Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Dziwny dźwięk i ubywający płyn chłodniczy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] Dziwny dźwięk i ubywający płyn chłodniczy
Autor Wiadomość
ToMaSs1986 



Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 48
Skąd: Włocławek



Wysłany: Pią Sty 23, 2009 01:21   [R400] Dziwny dźwięk i ubywający płyn chłodniczy
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1999

Witam!
Być może moje problemy nie wiążą się wspólnie, ale mam domysły i pewne spostrzerzenia.
Chodzi mi o to, że jakiś czas temu wymieniłem płyn chłodniczy dokładnie jakiś koncentrat (wymieniał mechanik przy okazji, także nie wiem jaki). Ostatnio przyuważyłem znaczny spadek płynu chłodniczego, w dniach zaraz po tych rekordowych mrozach (oczywiście jak na Polske:D). Stwierdziłem doleje płynu i bedę obserwował.
W między czasie raz na jakiś czas (dość rzadko) przy odpaleniu silnika zimnego, słyszałem spod maski dziwne pykanie. Takie jakby "pasek" gdzieś przyhaczał czy coś takiego. Zbagatelizowałem to twierdząc, że pewnie coś poporstu się poustawiało.
Teraz po tym dolaniu płynu, stwierdzam za każdym razem przy odpaleniu i to już nei ważne czy zimny czy rozgrzany, właśnie to pykanie. Zajrzałem pod maskę, aby wysłuchać skąd ono dochodzi. No i jak na moje to gdzieś z okolic przepustnicy. Fakt, że miałem ją w listopadzie wymienianą. Hmmm tylko czy komu kolwiek to coś mówi? Miałem te pykanie głównie przy nierozgrzanym silniku i po jakimś czasie przestawało. Dziś już nawet przy ciągłej jeździe stojąc np nawet na światłach wyraźnie słyszę to owe pykanie. Samochód nie jest w żaden sposób zamulony czy coś takiego. Jazda jest taka sama jak dawniej, tyle że czym związane jets to pykanie? :shock: :/
Teraz moje pytanie? Czy jedno z drugim może się cokolwiek wiązać? Po drugie co to może być te pykanie. No i po trzecie czy ubywający płyn, ale nie zauważone żadne wycieki, ubytki oleju i tp to rzecz którą mogę w jakiś sposób zdiagnozować.
Wiem, że zbyt mało podałem cech charakterystycznych jakieś awarii, ale może komuś coś wpadnie.
POzdrawiam ! i czkeam z neicierpliwością na wszelkie odpowiedzi
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Mar 08, 2011 15:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sty 23, 2009 01:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kostas 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 228
Skąd: Kłodzko

Rover 400

Wysłany: Pią Sty 23, 2009 08:18   

A sprawdzałes pompe wody? ona może sie po prostu już wyeksploatowała. :)
_________________
Najlepszym dowodem na to, że w kosmosie istnieje inteligecja jest to, że się z nami nie kontaktują.
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Pią Sty 23, 2009 10:45   Re: [R 400. 99r benzynka] Dziwny dźwięk i ubywający płyn chł

ToMaSs1986 napisał/a:
Witam!

Teraz po tym dolaniu płynu, stwierdzam za każdym razem przy odpaleniu i to już nei ważne czy zimny czy rozgrzany, właśnie to pykanie. Zajrzałem pod maskę, aby wysłuchać skąd ono dochodzi. No i jak na moje to gdzieś z okolic przepustnicy. Fakt, że miałem ją w listopadzie wymienianą. Hmmm tylko czy komu kolwiek to coś mówi? Miałem te pykanie głównie przy nierozgrzanym silniku i po jakimś czasie przestawało. Dziś już nawet przy ciągłej jeździe stojąc np nawet na światłach wyraźnie słyszę to owe pykanie. Samochód nie jest w żaden sposób zamulony czy coś takiego. Jazda jest taka sama jak dawniej, tyle że czym związane jets to pykanie? :shock: :/


A to pykanie to takie trtrtrtrtr...??
Bo jeśli tak to silniczek krokowy, jest umiejscowiony po przeciwnej stronie przepustnicy. Będzie do wymiany, albo do przeczyszczenia.
 
 
ToMaSs1986 



Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 48
Skąd: Włocławek



Wysłany: Sob Sty 24, 2009 22:47   

Ogólnie w październiku 2008 roku po kupnie wymieniłem cały rozrząd razem z pompą więc to chyba nie w tym problem. Chyba że tak szybko się zurzyła? Silniczek krokowy również przeczyszczany, dokładnie parę dni przed wymianą przepustnicy, ze względu na podejżenia, że to właśnie silnik krokowy jest zabrudzony. Także chyab też nie.
Wrzuciłem na stronkę filmik z dźwiękiem pracy mojego silnika zaraz po odpaleniu. Jakość jest nie najlepsza, ale nie o to chodzi. Chodzi o wyłapanie tego dźwięku. Raczej to nie trtrtrt tylko pyk pyk pyk pyk. Nie iwem może do czegoś dojdziecie. Pozdrawiam
praca silnik
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Ubywający płyn chłodniczy
arjo1 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Czw Sty 10, 2008 22:08
String
Brak nowych postów [ R 45 2.0] Ubywający płyn chłodniczy
piterek1812 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sro Paź 12, 2011 17:26
piterek1812
Brak nowych postów [R414] Ubywający płyn chłodniczy...
hmmmmm Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 17 Czw Cze 28, 2007 22:28
benio_bicos
Brak nowych postów [R400] Ubywający płyn hamulcowy
ascaris Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 14 Nie Sie 07, 2011 14:35
shilus82
Brak nowych postów [R400] Dziwny dźwięk z silnika...
Pojawia się od strony rozrządu po rozgrzaniu silnika...
zuko123456 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Sob Cze 16, 2007 09:54
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink