Forum Klubu ROVERki.pl :: Jaki router wybrać?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki router wybrać?

Pomóżcie bo ja nie mam bladego pojęcia
Autor Wiadomość
Dam-Kam 




Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Mar 17, 2009 20:21   Jaki router wybrać?

hej
Mam problem, muszę kupić "urządzenie" do dzielenia łącza internetowego. Ale sprawa jest o tyle skomplikowana że musi działać i tu w Krk i w domu. Tu w Krk ma mi dzielić neta z normalnego kabla LAN (RJ45 ?? ) a w domu z takiego kabla przykręcanego. Tzn. w domu mam radiówkę (antena Babujaga czy coś takiego) i jest przykręcana do karty w kompie. Chciałbym także aby wyjścia była zarówno na LAN jak i WiFi :)

Ogólnie chodzi o to żebym zarówno w Krk jak i w domu mógł podpiąć kompa (LAN) i lapka (WiFi) w tym że tu neta mam z kabla (LAN) a w domu z czegoś przykręcanego (anteny). Z tego co się orientowałem ma to pewnie być Modem/Router jakiś ale powiedzcie jaki :roll:

Najlepiej jak w ogóle podacie linki do konkretnych modeli :) Aha, nie muszą być drogie a fajnie byłoby jakby była jak najtańsze ;) Zasięg na WiFi w domu to max 10m.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 17, 2009 20:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
mcteusz 



Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Wto Mar 17, 2009 21:34   

Dam-Kam napisał/a:
a w domu z takiego kabla przykręcanego. Tzn. w domu mam radiówkę (antena Babujaga czy coś takiego) i jest przykręcana do karty w kompie

Tego kawałka nie bardzo rozumiem.... Jakaś fotka może?
_________________
Hasła są jak majtki. Nie zostawiaj ich w miejscu, w którym inni mogą je zobaczyć, zmieniaj je regularnie ...i lepiej nikomu nie pożyczaj.
 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Wto Mar 17, 2009 21:40   

mcteusz, chodzi mu o WiFi. Do radiówek stosują takie anteny, co na dom wieszasz, zamiast małej antenki do karty WiFi, najczęsciej karty USB.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
azer 




Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Wto Mar 17, 2009 21:45   

z tego co się orientuje to nie ma takiego urządzenia, bo ta wtyczka z anteny co masz ją w domu (o ile dobrze kojarze BNC się zwie) wkręcana jest w miejsce zwykłej anteny w router. I wtedy ,albo wifi wychodzi na "dom", albo wchodzi od dostawcy :) Miałem podobnie rozwiązane to u siebie, jak miałem przez pewien czas radyjko.

Więc ewentualnie jest taka opcja, że jak podłączasz w domu to wtedy internet tylko do laptopa przez kabel, a jak w Krakowie to albo wifi, albo kabel. Z tym, że za każdym razem byś musiał tak czy tak przekonfigorowywać urządzenie, co generalnie jest proste i można również potworzyć profile ustawień i potem tylko wgrywać odpowiedni.

Takie urządzenie powinno sobie z tym zadaniem poradzić. http://www.allegro.pl/ite...are_tomato.html z ograniczeniami co opisałem.

Moja znajomość tych prostych urządzeń wielofukncyjnych skończyła się z 2 lata temu więc nie wiem co oferują nowości, ale podejrzewam że niestety żadno nie spełni twojego wymogu

edit: pełno tego :P
 
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Mar 17, 2009 22:11   

niestety sprawa dosc ciezka. Przerabialem to i potrzebny jest modem radiowy zewnetrzny a nie karta. :/ ciezko takie cos kupic. Musisz zadzwonic do uslugodawcy ISP i powiedziec ze zakupiles nowy komputer ktory ma plomby i chcialbys modem zewnetrzny. Oni Ci dadza i wtedy latasz po RJ-tce
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
azer 




Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Wto Mar 17, 2009 22:20   

michone, przecież własnie o tym piszę Dam-Kam w swoim poście, że coś takiego szuka tylko żeby jeszcze było wifi. Ale w sumie to naprowadziłeś mnie na pomysł :) Jeżeli udałby się myk z tym że potrzebujesz modem zewnętrzny to wtedy każdy router bezprzewodowy poradzi sobie z twoim problemem, bo w obu lokalach będziesz miał internet zakończony RJtką

Oczywiście za każdą przeprowadzką zmiana konfiguracji, tego się nie przeskoczy.
 
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Mar 17, 2009 22:25   

azer napisał/a:
michone, przecież własnie o tym piszę Dam-Kam w swoim poście, że coś takiego szuka tylko żeby jeszcze było wifi. Ale w sumie to naprowadziłeś mnie na pomysł :) Jeżeli udałby się myk z tym że potrzebujesz modem zewnętrzny to wtedy każdy router bezprzewodowy poradzi sobie z twoim problemem, bo w obu lokalach będziesz miał internet zakończony RJtką

Oczywiście za każdą przeprowadzką zmiana konfiguracji, tego się nie przeskoczy.
Ja mowie ze nie ma routera z w budowanym modemem radiowki!! router kazdy z wifi sobie poradzi bo w obu przypadkach bedziemy latac po rjtce.


Co do zmiany konfiguracji to nie ma problemu, bierzesz linksysa wrzucasz mu mini dystrybucje linuxa i dwa programy :)

Jesli w obu przypadkach mamy ip przydzielane przez dhcp to nawet ten problem nam odpada...

[ Dodano: Wto Mar 17, 2009 22:36 ]
chodzi o to ze routery potrafia rozdzielic tylko to co dostaną po wanie. Jest jeszcze jedna opcja. Z anteny Yagi kabel podlaczyc do accespointa w miejsce anteny a z tego rj podlaczyc do wan routera. Trzeba by spisac MAC aktualnej sieciówki i sklonowac dla routera.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
azer 




Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Wto Mar 17, 2009 22:48   

jakoś nie mogę zrozumieć o co Ci chodzi michone, więc odpiszę tylko na tą część

michone napisał/a:
Jest jeszcze jedna opcja. Z anteny Yagi kabel podlaczyc do accespointa w miejsce anteny a z tego rj podlaczyc do wan routera. Trzeba by spisac MAC aktualnej sieciówki i sklonowac dla routera.

chyba sklonować dla AP'ka on wtedy jest urządzeniem stykowym. Ale zgadza się to też jest wyjście tyle że dodatkowe koszty wchodzą w grę. No i tak sobie na szybko przejrzałem czy dlink 900ap+ ma opcje zmiany macu i wyszło, że nie ma
 
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Mar 17, 2009 23:40   

azer napisał/a:
jakoś nie mogę zrozumieć o co Ci chodzi michone, więc odpiszę tylko na tą część

michone napisał/a:
Jest jeszcze jedna opcja. Z anteny Yagi kabel podlaczyc do accespointa w miejsce anteny a z tego rj podlaczyc do wan routera. Trzeba by spisac MAC aktualnej sieciówki i sklonowac dla routera.

chyba sklonować dla AP'ka on wtedy jest urządzeniem stykowym. Ale zgadza się to też jest wyjście tyle że dodatkowe koszty wchodzą w grę. No i tak sobie na szybko przejrzałem czy dlink 900ap+ ma opcje zmiany macu i wyszło, że nie ma
Najprostrzym rozwiazaniem jest zrezygnowanie z karty na PCI i wziecie od providera zewnetrzenej. Wtedy tylko podlaczamy do routera i po klopocie.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Sro Mar 18, 2009 00:39   

michone napisał/a:
wziecie od providera zewnetrzenej

Może się to jednak wiązać z dodatkowym sporym kosztem.
Skoro dostawcy neta drogą radiową wołają sporo kasy za podstawowy sprzęt. Zresztą dostawca pewnie nic innego nie da jak AP właśnie.
Trzeba przeanalizować koszty czy taniej nie wyjdzie zakup AP.
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 17:05   

TomC napisał/a:
michone napisał/a:
wziecie od providera zewnetrzenej

Może się to jednak wiązać z dodatkowym sporym kosztem.
Skoro dostawcy neta drogą radiową wołają sporo kasy za podstawowy sprzęt. Zresztą dostawca pewnie nic innego nie da jak AP właśnie.
Trzeba przeanalizować koszty czy taniej nie wyjdzie zakup AP.
ok ale jak ma filtracje po Macu to i tak wlasny ap nie zadziala.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Dam-Kam 




Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 17:44   

ja pewny tego że rano odpowiedziałem czekam na nowości a tu nie ma mojego posta !!
No wiec podczas snu właśnie doszedłem do tego że bedę potrzebował 2 urządzonka. Jedno podłączam do anteny i z tego (modem) wyprowadzam kabel do WiFi :)
Co do przenoszenia to będzie się to odbywać tylko 2x w roku więc spoko :) No nic, kupuje ruter a na wakacjach do domu modem :) Dzięki za wskazówki !!
 
 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 17:46   

Dam-Kam, to jeśli tak to polecam Linksys'a, naprawdę urządzenia warte pieniędzy, D-Link się nie umywa do nich.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 18:36   

Dam-Kam napisał/a:
ja pewny tego że rano odpowiedziałem czekam na nowości a tu nie ma mojego posta !!
No wiec podczas snu właśnie doszedłem do tego że bedę potrzebował 2 urządzonka. Jedno podłączam do anteny i z tego (modem) wyprowadzam kabel do WiFi :)
Co do przenoszenia to będzie się to odbywać tylko 2x w roku więc spoko :) No nic, kupuje ruter a na wakacjach do domu modem :) Dzięki za wskazówki !!
skad wezmiesz modem ;> ?? jak juz to apek ale jest problem z adresem MAC.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Dam-Kam 




Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Czw Mar 19, 2009 10:18   

i znowu zmieniam założenia ;) jednak na dzień dzisiejszy lapka połącze kablem z mojego kompa. Mam 2 gniazda LAN a ten komp chodzi praktycznie cały dzień więc laptop praktycznie cały czas bedzie on-line ;)
 
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Czw Mar 19, 2009 12:40   

Dam-Kam napisał/a:
Mam 2 gniazda LAN a ten komp chodzi praktycznie cały dzień więc laptop praktycznie cały czas bedzie on-line
Jak uważasz, ale udostępnianie trochę (albo bardziej) zmuli Ci neta. Poza tym, mając router masz jeszcze dodatkową ochronę (separacja sieci, firewall itd.). :D
 
 
argail 




Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 19, 2009 14:26   

Najprostszy sprzęt jest w stanie obsłużyć podane założenia - z lepszych np Mikrotik RB411 z jedną kartą wi-fi np RB52.
Z tańszych np. BlackBox, TP-Link D-Link i inne.
A antena to nie babajaga tylko kierunkowa Yaga 2,4 Ghz ;)
<reklama>
Sprzęt znajdziesz na stronie www.wirelesslan.pl
<</reklama>
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
filo 




Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Czw Mar 19, 2009 16:05   

Tak wiedzę,że tematy neostrady i routera są blisko więc mam pytanie.
Chciał bym rozdzielić sygnał na dwa komputery.
Douczyłem się,że do tego potrzebny jest router.
Czy zwykły,najtańszy z allegro wystarczy,któryś z tych :
:arrow: Router 1
:arrow: Router 2
:arrow: Router 3


I czy będą jakieś problemy z uzyskaniem połączenia na drugim kompie jeśli będą oba naraz korzystać z internetu?
Co do drugiego kompa to instaluję to oprogramowanie na nim co jest dołączone do neostrady?

Żeby nie było,ja nie mam neostrady.U dziewczyny chce podłączyć laptopa.

Sory za podpięcie się do tematu i za moją nie wiedzę... :oops:
 
 
Dam-Kam 




Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Czw Mar 19, 2009 16:33   

argail, widzę że jestes w tym szpec więc super :grin: no ale tak jak pisałem, podaj mi linka do konkretnego sprzętu żebym wiedział co ewentualnie kupić :)

antena dokładnie, kierunkowa ale na mojej pisze BabuYaga :lol:
 
 
 
argail 




Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 19, 2009 16:52   

Dam-Kam napisał/a:
argail, widzę że jestes w tym szpec więc super :grin: no ale tak jak pisałem, podaj mi linka do konkretnego sprzętu żebym wiedział co ewentualnie kupić

Najtańszym rozwiązaniem jest router wifi taki jak BlackBox Econo (http://www.wirelesslan.pl/product_info.php/cPath/74_75/products_id/1018) - rozprowadzi ci sygnał dostarczony via wan (kabel ethernet) jak i dostarczony via WiFi (tryb client wifi) - wszystko jest kwestią konfiguracji którą będziesz musiał zmieniać za każdym razem po przeniesieniu routera (szkola/dom)
Generalnie każde urządzenie z routerem WiFi jest w stanie poradzić sobie z tym co opisałeś - musisz tylko sprawdzić jaka jest złączka antenowa przykręcana do komputera (żeby była zgodna z tą w routerze) i czy twój operator WiFi przypadkiem nie ma blokad po MAC adresach - bo wówczas będziesz musiał zgłosić u nich nowy adres sprzętowy .
Jak masz jakieś konkretne pytania to pisz.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Jaki router?
Mix Offtopic 19 Sro Sty 12, 2011 19:50
Mix
Brak nowych postów Router do iPlus - jaki
ADI-mistrzu Offtopic 3 Sro Paź 19, 2011 19:20
zelu
Brak nowych postów [SOLVED]POŁĄCZENIE ROUTER - ROUTER ! POMOCY INFORMATYCY
Raptile Offtopic 19 Wto Gru 22, 2009 23:58
MaReK
Brak nowych postów Telewizor LCD - jaki wybrać a jaki unikać szeroookim łukiem
problem z wyborem:)
xROnx Offtopic 37 Pon Maj 04, 2009 23:11
xROnx
Brak nowych postów Jaki telewizor wybrać ?
Paul Offtopic 52 Nie Lis 07, 2010 18:56
TomC



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink