Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 200] Zarówki H4 Czy naprawdę warto przepłacać?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 200] Zarówki H4 Czy naprawdę warto przepłacać?
Autor Wiadomość
Yassu
[Usunięty]






Wysłany: Sob Sty 31, 2009 12:54   [R 200] Zarówki H4 Czy naprawdę warto przepłacać?

Witam!

Czytałem były podobne tematy ale bez konkretów...
Chodzi mi o żarówki H4 - jakich używacie? Czy warto przepłacać? Aż tak widoczna jest różnica między żarówką za 9zł/szt. np.Narva, a Philips Blue Viosion za 30zł/szt ??
Jeśli faktycznie różnice są ogromne to doradźcie które są lepsze, za które warto dołożyć parę zł więcej a które są tylko przereklamowane.... Poniżej linki do interesujących mnie renomowanych firm.
Dodam, że nie interesuje mnie efekt a'la ksenon tylko żarówki, które dają lepsze efekty podczas jazdy nocą i w warunkach niesprzyjających jak śnieg, deszcz :) NIE INTERESUJĄ mnie żarówki no name typu "100W w super cenie" ;]

1. Lucas

2. Osram Night Breaker

3. Osram Cool Blue

4. Philips Power 2 Night

5. Philips X-Treme

6. Philips Blue Viosion

7. Hella Blue Light

Napiszcie swoją opinię i wrażenia z użytkowania (jeśli posiadacie któreś z w/w) lub inne których używacie i są godne polecenia itd, itp. :P

Czekam na odpowiedzi :)
Pozdrawiam Przemek
Ostatnio zmieniony przez thef Sob Sty 31, 2009 13:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sty 31, 2009 12:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
drlubicz 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 239
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sob Sty 31, 2009 13:23   

moj kolega Gustavo opisał to dość obficie, może trochę ci to pomoże
 
 
 
andrzejziom 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 191
Skąd: Zamość



Wysłany: Sob Sty 31, 2009 13:26   

Yassu napisał/a:
6. Philips Blue Viosion


ja posiadam te żaróweczki i na pewno daja lepsze światło niż zwykle tanie żarówki ...
maja fajny lekki kolorek i co najważniejsze więcej widzimy dzięki nim ;)
_________________
Był Rower Wigry III (Składak) ;) , teraz R620 SLI 2.0 , 16V ........
 
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Sob Sty 31, 2009 13:28   

Jeździłem na Osram Nightbreaker, teraz mam Philips VisionPlus i oba zestawy są godne polecenia :ok: Różnicę w porównaniu do zwykłych żarówek widać !
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
ziaro1985 



Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 15
Skąd: Ruda Śląska



Wysłany: Sob Sty 31, 2009 13:31   

Hej ja używam żarówek OSRAM +90% i jest sporo różnica między żarówka za 9zł a ta jak kupisz to załóż jedna nową i jedną starą i zobaczysz różnice, nie dość że dalej świecą to na dodatek nie mają żółtego koloru tylko świecą na biało, przemyśl jeszcze założenie ksenonów teraz możesz już kupić dobry zestaw HID o różnej temp. za około 150zł, nie dość że będziesz widział dużo dużo więcej to i autko będzie ładnie wyglądać. Jak pojedziesz na przegląd to tylko je wyciągniesz i włożysz stare i gitara :) :):)
 
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Sob Sty 31, 2009 13:33   

ziaro1985 napisał/a:
Jak pojedziesz na przegląd to tylko je wyciągniesz i włożysz stare i gitara :) :):)


Mówisz poważnie ? :shock: Pomyśł o bepieczeństwie na drodze !! Nikt Cię nigdy nie oślepił ? Chyba, że Ciebie to nie obchodzi ? :???:
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Sob Sty 31, 2009 13:50   Re: [R 200] Zarówki H4 Czy naprawdę warto przepłacać?

ja ma 7 i powiem ze sa git :)
 
 
Yassu
[Usunięty]






Wysłany: Sob Sty 31, 2009 13:53   

ziaro1985 napisał/a:
Hej ja używam żarówek OSRAM +90% i jest sporo różnica między żarówka za 9zł a ta jak kupisz to załóż jedna nową i jedną starą i zobaczysz różnice, nie dość że dalej świecą to na dodatek nie mają żółtego koloru tylko świecą na biało, przemyśl jeszcze założenie ksenonów teraz możesz już kupić dobry zestaw HID o różnej temp. za około 150zł, nie dość że będziesz widział dużo dużo więcej to i autko będzie ładnie wyglądać. Jak pojedziesz na przegląd to tylko je wyciągniesz i włożysz stare i gitara :) :) :)


Kolego nie chce robić z auta agro-tuningu ;] Poza tym jak Skiba napisał - POMYŚL O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE !! !!!!! Nie tylko o SOBIE i o ładnie wyglądającym autku ;]
Właśnie przez takich jak Ty między innymi dostaje białej gorączki na drodze, którzy myślą tylko o tym jak to pięknie będzie się prezentowało autko, nieważne że ktoś przez tani shit z chin wpadnie do rowu i się zabije bo moje cudne lampeczki oślepiły kierowcę jadącego z naprzeciwka !!
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sob Sty 31, 2009 14:13   

Mam Osram Nightbreaker +90% i powiem szczerze, że różnicy w barwie pomiędzy jakimiś "no name" z tesco (bo takie kiedyś miałem) a tymi osramami nie widzę. Za to w nocy jest masakra. Tak dobrze oświetlonej drogi nigdy nie miałem. Naprawdę polecam dla ludzi którzy podróżują dużo w nocy.
 
 
 
_papa_ 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 424
Skąd: Płock

Rover 600

Wysłany: Sob Sty 31, 2009 14:52   

6. Philips Blue Viosion (powinno być Vision)
Sam używam takich i jestem zadowolony. Różnica w oświetleniu wyraźnie zauważalna w porównaniu do zwykłych żarówek.
Tylko jest jedna wada takich żarówek - Dużo niższa trwałość. Coś za coś....

Do do wszelkich amatorów montowania zestawów hid lub pseudo xenon - brak słów.... www. żal.pl
 
 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Sob Sty 31, 2009 15:17   

_papa_ napisał/a:
Tylko jest jedna wada takich żarówek - Dużo niższa trwałość. Coś za coś...

I tutaj jest sedno sprawy, słyszałem wypowiedzi że średni czas życia takich żarówek to rok. Trochę mało jak na takie ceny. Kuszą mnie bardzo, ale z drugiej strony boje się, że się wpakuje w ciągłe wymiany aby mieć dwie takie same :P Chociaż za jedną w sklepiku osiedlowym firmy hella płaciłem 22zł (na allegro <10zł)
 
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Sob Sty 31, 2009 15:30   

Żywotność bardziej zależy od ilości właczeń - wyłączeń, niż czasu świecenia ;)
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
wwekol 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 202
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sob Sty 31, 2009 16:06   

Yassu napisał/a:
2. Osram Night Breaker
ja takowe posiadam i o wiele lepiej się w nocy jeździ, ale żywotność straszna jedna już mi się przepaliła po około 5 miesiącach :evil: i nie wiem jak inni ale po podmianie zwykłych na te Osramy nie mogłem się przyzwyczaić do tego białego koloru na początku :razz:
_________________
1,1 mały ale wariat;-) (2 mandaty za prędkość ;-Di jedna stłuczka (szajse);-)
 
 
 
marcin1983 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 25
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Sty 31, 2009 16:16   

Miałem Osram Cool Blue, co do jakości świecenia to wydaję mi się, że w nocy gorzej oświetlały drogę niż zwykłe philipsy barwy żółtej. Co do żywotności to właśnie wczoraj jedna mi siadła po jakimś roku z kawałkiem użytkowania.

Pozdrawiam
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Sty 31, 2009 19:44   

Auto-Swiat przeprowadził test 16 żarówek H4. art. '' o 50 procent więcej.... ściemy''
Wynik : b.dobre - Hella Light Power,Osram Bilux,Tesla+30proc.
dobre - Philips Power2night i SilverVision
bez zastrzeżeń - Hella Blue Light,Osram silverstar+50%,Philips Blu Vision,
''Wniosek : chcąc mieć dobre oświetlenie w umiarkowanej cenie, wystarczy kupić zwykłe żarówki dobrej firmy.Jeśli chcemy mieć jeszcze jaśniej, możemy kupić białe żarówki o zwiększonej wydajności, ale to jest tylko trochę lepsze, a dużo droższe.Natomiast niebieskie żarówki zawsze albo o wiele gorzej świecą,albo kosztują krocie i są mniej trwałe.''
Na żywotność żarówek ogromny wpływ ma napięcie w instalacji - im jest wyższe, tym częściej wymieniamy żarówki.
 
 
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



Wysłany: Sob Sty 31, 2009 23:37   

SeniorA napisał/a:
Auto-Swiat przeprowadził test 16 żarówek H4. art. '' o 50 procent więcej.... ściemy''
Wynik : b.dobre - Hella Light Power,Osram Bilux,Tesla+30proc.
dobre - Philips Power2night i SilverVision
bez zastrzeżeń - Hella Blue Light,Osram silverstar+50%,Philips Blu Vision,
''Wniosek : chcąc mieć dobre oświetlenie w umiarkowanej cenie, wystarczy kupić zwykłe żarówki dobrej firmy.Jeśli chcemy mieć jeszcze jaśniej, możemy kupić białe żarówki o zwiększonej wydajności, ale to jest tylko trochę lepsze, a dużo droższe.Natomiast niebieskie żarówki zawsze albo o wiele gorzej świecą,albo kosztują krocie i są mniej trwałe.''
Na żywotność żarówek ogromny wpływ ma napięcie w instalacji - im jest wyższe, tym częściej wymieniamy żarówki.



nie do konca sie zgadzam z kolega.... ja kupilem H4 OSRAM COOL BLUE roznica ogromna... swieca na bialo mocnym swiatlem...
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Sty 31, 2009 23:53   

Przecież to nie jest moja opinia.Przytaczam wyniki testu z Aś.
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Nie Lut 01, 2009 00:17   

Testy testami i Auto Świat to prawie tak jak Super Express i nigdy nie wiadomo kiedy napiszą czystą prawdę ;) Wszystko wychodzi w praniu czyli najlepsze są opinie znajomych ;) (choć nie zawsze jak wiadomo). TVN Turbo niby taka fajna telewizja dla zmotoryzowanych a też pod przykrywką pseudo testów reklamują (podobnie jak AutoBild w wersji polskiej) super hiper dodatek do oleju wywodzący się radzieckiej technologii - czyli Modyfikator plus - ot przeciwwaga dla militeca (USA). Ale czy to działa? Zaryzykuj i sprawdź sam :D . Z żarówkami prosto, bo tylko kasę ewentualnie stracimy :)

Zatem, wszystkie opinie przyjmujmy z rozsądkiem.
 
 
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



Wysłany: Nie Lut 01, 2009 00:27   

dokladnie jak kolea wyzej 100 % racji... tyle ze niestety trzeba wziasc pod uwage jedna rzezc.. nie kupuje sie takich rzeczy z niepewnych miejsc dam wam przyklad...

kolega kupl sobie w sklepie philips blue vision dal cos kolo 80-90 zl. i efekt spoko. pozniej inny kumpel postanowil tez sobie takie sprawic kupil na alldrogo... dal cos kolo 50-60 zl ... tylko te ze sklepu faktycznie swieca na bialo z niebieskim odcieniem (jakkolwiek to nazwac) a te z allegro jak normalna "zolta" podrobka...

ja swoje kupilem w sklepie wybralem osram bo sa tansze i sprzedawca mowl ze bardzo dobre a wedlug czesci osob lepsze od philipsa dalem cos kolo 40 pln i nie zaluje... nawet jesli spala sie po roku to wydatek rzedu 40 pln na rok to nie duzo (szczegolnie ze czesto jezdze noca) i naparwde widze roznice
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Nie Lut 01, 2009 05:04   

Ja w motocyklu (H4) na początku miałem żarówkę NARVA za 5,50zł. Zmieniłem na Osram Night Braker i nie zauważyłem absolutnie żadnej różnicy, poza tym, ze przepaliło się włókno od krótkiego po 3dniach. Ale podobno Philips Blue Vision sa godne polecenia.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [MG ZR 160] Ile to naprawdę pali?
Gość Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 14 Czw Lut 07, 2008 18:12
HaDeSsS
Brak nowych postów [R25] Czy silnik 2.0 IDT 101 KM jest naprawdę taki zły ?
colo254 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Czw Sty 30, 2014 18:26
Julek
Brak nowych postów [R214 si 97r] zarówki
pcmirek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pon Paź 20, 2008 21:00
zouza
Brak nowych postów [R214i] Żarówki
Magoot Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Wto Paź 09, 2012 16:58
Felipe987



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink