Forum Klubu ROVERki.pl :: Spreżyny do R 200 silverstone
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Spreżyny do R 200 silverstone
Autor Wiadomość
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Czw Mar 19, 2009 12:08   

Harmonia między ramą pojazdu a prowadzeniem:

Nadwozie jest podpierane przez 4 koła i 4 amortyzatory. Podczas jazdy po wyboistej drodze, wstrząsy absorbowane są przez amortyzatory. Jednak jeśli nadwozie nie jest wystarczająco mocne by wspierać amortyzatory, wstrząsy nie będą skutecznie absorbowane przez amortyzatory, lecz przejdą na nadwozie, powodując jego wyginanie się. To samo będzie się działo w zakręcie. Nadwozie będzie się skręcać poprzez działanie siły przenoszenia ciężaru. Efektem będzie trudne prowadzenie pojazdu oraz jego nieprzewidywalne zachowanie się podczas jazdy.

Rozpórki dolna i górna:
Przed: Część wstrząsu przenosi się na nadwozie powodując deformację mocowania koła i dolnej części zawieszenia.

Po:Zaopatrzony w rozpórkę górną i dolną UR oba kierunki wstrząsów
są zneutralizowane.

Podczas wejścia w zakręt
Przed:przeniesienie ciężaru i inne siły działają na jedną stronę pojazdu powodując niestabilne prowadzenie i zwiększając wychylenie pojazdu.

Po:siły będą rozproszone przez rozpórkę górną i dolną UR, stabilizując pojazd i zapewniając doskonałe prowadzenie.

Fender Bar (wzmocnienia montowane pod błotnik)
Przed:Łączenie A-pillar i przedniej części nadwozia jest wypychane i skręcane poprzez zwiększoną siłę wstrząsów, powodując uszkodzenia nadwozia.

Po:Fender UR rozproszy siły działające w tym miejscu i wzmocni tą część pojazdu zapobiegając dalszym zniszczeniom, oferując przy tym stabilne prowadzenie. Zalecane użytkownikom sportowych amortyzatorów.

Boczna rozpórka dolna:
Przed:Na nierównej, wyboistej drodze, centralna część nadwozia będzie wyginać się na różnych poziomach powodując przeniesienie ciężaru pomiędzy przodem i tyłem pojazdu.

Po:Boczna rozpórka UR stabilizuje przenoszenie ciężaru między przodem i tyłem, a także zminimalizuje potencjalne uszkodzenia przy bocznym uderzeniu (!)

Anti-Roll Bar (stabilizator):
Przed:Podczas manewru skrętu, przeniesienie ciężaru powoduje niebezpieczne wychylenie się całego pojazdu powodując jego uciekanie w skręcie, co z kolei utrudnia prawidłowe wejście w zakręt oraz osłabia reakcję pojazdu na kierowanie nim.

Po:Zmodyfikowana, nowa wersja anti-roll bar’a UR o wiele skuteczniej zapobiega uciekaniu pojazdu w skręcie, doskonale redukuje wychylenie i dodatkowo stabilizuje pojazd.

źródło i fotki:
http://www.ultraracing.co...e.asp?menuid=30
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Mar 19, 2009 12:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Konrad_Zr160
[Usunięty]






Wysłany: Sob Mar 21, 2009 11:15   

muzyczny_rover napisał/a:
Chyba zaczną lepiej zbierać na MG ZR'a ... hmmm lepsze rozwiązanie :)


Rowniez bedziesz musial w nim pomyslec o wymianie czesci elementow zawieszenia + montazu rozporek chcac sobie szybko pojezdzic na naszych rewelacyjnych drogach ;)
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Sob Mar 21, 2009 19:52   

muzyczny_rover napisał/a:
Chyba zaczną lepiej zbierać na MG ZR'a ... hmmm lepsze rozwiązanie :)

Ja miałem tak jak stwierdziłem że chce zrobić coś z moim Lanosem (samochód fajny, ale po przygodach i psujący się czasami... ;) ). Jak policzyłem koszty zrobienia silnika (swap na 2.0 150KM) do tego profi wydechu, poprawa hamulców, zawiasu, porządne alu - to się okazało że za podobne lub niewiele większe pieniądze mogę kupić 6 lat młodszego, z 4 razy mniejszym przebiegiem, bezwypadkowego, niepsującego się ZR-a, który na dodatek zawsze może posłużyć za bazę do dalszego dłubania :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [r200] sprężyny
kula92 Tuning mechaniczny 1 Wto Lis 20, 2012 23:06
greg-si
Brak nowych postów sprężyny Jamex
prośba
DawidNB Tuning mechaniczny 14 Sob Paź 29, 2011 17:53
Gość
Brak nowych postów obcięte sprężyny
mlodyjp Tuning mechaniczny 19 Pon Paź 13, 2008 20:08
kamil_luczak
Brak nowych postów Sprężyny JAMEX
gruby87 Tuning mechaniczny 2 Pon Cze 30, 2008 20:21
HaDeSsS
Brak nowych postów [R214Si '98] Sprężyny
keraj83 Tuning mechaniczny 9 Sro Kwi 15, 2009 11:51
fr0sch



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink