Forum Klubu ROVERki.pl :: Coś dla wielbicieli starych fabryk, ruin i ciekawych miejsc.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Coś dla wielbicieli starych fabryk, ruin i ciekawych miejsc.

takich jak ja :)
Autor Wiadomość
xROnx 




Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pią Sty 30, 2009 10:47   Coś dla wielbicieli starych fabryk, ruin i ciekawych miejsc.

Może nie którzy znają tą strone oraz te miejca które są na niej opisane a może nie. Natknełem się na nią szukając archiwalnych zdjęć po byłej fabryce nici w Nowej Soli (woj.lubuskie) gdzie obecnie projektuje lofty...
Pełno zdjęć, ciekawych miejsc do których można by się pokusić o wybranie się do nich. Na pewno część z nich wygląda jeszcze bardziej zdewastowana niż na zdjęciach.
Generalnie kocham takie klimaty opuszczonych starych fabryk. Serce się kraje gdy widzi się popadające w ruinę m.in zabytki architektury przemysłowej gdzie kiedyś pracowało multum ludzi dla których praca była całym życiem gdzie pracodawca dbał o pracowników (na terenie zakładów były zakładowe przedszkola, biblioteki, kina) wszystko tętniło życiem...
Polecam :)
http://www.opuszczone.com/
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sty 30, 2009 10:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Sty 30, 2009 10:51   

Byłem tam, bo ktoś na forum podlinkował tą stronkę do tematu o Czarnobylu.
Zajefajna jest. :D
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Mombrey 




Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Pią Sty 30, 2009 11:04   

xROnx, A moze znasz jakies takie miejsca na sprzedaz?
_________________
--== "Z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie." ==-- Fiodor Dostojewski
 
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Pią Sty 30, 2009 11:23   

Uwielbiam takie miejsca. A do tego niezwykłe. Byłem w zamku w Łapalicach z cegły, w Odargowie, gdzie jest największy w Polsce głaz narzutowy, w miejscach niedokończonej autostrady z lat `70 (same wiadukty pośroku pola), w Trzęsaczu, gdzie stoi pół kościoła, drugie pół morze zabrało... wybieram się też w miejsce, gdzie jest złudzenie, że coś samo wtacza się pod górę... Poza tym obok siebie mam parę takich opuszczonych fabryk i cegielnia stoi bardzo blisko DK7 w Glinojecku (komin jest już pochylony)... Te klimaty, mmmniam! :smile:
(tylko 2 fotki, żeby nie przesadzić)
(A obok EA Żarnowiec przejeżdżam całę lato gdy jadę nad morze wygrzewać pupcię) :cool:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
ploomy 




Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 157
Skąd: Legionowo



Wysłany: Pią Sty 30, 2009 11:31   

Mayson, a gdzie jest ta "zagubiona autostrada", bo chętnie bym sobie te resztki obejrzał?
 
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Sty 30, 2009 11:39   

Mayson napisał/a:
w Trzęsaczu, gdzie stoi pół kościoła, drugie pół morze zabrało


No, że stoi pół kościoła to trochę przesada, została jedna ściana, co widać na załączonych obrazkach :-)

Ale takie klimaty rzeczywiście są fajne.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Sty 30, 2009 11:41   

Mayson napisał/a:
w Trzęsaczu, gdzie stoi pół kościoła, drugie pół morze zabrało...

Spoko. Za 300 lat tą połowę odda gdzieś w Szwecji, bo tak to jakoś na Bałtyku jest, że to co u nas zabierze, to wyrzuca w Szwecji - Polska maleje, a Szwecja rośnie!!! ;) :D

Tak poważnie, to ZTCP to ten kościół został zbudowany chyba ze 2 km od brzegu!!! :shock:
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Sty 30, 2009 11:44   

Mayson napisał/a:
wybieram się też w miejsce, gdzie jest złudzenie, że coś samo wtacza się pod górę...

Góra Żar. ;)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Pią Sty 30, 2009 11:46   

Zgodnie z przekazem historycznym Kościół w Trzęsaczu w chwili budowy oddalony był od brzegu o ok. 2,5km, a wg. zdjęć z lat 20-tych ubiegłego stulecia od kościoła do urwiska było jeszcze kilka metrów... siła natury jest bezlitosna.. :/
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Sty 30, 2009 11:52   

Fotki z wikipedii. Rok 1870



_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
xROnx 




Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pią Sty 30, 2009 11:56   

Mombrey napisał/a:
xROnx, A moze znasz jakies takie miejsca na sprzedaz?

hmmm jeśli nie są już w prywatnych rękach to są w rękach skarbu państwa. Najlepiej wydaje mi się dowiadywać w urzędach. Myślę że z zakupem nie było by większego problemu miasto chętnie się pozbędzie problemu bo nie będzie musiało tego utrzymywać. Jeśli to zabytek to konserwator zabytków się kłania i co nie chciałbyś tam zrobić to musi przejść przez niego.

Strasznie ta stronka wciąga. już od ponad 2h w pracy nic nie zrobiłem bo oglądałem fotki ;)
maciej napisał/a:
Byłem tam, bo ktoś na forum podlinkował tą stronkę do tematu o Czarnobylu

Noo oglądałem już fotki z Czarnobyla. Aż strach było na nie patrzeć...

Wieczorem jak znajde chwile czasu to poszukam fotek które robiłem w Zielonej Górze w byłej Tkalni gdzie obecnie się urządzam ;)
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pią Sty 30, 2009 12:00   

hehe.. bylem tan kolo tego kościoła kiedyś na kloni jak bylem młody :mrgreen:
Z tego co ja słyszałem to sie NEPTUN wkurzyli i zabrał pól kościoła :razz:

Stronka opuszczone jest spox, rowniez ja pamiętam z tematu Czernobyl :mrgreen:

Na Gorze Zar to już bylem coś ze 4 razy i zawsze mnie fascynuje to miejsce gdzie się rzeczy pod górkę toczą :mrgreen: Tylko dawniej tam można było autem podjechać w to miejsce a teraz już jest zakaz odkąd kolejkę z Zakopanego uruchomili i policja patroluje tam często. :cry:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
secio 




Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 387
Skąd: Ruda Śląska



Wysłany: Pią Sty 30, 2009 12:00   

piter34 napisał/a:
Mayson napisał/a:
wybieram się też w miejsce, gdzie jest złudzenie, że coś samo wtacza się pod górę...

Góra Żar. ;)


Albo Czarodziejska Górka k/ Wałcza ;) . Byłem tam roWerem. Dla lubiących TE klimaty w okolicach jest troche pozostałosci po umocnieniach Wału Pomorskiego z Górą Wisielczą na czele.
 
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pią Sty 30, 2009 12:02   

Tutaj jest jeszcze taki filmik o gorze Zar :mrgreen:

http://uk.youtube.com/watch?v=CCD3BPgjn2U

[ Dodano: Pią Sty 30, 2009 12:04 ]
Czarodziejska Górka k/ Wałcza tez fajne :mrgreen: Tak to mozan Rowerem jechac pod gorke :razz:

[ Dodano: Pią Sty 30, 2009 12:05 ]
To tej fajne:

http://www.panoramio.com/photo/4959450
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Pią Sty 30, 2009 12:29   

ploomy napisał/a:
Mayson, a gdzie jest ta "zagubiona autostrada", bo chętnie bym sobie te resztki obejrzał?

http://wikimapia.org/1272...ment-autostrady
http://www.skyscrapercity...t=146117&page=5
Ja byłem w okolicy Wiskitek (niedaleko Grodziska Maz.). Wrażenie nieziemskie! Pola, pola, krzaki i nagle to! :shock: Oprócz tych konstrukcji, wrażenie robi też sama "autostrada"; pośrodku pól leci polna autostrada! Szerokie jak dwujezdniowa droga z pasem zieleni pośrodku, ale wszystko polne :lol:
maciej napisał/a:
bo tak to jakoś na Bałtyku jest, że to co u nas zabierze, to wyrzuca w Szwecji

Wielu ludzi tak Bałtyk "wyrzucił" za komuny :smile:
piter34 napisał/a:
Fotki z wikipedii. Rok 1870

No... porównianie, też robi wrażenie... Ale to się dzieje właściwie na naszych oczach. Kto był w Jastrzębiej Górze nad morzem, ten wie. Jakieś 15lat temu, na plaży leżało mnóstwo ludzi i do morza się biegło. Dziś trzeba przechodzić tą samą plażą gęsiego, obok umocnionej granitami ściany, jak na zdjęciu z kościołem... za kolejne 15 lat już nie będzie pewno i tej ściany...
xROnx napisał/a:
Strasznie ta stronka wciąga. już od ponad 2h w pracy nic nie zrobiłem bo oglądałem fotki

Każdy tak ma, hehe :lol: :wink:
xROnx napisał/a:
Noo oglądałem już fotki z Czarnobyla. Aż strach było na nie patrzeć...

A to wyeksmitowane miasto Prypeć... też groza
piter34 napisał/a:
Góra Żar.

No właśnie o niej mowa. Ponoć "czary mary" dosłownie :smile:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
filo 




Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Pią Sty 30, 2009 12:37   

Mayson napisał/a:
Kto był w Jastrzębiej Górze nad morzem, ten wie. Jakieś 15lat temu, na plaży leżało mnóstwo ludzi i do morza się biegło. Dziś trzeba przechodzić tą samą plażą gęsiego, obok umocnionej granitami ściany


Byłem w 2008 i nie jest tak tragicznie.Ale w porównaniu do 2003 to ubyło trochę tej plaży...
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pią Sty 30, 2009 12:40   

Mayson napisał/a:
http://wikimapia.org/1272...ment-autostrady


Sorry ale za to to mi brak trochę slow :shock: Od 70lat stoja odcinki autostrady i nikt nie wpadł na pomysł żeby to dokończyć i mieć kolejna cześć autostrady Polsce. Taki duzy kraj jak Polska a tak malo autostrad lub dobrych dróg. :/ Ile od lat 70 Słowacja wybudowała dróg i autostrad. Niech się rząd wstydzi :!:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Pią Sty 30, 2009 12:51   

To jest 2 km od domu mojej babci, a 1km od KWK Szczygłowice. Tu, gdzie ta hałda i woda, stał kiedyś las i za małego mój ojciec do niego chodził na grzyby.

[ Dodano: Pią Sty 30, 2009 15:39 ]
Co do zamku w Łapalicach; tu jest ciekawa stronka o tym "cudzie":
http://expresskaszubski.p...oniec-z-zamkiem
I dodam tylko, że od kumpla, który ma rodzica w Urzędzie Miejskim w Kartuzach, dowiedziałem się, że chodzą słuchy, iż rozwalą tę budowlę w 2009r. Może to ostatni okazja by się tam wybrać i obejrzeć póki jeszcze stoi...
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
tom214Si
[Usunięty]






Wysłany: Sob Sty 31, 2009 21:31   

Nie no, z tym Trzęsaczem to wszystkich zaskoczyliście.... coś jakby opowiadać "widziałem Golfa!", "a ja stałem obok niego!", "a ja coś nawet o nim wiem!" :jezor: ;)
Bez banałów - ośmielam się prosić. :>

No więc taka np. Ziemia Lubuska, tudzież lubusko-dolnośląskie Bory Dolnośląskie :> to po prostu więcej opuszczonych obiektów niż czynnych. :lol: Długo by to wszystko wymieniać, najsłynniejszy obiekt w lubuskim to oczywiście Międzyrzecki Rejon Umocniony, jest nieźle umocniony ;) a zimą zimują tam nietoperze i takie tam... ale to jak dla mnie nazbyt oklepane. :>
W powiecie żarskim rejon Brody - Zasieki -wielki kompleks bunkrów itd.,
powiat żagański: poradzieckie bazy: Tomaszowo (pod Żaganiem) oraz Wiechlice (tu m.in. schron atomowy, opodal Szprotawy);
powiat zielonogórski: kompleks wojskowy w Krzywańcu k. Nowogrodu Bobrzańskiego (xR, byłeś? ;> ) o, czego tam nie było, fabryki, rabolatolria ;) i te sprawy w temacie jakiejś tajnej broni, tudzież broni konwencjonalnej (czasy II WŚ), po dziś dzień masa obiektów w niezłym stanie, mam foty, ale bym musiał szukać :P a w necie jest sporo o tym. No i jeszcze opodal, w tymże Krzywańcu jest więzienie kobiece :P sprawdziłem :cfaniak: od zewnątrz ;) dziewczęta się szwendały, ploteczki, fajeczki, w siatkę pykały, luz blues, tylko ten widok małych dzieci zza betonowego płotu i drutu kolczastego... :roll:
No jeszcze są ww. Bory Dolnośląskie, zajęte głównie pod poligony wojskowe, ale tam, podobnie jak w innych zmilitaryzowanych obszarach, były kiedyś leśne osady, z rzadka nawet większe wsie - wszystkie je zlikwidowano. Po dziś dzień sporo ruin można odnaleźć... ciekawie np. wygląda zdziczała jabłonka w środku lasu ;)
I wiele, wiele mniejszych obiektów.... :]
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Sob Sty 31, 2009 22:09   

tom214Si napisał/a:
Nie no, z tym Trzęsaczem to wszystkich zaskoczyliście.... coś jakby opowiadać "widziałem Golfa!", "a ja stałem obok niego!", "a ja coś nawet o nim wiem!" Bez banałów - ośmielam się prosić.

Doprawdy nie pojmuję, czymżeś ośmielon został...
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Szlakiem ciekawych Dolnośląskich gór :)
NiceMan Offtopic 10 Wto Mar 20, 2012 19:46
NiceMan
Brak nowych postów Asfalt o bardzo ciekawych właściwościach
NoPE Offtopic 2 Czw Paź 15, 2015 13:25
michalsky
Brak nowych postów Fajna galeryjka ciekawych propozycji Land Rovera
kumilek23 Offtopic 1 Czw Maj 20, 2010 08:41
staf



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink