Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Skrzynia biegow
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] Skrzynia biegow
Autor Wiadomość
galken 



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 35
Skąd: lublin



Wysłany: Czw Mar 19, 2009 09:58   [R400] Skrzynia biegow
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam. Mam takie pytanie czy powinno slychać skrzynie na wolnych obrotach? Gdy wcisnę pedał sprzęgła jest cisza a gdy puszczę troche ją slychać. Czy to normalne zjawisko?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Mar 15, 2011 11:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Mar 19, 2009 09:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Czw Mar 19, 2009 10:02   

To nie normalne - wskazuje na zużycie łożyska. (nie pamiętam o które chodzi) też tak miałem - nie bawiłem się w wymianę łożyska tylko poleciałem z całą skrzynią (raczej dla tego że 5 już mi wyskakiwała)
 
 
galken 



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 35
Skąd: lublin



Wysłany: Czw Mar 19, 2009 10:43   

Dzieki za odp. Pozdrawiam.
 
 
mcteusz 



Pomógł: 28 razy
Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Czw Mar 19, 2009 11:18   

Ale spokojnie. Z doświadczenia Forumowiczów wynika, że najpierw warto sprawdzić poziom oleju w skrzyni i ewentualnie go wymienić (oczywiście olej, nie poziom :) )
A jeśli to nawet wina łożyska, to tylko oporowego/wyciskowego łożyska sprzęgła i nie trzeba wymieniać skrzyni, tylko liczyć się z tym, że sprzęgło może zrobić kaput (ale to raczej też nie prędko) i trzeba będzie ja naprawić.
_________________
Hasła są jak majtki. Nie zostawiaj ich w miejscu, w którym inni mogą je zobaczyć, zmieniaj je regularnie ...i lepiej nikomu nie pożyczaj.
 
 
Stacho 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 233
Skąd: Leżajsk



Wysłany: Czw Mar 19, 2009 12:01   [R45 1,4 16V, 2001r]

Witam,
Przy takich objawach podejrzewam zużycie łożyska wałka sprzęgłowego (zdawczego) w skrzyni biegów. Gdyby to było łożysko wyciskowe sprzęgła, to szum byłoby słychać po wcisnięciu pedału sprzegła, przy puszczonym byłaby cisza. Oczywiście, najpierw sprawdzić poziom oleju w skrzyni - być może ze jest go znacznie za mało i dlatego te szumy - ewentualnie go uzupełnić i posłuchac jaki da efekt. Dodam jeszcze, że demontaż skrzyni wraz z obudową sprzęgła jest konieczny tak do wymiany łożyska skrzyni (wraz z uszczelniaczem), jak i do wymiany sprzegła, czy łożyska wyciskowego.
Pozdrawiam..... :wink: jeśli pomógł, to "kliknąć", hej!
 
 
 
tolik 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 157
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Czw Mar 19, 2009 12:08   

galken, Opisane przez Ciebie zjawisko ma miejsce w większości aut wiekowych i o dużym przebiegu.Wszystko zależy od intensywności i głośności .Wszyscy mechanicy którym na to zwracałem uwagę nie radzili sie tym przejmować a tym bardziej podejmować jakieś działania naprawcze.
_________________
...pędzą konie po betonie w szarej mgle...
 
 
Stacho 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 233
Skąd: Leżajsk



Wysłany: Czw Mar 19, 2009 12:27   [R45 1,4 16V, 2001r]

Wiadomo, zależy od intensywności (głośności) szumów. Należy jeździć, nasłuchiwać i w pewnym momencie zadziałać, oby nie za póżno i nie narobić sobie większej biedy, hej!
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Czw Mar 19, 2009 13:16   

tolik napisał/a:
Wszyscy mechanicy którym na to zwracałem uwagę nie radzili sie tym przejmować a tym bardziej podejmować jakieś działania naprawcze.


Troszkę się nie zgodzę.... Mi też mówili "a stary to tak musi być" "a duży przebieg to tak musi być" "nie opłaca się robić" - tylko chyba mechanikom nie opłaca się robić, bo marne pieniądze za to, nie wiedzą jak liczyć itd itp. Aż w końcu trafiłem na "prawdziwego pasjonata mechaniki" i powiedział, że nie można tego tak sobie pozostawić i czekać na rozwój wydarzeń, bo można sobie biedy narobić i tyle. Dla własnego zdrowia psychicznego zrobiłem jak kazał i teraz cieszę się ciszą w autku. Tak na marginesie, to co bym nie usłyszał że mi brzęczy czy skwierczy w aucie - to muszę zrobić bo mnie irytuje i zabiera przyjemność z jazdy!
 
 
tolik 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 157
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Czw Mar 19, 2009 13:32   

fearless napisał/a:
bo marne pieniądze za to, nie wiedzą jak liczyć itd itp


...za takie naprawy koszty mogąbyć duże - dzisiaj np: mało kto decyduje się na poważniejszy remont silnika, kupuje używany ewentualnie ryzykując jego działanie.a jak liczyć to więdzą doskonale :mrgreen:
_________________
...pędzą konie po betonie w szarej mgle...
 
 
galken 



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 35
Skąd: lublin



Wysłany: Czw Mar 19, 2009 13:52   

A jaka jest skrzynia w moim Roverze? 2.0 si lux 1999
 
 
mcteusz 



Pomógł: 28 razy
Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Czw Mar 19, 2009 15:22   

Stacho napisał/a:
Przy takich objawach podejrzewam zużycie łożyska wałka sprzęgłowego (zdawczego) w skrzyni biegów. Gdyby to było łożysko wyciskowe sprzęgła, to szum byłoby słychać po wcisnięciu pedału sprzegła, przy puszczonym byłaby cisza.

Teoretycznie masz racje. Ale znam też przypadek, że winowajcą było łożysko oporowe sprzęgła. Pomogła wymiana sprzęgła, a nie trzeba było dotykać łożysk w skrzyni...
_________________
Hasła są jak majtki. Nie zostawiaj ich w miejscu, w którym inni mogą je zobaczyć, zmieniaj je regularnie ...i lepiej nikomu nie pożyczaj.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Mar 19, 2009 15:25   

skrzynia się nazywa: PG1 i jest taka sama konstrukcyjnie jak skrzynie w np. dieslach roverkowych. Jeśli tylko szumi, to narazie bym jeździł i obserwował. Jak szum zacznie się zwiększać to trzeba będzie działać. Jeśli pozatym szumem skrzynia dobrze chodzi, to dałbym na wymianę łożysk (wałka sprzegłowego i mechanizmu różnicowego) oraz wymienił uszczelniacz na wałku sprzęgłowym i bedzie spokój na kolejne n km :ok:

[ Dodano: Czw Mar 19, 2009 15:28 ]
mcteusz napisał/a:
Ale znam też przypadek, że winowajcą było łożysko oporowe sprzęgła.

Też znam taki przypadek ;) Ale jak napisałęm wyżej .... jeździć i obserwować, jak zacznie się hałas nasilać, to brać sie za naprawę. Pewność będzie dopiero po wyjęciu skrzyni zapewne :roll:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
galken 



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 35
Skąd: lublin



Wysłany: Czw Mar 19, 2009 16:27   

O.k. Biegi wchodza gladko, bez zgrzytow takze narazie sprawdze olej.

[ Dodano: Czw Mar 19, 2009 18:40 ]
Mam jeszcze jedno pytanko. Na gorze skrzyni jest tak gumowa antenka czy to jest miarka oleju?
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Mar 19, 2009 19:36   

galken napisał/a:
Na gorze skrzyni jest tak gumowa antenka czy to jest miarka oleju?

yyyy raczej nie :roll: i ole wiem to tak to wygląda:
http://forum.roverki.eu/v...hlight=olej+pg1
tzn. odkręcasz tylko ten górny korek i palcem sprawdzasz czy jest oleum w środku skrzyni. ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
dreszczowiec
[Usunięty]






Wysłany: Czw Mar 19, 2009 20:22   

Mam ten sam problem ze skrzynią. Niestety dolanie oleju nie pomogło :( przymierzam się właśnie do jej naprawy bądź wymiany, zależnie od kosztów i dostępności części z którymi są niestety kłopoty:(
 
 
mcteusz 



Pomógł: 28 razy
Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Czw Mar 19, 2009 21:30   

galken napisał/a:
Na gorze skrzyni jest tak gumowa antenka czy to jest miarka oleju?

Właściwie to nie wiem do czego to to jest, ale na pewno nie miarka oleju. Potwierdzam na pewno, że takie coś istnieje.... :smile:
_________________
Hasła są jak majtki. Nie zostawiaj ich w miejscu, w którym inni mogą je zobaczyć, zmieniaj je regularnie ...i lepiej nikomu nie pożyczaj.
 
 
galken 



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 35
Skąd: lublin



Wysłany: Czw Mar 19, 2009 21:42   

No wlasnie, wyglada to jak miarka. Oczywiscie probowalem to wyciagnac ale nic z tego.

[ Dodano: Nie Maj 10, 2009 17:52 ]
A czy w r400 jest pompka sprzegla????????????/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400 1.6 16v 98 r] skrzynia biegów
czy pasuje?
luqash1980 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pon Wrz 07, 2009 20:50
pawels
Brak nowych postów [R400]SKRZYNIA BIEGÓW
JEFF Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Sob Sie 25, 2012 09:28
leszczu
Brak nowych postów [R400] Skrzynia biegów
lelek11 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Wto Cze 28, 2011 22:47
Artu
Brak nowych postów [R400 1.6 99r] Skrzynia biegów od R45
Pawson Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pon Sty 16, 2012 01:33
Pawson
Brak nowych postów [R400] Skrzynia biegów
mattipoz Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Wto Kwi 21, 2009 20:37
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink