Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Pompa paliwa (wewnętrzna w baku)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Pompa paliwa (wewnętrzna w baku)
Autor Wiadomość
Zrubo 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 80
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Czw Mar 05, 2009 18:02   [R75] Pompa paliwa (wewnętrzna w baku)
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam po długiej nieobecnosci :)

Zwracam sie do Was z prosbą o pomoc mianowicie, kilka razy zdarzył mi sie brak paliwa pomimo tego ze wskaznik pokazywał 1/4 zbiornika, poczytałem troche forum okazało sie ze pompka jest zatarta wirnik wogule nie chciał sie krecic po siłowym przekreceniu go pomka zaczeła pracowac (ciekawe jak długo)

Problem polega na tym ze ktos tam przedemną grzebał, na pierwszym zdjeciu to plastikowe cos lezało luzem w baku tak samo jak drut (osobno) przeszukałem wile stron jedyne co wywnioskowałem to ze powinien byc zamontowany mniej wiecej tak jak na zdjeciu (domysliłem sie tez po peknieciu nr 2)

Powidzcie mi gdzie to ustrojstwa ma byc zamontowane domyslam sie ze mocuje sie je za tą część NR 1, ale gdzie do obudowy pompki (zaznaczone kółkiem) gdzies w baku szukałem jakiegos haczyka i nic.
Nie wiem gdzie to powinno byc nigdzie mi nie pasuje

W sobote wyjazd a 75 stoi rozebrana :(




Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pią Gru 10, 2010 21:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Mar 05, 2009 18:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Czw Mar 05, 2009 18:20   

Zrubo, ta pierwsza część tak musi być. Ona musi leżeć na dnie. A pompkę wymień, bo jestem w 99% pewien, że już przestała działać. :wink:
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
Zrubo 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 80
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Czw Mar 05, 2009 18:31   

Czyli ta czesc na pierwszym zdjeciu ma latac sobie luzno w baku ?
W takim razie po co ten drut ?
Pompka powinna troche pochodzic, ale i tak ją wymienie jak znajde troche kasy wszystkie plastiki popękane kupie razem z obudową ktos to robił odechciało sie i wsadził na pałe.

Nie mam pomysłu jak to wsadzic zeby działało (to na pierwszym zdjeciu) Nigdzie sie tego nie montuje ?
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Czw Mar 05, 2009 20:00   

rozbierałem tą pompkę chyba z 5 razy i powiem Ci, ze nie pamiętam czegoś takiego z foto nr 1.
wyjmowałem tylko sam"koszyk" z pompką, odpinałem przewody paliwowe (przesrane) kable od pompki i wymiana.
jak juz robisz to rób to jak należy bo niebawem znowu będzie Cię czekała zabawa. nowa pompka no name to wydatek ok. 150 zł, ja mam taką juz przesłżo rok i jest OK.

PS. cały ten bak w R to jakaś wielka pomyłka, kabli, kabelków, rurek, rureczek, plastików, plasticzków i drucików jest całe mnóstwo. laik żeby dojść do ładu co do czego musi mieć kwadratową głowę, a jeszcze dochodzi stały filtr paliwa :) w dziurze nr 2

[ Dodano: Czw Mar 05, 2009 20:02 ]
Zrubo napisał/a:
Czyli ta czesc na pierwszym zdjeciu ma latac sobie luzno w baku ?
W takim razie po co ten drut ?


w baku nic sobie nie leży tak luźno, musi być to gdzieś mocowane zapewne na jakiś zatrzask (nie do kosszuka z pompką, ale wewnątrz baku), a drucik może być od przelewu paliwa do drugiej komory, powinien do niego jeszcze gdzieś być pływak. teraz sobei przypominam, ze coś takiego tam chyba było, ale ja tego nie demontowałem - po co Ty to wyjąłeś ??
_________________
PZDR.
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Czw Mar 05, 2009 21:34   

rolando napisał/a:
PS. cały ten bak w R to jakaś wielka pomyłka, kabli, kabelków, rurek, rureczek, plastików, plasticzków i drucików jest całe mnóstwo

A moim zdaniem właśnie odwrotnie. :wink: Pompka w baku jest dlatego, że są dwie komory, a są one z tego względu, że przbiega tamtędy wydech.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
Zrubo 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 80
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Czw Mar 05, 2009 21:44   

Cytat:
ale ja tego nie demontowałem - po co Ty to wyjąłeś


...ale ja tez tego nie wyciągałem i dlatego nie wiem gdzie to wsadzić, jak pisałem wczesniej ktos tam grzebał przede mną...

[ Dodano: Czw Mar 05, 2009 23:52 ]
Pomocy... jutro samochód musi byc sprawny!
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Pią Mar 06, 2009 08:03   

Rowan napisał/a:
A moim zdaniem właśnie odwrotnie. :wink: Pompka w baku jest dlatego, że są dwie komory, a są one z tego względu, że przbiega tamtędy wydech.


ja wiem po co jest tam ta druga pompka, ale chodzi mi o sam układ tego wszystkiego, nie wiem kto to wymyślał, wypiąć samem rurki od pompki też nie jest to bułka z masłem :(

[ Dodano: Pią Mar 06, 2009 08:12 ]
Zrubo napisał/a:
Pomocy... jutro samochód musi byc sprawny!



ja na odległośc niestety nie umiem Ci pomóc, musisz szperać w baku i gdzieś to dopasować, to musi pasować, nie powinno niż leżeć luzem w baku.

wspominałeś wcześniej, ze na wskażniku miałeś 1/4 baku paliwa, a mimo to pompka sie zatarła, wspominałeś także, że ktoś wcześniej grzebał w baku i ten element z foto 1 leżał luzem. Moim zdaniem właśnie ten fakt miał wpływ na to że pompka uległa uszkodzeniu, ta część ma prawie jestem pewien wpływ na przelew paliwa między komorami w zbiorniku. w jednej było pusto, a pompka pracowała i padła (jej naprawa na niewiele się zda, przerabiałem ten temat) . w drugiej było sporo paliwa.
pokombinuj, z pewnością Cię się uda, choć wiem, ze dla osoby, która pierwszy raz to rozkręca nie jest to kaszka z mleczkiem :(

powodzenia
_________________
PZDR.
 
 
 
Zrubo 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 80
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pią Mar 06, 2009 15:37   

Nie... poddaje sie :sad:
Nie wierze, jestem mechanikiem/elektrykiem niestety nie samochodowym i nie potrafie nigdzie dopasowac tej częsci z drutem :beczy:
Zamówiłem nową pompe we wtorek powinna dojsc i tyle... albo wyrzuce tą cześć albo nie wiem...

W całym domu wali ropą :lol:
 
 
Mombrey 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Pią Mar 06, 2009 16:37   

Zrubo napisał/a:

Zamówiłem nową pompe we wtorek powinna dojsc i tyle... albo wyrzuce tą cześć albo nie wiem...

W nowej tez to bedziesz mial :mrgreen:
_________________
--== "Z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie." ==-- Fiodor Dostojewski
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pią Mar 06, 2009 17:12   

Mombrey, niestety, ale nie, bo pompka będzie goła, sam wkład. Całość oryginalna poskładana kosztuje 550zł. :razz:
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
Zrubo 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 80
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pią Mar 06, 2009 17:39   

Zgadza sie zamówiłem sam wkład czyli pomke własciwą :wink:
 
 
Mombrey 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Pią Mar 06, 2009 18:24   

To nie bedzie TAK wygladac?
_________________
--== "Z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie." ==-- Fiodor Dostojewski
 
 
 
Zrubo 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 80
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pią Mar 06, 2009 18:26   

Mombrey, Zgadza sie tylko gdzie zamontować tą część po prawej stronie ?
 
 
Mombrey 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Pią Mar 06, 2009 18:52   

Zrubo napisał/a:
Mombrey, Zgadza sie tylko gdzie zamontować tą część po prawej stronie ?

Nie wiem :bezradny:
_________________
--== "Z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie." ==-- Fiodor Dostojewski
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pią Mar 06, 2009 21:12   

Zrubo, niestety, ale nie. Ty dostaniesz sam wkład, samą pompkę, która jest umieszczona w koszyczku w środku.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Pią Mar 06, 2009 21:49   

Rowan napisał/a:
Zrubo, niestety, ale nie. Ty dostaniesz sam wkład, samą pompkę, która jest umieszczona w koszyczku w środku.




potwierdzam

podpytaj jeszcze tegogościa z allegro jak to jest mociowane w baku, jak widać demontował to więc musi wiedzieć
http://aukcja.onet.pl/sho...4924051#gallery

a tu masz gołą pompę:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=571179552
ja kupowałem u tego człowieka, mogę Ci go polecić.
_________________
PZDR.
 
 
 
Zrubo 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 80
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pią Mar 06, 2009 22:42   

Rowan napisał/a:
Zrubo, niestety, ale nie. Ty dostaniesz sam wkład, samą pompkę, która jest umieszczona w koszyczku w środku.


yyy... no tak przecierz tak napisałem, dostane sama pompke (nowa 170zł zamiennik)którą musze wsadzic w koszyk

[ Dodano: Pią Mar 06, 2009 23:06 ]
rolando napisał/a:
podpytaj jeszcze tegogościa z allegro jak to jest mociowane w baku, jak widać demontował to więc musi wiedzieć
http://aukcja.onet.pl/sho...4924051#gallery


Dzwoniłem dzisiaj rano do niego, powiedział mi ze rozbierali to jego pracownicy i nie pamietaja jak to było poskaładane w srodku zbiornika, ale znalazłem goscia który to rozbierał i jutro ma mi to telefonicznie wytłumaczyć
rolando napisał/a:
a tu masz gołą pompę:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=571179552
ja kupowałem u tego człowieka, mogę Ci go polecić.


...ale kolego Rolando ta pompke montuje sie w zupełnie innym miejscu :grin: . Do wnętrza zbiornika (wkład do koszyka)
wygląda tak (z prawej strony)


[ Dodano: Wto Mar 10, 2009 16:55 ]
Noo... chyba sie udało, pomógł mi koles o nicku David_uk z angielskiego forum
MG-rover, jakos wydukałem po angielsku pytanie i jego odpowiedz :lol:
Cholernie ciasno zeby cokolwiek tam wsadzić, i jeszcze polowa zbiornika (leń ze mnie :wink: ), okazuje sie ze drut ma tylko za zadanie docisną ten plastikowy element do dna zbiornika.
Pozostaje czekac na pompke i troche wyczyscic zbiornik widac gdzie niegdzie troche syfu.
Zamieszczam fotki gdyby ktoś miał podobny problem z montazem tego ustrojstwa :grin:



 
 
jaskorup 



Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 2



Wysłany: Nie Mar 17, 2013 21:04   

Witam! Odgrzeję temat bo nie chcę zakładać nowego a mam pytanie: czy ktoś miał kiedyś problem z założeniem a raczej z dokręceniem tego śmiesznego pierścienia po założeniu pompy w zbiorniku? Mam nadzieję że to nie tylko ja. Wszystko złożyłem tylko plastik od koszyczka wystaje jakieś 2 milimetry z tej dziury w baku a to za dużo żeby pierścień załapał gwint pomimo że dociska nie chce zaskoczyć. koszyk jest włożony dobrą stroną bo na koszyczku jest wypust który wchodzi w zagłębienie ale jak dociskam dekielek od koszyka to się trochę chybocze i nie wiem jak do dokręcić a z otwartym nie chcę jeździć. proszę o jakiś patent albo poradę.
 
 
radi 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Cze 2012
Posty: 105



Wysłany: Pon Mar 18, 2013 21:50   

Ja miałem też problem z tym dziadostwem. Jestem już po wymianie pompki w baku w tamtym roku chyba sierpień i długo się nie nacieszyłem bo znów siadła. Ale do rzeczy.
Musisz odpiąć wtyczkę pinową z zasilaniem, wężyki zdejmij. Jeden ma taką plastikową rurkę w sobie i można pomyśleć ,że nie wyjdzie ale wyjdzie. Poodsuwaj wszystko na boki bo wiesz .że dostęp przej.... Zaraz pod metalową nakrętką jest plastikowy korpus pompy z takim wypustem jak zauważyłeś. Pod tym korpusem jest gumowa grubaśna uszczelka i ona jest głównym sprawcą klinowania się. Musisz tą gumową uszczelkę zdjąć z plastikowego korpusu, trzymać go wyżej, a samą uszczelkę najpierw wetknąć w otwór baku. Potem dopiero korpus pompy wkładać w uszczelkę i musi wejść.
 
 
maciej.s 



Dołączył: 10 Cze 2011
Posty: 51
Skąd: Gliwice



Wysłany: Pon Maj 20, 2013 22:39   

Prawdopodobnie padła mi pompa w baku ale nie jestem pewien. Powiedzcie mi proszę czy jak odepnę pompę z pod maski od prądu i odepnę przewód paliwowy do filtra paliwa powinno lecieć paliwo czy nie? Bo u mnie ledwo ciurczy, raczej kapie. Podpowiedzcie coś proszę, macie jakiś patent na sprawdzenie pompy w baku?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Pompa paliwa w baku - zamiennik
Pieta Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Kwi 28, 2011 20:22
darek69
Brak nowych postów [R75] pompa paliwa w baku - problem z wymiana
hardwin Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Cze 30, 2014 10:44
hardwin
Brak nowych postów [r75] Pompa paliwa - ssak w baku - jak umiejscowić?
dawidd Rover serii 75, MG ZT 2 Pią Maj 04, 2018 07:19
dawidd
Brak nowych postów [ Rover 75 CDT ]- Pompa paliwa w baku- Jaką wymienić? POMOC
Kasa313 Rover serii 75, MG ZT 6 Pon Lis 02, 2015 19:37
Kasa313
Brak nowych postów [R75] Układ zasilania paliwa z baku do filtra paliwa
damtom85 Rover serii 75, MG ZT 18 Wto Gru 29, 2015 21:17
lasper



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink