Forum Klubu ROVERki.pl :: [R216Si 97r] Planowany zakup, kilka pytań
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R216Si 97r] Planowany zakup, kilka pytań

Ksenony nielegalne? Dobra cena? Warto kupić?
Autor Wiadomość
Mayday 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 199
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Czw Sie 13, 2009 21:03   [R216Si 97r] Planowany zakup, kilka pytań

Witam

Sprzedałem swojego Roverka i mam teraz okazję kupić R216Si, ma zamontowane ksenony. Działają wyśmienicie, tylko, że są nielegalne. Stąd też pytania:

Co można zrobić aby stałe się legalne? Aby uniknąć zabrania dowodu i dostania mandatu?
Można w nie wmontować zwykłe żarówki? Będzie wtedy wszystko ok?

Autko było 2 lata temu sprowadzone z Francji porysowane tak jakby całe gwoździami (widziałem zdjęcia), ma nowy lakier. Zderzak przedni był trochę wgnieciony, ale został ten sam. Od prawie roku ma LPG sekwencję. Jasna skórzana tapicerka, klima, ABS, elektryczne szyby i lusterka, 5 drzwi, hamulce tarcze przód i tył, 8 głośników. Wiem, że była robiona uszczelka pod głowicą, nowe śruby i planowanie, ale nie wiem o ile mm. Podobno od tamtej pory zrobił nim ok 35tys km co może być prawdą bo ma daaaleko do pracy. Mówi, że bierze mu olej, a na pytanie ile odpowiada, że z litr od wymiany do wymiany. Za ok 20 tys trzeba zrobić rozrząd.
Skrzynia biegów chyba do wymiany, bo nie wchodzi redukcja z 3 na 2 (trzeba lekko na 1 dać i dopiero 2 wejdzie). Mi się wydaje, że to wina synchronizatorów, ale nie znam się na tym za bardzo, więc jeśli jestem w błędzie to mnie poprawcie ;)
Sprzedaje go z alumkami tak na oko 15 lub 16 z niskim profilem opon + zimówki na oryginalnych alumkach Rovera.
Pierwsze słowo to 9.000zł, ale myślę, że coś obniży.

Co sądzicie na ten temat?
Komentujcie, doradzajcie, pytajcie itd, bo nie wiedzieć czemu pomimo przykrych doświadczeń z poprzednim Roverem, myślę o zakupie tego...

Kumpel zna tego gościa i wg niego jest pewne (sam ma od niego Corse i chwali) ;)
_________________
Tom
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sie 13, 2009 21:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Czw Sie 13, 2009 21:19   

Za dużo roboty i zachodu - ja bym tego nie kupował. Żeby ksenony były legalne to musisz je wyjąć i kupić nowe homologowane. Za dużo prac: silnik (bierze olej), skrzynia biegów. Ja bym odpuścił.
 
 
Mayday 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 199
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Czw Sie 13, 2009 21:23   

Czy ksenony mają homologację to nie wiem, ale czytałem, że powinny mieć spryskiwacze (co idzie zrobić) i powinny być samopoziomujące... Jak włożę do nich zwykłe halogeny to będzie działać i będzie ok?
_________________
Tom
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 13, 2009 21:28   

tak
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Mayday 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 199
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Czw Sie 13, 2009 21:31   

Czyli problem świateł z głowy :) W sobotę jadę dokładniej obejrzeć auto i się przejechać.
Na co zwrócić uwagę? O co pytać? Po ile chodzą takie egzemplarze? Co z tym olejem?
Doradźcie coś bo jestem w rozterce, a potrzebuje auta... :(
_________________
Tom
 
 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Czw Sie 13, 2009 21:35   

Takie egzemplarze "chodzą" właśnie mniej więcej po tyle czyli 9k, a nawet mniej. Ja mam 620 w doskonałym stanie z 97' i on jest warty mniej więcej 10-11 tyś. Ja Ci radzę - odpuść sobie tą dwusetkę... A co do świateł to nie jest prawdą co piszesz. Jeśli masz instalację ksenonową w aucie bez homologacji to nie ważne jakie żarówki masz w nią włożone - jest to nielegalne.
 
 
Vesper416 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 1138
Skąd: Poznań

Rover Coupe

Wysłany: Czw Sie 13, 2009 21:58   

Xenony od razu do likwidacji nie zrobisz w Polsce homologacji na to.
Po drugie w tej cenie kupisz naprawdę coś porządnego a z tego co czytałem podejrzewam że ze 3tys jak nic będziesz musiał w niedługim czasie w niego zainwestować bo padnie skrzynie prawdopodobnie, a o planowaniu głowicy to poczytaj forum co się dzieje z Roverkami idą momentalnie pod młotek na allegro.

Dobrze sie zastanów za nim kupisz bo z tego co piszesz to wpieprzysz się po uszy w ....
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 13, 2009 22:04   

Mayday napisał/a:
Czyli problem świateł z głowy :) W sobotę jadę dokładniej obejrzeć auto i się przejechać.
Na co zwrócić uwagę? O co pytać? Po ile chodzą takie egzemplarze? Co z tym olejem?
Doradźcie coś bo jestem w rozterce, a potrzebuje auta... :(

Koledzy przestrzegają przed zakupem....a ty i tak zrobisz jak zechcesz......I wiesz co? Myslę że kupisz :wink:
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
Vesper416 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 1138
Skąd: Poznań

Rover Coupe

Wysłany: Czw Sie 13, 2009 22:13   

kupi ale będzie z całą pewnością żałować po pewnym czasie.

Szkoda gadać nie moje pieniądze, nie moje auto, nie mój problem. Na szczęście!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Mayday 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 199
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Pią Sie 14, 2009 15:07   

A ile można by było za niego dać żeby się opłaciło?
I na co zwrócić uwagę? O co pytać? Po ile chodzą takie egzemplarze? Co z tym olejem?
Zaczynacie mnie przekonywać... :/ A znaleźć w szybkim czasie takiego w dobrym stanie to chyba ciężkie wyzwanie... I pewności też nigdy nie ma. Tu gość przynajmniej mówi co jest nie halo
_________________
Tom
 
 
 
Vesper416 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 1138
Skąd: Poznań

Rover Coupe

Wysłany: Pią Sie 14, 2009 17:12   

ja dałbym max 6tys za ten stan i wiedze co było z nim nie tak. Ogólnie nie kupiłbym Roverka po HGF bo po co mi samochód który w każdej chwili przestanie prawdopodobnie normalnie funkcjonować.

Jeszcze raz odsyłam do innych postów o HGF. Poczytaj ludzie nie mogą dojść do ładu z samochodami, ba zawodowi mechanicy nie dają rady ich ustawić bo de facto od strony technicznej mechanicznej nie widzą problemu i tak rzeczywiście jest ale po mimo to samochody wariują: Gubią obroty i wieszają zaczynają mulić itp.

Nie wiem czy ktoś próbował bo to drogi interes wymiane głowicy na nową może to by poprawiło dynamike i kulture silnika
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Pią Sie 14, 2009 18:02   

Mayday napisał/a:
A ile można by było za niego dać żeby się opłaciło?

To akurat zależy od twoich umięjętności negocjacyjnych. Czytam że jestes dociekliwy...tak samo postępuj ogladając samochód i bedzie OK. :wink:
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
azor77 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 757
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Sie 14, 2009 18:23   

Mayday, za 9 tyś oddam swojego z podobnym wyposażeniem, prócz skóry i ABS.
Sprzęt grający, wzmacniacz Alpiny, głośniki Pioneer.
Nowe gumy letnie na alusach Dyton D320 R15/185/55 + stalówki z oponami do wymiany na zimę.
Nowe tarcze i klocki TRW/Lucas.
Zrobiony HGF na początku miesiąca z wymianą uszczelki, szpilek itp, uszczelniaczy na zaworach.
Nowy rozrząd.
Wszystko wykonane własnoręcznie i bez pomocy żadnych specjalistów, silnik pracuje jak zegarek.
Więcej informacji i historię auta mogę podać na PW.
Vesper416 napisał/a:
Poczytaj ludzie nie mogą dojść do ładu z samochodami, ba zawodowi mechanicy nie dają rady ich ustawić bo de facto od strony technicznej mechanicznej nie widzą problemu i tak rzeczywiście jest ale po mimo to samochody wariują: Gubią obroty i wieszają zaczynają mulić itp.


:/ :/ :grin: :grin:
_________________
Był 214 si LPG 16v 1.4 103KM 97r. Platinum Silver
Był R 25 2.0 iDT 113kM 05r. X POWER GREY MET
 
 
Mayday 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 199
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sob Sie 15, 2009 18:45   

Dobra przejechałem się, obejrzałem, pogadałem i ze zwykłymi kółkami powiedział 7.700zł
Nie kupuje :/
Przeglądam neta już 3 dni i lipa, nic ciekawego i niezbyt starego do 13tyś nie ma :/ Nie wspominając już o Roverku...
Może widzieliście coś godnego uwagi?
_________________
Tom
 
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sob Sie 15, 2009 18:48   

Mayday napisał/a:
Dobra przejechałem się, obejrzałem, pogadałem i ze zwykłymi kółkami powiedział 7.700zł
Nie kupuje :/
Przeglądam neta już 3 dni i lipa, nic ciekawego i niezbyt starego do 13tyś nie ma :/ Nie wspominając już o Roverku...
Może widzieliście coś godnego uwagi?

Dlaczego zrezygnowałeś z zakupu. ...Jeśli mogę zapytać
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
b0b3k 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 210
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Sob Sie 15, 2009 21:03   

Mayday napisał/a:
Dobra przejechałem się, obejrzałem, pogadałem i ze zwykłymi kółkami powiedział 7.700zł
Nie kupuje :/
Przeglądam neta już 3 dni i lipa, nic ciekawego i niezbyt starego do 13tyś nie ma :/ Nie wspominając już o Roverku...
Może widzieliście coś godnego uwagi?


Pogadaj z kolega Paździochem ma pilnie do sprzedania R25 w dieslu bo na dniach wylatuje do Irlandii, moze sie dogadacie ;)
 
 
Mayday 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 199
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sro Sie 19, 2009 20:53   

Z zakupu zrezygnowałem ponieważ podczas jazdy wszystko skrzypiało, trzeszczało, w pedałach czuć było jakieś stukanie. Miał zbyt małego "kopa" jak na 216SI.
Wczoraj kupiłem Audi A3 i jestem pod taaaaaaaaaaaaaaaaaaakim wrażeniem :) :) :) Silniczek 1.6 benzyna 100KM, klimatronik, wszystko elektryczne, 3 drzwi, błekitny i w ogóle jak się tym jeździ... mmmm.... Mam nadzieję, że będzie się sprawował o niebo lepiej niż mój były nieszczęsny Roverek. Chyba miałem po prostu pecha, ale jak już go trochę porobiłem to żal mi go... Ale i tak odbiłem to sobie sprzedając drożej niż kupiłem ;)
_________________
Tom
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r216SI 16v 98] pare pytan???
marcin_s. Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sro Kwi 30, 2008 13:07
truten23
Brak nowych postów [R216Si 98r 16V] Wymiana uszczelki i pare pytan
Rockefeller Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Kwi 28, 2008 19:50
thef
Brak nowych postów [R25] kilka pytań
Gość Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pon Wrz 07, 2009 22:27
Krzysi3k
Brak nowych postów [MG ZR 120] Kilka pytań...
samuro Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Nie Sty 11, 2009 21:13
marcinmarcin
Brak nowych postów [25 2.0 TD] kilka pytań
bamber Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Wto Mar 15, 2011 18:23
sluchawa21



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink