Forum Klubu ROVERki.pl :: [214 Si] jaka instalacja gazowa??
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[214 Si] jaka instalacja gazowa??
Autor Wiadomość
j4cekk 



Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 22
Skąd: Konin



Wysłany: Wto Mar 17, 2009 18:15   [214 Si] jaka instalacja gazowa??

Witam...wiem ze temat byl pare razy walkowany ale bylo to jakis czas temu dlatego pisze nowy...Wiec chodzi mi o to czy warto zamontowac gaz w moim roverku 1,4 103Km...niby paliwa nie pali duzo bo ok 7 L no ale w miesiacu zrobie z 1,5tys km wiec na gazie bym troche oszczedzil zwlaszcza przy aktualnych cenach:)) Tak wiec jesli tak to jaka ta instalacja,ile to powinno mniej wiecej kosztowac i czy ktos zna dobry zaklad w Wielkopolsce??najlepiej okolice Konina;))

Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 17, 2009 18:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
arturky 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 14 Gru 2005
Posty: 254
Skąd: Białystok



Wysłany: Wto Mar 17, 2009 18:24   

j4cekk, W Twoim modelu 214Si 103KM wchodzi w grę tylko instalacja gazowa IV-tej generacji (pot. sekwencyjna). Licz się ze zwiększonym zużyciem gazu propan-butan o ok. 10-20% w stosunku do benzyny bezołowiowej. Na podlasiu koszt takiej instalacji to ok. 2200zł (zbiornik w kole zapasowym 48L - wchodzi realnie 38-39L LPG). Przy przebiegu miesięcznym 1500km moim zdaniem nie ma na co czekać... :lol:
Pamiętaj, że:
1. dochodzi koszt przeglądów (regulacja / wymiana filtrów) ok. 50zł
2. wyższa cena przeglądu technicznego co roku o 70zł
3. częściej należy wymieniać świece / przewody zapłonowe (większe obciążenie układu zapłonowego).

Powodzenia! :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Wto Mar 17, 2009 19:34   

a ja doloze swoje 3 grosze jeszcze :)
zaklad w ktorym bedziesz zakaldal ma wiedziec co sie robi a nie oni tylko zakladaja i za nic odpowiadaja :(
 
 
j4cekk 



Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 22
Skąd: Konin



Wysłany: Wto Mar 17, 2009 20:29   

no wlasnie a po czym mam poznac ten zaklad??:P wiadomo ze jak napisze na forum miasta to zaraz kazdy zaklad zacznie sam pisac jaki to on jest idealny...a ja zbytnio sie nie znam;p a w Koninie jest pare takich zakladow:) Wystarczy ze przy zalozeniu dadza gwarancje 2 lata? :P heh
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Wto Mar 17, 2009 20:30   

j4cekk napisał/a:
no wlasnie a po czym mam poznac ten zaklad??:P wiadomo ze jak napisze na forum miasta to zaraz kazdy zaklad zacznie sam pisac jaki to on jest idealny...a ja zbytnio sie nie znam;p a w Koninie jest pare takich zakladow:) Wystarczy ze przy zalozeniu dadza gwarancje 2 lata? :P heh


popytac na swoim podworku :)
a to ze 2 lata gwarncji nic nie znaczy :beczy:
 
 
j4cekk 



Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 22
Skąd: Konin



Wysłany: Wto Mar 17, 2009 20:34   

http://www.autocenter.konin.lm.pl/

Ci wygladaja profesionalnie??:P sadzicie ze mozna im zaufac?:P
 
 
secio 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 387
Skąd: Ruda Śląska



Wysłany: Wto Mar 17, 2009 20:35   

j4cekk napisał/a:
no wlasnie a po czym mam poznac ten zaklad??:P wiadomo ze jak napisze na forum miasta to zaraz kazdy zaklad zacznie sam pisac jaki to on jest idealny...a ja zbytnio sie nie znam;p a w Koninie jest pare takich zakladow:) Wystarczy ze przy zalozeniu dadza gwarancje 2 lata? :P heh


Ja sie zdecydowalem na STAG 300, a odpowiedni zaklad wybralem po lekturze forum tej centralki na stronie producenta www.ac.com.pl .
Mozesz poszukac po nickach / w odpowiednim watku gdzie zaklady same sie polecaja / albo poprostu zapytac kto publicznie zobowiazuje dobrze zalozyc instalacje gazowa ;-)

Pzdr,
Mariusz
 
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Wto Mar 17, 2009 21:26   

secio napisał/a:
j4cekk napisał/a:
no wlasnie a po czym mam poznac ten zaklad??:P wiadomo ze jak napisze na forum miasta to zaraz kazdy zaklad zacznie sam pisac jaki to on jest idealny...a ja zbytnio sie nie znam;p a w Koninie jest pare takich zakladow:) Wystarczy ze przy zalozeniu dadza gwarancje 2 lata? :P heh


Ja sie zdecydowalem na STAG 300, a odpowiedni zaklad wybralem po lekturze forum tej centralki na stronie producenta www.ac.com.pl .
Mozesz poszukac po nickach / w odpowiednim watku gdzie zaklady same sie polecaja / albo poprostu zapytac kto publicznie zobowiazuje dobrze zalozyc instalacje gazowa ;-)

Pzdr,
Mariusz


Ja mam od czterech i pół roku instalację II generacji, opartą o parownik, mikser i wielozawór Tomasetto, elektrozawory, butlę i elektronikę polską, marki LechoLpg, typ MiniLambda.
Instalacja jest założona poprawnie, i to zarówno pod względem doboru jej komponentów, jak i właściwego ich rozmieszenia a zarazem, elektronika jest też dobrze poskładania i popodłączana gdzie trzeba.
Do dzisiaj przejechałem na niej ponad 90 kkm a instalacja tylko raz zaszczyciła mnie defektem - z mojej wyłącznej winy zresztą - z racji nie wymieniania filtra gazu i nie czyszczenia parownika, trzasnęła w nim cienka membrana. Naprawiłem parownik sam, oczywiście, bo nie pozwalam się nikomu do silnika jak i całego samochodu, dotykać.
Reguluję, czyszczę i naprawiam ją samodzielnie (ostatnio urwało wąż pomiędzy parownikiem a mikserem) i nie mam z tym najmniejszych kłopotów. Regulacja jest tak samo prosta, jak wyregulowanie zapalniczki z kiosku.
Dla ciekawości dodam, że filtra gazu nie zmieniłem ani razu i mam oryginał, a samochód to trzynastoletni Polonez 1.4 MPI, przebieg teraz prawie 160 kkm. Dziennie wstawiam mu co najmniej 100 km, roczne przebiegi mniej więcej 25 kkm.
Wstawianie sekwencji to tego silnika to tylko kłopot, bo mało który zakład umie to poprawnie zrobić, jeszcze mniej ludzi, właściwie zestroić z silnikiem, a samodzielne naprawianie po paprochach jest trudne, gdyż trzeba już mieć stosowne oprogramowanie oraz osprzęt elektroniczny.
II generacja - WŁAŚCIWIE założona i wyregulowana (polecam własnoręczną regulację) działa w tym silniku wyśmienicie, byle był on w dobrym stanie mechanicznym.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
j4cekk 



Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 22
Skąd: Konin



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 18:15   

Wiec tak...dzis troche pojezdzilem popytac za instalacjami...znalazlem jednego wzbudzajacego moje zaufanie...tylko teraz pytanie do was czy dobrze mi radzi...stwierdzil ze on by stag 300 nie montowal bo to do nowszych rocznikow (moj to 96) i zaproponowal mi zalozenie i tu problem bo nie pamietam jakiego:D cos na a...(agit?abit? nie pamietam jak sie nazywala moze ktos sie orientuje??) i mowil ze tutaj by potrzebna byla jakas szybsza listwa zeby to wszystko dobrze chodzilo....co o tym sadzicie???:) cena z montazem 2200
 
 
buja4 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 94
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 18:44   

j4cekk napisał/a:
Wiec tak...dzis troche pojezdzilem popytac za instalacjami...znalazlem jednego wzbudzajacego moje zaufanie...tylko teraz pytanie do was czy dobrze mi radzi...stwierdzil ze on by stag 300 nie montowal bo to do nowszych rocznikow (moj to 96) i zaproponowal mi zalozenie i tu problem bo nie pamietam jakiego:D cos na a...(agit?abit? nie pamietam jak sie nazywala moze ktos sie orientuje??) i mowil ze tutaj by potrzebna byla jakas szybsza listwa zeby to wszystko dobrze chodzilo....co o tym sadzicie???:) cena z montazem 2200
Źle ci radzi ja bym u tego gościa nie montował gazu
Po pierwsze dla staga 300 nie ma różnicy czy samochód jest z 96 czy z 2001 będzie tak samo dobrze chodził w obu samochodach a gadka gościa że niby stag 300 to do nowych roczników nasuwa mi wniosek że chce ci jakiegoś szmelca wcisnąć.
Po drugie żeby obsłużyc silnik seri K nie potrzeba szybkiej listwy gazowej ponieważ są tam długie czasy wtrysku benzyny, spokojnie mozna zamontować czerwone valteki i silnik bedzie chodził dobrze. Chociaż polecam lepszą listwę np magicjet. Poszukaj na stronie www.ac.com.pl warsztatu w poblizu twojej okolicy, na tej stronie reklamują się tylko fachowcy.pozdrawiam.
 
 
Fido66 




Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 57
Skąd: Wodzisław Śląski



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 18:45   

ja mam staga 300 i spisuje się rewelacyjnie u mnie w Roverku,wszystko zależy od tego jak gazownik ci go zmontuje i wyreguluje.

moim zdaniem nie ma co przepłacać za inne instalacje,ja bym brał staga bo wiem juz to z doświadczenia ale ty zrób jak uważasz.
 
 
j4cekk 



Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 22
Skąd: Konin



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 19:00   

Pytam bo gosciu powiedzial ze on moze mi staga 300 zainstalowac bo posiada lecz tylko mi doradzal(niby) ale decyzja nalezy do mnie...nie znam sie na tym ani troche wiec pytam Was:)) on tam niby cos gadal o wtryskach ze stag nie bardzo czy cos...ale skoro mowicie ze moze byc to moze sie i na niego zdecyduje:) Obym pozniej nie zalowal:P
 
 
secio 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 387
Skąd: Ruda Śląska



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 19:11   

j4cekk napisał/a:
Pytam bo gosciu powiedzial ze on moze mi staga 300 zainstalowac bo posiada lecz tylko mi doradzal(niby) ale decyzja nalezy do mnie...nie znam sie na tym ani troche wiec pytam Was:)) on tam niby cos gadal o wtryskach ze stag nie bardzo czy cos...ale skoro mowicie ze moze byc to moze sie i na niego zdecyduje:) Obym pozniej nie zalowal:P


Skoro mowi, ze ze STAGiem cos nie teges to zdecydowanie bym u uniego tego STAGA nie instalowal. STAG to w zasadzie samo sterowanie, cala reszte mozna dobrac 'pod wymiar'. Stwierdzenie za komputer gazowy nie pasuje do tego samochodu nie napawa optymistycznie z zalozenia.

Pzdr,
Mariusz
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Sro Mar 18, 2009 19:19   

mi wedlug tej strony zaporoponowali staga 300 i plus magicjety za 2700 a jednak zapodam OMVL u innego zprawdzonego gaziarza za 2500 :)
 
 
buja4 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 94
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 22:58   

BoloSr napisał/a:
mi wedlug tej strony zaporoponowali staga 300 i plus magicjety za 2700 a jednak zapodam OMVL u innego zprawdzonego gaziarza za 2500 :)
j Podstawa dobrze działające instalacji gazowe to kumaty gaziaż który dobrze zamontuje instalację a czy to będzie stag, brc, zenit czy inny wynalazek ma mniejsze znaczenie.
 
 
lesio86 



Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 52
Skąd: Tarnogród



Wysłany: Czw Mar 19, 2009 15:48   

Hej! Ostatnio zakładałem taki temat:) Ludzie mało pisali więc...postanowiłem podzwonić, popytać! Mam Rover R200 i od 2 tygodni mam Stag 4 - model lepszy od Staga 300:) gaz IV generacji tj. sekwencja gdyż mam kolektor plastikowy:/
Zapłaciłem 2200 zł, gwarancja na wszystkie podzespoły 2 lata, bez limitu km:) Jestem bardzo zadowolony :mrgreen: Przy dobrej regulacji pali 5 %%% więcej niż na benzynie :twisted: więc szybko Ci się zwróci:]
Fakt co 10 i 30 tyś km trzeba wymienić filtry!
Przegląd droższy o 63 zł!

Ps. Przy takiej cenie benzyny do gazu zwraca się po ok. 12-14 tys km więc....
 
 
buja4 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 94
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Mar 19, 2009 16:02   

lesio86 napisał/a:
Hej! Ostatnio zakładałem taki temat:) Ludzie mało pisali więc...postanowiłem podzwonić, popytać! Mam Rover R200 i od 2 tygodni mam Stag 4 - model lepszy od Staga 300:) gaz IV generacji tj. sekwencja gdyż mam kolektor plastikowy:/
Zapłaciłem 2200 zł, gwarancja na wszystkie podzespoły 2 lata, bez limitu km:) Jestem bardzo zadowolony :mrgreen: Przy dobrej regulacji pali 5 %%% więcej niż na benzynie :twisted: więc szybko Ci się zwróci:]
Fakt co 10 i 30 tyś km trzeba wymienić filtry!
Przegląd droższy o 63 zł!

Ps. Przy takiej cenie benzyny do gazu zwraca się po ok. 12-14 tys km więc....


A w czym ten Stag 4 lepszy od Staga 300? Tak na marginesie to ci powiem że nie masz tak naprawdę sekwencji tylko pół sekwencje bo wtrysk benzyny w rowerkach 200/400 jest pół sekwencyjny. Co do regulacji to zapewniam cię że masz ubogą mieszankę bo samochód z gazem powinien co najmniej 10 % więcej palić niż benzyny
 
 
secio 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 387
Skąd: Ruda Śląska



Wysłany: Czw Mar 19, 2009 17:59   

buja4 napisał/a:
A w czym ten Stag 4 lepszy od Staga 300?


Jest mniejszy i dla niektorych ladniej wyglada pod maską ;D .
A tak w ogole, to jest gorszy bo nie obsluzy 6 cylindrów (jakby autor robil swapa na V6 ;) )

Pzdr,
Mariusz
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Czw Mar 19, 2009 20:23   

buja4 napisał/a:
BoloSr napisał/a:
mi wedlug tej strony zaporoponowali staga 300 i plus magicjety za 2700 a jednak zapodam OMVL u innego zprawdzonego gaziarza za 2500 :)
j Podstawa dobrze działające instalacji gazowe to kumaty gaziaż który dobrze zamontuje instalację a czy to będzie stag, brc, zenit czy inny wynalazek ma mniejsze znaczenie.


kumatego to ja mam jutro sie umawiam na zakladanie tylko nie wiem jaka butla tam wejdzie :(
 
 
gpredki 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 423
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Czw Mar 19, 2009 23:42   

Tylko sekwencja, zadnych 2 generacji. Ten co bedzie potrafil poprawnie zalozyc 2-ga generacje dobrze CI tez zalozy sekwencje. Roznica w cenie to tylko kilka stow a auto spisuje sie duzo lepiej. W swoim aucie na instalacji Stag300 zrobilem 40kkm i na razie jest wszytsko ok.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 214Si] jaka instalacja gazowa
Elumix Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sob Sie 07, 2010 19:58
praktis
Brak nowych postów [R214 Si 97r] Jaka instalacja gazowa najlepsza
RadekAniol Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 26 Wto Paź 02, 2007 12:34
piter34
Brak nowych postów [r 200 vi 99] jak instalacja gazowa
wcinek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 15 Pią Kwi 09, 2010 11:35
sobrus
Brak nowych postów [R 216 Si 1.6 96r.] Instalacja gazowa w 216?
proro Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Czw Lip 26, 2007 17:36
Kozik
Brak nowych postów [R200 1.4Si 97r] Instalacja gazowa
owenik Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 33 Pią Gru 12, 2008 22:47
ywis



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink