Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Ogrzewanie tylnej kanapy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Ogrzewanie tylnej kanapy
Autor Wiadomość
timba 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 17
Skąd: Gniewkowo



Wysłany: Wto Lut 03, 2009 22:09   [R75] Ogrzewanie tylnej kanapy
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam
Po właczeniu ogrzewania z wszystkich nadmuchów leci ciepłe powietrze,
na nogi też.Natomiast z nadmuchu na tył leci zimne powietrze, po otworzeniu
Stało się to od jakiegoś czasu i nie wiem co jest przyczyną

Timba
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Gru 11, 2010 18:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lut 03, 2009 22:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ENU 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 228
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Lut 03, 2009 22:29   

Ten typ tak ma, ze środkowego nawiewu z tył leci tylko zimne powietrze i nigdy nie chciało byc inaczej
_________________
Rover 75 2.0i
 
 
sogreg1 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 114
Skąd: Lubaczów



Wysłany: Sro Lut 04, 2009 07:09   

timba napisał/a:
Natomiast z nadmuchu na tył leci zimne powietrze, po otworzeniu
Stało się to od jakiegoś czasu i nie wiem co jest przyczyną


Przyczyną jest producent :wink: I to nie od "jakiegoś czasu" tylko od zawsze i tak właśnie ma być.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Lut 04, 2009 10:35   

http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#96 ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Sro Lut 04, 2009 18:43   

a ja zauwazylem cos innego. Dzis wracajac z pracy do domu, stwierdzilem ze mi sie za cieplo zrobilo i wylaczylem zupeknie klime (mam strefowy klimatronik). Zauwazylem jednak ze z nawiewow z przodu leci cieple powietrze, nie ze dmucha, bo dmuchawa po wylaczeniu klimy tez sie wylaczyla, ale czulem na rece ze poprostu z nawiewów wydobywa sie cieple powietrze. Tak ma byc ? W zime mi to nie przeszkadza, no ale jak bedzie lato, a nie bede chcial wlaczac klimy zeby chłodziła, to nie za fajnie jak dodatkowo bedzie mi sie z nawiewów wydobywalo cieple powietrze. Jest na to jakis sposób zeby to cieple powietrze sie nie wydobywalo ? albo zeby wrecz lecialo "chłodne" powietrze z dworu ?
 
 
lorak_kash 




Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 8
Skąd: Witkowo / Bydgoszcz



Wysłany: Sro Lut 04, 2009 19:47   

jest :-)
przekręcić "pokrętło" poniżej środkowych nawiewów na "niebieskie" (rysunek ale takie puste kółeczko (na maxa w stronę kierownicy o ile dobrze pamiętam)) i wtedy zamiast ciepłego poleci (może nie zimą ale przynajmniej) chłodne ..
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sro Lut 04, 2009 19:55   

.....czyli po prostu włącz BAJPAS.W instrukcji pisze jak się tym posługiwać.Jest to sterowanie nieogrzanym powietrzem,a służy do orzeźwiania głowy kierowcy.Ja zawsze,nawet w zimę,mam na twarzy chłodniejszy powiew niż na nogi.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Sro Lut 11, 2009 23:53   

no fajnie, jest jak mowicie, zgadza sie. Jak przekrece pokretło na niebieski kolor z nawiewów na desce leci chłodne powietrze. Ale z nawiewów przy szybie przedniej dalej leci cieple, a to nie za fajnie. Dzis bylo calkiem cieplo - okolo 8 stopni i swiecilo slonce - wylaczylem klime zupelnie, przekrecilem pokretlo na nibieskie kółko a w samochodzie dalej bylo cieplo, za cieplo. I wkoncu sie zjarzylem ze to z nawiewów przy szybie. Jaka moze byc tego przyczyna ? Co jest nie tak ?
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Czw Lut 12, 2009 02:32   

nitta a na ile miales ustawiona temperature? Pamietaj ze klima moze tez grzac a nie tylko chlodzic. Na klimatroniku mozna ustawic chyba nawet do 30 stopni :!: Ustaw klimatronic na LOW i wtedy zobacz jakie Ci leci. Jak na dworze masz 8st a na klima. zaprogramowane 20 to normalne ze bedzie lecialo cileple powietrze :wink:
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Czw Lut 12, 2009 12:30   

nie nie, nie zrozumiales, klime mialem wYłaczona zupełnie, wiec ani nie powinna grzac ani nie powinna chlodzic. Kilima dziala bez zarzutow, jak sie ustawi na chlodzenia wali zimnym powietrzem jak nie wiem. Nie w tym rzecz. Gdy sie wYlaczy klime powinno leciec z nawiewow - tak mi sie przynajmniej wydaje, moze sie myle - chłodne powietrze z dworu, ale nie dmuchac, bo jak klima wylaczona to dmuchawa nie dziala, ale poprostu "wchodzic" przez nawiewy z racji ze samochod jedzie (jak w starych maluchach gdy nie bylo jeszcze wentylatora, bo w EL juz byl). A mi lecialo cieple. Wiec to bez sensu ze leci cieple, jesli np. jest okolo 18, 20 stopni na dworze to jak dla mnie za zimno na wlaczanie klimy na chlodzenie i za cieplo zeby dogrzewac. Idealna temperatura, typowo wiosenna zeby poprostu wYłaczyc klime i ani nie chlodzic ani nie grzac,i jechac tak (ewentualnie uchylic lekko okno). Problem w tym ze mi nawet po wylaczeniu klimy lecialo cieple powietrze z nawiewów (podkreslam nie dmuchało bo klima byla wylaczona, tylko "dostawało" sie przez nawiewy). Koledzy poradzili zeby przekrecic pokretło pod zegarem w kierunku niebieskiego kółka. Zadzialalo, z nadmuchów na desce leci chlodne powietrze z dworu, ale z otworów przy przedniej szybie leci dalej cieple, przez co w samochodzie jest wciaz za cieplo. Za cieplo przy temperaturzy na dworze 8.5 st C !! wiec nie powinno tak byc skoro nie chlodze ani nie grzeje. Powinna byc neutralna temperatura a nie grzac . Wiec co jest zle i jak to naprawic ?
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Czw Lut 12, 2009 13:00   

Jak ja u siebie wylacze caly klimatronik to mi nic chyba nie leci. Wlacz na ECON-to jest normalny nadmuch bez klimy i wtedy zobacz ustawiajac temp. na LOW lub 16st.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
henryk 



Pomógł: 74 razy
Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Czw Lut 12, 2009 13:03   

nitta napisał/a:
wYłaczyc klime i ani nie chlodzic ani nie grzac,i jechac tak (ewentualnie uchylic lekko okno)
a nie można np. ustawić w tryb ECON, temp. na 16 i dmuchawę na 1, nadmuch na szybę i nogi? - wtedy w ogóle nie czuć nawiewu. Jak nastawisz na przykład tak i wyłączysz przyciskiem OFF, następnym razem włączasz tym samym przyciskiem (OFF) i masz te same ustawienia - są zapamiętane. Jak włączysz przyciskiem AUTO to włącza się pełna klimatyzacja z nastawioną temperaturą. W pozycji econ działa wyłącznie dmuchawa i podgrzewanie - ale do nastawionej temp., w tym przypadku 16 stopni, co w sezonie wiosna/jesień jest w zasadzie neutralne.

[ Dodano: Czw Lut 12, 2009 13:04 ]
Zukowaty, na LOW i ECON włączy się pełny nawiew i może się włączyć zamknięty obieg.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Czw Lut 12, 2009 13:14   

no w sumie.... ok dzieki chlopaki
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Czw Lut 12, 2009 13:19   

henryk_w napisał/a:
Zukowaty, na LOW i ECON włączy się pełny nawiew i może się włączyć zamknięty obieg.

Wiem,tylko proponowalem zeby kolega zobaczyl jakie powietrze poleci bo jak na dworze bedzie minus milion stopni to na 16st i tam poleci cieple. Jak wylaczy wewnetrzny obiek ty chyba temp. wraca do 16st jak sie nie myle.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wymiana kanapy tylnej
dedel Rover serii 75, MG ZT 0 Nie Lut 09, 2014 17:28
dedel
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Demontaż tylnej kanapy
kerbi Rover serii 75, MG ZT 1 Czw Gru 27, 2012 23:15
apples
Brak nowych postów [R75] Rozkładany podłokietnik tylnej kanapy
andyhell Rover serii 75, MG ZT 7 Pon Lis 02, 2009 20:22
Marek_75
Brak nowych postów [R75] Kładzenie oparcia tylnej kanapy
Cityman Rover serii 75, MG ZT 4 Nie Lut 10, 2008 12:17
mi_sza1
Brak nowych postów [r75] jak zdemontowac oparcie tylnej kanapy w kombi ?
dawidd Rover serii 75, MG ZT 0 Sob Lis 22, 2014 15:48
dawidd



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink