Forum Klubu ROVERki.pl :: Opony letnie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Opony letnie
Autor Wiadomość
Mietkowski 




Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 15
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Mar 02, 2009 22:25   Opony letnie

Witam,

właśnie szukam opon letnich i przy okazji felg. Macie może namiary na jakieś dobre sklepy, linki, lub promocje. Może ktoś z Was szukał ostatnio i może polecić jakieś opony i felgi. Wiem, że idę na łatwiznę, ale ostatnio jedyne kółka, których szukam, to obrączki :-) . Niestety spraw związanych z tematyką ślubną jest tak wiele, że na inne nie mam po prostu już siły.

Jeszcze jedno pytanie a propos felg. Nie ukrywam, że podobają mi się dwa modele do Roverka, a mianowicie: TE
lub TE. Może ktoś z Was ma takie w garażu, w dobrym stanie, które mógłby sprzedać. Szukałem tych modeli na allegro, ale stosunek ceny do jakości jest przerażający.

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Mar 02, 2009 22:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Mar 02, 2009 22:28   

Co do felg, w Lutyni sprawdzałeś? Te z drugiego linka często się pojawiają. A na żywo możesz obejrzeć u Brt'a, jak tylko przesiądzie się na zestaw letni :-)

BTW, w jakich okolicach można Cię spotkać i pozdrowić? :-)
 
 
 
Mietkowski 




Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 15
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Mar 02, 2009 22:37   

emes napisał/a:
Co do felg, w Lutyni sprawdzałeś? Te z drugiego linka często się pojawiają. A na żywo możesz obejrzeć u Brt'a, jak tylko przesiądzie się na zestaw letni :-)

BTW, w jakich okolicach można Cię spotkać i pozdrowić? :-)


Lutynia to miejscowość koło Wrocławia? Spotkać mnie można najczęściej na drodze krajowej numer 5 (Wrocław <-> Wałbrzych) lub 8 (Wrocław <-> Dzierżoniów) :-) . W samym Wrocławiu częściej poruszam się komunikacją miejską niż prywatną :-) .

Pozdrawiam
 
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Mar 02, 2009 22:40   

Tak, chodzi o Lutynię koło Wrocławia. Znajdziesz info na stronie klubowej w warsztatach.
 
 
 
hubosza87 




Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 146
Skąd: Dobre



Wysłany: Wto Mar 03, 2009 00:21   

jeśli chodzi o opony to szczerze nie polecam BF Goodrich miałem dwa komplety takich opon - porażka, chyba tylko chińskie są gorsze
 
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Mar 03, 2009 10:05   

lutynia jest jakies 10-25 km od wrocka w strone prochowic :) chlopaki maja wszystkiego duzo. Powolaj sie na roverki.pl to troche opuszcza :) co do opon to nie wiem ile masz kasy.

W zeszlym roku zamowilem ojcu http://allegro.pl/item568...owe_tuning.html i w focusie bardzodobrze sie sprawuja :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Mietkowski 




Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 15
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Mar 10, 2009 23:03   

Witam ponownie.

Dzięki za wszystkie informacje a propos felg i opon. Pojeździłem, poszukałem i znalazłem oryginalne felgi Roverka za 600 zł za komplet. Mimo atrakcyjnej ceny nie zdecydowałem się na nie - zostaję przy stalówkach :-) . Po prostu górskie drogi po których najczęściej jeżdżę są w strasznym stanie, szczególnie teraz i wydawałbym majątek na prostowanie felg. Dlatego postanowiłem, że pozostaje przy moich stalówkach i oryginalnych kołpakach. Pozostała kwestia opon. Poczytałem opinie po sieci i zaintrygowały mnie opony Michelin Energy Saver. Macie jakieś doświadczenie z tymi oponami? Jakieś uwagi? Jeszcze jedno. W instrukcji obsługi dla obręczy stalowych jest podawany rozmiar 175/65 R14 82T lub 175/65 R14 82H, ale czy mógłbym zamówić szersze, w końcu opony letnie powinny być jak najszersze. Jaki rozmiar jest optymalny dla opon letnich dla Rovera 220 SDi?

Z góry dziękuję za zainteresowanie
Pozdrawiam
 
 
 
Bidi
[Usunięty]






Wysłany: Wto Mar 10, 2009 23:13   

Mietkowski napisał/a:
Witam ponownie.

Dzięki za wszystkie informacje a propos felg i opon. Pojeździłem, poszukałem i znalazłem oryginalne felgi Roverka za 600 zł za komplet. Mimo atrakcyjnej ceny nie zdecydowałem się na nie - zostaję przy stalówkach :-) . Po prostu górskie drogi po których najczęściej jeżdżę są w strasznym stanie, szczególnie teraz i wydawałbym majątek na prostowanie felg. Dlatego postanowiłem, że pozostaje przy moich stalówkach i oryginalnych kołpakach. Pozostała kwestia opon. Poczytałem opinie po sieci i zaintrygowały mnie opony Michelin Energy Saver. Macie jakieś doświadczenie z tymi oponami? Jakieś uwagi? Jeszcze jedno. W instrukcji obsługi dla obręczy stalowych jest podawany rozmiar 175/65 R14 82T lub 175/65 R14 82H, ale czy mógłbym zamówić szersze, w końcu opony letnie powinny być jak najszersze. Jaki rozmiar jest optymalny dla opon letnich dla Rovera 220 SDi?

Z góry dziękuję za zainteresowanie
Pozdrawiam


jak chcesz szersze to 185/60 R 14 :) i to bedzie mysle max nie ma co szerszych zakladac na stalowke, co do opon to powiedz ile chcesz przeznaczyc :) ja powiem ze niezbyt jestem przekonany do Michelin :) wole Toyo, Yokohama, Nokian ale to wszystko kwestia jaki jezdzisz ;)
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Mar 10, 2009 23:14   

Mietkowski napisał/a:
W instrukcji obsługi dla obręczy stalowych jest podawany rozmiar 175/65 R14 82T lub 175/65 R14 82H, ale czy mógłbym zamówić szersze,

szerokość opony jest dopasowana do szerokości felgi. Felgi stalowe w R200 maną szerokośc 5 cali .... czy można załozyć szesze opony do tych felg musiałbyś poszukać na forum lub w sieci .. są niezbedne tabele ;)
Mietkowski napisał/a:
ale czy mógłbym zamówić szersze, w końcu opony letnie powinny być jak najszersze.Jaki rozmiar jest optymalny dla opon letnich dla Rovera 220 SDi?

a czy jak najszersze ..... to zależy co kto lubi ;) Niektórzy nie idą w szerokosć, tylko np w komfort, czy lepsze prowadzenie w koleinach i biorą węższe opony o wyższym profilu ;) Więc optymalny .... dla danego uzytkownika ;) Oczywiście ma być bezpieczny i właściwy od strony technicznej ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Mietkowski 




Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 15
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Mar 11, 2009 08:08   

Bidi napisał/a:
Mietkowski napisał/a:
Witam ponownie.

Dzięki za wszystkie informacje a propos felg i opon. Pojeździłem, poszukałem i znalazłem oryginalne felgi Roverka za 600 zł za komplet. Mimo atrakcyjnej ceny nie zdecydowałem się na nie - zostaję przy stalówkach :-) . Po prostu górskie drogi po których najczęściej jeżdżę są w strasznym stanie, szczególnie teraz i wydawałbym majątek na prostowanie felg. Dlatego postanowiłem, że pozostaje przy moich stalówkach i oryginalnych kołpakach. Pozostała kwestia opon. Poczytałem opinie po sieci i zaintrygowały mnie opony Michelin Energy Saver. Macie jakieś doświadczenie z tymi oponami? Jakieś uwagi? Jeszcze jedno. W instrukcji obsługi dla obręczy stalowych jest podawany rozmiar 175/65 R14 82T lub 175/65 R14 82H, ale czy mógłbym zamówić szersze, w końcu opony letnie powinny być jak najszersze. Jaki rozmiar jest optymalny dla opon letnich dla Rovera 220 SDi?

Z góry dziękuję za zainteresowanie
Pozdrawiam


jak chcesz szersze to 185/60 R 14 :) i to bedzie mysle max nie ma co szerszych zakladac na stalowke, co do opon to powiedz ile chcesz przeznaczyc :) ja powiem ze niezbyt jestem przekonany do Michelin :) wole Toyo, Yokohama, Nokian ale to wszystko kwestia jaki jezdzisz ;)


Na opony chciałbym przeznaczyć ok 1000 za komplet
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45 -Diesel] Jakie opony Letnie Polecacie?
NiceMan Offtopic 13 Wto Kwi 15, 2014 19:52
NiceMan
Brak nowych postów Czy już pora na letnie oponki? ;p
Mundekk Offtopic 34 Sro Lut 29, 2012 17:13
Mundekk
Brak nowych postów Zimówki czy juz letnie mozna zakladac ??
Gość Offtopic 17 Pią Mar 06, 2009 14:10
Viniu
Brak nowych postów Opony całoroczne
Gość Offtopic 3 Czw Lip 12, 2018 10:59
bociannielot
Brak nowych postów Opony zimowe uzywane latem
menior Offtopic 1 Nie Mar 13, 2011 00:13
Harry



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink