Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Problem z silnikiem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Problem z silnikiem
Autor Wiadomość
tarabaz 



Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 2
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Czw Cze 10, 2010 03:40   [R620] Problem z silnikiem
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1996

Witajcie.
Nie wiem juz gdzie mam pytac i szukac przyczyny. Mam Roverka 620 si w automacie.
Kupilem go na zime i od tamtego czasu usuwam wiele usterek jakie to autko posiada/posiadalo.
Wykonalem regeneracje skrzyni biegow, naprawe klimy, rozrzadu, wymienilem zawieszenie, wymienilem progi, uporalem sie z niespodzianka (male ognisko rdzy na lewym nadkolu - po puknieciu srubokretem odpadl kawal blachy wraz z rantem az pod sam wlew paliwa) za pomoca zywicy epoksydowej, szpachli i wielu godzin zabawy, naprawilem instalacje elektryczna, wymienilem akumulator, swiece, kable, wyczyscilem silniczek krokowy i przepustnice, zresetowalem ecu, usunalem wszystkie usterki wymigane przez komputer, wymienilem olej i wszystkie filtry i... i nie juz nie wiem co moze byc powodem tego, ze samochod czasem sprawia wrazenie 2/3 swojej mocy a czasem jeszcze gorzej.
Nie potrafie tego inaczej opisac jak tylko przykladowymi 4 minutami z samochodem:
1) Odpalenie - 1200 rpm stopniowe zwalnianie do wartosci okolo 700 gdy sie rozgrzewa.
2) Ruszam - ladnie sie wkreca na obroty, ladne przyspieszenie, zmiana biegu - nie przekracza 3000 obrotow przed zmiana.
3) Przyspieszamy z 50 h do 80 - przyspiesza bardzo powoli, troche zbyt basowo chodzi, 2-3 skundy pozniej - dostaje dodatkowej mocy, jakby mu sie przyczepka zaladowana ceglami od haka holowniczego urwala.
4) Hamujemy. Ruszamy - zaczyna sie problem - buczy basowo, pedal gazu wcisniety do polowy a tu nadal 1500 rpm - nie chce przyspieszac. Odpuszczamy gaz i probujemy nastepnym razem - to samo - jeszcze bardziej basowo dziala. Ostatnia proba - odpuszczam i wciskam - obrotomierz idzie normalnie w gore - autko normalnie przyspiesza bez tego dziwnego basu.
5) Testowo hamujemy i zatrzymujemy sie kolejny raz - bez problemow rusza
6) Jeszcze raz dla pewnosci - znow problem - buczy i nie chce podniesc wartosci obrotow - tym razem postanawiam wcisnac dalej pedal gazu. 1500 rpm na polowie glebokosci, 3/4 glebokosci 2000 rpm i buczy niemilosiernie, prawie sam koniec - w ulamku sekundy przeskakuje z 2200 rpm na 6000 i idzie do przodu z piskiem przednich opon.

Pomozcie bo moj mechanik mowi tylko "generalka silnika" a moje skromne co prawda bo niespelna roczne doswiadczenie z roverkiem (jakby nie bylo przejechalismy razem te 24tys) mowi mi ze to jeszcze cos innego. Ale co? Z gory dziekuje za sugestie i wskazowki
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Lut 20, 2011 19:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Cze 10, 2010 03:40   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Czw Cze 10, 2010 10:31   

tarabaz, a czy nie chodzi przypadkiem o zmianę biegów? Bo piszesz:
tarabaz napisał/a:
1500 rpm na polowie glebokosci, 3/4 glebokosci 2000 rpm i buczy niemilosiernie, prawie sam koniec - w ulamku sekundy przeskakuje z 2200 rpm na 6000 i idzie do przodu z piskiem przednich opon.

... a to jest objaw kick-down`a, gdy wciskasz gaz do dechy, a skrzynia redukuje o 2 biegi... Może jest tak, że jedziesz sobie 80km/h, bieg 4-ty, wciskasz pedał głębiej, auto ledwo przyspiesza, to wciskasz jeszcze głębiej i wtedy skrzynia redukuje bieg o 1 w dół i silnik zmienia obroty i szybciej jedzie...

Wiem, to torchę jak dla laika i dość podręcznikowe, ale lepiej to ustalić :]

tarabaz napisał/a:
Wykonalem regeneracje skrzyni biegow

I tak BTW: czy można wiedzieć gdzie, za ile to zrobiłeś i na czym polegała ta regeneracja?
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
tarabaz 



Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 2
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Pią Cze 11, 2010 22:11   

regeneracja byla robiona w zakladzie na sokolowskiej. polegala na rozebraniu, przeczyszczeniu, wymianie jakiejs zebatki (dostalem ta stara ktora wymienili) i zalaniu nowym plynem. koszt 200 pln i przestal gubic trojke. :wink:

akurat wiem co to kickdown i czasem stosowalem szczegolnie przy wyprzedzaniu. :smile: problem w tym, ze jak nie przyspiesza na powiedzmy trojce i wciskam mocniej zaczyna znizac odglos jaki wydaje do iscie harleyowskiego, zaczyna trzasc calym autem, a jak docisne na 3/4 glebokosci nie zrzuca biegu nizej, ale na obecnym biegu przeskakuje z 2500 do 6000 rpm. :bezradny: jesli wcisne w podloge - robi redukcje, leci wysokimi obrotami, i przerzuca prawidlowo do czworki. no nie wiem jak to bardziej mam zobrazowac :beczy:
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Sob Cze 12, 2010 08:38   

Moim zdaniem to problem ze skrzynią, nie z silnikiem...
tarabaz napisał/a:
koszt 200 pln i przestal gubic trojke

200zł regeneracja automatycznej skrzyni biegów?? :O Nie wiem czy nie zrobił Cię ktoś w balona, bo sama robocizna (montaż i demontaż + rozebranie skrzyni) to kupa szmalcu i naprawa/regeneracja zazwyczaj startuje od 2000zł... coś tu nie gra...
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Problem z silnikiem
Problem z obrotami.
Drool Rover serii 600, Honda Accord 3 Wto Kwi 27, 2010 22:21
_papa_
Brak nowych postów [R620] Problem z silnikiem.
rafalekON Rover serii 600, Honda Accord 17 Sob Gru 08, 2007 20:33
thef
Brak nowych postów [R620] Problem z silnikiem / gaśnie / check engin
kams Rover serii 600, Honda Accord 5 Sro Cze 17, 2009 09:00
kams
Brak nowych postów [R620] Problem z silnikiem(lampka+brak reakcji na gaz)
jajco112 Rover serii 600, Honda Accord 14 Czw Sty 10, 2008 16:55
jajco112
Brak nowych postów [R620] Coś z silnikiem...
czarek2208 Rover serii 600, Honda Accord 7 Sob Cze 20, 2009 13:55
thef



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink