Zresztą odnoszę powoli wrażenie, że to raczej wina opon.

Niedługo Rover przejdzie chrzest bojowy mam co roku kilka stałych wyjazdów wekendowych, gdzie w dwa dni robię 1500 km - wyjdzie wtedy wszystko co ma wyjść, na wszelki wypadek gotówka gruba w kieszeni będzie :) Oby się spisał tak jak renówka moja :)

Tak szczerze powiem żona jest zafascynowana tym autem, nie przeszkadza jej nawet wytarta kierownica (szukamy drewnianej - ale nigdzie nie ma w kolorze naszego wnętrza). Ja póki co - podchodzę do niego z pewną dozą podejrzliwości, dużo w niego włożyliśmy kasy na naprawy po zakupie. Ale jak czytam na forum o różnych usterkach to trochę mnie mrozi. Wiem, że o auto trzeba dbać, ja nie dbam, dla mnie to sprzęt, ale np. gdy widzę, że zbliża się rezerwa w R to zaraz na stację lecę, a w innym aucie jeżdżę aż zaczyna kaszleć :)


pozdrawiam
_________________
jarek
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Czw Sty 22, 2009 22:04   

Życzę Ci z całego serca bezproblemowej jazdy.Ja w tydzień po zakupie swojego bez żadnego przygotowania odwaliłem prawie 3 tys.bez żadnych problemów,chociaz miałem kilka rzeczy jeszcze nie poprawionych i niesprawdzonych.Dopiero po przyjeździe dokręcałem śruby,kleiłem pourywane zatrzaski,itp.Nie zawiódł mnie i spalanie wyszło mniejsze niż myślałem.Zawsze miałem kłopoty ze spaniem,więc to mnie nie ruszało nigdy(nawet na długich trasach),ale jest to pierwszy samochód,w którym udało mi się uśpić żonę.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
jarek73 




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 68
Skąd: Gorzów Wielkopolski



Wysłany: Czw Sty 22, 2009 22:19   

Nie dziękuję :) Zresztą niedługo z powrotem przesiądę się do mojego reno - teraz jak jest Rover - Reno poszło na warsztat - stoi juz 3 tydzień. Później to ja będę Roverem tylko okazyjnie się poruszał, bo połowica nogami już przebiera i nie może się doczekać kiedy auto do niej wróci :) .
_________________
jarek
 
 
phuss 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 393
Skąd: KUJ-POM



Wysłany: Czw Sty 22, 2009 22:46   

Witajcie
Ja przesiadłem się z focusa z 2001roku, prawdziwym atutem "foczki" było zawieszenie. Doskonale zestrojone nawet w TOP GEAR wychwalali zawieszenie forda. Dla mnie R75 jest za miękki, no teraz to może już się przyzwyczaiłem, ale jak go kupiłem :shock: , przechylał się na zakrętach jak żaglówka w porównaniu do poprzednika.
_________________
szkoda mi go będzie
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Sty 22, 2009 22:55   

A wsio w Twoim sprawne? bo uważam że ciężko go przechylić

[ Dodano: Czw Sty 22, 2009 22:56 ]
Fakt nie spojżałem masz kombi :hm:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
phuss 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 393
Skąd: KUJ-POM



Wysłany: Czw Sty 22, 2009 23:36   

Nie wiem czy to ma większe znaczenie kombi czy sedan, foczka też był kombi.
Może źle napisałem , nie buja się jak łódka prawo lewo tylko przechyla się przy wejściu w zakręt i zaraz wraca do poziomu. Jeszcze inaczej opiszę. Jadąc focusem jak wchodziłem w zakręt na bardzo dobrze sobie znanej trasie to popiskiwały troszkę opony a auto miało minimalny przechył. R75 ten sam zakręt z tą samą prędkością , oponki nie popiskują tylko autko bardziej się przechyla. Może to jeszcze wina foteli w R75 , że mam wrażenie bujania na zakrętach, fotele w r75 nie trzymają najlepiej a ja na dodatek mam skórzane :wink:
Na prostej trasie rewelacja "kanapa na kołach" :lol:
_________________
szkoda mi go będzie
 
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Pią Sty 23, 2009 06:28   

jarek73 napisał/a:
Niedługo Rover przejdzie chrzest bojowy mam co roku kilka stałych wyjazdów wekendowych, gdzie w dwa dni robię 1500 km - wyjdzie wtedy wszystko co ma wyjść, na wszelki wypadek gotówka gruba w kieszeni będzie Oby się spisał tak jak renówka moja
Luzik, wyszykuj go na taką jazde i bedzie git. Ja w okresie wakacyjnym lub światecznym jade od siebie do domu rodzinnego - 725km - zeby nie żonka i dziecko to strzeliłbym to zawsze bez przystanku no ale rodzinka po drodze zawsze zjeść coś musi to 1 (tak, tak jeden :) ) postój robimy i dalej w droge. I zazwyczaj na drugi dzien już ciągniemy na Czechy, bo raczej nikt zmęczenia nie czuje :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Szarpie podczas jazdy
sebol11 Rover serii 75, MG ZT 24 Czw Lis 05, 2009 12:35
yenko87
Brak nowych postów [R75] Hałasowanie podczas jazdy
lukpab Rover serii 75, MG ZT 0 Wto Kwi 23, 2013 10:24
lukpab
Brak nowych postów [R75] Telewizja podzczas jazdy
Barthas Rover serii 75, MG ZT 1 Pią Cze 26, 2009 20:46
Stachu
Brak nowych postów [R75] Szarpanie podczas jazdy
2km Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Lip 02, 2009 12:53
2km
Brak nowych postów [R75] Gaśnie w trakcie jazdy
starla0 Rover serii 75, MG ZT 2 Pią Kwi 05, 2019 14:07
MaReK



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink